Aparat Stały Na Zęby

D1_Hubertus

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2007
Posty
58
Punkty reakcji
0
Miasto
Mazowsze
Ja noszę aparat. Zakładanie nie boli lecz czuć taki ucisk bezbolesny oczywiście, po godzinie czuć mały ból przy zaciśnięciu zębów a na następny dzień to już nie mówić. Zęby się przesuwają a to musi boleć poboli od 3-5 może nawet i 6 zależy od wady zgryzu. Które zęby masz nie tak ustawione to te będą najgorzej boleć, ja noszę aparat już rok góra kosztowała 1 000 zł dół także 1 000 zł. To nie jest takie złe.. fajne dziewczyny można spotkać na poczekalni i pogadać ;p
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
A ja jestem wściekła, bo po raz trzeci w tym miesiącu mój aparat uległ kolizji. Pęknięty pierścień, czy jak to go tam zwą, wbija mi się w dziąsło. Nie wytrzymam.

Nje,


Mi dentysta mówil, że jak będzie mnie kół aparat w dziąsla, to żebym porobiła sobie kuleczki z gumy do żucia i przykleiła jej do aparatu.
 

Agnes1036

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2007
Posty
170
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzies...
A ja mam straszne zeby swłaszcze przedniego jest przekrzywiony i boje sie tez isć do dentysy wyrwac mleczaka który nie chce wyleciec i przesto ciągle nie mam aparatu . jak wygląda wyrywanie zebów??
 

xpinkxrainbowx

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zakładanie aparatu boli niestety. MOja kumpela mówiła, że jak Ci go zakłada to wszystkie zęby są zruszone i bolą zęby przez jakieś 2-3 dni
Miałam zakładany aparat ponad tydzień temu i mylisz się bo samo zakladanie nie boli. Zaczyna boleć bo jakiejś godzince od założenia aparatu. I zanim usuniecie jakiekolwiek zęby to pochodzcie po innych ortodontach. Ponieważ w mojej miejscowości byam u WSZYSTKICH ortodontów. Każdy mówił ze musze miec usuniete 2 czwórki górne. Pojechalam do Łodzi.Okazalo sie ze nie musze miec usuwanych zadnych zebow a aparacik mialam juz na 3 wizycie , wiec zanim usuniecie warto sie wstrzymac i troche pojezdzic po innych lekarzach. bo szkoda usuwac zdrowe zeby.
Mi dentysta mówil, że jak będzie mnie kół aparat w dziąsla, to żebym porobiła sobie kuleczki z gumy do żucia i przykleiła jej do aparatu.
to bardzo mądrego masz dentyste. Guma do żucia przykleja sie straszliwie do zamków. I nie wskazane jest jej żucie podczas noszenia aparatu. Do tego jest specjalny wosk, który powinien dac ci ortodonta na wizycie na ktorej zakladal ci aparat.
 

aparatka_16

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miałam zakładany aparat ponad tydzień temu i mylisz się bo samo zakladanie nie boli. Zaczyna boleć bo jakiejś godzince od założenia aparatu. I zanim usuniecie jakiekolwiek zęby to pochodzcie po innych ortodontach. Ponieważ w mojej miejscowości byam u WSZYSTKICH ortodontów. Każdy mówił ze musze miec usuniete 2 czwórki górne. Pojechalam do Łodzi.Okazalo sie ze nie musze miec usuwanych zadnych zebow a aparacik mialam juz na 3 wizycie , wiec zanim usuniecie warto sie wstrzymac i troche pojezdzic po innych lekarzach. bo szkoda usuwac zdrowe zeby. to bardzo mądrego masz dentyste. Guma do żucia przykleja sie straszliwie do zamków. I nie wskazane jest jej żucie podczas noszenia aparatu. Do tego jest specjalny wosk, który powinien dac ci ortodonta na wizycie na ktorej zakladal ci aparat.

