Antykoncepcja - ile to kosztuje?

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Ale co Cię w nim tak oburza? Antykoncepcja to normalna sprawa i nie ma niczego dziwnego, że ludzie o niej rozmawiają. Dziwiłabym się bardziej, gdyby nie rozmawiali. ;)
 

koozka

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2011
Posty
331
Punkty reakcji
3
Chyba chodziło o to na wcześniejszej stronie, z zakazem antykoncepcji ;) Ja również uważam, że rozmawiać warto i uświadamiać, będzie mniej niechcianych ciąż, a wiadomo jak to się czasami kończy.
 

kasjoo44

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2017
Posty
4
Punkty reakcji
0
Jakiś czas temu widziałem dobre podsumowanie kosztów antykoncepcji z podziałem na rodzaje. Wychodziło, że tak naprawdę tabletki są najdroższe. Natomiast w przypadku kosztów antykoncepcji powinno się chyba jednak szacować również koszty wpadek = brać pod uwagę skuteczność. Najskuteczniejsza jest trwała antykoncepcja (wazektomia, salpingotomia), potem są wszelkiej maści cuda hormonalne. Potem jest reszta.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Skalpel to ostateczność. Nie widzę powodu do trwałej antykoncepcji, dopóki istnieje jakakolwiek szansa, że możesz chcieć jeszcze dzieci.
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Skalpel to dość odważna decyzja. Nie sądzę, że dziewczyny w wieku 18 lat myślą o takich rzeczach. Poza tym jeżeli kogoś nie stać na tabletki anty to niech składa się ze swoją drugą połówką, przecież to w ich interesie jest żeby nie było niechcianego dziecka.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 021
Punkty reakcji
17
Miasto
Oświęcim
Dokładnie to miałam na myśli. :) Poza tym pigułka nie jest relatywnie wysokim kosztem w skali miesiąca. ;)
 

bridgett

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2017
Posty
68
Punkty reakcji
0
Tak, tabletki to nie jest jakiś duży koszt, w sumie na gumki wydawałam więcej, u mnie w aptece tabletki vines kosztują 33zł a w tańszej aptece w centrum nawet 29,50zł
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
To fakt, gumki wychodzą o wiele drożej, ale kobiety często unikają tabletek - szczególnie na początku znajomości.
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
Ja tez kiedys uzywalam gumek, potem przeszkalam na tabletki.. ale zapominalam o nich wiec zalozylam wkladke levosert. Koszt jednorazowy a potem 3 lata spokoju
 

OhmyBook

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2017
Posty
19
Punkty reakcji
0
Za wiele to nie kosztuje, płacę za microgynon 26 zł za opakowanie na 3 miesiące, plus 20 złotych za wizytę recepturową. Więc 46 złotych raz na 3 miesiące to żadne pieniądze
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Też biorę vines ale płacę przeważnie 34zł w najbliższej aptece, więc trochę drożej ale to i tak bardzo niewielka kwota w porównaniu z prezerwatywami na przykład
 

Monika1188

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2019
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja dość długo brałam tabletki antykoncepcyjne, troszkę na nie wydałam, ale teraz nie mogę bo mam podejrzenie zakrzepicy żylnej, lekarz polecił mi diafragmę caya i żel plemnikobójczy, stosunkowo niedroga ochrona a bardzo skuteczna, mam ja juz kilka miesięcy i jeszcze mnie nie zawiodła, zakładam ja przed planowanym stosunkiem i wyjmuje po, i jest niewyczuwalna podczas penetracji.
 

Adell88

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2019
Posty
7
Punkty reakcji
0
wszystko zależy od rodzaju anty, jaj osobiście używam diafragmę caya łącznie z żelem antykoncepcyjnym i to jes jak na razie najtańsza anty jaką miałam
 

Radzka87

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2020
Posty
17
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o antykoncepcję hormonalną, którą kiedyś stosowałam to tutaj głównie apteka internetowa (ze względu na dużo niższe ceny w porównaniu do aptek stacjonarnych)
 
Do góry