Antysemityzm

piecia330

Łał! butiq
Dołączył
21 Kwiecień 2007
Posty
4 445
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Miasto
Gołdap
Nie wierze. :mruga: :mruga: :mruga: Tego sie nawet czytać nie dało. :/
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Po co był potrzebny Gross ? Na kolanach w Nowe Tysiąclecie.
http://the614thcs.com/37.1040.0.0.1.0.phtml

Żenujące. :bag: W czyim imieniu to było pisane. Nasi główni powojenni antysemici, to raczej chrześcijanie nie byli.
Gomółka nie zdał egzaminu jako chrześcijanin, byc może się zgodze, ale czy do tego egzaminu przystępował. Ale to tak z przymrużeniem oka pisze, bo nawet nie czytałem, tych wypocin dość szczegółowo. Co się będe heretykami przejmował, niech sobie piszą. Właściwie są tam zdania podpadające pod k.k., ale osobiście nie jestem za karaniem za kłamanie w kwestiach historycznych, więc nie dzwonie po prokuratora, kiedy piszą, że naród polski stał z założonymi rękami. Być może to tylko nieuctwo. Jak się czerpie wiedze z produkcji holywood to się przecież wie, że narodem, który najbardziej pomagał Żydom byli Niemcy. Naturlich.
No jeszcze ta powalająca lista autorytetów, które to podpisały, nawet sam Julian Bałdyka ? pastor Kościoła Bożego w Chrystusie, zbór ?Hosanna? w Kole we własnej osobie.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Na szczęście katolików tam raczej nie ma. Podchodzą ewentualnie: Adam Dylus - przewodniczący Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej przy parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Katowicach oraz
Stanisława Iżyk - Dekowska - dyrektor Stowarzyszenia Pro-misja Przymierze Katolików na rzecz Ewangelizacji i Misji. Kościola prawosławnego też nie zauważyłem. Za ogół chrześcijan robi więc mikronezja.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Outremer, może Twoi rozmówcy z FŻP, są w stanie wymienić jeden naród, który udzielił im większej pomocy w czasie holokaustu niż Polacy?
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Żydzi. Tak myślę.
Zauważyłem ciekawostkę. Na FŹP banowali mnie ostro. A teraz pojawił się jakiś młodociany patryjota, mieszanka NS ze słuchaczem Radia Maryja i nic. Mają zabawę za darmo.
Spytałem ich o tą sprawę z Litwą i też nikt się nie wyrywa. Coś dziwne tam zasady panują.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Kolejny poddańczy list który ma na celu pokazanie jacy to Polacy wielcy antysemici, a żydzi pokrzywdzony naród. Radził bym sygnatariuszom tego listu poczytać jak się częsc żydów zachowywała np. w Auschwitz gdy zostawali blokowymi w obozie i jaką mieli opinie wśród innych więżniów, a potem pisać takie bzdury. Kolejny dowód na to że religia ogłupia.
Nasi główni powojenni antysemici, to raczej chrześcijanie nie byli.
Gomółka nie zdał egzaminu jako chrześcijanin
Ale wśród tych mniej znanych chrześcijan na pewno nie brakowało.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Tak się właśnie zastanawiałem i czekałem na Ciebie, że sprawdzić czy Twoi czasem też się nie wepchnęli na tę listę. Wniosek stąd, że waga tego dokumentu jest wagą jego papieru. Jakieś marginalne kościołki i sekty zabierają głos w imieniu narodu. A nie jestem pewny czy nawet ich wierni w pełni to zaakceptowali. Ma to siłę newsa, przeczytanego przed obiadem i zapomnianego przed kolacją.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
zielonoswiatkowcy sa w miare duzi ale tu bylo 2 pastorow - tam jest bardzo duza atomizacja wiec mozna powiedziec ze zielonoswitkowcy tez (prawie) w tym nei brali udzialu
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
A tu dosłowny cytat z FŻP dotyczący tego listu. " Jednego z sygnatariuszy listu miałem okazję poznać w czasach studenckich.Są to ludzie stosunkowo tolerancyjni i często dobrego serca, ale dla których bardzo żywa jest eschatologiczna perspektywa nawrócenia się dużej części Żydów na wiarę w Jezusa.W związku z tym przyjmują odpowiedni do tego profil działania nakierowany na nawracanie Żydów. List jest częścią tego planu."
 