Ja żułam gume przez cały ten czas kiedy nosilam aprat i nie mi nie było:)
 

caramella

|wredotka|
Dołączył
8 Sierpień 2005
Posty
2 466
Punkty reakcji
0
No i witam ponownie:D Czytam sobie tu i czytam co piszecie i powoli zapominam ze wogóle mam aparacik na zębach:D Heheh.. Praktycznie jest niewyczuwalny tylko ze ostatnio mnie wkurzyło.. Bom aparacik mam od końca sierpnia... a jakiś tydzień temau zamek jeden mnie zaczął haczyc o skóre w buzi i tak wyszła mi gula ale jak przeszła to wyszło dokładnie z drugiej stronki i teraz ta gula mi jeszcze spuchła.. bo to mnie boli jak jem czy mówie... Ale tak to jest spoko loko.. A no i mam pytanie dla tych co noszą.. Bo ja juz mam 2 miesiące apart i nadal jak chce ugryżć np. bułke to ja do dziś musze ją łamać!! Czy to normalne.. Jak gryze tymi przednimi coś twardego to boli;( Pomocy! Aaa..
P.S. Minęły dopiero 2 miesiące a już widać dużą różnice:D Hihi..:D Jeżeli ktoś by chciał pogadać o aparaciku i tych innych sprawach albo potrzebował pomocy to śmiało pisać... 6619249 <-- Moje gYgY:D POzdrawiam i Buziaki:**

Co do tego zaczepiania drucików czy zamków, to mi ortodontka dała w opakowaniu kilka takich pasków przezroczystego wosku jakby :p I powiedziała, że gdyby mnie bolało, to mam sobie zrobić taką malutką kuleczkę i przyczepić, żeby mi bardzo nie podrażniło skóry ;)

Siemka mam takie prblem..bo niedługo mam mieć założony aparat stały... ;) więc..czy drogi jest taki aparat?? czy trzeba mieć wszystkie satłe zęby żeby go nosić?? :p czy zakładania boli?i ile najdłuzej (mniej wiecej) tzreba nosic aparat?? :)
Prosze o szybka odpowiedz papa pozdroffionka :* :p :eek:k: apa:

Nie trzeba mieć wszystkich stałych zębów żeby nosić aparat. Chyba, że chodzi Ci o to, czy można mieć zęby mleczne. Wydaje mi się, że nie. Na pewno nie :p

A ja mam straszne zeby swłaszcze przedniego jest przekrzywiony i boje sie tez isć do dentysy wyrwac mleczaka który nie chce wyleciec i przesto ciągle nie mam aparatu . jak wygląda wyrywanie zebów??

Jak wygląda wyrywanie zęba. otóż: wyrywanie mleczaków nie boli. Jak byłam mała, to dentystka powiedziała mi, że coś tam musi popatrzeć i wyrwała mi takiego mleczaka, ale on się już słabo trzymał. Ale jeśli się boisz, to zawsze możesz poprosić o znieczulenie. Chociaż myślę, że zastrzyk będzie bardziej bolał niż wyrwanie mleczaka :p
 

Milka's

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2006
Posty
2 513
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że się da śpiewać.
Z początku trochę dziwnie się mówi, ale jak się już przyzwyczai to jest normalnie.
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Popieram to, co napisała Milka. Jak najbardziej można śpiewać. Z początku mogą byc trudności z mową, ale to po jakimś czasie minie. Kwestia przyzwyczajenia. Kiedy ja nosiłam aparat, to normalnie śpiewałam ^_^ Gorzej było po ściągnięciu, bo znowu sepleniłam ;P Ale nie ma się czym martwić.
 

