Antykoncepcja - ile to kosztuje?

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
mi o przyjmowaniu pigułek przypomina nawet chłopak, każde z nas ma ustawione przypomnienie w telefonie - na wszelki wypadek :) z tym akurat nie ma problemu, t obowiązek nas obojga :)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
z tego co mi wiadomo to właśnie dzięki wkładce dziewczyny pozbywają się bolesnych i obfitych miesiączek, także chętnie poczytam o tych, jak to mówisz, męczarniach :)) ja sama przy niej odżyłam :przewraca:
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ja miałam obwite krwawienia i odkąd mam wkładkę problem się zmniejszył zdecydowanie. Lekarz tłumaczył mi, że przez wkładkę nie zarastają ścianki w macicy coś w tym stylu i trakcie okresu nie ma się co złuszczać, albo jest tego o wiele mniej i dzięki temu ten okres jest mniej obwity. A niektóre posiadaczki wkłądek czasami nie mają w ogóle okresu, ja niestety do takich nie należę, choć bym chciała... to wygoda :)
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
ale przeciez po tabletkach jest to samo, ja mam macice dwurozna i bardzo bolesne i obfite miesiaczki, a teraz jak reka odjal :) belara mi sluzy :D
 

fiska

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
122
Punkty reakcji
3
U mnie po Vibinie też o wiele lepiej. Kiedyś całą miesiączkę przeżywałam na Ketonalu i w łóżku, teraz nawet na basen chodzę :)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ja też biorę Vibin, już jakiś czas, i nic się nie dzieje, najważniejsze, że nie umieram podczas miesiączki, tak jak wcześniej:)
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
przed wkładką miałam tabletki i między innymi problemy z wątrobą przyczyniły się do konieczności zmiany na inną metodę antykoncepcyjną i akurat szczęśliwie padło na wkładkę, taka historia.
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
ja nie slyszalam o nich nic podobnego, moja belara tez ok. 28 zl :)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
vibin podobnie coś od 23-26 zł, nie wiem czy zdecydowałabym się na wkładkę, na razie nic się nie dzieje po tabletkach i niech lepiej tak zostanie :)
 

chuckchuck

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2015
Posty
121
Punkty reakcji
0
O dlugoterminowych rozwiazaniach pomysle ze jak juz urodze ze dwojke dzieci :D Na razie belara wystarczy
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Niby te 30zł to nie taka duża kwota, ale jak policzysz to juz w roku wydatek rzędu 350-400zł - więc wkładka w perspektywie kilkuletniej nie jest taka droga :)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
ale mimo wszystko nie jest to aż taki wielki koszt :) nawet jak zliczy się to do wydatków rocznych, to jednak za tyle bezpieczeństwa i świętego spokoju jestem gotowa zapłacić :) biorąc pod uwagę, że vibin zaoszczędza mi wszelkich rozkurczowych proszków:)
 

majszka

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
108
Punkty reakcji
0
nawet jak weźmie się pod uwagę perspektywę roczną czy nawet dłuższą.... to bez przesady, w końcu dba się o swój święty spokój, a taka korzyść nie ma swojej ceny :) ważne aby metoda była odpowiednio dobrana pod siebie :)
 

melissaa

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2016
Posty
49
Punkty reakcji
0
Dokładnie - antykoncpecja powinna być dobrana indywidualnie. U mnie nałożył się problem ze słabą wątrobą i żylaki, więc wkładka okazała sie super rozwiązaniem. Ale jak bedzie w konkretnym przypadku najlepiej naradzić się z lekarzem...
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
wkładka to w ogóle może wyjść groszowo przy założeniu na nfz, a że zabieg powinien być robiony w zakresie wizyty, bez dopłacania itd to warto się zakręcić w tym temacie :)
 

Patyszka

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2014
Posty
149
Punkty reakcji
0
Jeśli jest opcja z założeniem na NFZ, to faktycznie są to groszowe sprawy - koszt samej wkładki ok 300zł, a nosi się ją kilka lat, wiec to miesiecznie wychodzi koszt kilku złotych...
 

feelthevibe

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2014
Posty
195
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Warszawa
ja teraz mam moralniaka, bo płaciłam za założenie wkładki prywatnie, a mogłam się trochę pouganiać za lekarzami i zaoszczędziłabym jeszcze na tym interesie
 

Anna Magdalena

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja stosuję plastry evra, ale to zwykle ok. 56 zł, więc na roczne przeliczenie bardzo dużo. Ale jestem zadowolona. Uważam, że u nas powinno być tak samo jak w UK - wszystko za darmo. Ile nerwów by to wszystkim oszczędziło...
 
Do góry