Baalberith

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2007
Posty
142
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Treść listu przemilczę, razi mnie tu co innego - przepraszanie za cudze czyny. Chore.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Wczoraj w ramach dyskusji na temat Chrześcijanie przepraszają Żydów na FŻP zostałem doceniony.
"fiamma:kim jesteś Ty,że negujesz szczere wyznania wielu osób?Sama nie zdobyłabyś się na taki krok,bo nie czujesz tego,ale tamci to "mikronezja"Dlaczego patrzysz na inne religie a nie na czlowieka i jego intencje?"
" Sorry Fiamma, ale dzieki za odkrycie kart.
Widzisz, wielu tu na forum nie podziela twojego świetnego samopoczucia. Ty znający historie i potrafiący przywołać niemal każdy dokument, taki mówiący o stosunku Polaków do zagłądy Żydów np, umywasz ręce mówiąc: to nie moja sprawa. Niech rezim komunistyczny, naziści, kościół katolicki, etc. odpowie. Nie Ty. Od Ciebie z daleka.
Może Cię nie doceniam, może tworzysz Zupełnie Nową Polskę?
Taką która wyłoniła się powiedzmy kilka lat temu z odmętów Bałtyku?"
Oczywiście fiamma to ja.
Im się w głowie nie mieści, że ktoś nie będący troglodytą może stać z boku. Dlaczego ? Argumenty są różne, ale i tak odpowiedź ta sama : dlaczego ?

Za Twoją sugestię Lobo spytałem który inny naród uratował więcej Żydów ?
Oto odpowiedż :
To nie chodzi o przepraszanie - to chodzi o zmianę sposobu myślenia.
Od tego "my uratowaliśmy najwięcej"' "my w proównaniu z francuzami to..." na takie "3 miliony naszych współobywateli zginęło"
fiammaea4.jpg
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Okazuje się że bolszewicy zakazali używać słowa Żyd jako że nie najlepiej brzmi ono po rosyjsku i groziło to karą 5 lat pozbawienia wolności :D
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Zarobiła miliony kłamiąc o tym jak przeżyła holokaust!
http://wiadomosci.o2.pl/?s=258&t=469279

Była juz podobna sprawa opisana na Liście Betellerów Kłamstwa i Mistyfikacji The Guardian jako nr 4.

Binjamin Wilkomirski - Bruchstücke - Napisane z niezwykłą wiarygodnością , sugestywnie i z talentem wydane w Szwajcarii w 1995 roku Pamiętniki Binjamina Wilkomirskiego, zyskały pisarzowi wiele pochwał, nagród literackich i wysoką sprzedaż. Wspominał w nich koszmar dzieciństwa spędzonego w obozie koncentracyjnym. Autor pisał, iż do tej pory nie może pozbyć się odruchu podkurcznia palców u nóg: boi się, że odgryzą mu je szczury.Po jakimś czasie książka została zdemaskowana przez szwajcarskiego pisarza Daniela Ganzfrieda - który był prawdziwą ofiarą Holocaustu.W swoim artykule ujawinił, że Binjamin Wilkomirski w ogóle nie ma pochodzenia żydowskiego i jeżeli poznał Auschwitz i Majdanek, to tylko jako turysta.Całą książkę Grinfried nazwał zimno zaplanowanym szalbierstwem nastawionym na wywołanie emocji, współczucia, a także wywołaną modą na podobne pamiętniki dzieci (tu słynne autetentyczne "Dzienniki" Anny Frank)Wilkomirski bronił się, że "natchnienie" czerpał z innej książki o strasznym dzieciństwie żydowskiego dziecka w okupowanej Polsce: Malowanego ptaka Jerzego Kosińskiego. Autentyczność tamtej relacji została już dawno "zdemaskowana" przez krytyków ( w rzeczywistości Kosiński nie błąkał się w czasie wojny wśród okrutnych "wiejskich" antysemitów, lecz przeżył okupację razem z rodzicami)Sprawa mistyfikacji własnego dzieciństwa przez Wilkomirskiego "rozeszła się" w końcu po kościach, (nie musiał oddawać żadnej z nagród literackich) i odniosła na koniec realny, korzystny skutek. Banki szwajcarskie zdecydowały się przeznaczyć ponad miliard dolaerów na odszkodowania dla Żydów ocalałych z Holocaustu, szczególnie dzieci.