Eva_

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2007
Posty
5
Punkty reakcji
0
No i witam ponownie:D Czytam sobie tu i czytam co piszecie i powoli zapominam ze wogóle mam aparacik na zębach:D Heheh.. Praktycznie jest niewyczuwalny tylko ze ostatnio mnie wkurzyło.. Bom aparacik mam od końca sierpnia... a jakiś tydzień temau zamek jeden mnie zaczął haczyc o skóre w buzi i tak wyszła mi gula ale jak przeszła to wyszło dokładnie z drugiej stronki i teraz ta gula mi jeszcze spuchła.. bo to mnie boli jak jem czy mówie... Ale tak to jest spoko loko.. A no i mam pytanie dla tych co noszą.. Bo ja juz mam 2 miesiące apart i nadal jak chce ugryżć np. bułke to ja do dziś musze ją łamać!! Czy to normalne.. Jak gryze tymi przednimi coś twardego to boli;( Pomocy! Aaa..
P.S. Minęły dopiero 2 miesiące a już widać dużą różnice:D Hihi.. Jeżeli ktoś by chciał pogadać o aparaciku i tych innych sprawach albo potrzebował pomocy to śmiało pisać... 6619249 <-- Moje gYgY:D POzdrawiam i Buziaki:**

no więc jeżeli chodzi o tą bułke xDD
to mi sie wydaje ze to nie ejst normalne, zeby cę ciągle bolały ząbki,
mysle ze powinnas porozmawiac z ortodątą, ja nosze juz 5 msc. i myslę ze powinnas normalnie funkcjonowac

PS. a potem aj sobie nie wyobrazam zycia bez aparatu xDD
Buźźki :** :spotkanie:
 

Inezz18

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
12
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
żywiec
A czy ktoś z Was się orientuje, czym są nijakie sprężynki? na czym to polega i jak to wygląda? ;)
 

PatrykS

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam. Mam 16 i chciałbym założyć aparat stały na dolne zęby. Byłem już na konsultacji, lecz dowiedziałem się, że mam na dole zbyt ciasne zęby i konieczne jest usunięcie czwórek. Moje zęby nie są masakrycznie krzywe, ale jednak jestem zdecydowany. Co mam zrobić w takim wypadku???????dzięki za odpowiedzi:)))
 

blondinka89

Nowicjusz
Dołączył
13 Grudzień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zakładam aparat 21 stycznia ........ 17 stycznia mam mieć jakieś brylantowanie... to jest jakieś zrobienie szczelin między zębami ( żeby nie wyrywać zębów ) czy ktoś się orientuje czy to boli?
Witam. Mam 16 i chciałbym założyć aparat stały na dolne zęby. Byłem już na konsultacji, lecz dowiedziałem się, że mam na dole zbyt ciasne zęby i konieczne jest usunięcie czwórek. Moje zęby nie są masakrycznie krzywe, ale jednak jestem zdecydowany. Co mam zrobić w takim wypadku???????dzięki za odpowiedzi:)))
Jeżeli masz małą wadę ... i da się z nia żyć nie wyrywałaym zębów... :)
 

olcia110

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2007
Posty
139
Punkty reakcji
0
Miasto
;)
Jejju.. Ja chyba bede musiała nosic stały aparat :/ A tak nie chce!!:/ Nosiłam kiedyś taki normalny aparat na zęby, ale wcale nie pomógł i przestałam go zakładac, minęło ponad póltora roku i sie nie moge patrzec na te krzywulaśne zęby!:/ Chce miec proste! Powiedźcie mi, czy jest szansa, że mogą sie wyprostowac "zwykłym aparatem" na zęby? A nie takim " na stałe"?
 

PatrykS

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2007
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam. Byłem znów na wizycie w sprawie aparatu i dowiedziałem się, że nie jest konieczne usuwanie zębów, ale po całkowitym leczeniu konieczne jest założenie jakiegoś "drutu" na tył zębów. Podobno jest to stosowane u co drugiego pacjenta. Proszę o opinie na temat tego drutu, czy jest to uciążliwe i czy można sie jakoś przyzwyczaić. Dzieki za odpowiedzi
 

