Antysemityzm

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Do mr Browna przychodzi mr Green i dzwoni. Raz, dwa, trzy ..... wiele razy. I nic w środku domu się nie dzieje. - Hallo, mr Brown - mówi mr Green - ja wiem, że pan tam jest, bo przy wycieraczce stoją pana buty. - Ale ja mam dwie pary butów. - A, to ja przepraszam - nie wiedziałem. A, to ja przepraszam - nie wiedziałem. Mam nadzieję, że ius i leges były trochę bezstronniejsze. Nieco żałuję, że nie my ostatnio zwyciężaliśmy ... Rewolucja jest bronią lewicy. Prawica robi zamachy stanu. Żoną Siemowita była Gundra Lindis. Storrada miała do czynienia osobiście z różnymi Svenami, co nie upoważnia nas do twierdzenia, że wikingom coś tam urządzaliśmy. Trochę się droczę, bo - powtarzam - różne, przeciwstawne teorie mogą być jednocześnie słuszne. Dziękuję za podetknięcie pod nos właściwych "prawniczości" . Mam w zanadrzu wesołkowate fakty ze stosowania prawa polskiego za Jagiełły. Wnoszę o pozwolenie na ich przekazanie, jeśli nie znasz. Czy styl telegraficzny nie razi?
Kornel Sulla
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Moja wspaniała damo :
- wszyscy będziemy kiedyś starzy, o pomarszczonych i obwisłych ciałach. Ja już jestem stary i mam tą przewagę nad tobą że się z tym pogodziłem. Ta sprawa dopiero przed tobą
- wszystkich zeżrą kiedyś robaki, ja przynajmniej już jestem bliżej niż dalej, ty z kolei chyba nie do końca zdajesz sobie sprawę że skończymy tak samo "w piachu"

Twoja mądrość jest tak wielka, że zapomniałem jak wygląda słońce. Ale broń boże nie mam żadnych pretensji. Każdy ma prawo do własnego zdania
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
Wilku -Nie nie razi, dawaj fakty Wilku tyle że to jest wątek o antysemityzmie. (może na emer) no chyba że łamanie prawa za Jagiełły tego tematu dotyczy.
Rewolucja jest bronią lewicy. Prawica robi zamachy stanu
To ja już wiem dlaczego sie nie mogę zdecydować czy zamach chcę robić czy rewolucję.

Stara sztuczka Herbatnika- epatować starością i "brać na litość" jak się nie ma argumentów i samego siebie się niechcący ośmieszyło.
Widzisz Herbatnik Twoje pieprzenie nie robi na mnie żadnego wrażenia. Po kilku miesięcznej ciężkiej chemioterapii się jakoś piachu nie boję.
Bądź Herbatnik na przyszłość uprzejmy wyrażać TYLKO swoje zdanie, bo jak na razie do opowiadania z czym ja się pogodziłam a z czym nie mam tylko prawo ja sama.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Możesz, M., możesz - to wolny kraj (szaty kraj). A nawet jakby demokratyczne państwo prawne ... Czy do państwa pasują przymiotniki tego typu?
 

Maszkowa

aut Caesar aut nihil
Dołączył
5 Marzec 2012
Posty
1 226
Punkty reakcji
21
Wiek
42
Miasto
strefa pełnej świadomości
No widzisz, Wilku jednak nie mogę...
zamach stanu byłby z gruntu lepszym rozwiązaniem niż rewolucja, ale brak mu poparcia społecznego które ma ta ostatnia... :D
demokratyczne państwo prawne - do Polski nie pasuje. (moja subiektywna ocena)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Rewolucja ... parowóz dziejów. Rozjechać może każdego Zamach stanu bywa lepiej przygotowany oraz po to, by zasady pozostały stare, a metody osiagania zmienić na lepsze bądź dla kogoś korzystniejsze .Dawid Warszawski i Szewach Weiss czasem sugerują, że ustalili granice rozmów z innymi narodami. Tymczasem ustawili tylko jeden kamień graniczny, podobny do posążka Janusa (kto nie wie, to niech się dowie, że ten Janus miał jedną twarz od frontu, a drugą za oficyną) Z jednej strony kamienia są krzywdy Żydów, a z drugiej winy Polaków. KG niegdyś musiał być inny - wszyscy musieli, aby jako-tako żyć. W. poprosił go niegdyś o adres jego znajomych czy krewnych. G. osobiście ten adres przyniósł ładnie napisany na kartce. Krewni potraktowali W. pogardliwie, ze wstrętem. G. spytał o wynik rozmowy i jak się dowiedział zdawał się być zażenowany i zniesmaczony. Jak się wie kto jest kim, to nie jest znajomość osobista.
Kornel Sulla
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
tylko jak mieć pewność, ze przeprowadzający zamach stanu będzie realizował polityką sprzyjającą narodowi a nie samemu sobie, co w razie egoizmu takiej jednostki kolejny zamach ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ja niestety łaciną to tylko podwórkową, używaj języka polskiego
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
co ci szkodzi przetłumaczyć, odrobina wysiłku w tłumaczeniu jeszcze nikomu nie zaszkodziła
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Mam zakaz oglądania tak długich filmów - laptop zasilany bajtami bezprzewodowo nie jest mój, jednostki na paluchu są zużywane, a muszą starczać od pierwszego do pierwszego. A szkoda.