Ile jeszcze takich kwiatków ?
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak minie 100 lat od wojny sie skoncza
ale biznes na holokauscie bedzie dalej trwal - jak sadze
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Za Twoją sugestię Lobo spytałem który inny naród uratował więcej Żydów ?
Oto odpowiedż :
To nie chodzi o przepraszanie - to chodzi o zmianę sposobu myślenia.
Od tego "my uratowaliśmy najwięcej"' "my w proównaniu z francuzami to..." na takie "3 miliony naszych współobywateli zginęło"
No a kto to narzucił taki sposób myślenia. Podział na my i oni. Stawianie Polaków nie po stonie ofiar, ale gdzieś z boku. A nawet po stronie katów. Może artykuły Michnika w New York Times i tym podobne, o książkach Kosińskiego nie wspomne.
Zastanawia mnie to,czy przeciętny nowojorczyk byłby w stanie sobie wyobrazic, że Niemcy najeżdżają jego miasto i co wtedy. Mordują jakiś Żydów, czy mordują jego ziomków?
Znam te historie od starszych ludzi i wiem że przed wojną był antagonizm między Polakami i Żydami, natomiast w obliczu kiedy prawie całe miasteczko zostało gdzieś wygnane( nie wiedziano wtedy, że na śmierc) to sprawa dotyczyła nie jakiś Żydów, tylko kolegów ze szkoły, z wojska, sąsiadów. Polacy byli po prostu bezsilni, ale i tak coś robili narażając życie. Może w innych rejonach Polski było innaczej tego nie wiem.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Nie sądzę. Ale wyszło coś znacznie ciekawszego.
"To kuriozalny pomysł, iż tę historię wymyślił jakiś człowiek nienawidzący Żydów [ potocznie antysemita, także i wykrętnie]
Przywódcą Mścicieli Holocausty był Abba Konver[ 1918 -1987]
W 1939 r. był wileńskim liderem Haszomer Hacair. Abba, jako pierwszy Żyd, zorganizował zbrojny ruch oporu w Wilnie. Po ucieczce z Getta, wraz z towarzyszami walczył w radzieckiej partyzantce. Po wojnie został przywódcą Mścicieli Holocaustu.
Były dwa plany "A"; i plan "B". Pierwszy to jednoczesne, perfekcyjnie przeprowadzone zatrrucie wody w miejskich wodociągach. W Monachium - za obóz Dachau, Weimar - za pobliski Buchenwald; Hamburg, bo to duże miasto. Do tego Berlin i Norymberga, symbole nazizmu.
Rzeczywiście, plan "A" nie był prosy: trzeba było wiele wysiłku, żeby z kranów w niemieckich domach popłynęła zatruta woda.
Opowiada dziś już 83 letni Józef Harmattz.
" - Boże jaki ja byłem szczęśliwy że dostałem akurat Norymbergę. Ona była była symbolem wszystkiego, co najgorsze w Niemczech - opowiada ściciel -Zjazdy hitlerowców, ustawy norymberskie. Rosenberg. Wszystko zaczęło się tam. I teraz jaw tym mieście miałem zaszczyt zorganizownia naszej akcji. Rzeczywiście, najlepiej poszło właśnie w Norymberdze pod wodzą Harmatza. W miejskich wowociągach pracował na lewych papierach jedyny inżynier wśród Mścicieli - Wilek Schwerzreich ps. Wasserman" z Krakowa. Miejskie wodociągi miał w małym palcu. Ile wody i którą rurą płynie w ciągu godziny. Ile trucizny trzeba w nią wtłoczyć, by woda zabijała. Które zawory należy zamknąć, by śmierć nie popłynęła do dielnic zamieszkujących przez stacjonujących w Norymberdze amerykańskich żołnierzy.
Mściciele byli gotowi, czekali tylko na dostawę trucizny i rozkaz do ataku z paryskiej centrali. Paryż powiedział: zamrażamy plan "A', przechodzimy do planu "B". - opowiada Józef Harmatz.
A jaki był plan "B". Wytrucie cjankiem SSmanów więzionych w obozie pilnowanym przez Amerykanów. Mściciele stanowili ekipę piekarzy przygtowujących chleb do obozu. W niedzielę Amerykanie dostawali chleb pszenny, SSmani razowy.
Wyrok wykonano w niedzielę.....
A co z Abbą Covnerem?
Przez lata zagrzewał do walki izraelskich żołnierzy, wydając frontową gazetę.
Otrzymał Literacką Nagrodę Izraela.
Zmarł jako bohater narodowy w 1987 roku.
Jego nazwisko widnieje w każdej izraelskiej encyklopedii.
Jego portret znajduje się w Domu Gościnnym w Łodzi przy Gminie Żydowskiej. Jest to placówka terapeutyczna."
Plan nie doszedł do skutku bo opamietał się Ben Gurion i wydał Konvera Brytyjczykom. I co wy na to ?
A oni są z tego dumni.
 
Do góry