zilke

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja nosze aparat stały juz poł roku.... i opisze jak to wszystko wyglądało:Wiec o tym że trzeba miec WSZYSTKIE zabki zdrowe to wszyscy napewno wiedza (niezaleznie czy ktos zaklada aparat tylko na 1 czy na 2 luki)1 wizyta- odcisk gipsowy (150zł) i na ta wizyte wart przyniesc zdjecia rentgenowskie zebow2 wizyta- ja niestety musialam usunąc dwie 4 (300zł), w tym dniu ortodontka oszacowala jak dlugo bede nosic aparat (2 lata) 3 wizyta- założenie aparatu (1200zł)Ja mam założone zameczki od szóstek takze mnie nic nie bolalo (ale slyszalam ze jak ktos ma zakladane pierscienie to boli). Moja pani ortodontka postarala sie zebym nie odczowala bolu i dlatego stopniowa wlaczala mi kolejne zabki do aparatu (tzn ze nie podlaczyla mi do drucika wszystkie krzywo ulozone zeby tylko robila to pokolei- i w ten sposob bolal mnie tylko 1 zab a nie cala szczeka). wizyty na ktorych aparat jest podkrecany u mnie odbywaja sie dwa razy w miesiacu (50zł). Po 3 misiacach noszenia aparatu moje zeby byly juz idealnie proste, a kolejne miesiace sa przeznaczona na zepchniecie piątek na miejsce usunietych czwórek. Ogólnie jestem zadowolona, aparat mnie nie szpeci- i naprawde niema sie czego obawiac, dlatego ze warto ponosic te 2 lata aparat a potem miec piekny usmiech przez cale zycie:D7511379 To jest moje gg jesli ktos ma jakies pytania to chetnie odpowiem:)pozdrawiam ciepło
A czy ktoś z Was się orientuje, czym są nijakie sprężynki? na czym to polega i jak to wygląda? ;)
31 stycznia jade załozyc sprezynki, tez niewiem co to jest, i niewiem czy boli... 7511379- to moje gg po wizycie chcetnie opowiem jak bylo i naczym to polega:) pozdrawiam ciepło
 

Mrs X.

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
643
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
z Krainy Marzeń
Jejju.. Ja chyba bede musiała nosic stały aparat kwasny.gif A tak nie chce!!:/ Nosiłam kiedyś taki normalny aparat na zęby, ale wcale nie pomógł i przestałam go zakładac, minęło ponad póltora roku i sie nie moge patrzec na te krzywulaśne zęby!:/ Chce miec proste! Powiedźcie mi, czy jest szansa, że mogą sie wyprostowac "zwykłym aparatem" na zęby? A nie takim " na stałe"?
aparat nie jest zły. ja mam swój od 10 miesięcy (tzn. dół, bo górę mi założyła we wrześniu)
lepiej pomęczyć się te 2 lata, niż przez resztę życia straszyć ludzi :D :p
jak ja nosiłam aparat zdejmowany, to mi coś tam pomógł, ale nosiłam go 7 godzin w dzień i na noc.
do tego idzie się przyzwyczaić.
wcale nie sepleniłam ;)

p.s. z aparatem można wszystko xD śpiewać, mówić, śmiać się. Nawet w hokeja grać...
(chociaż jak ostatnio dostałam w szczękę to myślałam, że umrę ;))
 

scarletrose

uzależniona...
Dołączył
12 Sierpień 2007
Posty
1 129
Punkty reakcji
0
tez mam aparacik ale od 7 miesięcy (górę i dół) nic mnie nie boli- chyba że oberwę piłeczką od tenisa albo łokciem kumpla.....
fajna sprawa bo mozna zmieniać gumki :p za to w szkole nic nie jem bo potem mam wrażenie że wszędzie mam papu... mozna przywyknąć..
 

ufolek385

Nowicjusz
Dołączył
15 Październik 2005
Posty
6 648
Punkty reakcji
1
Wiek
18
ja 7 lutego mam wizytę u ortodonty :/ chce założyć aparat taki na tył zębów albo na noc ale boje się że się uprze lekarz żeby normalny na stałe założyć :/ :/ :/ zaszczele się wtedy :]
 
Do góry