Naród żydowski jeszcze bardziej niż my czerpie wskazowki na teraźniejszość i przyszłość ze swojej przeszłości.
Szczególnie tak zwani ortodoksi wierzą ponadto w stałość poglądów i dążeń własnego narodu i innych narodów, jeżeli te inne narody nie zmieniły wobec żydów swojego poglądu.
Od czasu, w którym król Polski zbudował żydom ich własne miasto (a może ghetto - Kazimierz) liczba żydów w Polsce znacznie wzrosła, oni utrzymywali spójność w ramach swojej religii, opanowali dużą część naszej gospodarki i zaczęli Polaków kłuć w oczy - zapracowali na dość powszechną niechęć Polaków. To, mam wrażenie, zostało nam przez zydów odwzajemione.
Już podczas Odrodzenia ukazywały się w Polsce krytyki, kłujące królów; dla przykładu: "za dużo w Polszcze Dawidków i Abramowiczów."

Przecież i współcześnie, kiedy nazywa się Polskę państwem jednolitym narodowościowo, w naszym rządzie jest nadreprezentacja procentowa żydów. Czy to oznacza tylko to, że ten naród przewyższa Polaków zorganizowaniem, wychowaniem młodzieży w duchu patriotycznym i stopniem wykształcenia?

Na swojej drodze życia spotykałem malutko Polaków, gardzących żydami. Mniej niż jedna dłoń ma palców. Żydów napotkałem niewielu, ale tyylko jeden z nich był Polakiem z usposobienia i przekonań - wszyscy pozostali uważali się za cwańszych od Polaków i istotnie urządzili się w Polsce znacznie lepiej ode mnie i wspomnianego Leszka O.

Osobiście nie jestem antysemitą, lecz w interesach z żydami doradzałbym wielką ostrożność, a nawet nieufność.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
wystarczy abyśmy wobec żydów byli tak nieufni jak Polak z Polakiem.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W Polsce żyje za dużo kosmopolitów, a wśród żydów kosmopolityzm pokazuje się tylko wtedy, kiedy to może przynieść korzyść. Poza tym jest się Żydem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ciekawe dlaczego my Polacy tak się nie wspieramy jak żydzi. Oni sobie pomagają a my się nienawidzimy
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Oj, Herbatniczek, trudno żeby Kościuszko, józef Poniatowski i im podeobni zgadzali się z Kołłątajem, królem i targowiczanami.

Jedni chcą niezależności Polski, drudzy chcą porządku niemieckiego, trzeci chcą wielkiej chłonności rynku rosyjskiego... Żydzi są połączeni, oprócz interesów, r e l i g i ą.
To jest spoiwo największe, bo otoczenie jest posądzane o chęć zniszczenia tożsamości religijnej.

Ciekawe dlaczego na Forumowisku atakuje się tylko katolicyzm, a judaizm, islam, hinduizm czy drogi dojścia do doskonałości z Azji są nietykalne...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przecież nas łaczy katolicyzm, tyle osób cytuje że katolików w tym kraju jest przynajmniej 90 % ? Coś twoja teoria że religia to metoda spójności nie działa
 
Do góry