Aniele Boży ...

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm... znalazłem topic o aniołach, ale to trochę coś innego, od tematu na który chciałem porozmawiać, więc założyłem nowy :p

Otóż, ilu z was ( wierzących ) odczuwa obecność swojego Anioła Stróża ? Ja mam czasem tak, że jak się nad czymś zastanawiam, to słyszę głosy, które mi podpowiadają ( właściwie najczęściej są 2, dobry i zły :p ). Dotychczas sądzilem że to może taka mała schiza i lepiej się nią nie chwalić, ale zauważam że od czasu do czasu to bywa pomocne i wspiera moją intuicję, a także pozwala dokonać właściwej oceny moralnej czynów... A jako katolik, uważam że praca nad własnym sumieniem jest bardzo ważna.. Tylko że wcześniej mimo wszystko trochę sceptycznie podchodziłem do takich ingerencji w nasze życie... Zresztą, nie mówię od razu że to musi być Anioł Stróż ^ ^ ... Możliwe, że to po prostu dwie strony mojej ludzkiej natury. Boska i zwierzęca, powiedzmy ; ) Choć w to, że na nasze życie wpływa bezpośrednio sam Bóg, ja już wątpić nie mogę :p

Ateiści zapewne wytłumaczą to podświadomością. A może niechrześcijanom udzielają się takie wypadki ? Macie jakiegoś swojego doradcę ;) ? Ogólnie temat uważam za całkiem ciekawy do polemizowania.
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Moim doradcą jest mój mózg.
Nikt mi lepiej nie podpowie jak ja sam, i jak będzie to błędny wybór, będę zły na siebie a nie na innych.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Hmm... a co mówi o aniołach twoja kalwinistyczna religia :p ? Predestynacja wyklucza takie rzeczy z naszego życia : > ?
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A Odenon jest Kalwinistą? Myślałem że ateistą bądź racjonalistą co wszakże się łączy, często.

A ja ustosunkowuje się do wypowiedzi Odeona, moim Aniołem Stróżem jest mój mózg, żadnych mitycznych stworzeń nie czuje i nie potrzebuje.
 

Martyna;)

Pani Prezes
Dołączył
16 Sierpień 2005
Posty
3 948
Punkty reakcji
0
Anioł Stróż. Hmm kazdy z ans ma tak, ze coś na podpowiada, to pewne. Ale czy to jest ansz prywatny Aniołek? Czyintuicja? A może ten anioł ma takie duchowe czucie... Może my go czujemy w sobie i wyjawia się On intuicją, tylko intuicja nie zawsze dobrze podowiada. Zwłaszcza, ze niekotorzy maja zwierzecy instynkt :D :p

Ale myslę, ze On istnieje wierzę w to... Bo nieraz mogło być gorzej, a jest, jak jest..
 

odeon

Laudare Rhinocerotidae
Dołączył
2 Grudzień 2005
Posty
4 108
Punkty reakcji
7
Wiek
35
Kalwinizm bardzo sceptycznie odnosi się do istot niecielesnych takie jak duchy i anioły, wykluczając także dziewictwo Maryi. W zasadzie odłam ewangelicko-reformowany (czyli kalwiński) opiera się na uczciwej i solidnej pracy, a nie na klęczeniu i leżeniu krzyżem.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Każdy nazwie to po swojemu. Chrześcijanie działaniem Ducha Św., ateiści intuicją, mahometanie łaską Allaha, itd. Trzeba jednak pamiętac, że każdy z nas ma wolną wolę i tylko od niego zależy jaką drogą pójdzie.
Osobiście wierzę w Boga. Nie wiem jednak czy Bóg daje mi wskazówki i rady jak życ. Staram się życ tak, aby nikt nie płakał przeze mnie.


Widzisz mamo, wyobraziłem sobie, że

Że nie ma Boga, nie ma, nie

Nie ma Boga, nie
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
Nie czuje obecności swojego anioła stróża i nawet o nim zbyt często nie myślę.
Przypominam sobie o nim dopiero wtedy, kiedy coś mogłoby mi się stać.
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Moim doradcą jestem ja sama :]
Jakoś nie czuje obecności Anioła Stróża, choć być może on jest...
A tak to sama zastanawiam się nad podjęciem jakiejkolwiek decyzji i niestety nikt mi w tym nie pomaga.
 

naShiA

pibip !
Dołączył
11 Listopad 2005
Posty
325
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z kątowni
mam nadzieje ze nie mam zadnego Aniola Stroza... troche wstyd gdyby ciagle obserwowal co robie :p
 

..::Black::..

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Ja mam czasem tak, że jak się nad czymś zastanawiam, to słyszę głosy, które mi podpowiadają ( właściwie najczęściej są 2, dobry i zły :p ).


Zgadzam się z Toba BlizZ...Tes tak mam...Myślę, ze kazdy z nas ma przy sobie taka osobe, która jest przy niej cały czas...Czasem może to być troche dziwne, ze ciągle nas ktoś obserwuje...Ale co z tego...Anioł po prostu jest...Jesli prosimy Go o pomóc to natychmiast sie zjawia, jeśli nie to czuwa gdzieś w pobliżu..Nio takie jest moje zdanie....Co myslicie??
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
BlizZ powiem że trafiłeś w 10 z tym tematem.

Wiem że mam swojego anioła stróża i ktoś ciągle mnie broni przed wszelkim złem.
Mimo , iż ja nieustannie pakuje sie w coraz to nowsze i bardziej niebezpieczne historie i przygody zawsze wychodze cało. Czasem po prostu, aż trudno mi w to uwierzyć (w moje szczęście) i boje sie że mój anioł stróż mnie kiedyś opuści...(Może ja niezasługuje na takiego anioła ?)
 

Aagata

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
W sumie ja też tak mam, ale tylko czasami i nie wiem czy to ten aniołek. Kiedy się modliłam uzyskiwałam odpowiedź. To jakby płynęło z mózgu. Myślałam, że to Chrystus, a potem myslałm, że dostaje świra. Teraz już nic nie wiem. Może sama znajdywałam odpowiedzi, więc zwaliłam to na Boga. Nie wiem, ale fajnie byłoby się dowiedzieć :)
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Blizz, ja też mam dwa anioły. Pozwól że ci je przedstawie.

* pierwszy jest seksistą i nietolerancyjnym chamem. Zawsze dorzuci swoje trzy grosze. Wrażliwiec.
* drugi jest narkomanem i nic nie jest w stanie zwrócić jego szczególnej uwagi. Oględnie mówiąc; ma wszystko w dvpie.

Czasami mam dylemat którego posłuchać...
 

Rafał Istebna

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2005
Posty
321
Punkty reakcji
1
Wiek
36
M't naprawde ci współczuje taki wybór napewno nie jest łatwy.

Mój Anioł Stróż na szczęscie nie ma ludzkich cech zbyt wielu dzieki temu nie zawodzi nigdy. Wiele razy pomagał i napewno będzie pomagał dalej.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Dali mi takich stróżów, bo wiedzieli że sam zadbam o siebie. Pozatym kieruje się w wiekszości tym co mówi ten pierwszy, drugi albo śpi albo ma green day.
 

tomoe

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2006
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Poznań
Odeon, ale chyba nie wykluczacie istnienia istot anielskich? Wszakże Biblia mówi, że aniołowie będą nas strzegli

A co do sprawy aniołów ma dziewictwo Marii?

Ps. Modlicie się w ogóle?
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
tomoe, z punktu widzenia niewierzącego takie istoty nie istnieją.
 
Do góry