[angielski] metoda Callana czy inna?

El Nino

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
NS
Witam!
Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat ale mam nadzieję, że dobry wybrałem :niepewny:
Otóż chcę tzn. muszę nauczyć się w miarę możliwości jak najlepiej języka angielskiego (nie chodzi mi o gramatykę ale głównie o porozumiewanie się - pewność siebie, mówienie etc.)
Póki co umiem tyle ile nauczyli mnie w szkole ale w szkołach nacisk kładzie się głównie na gramatykę a mi chodzi o w miarę płynne mówienie.
Myślałem nad metodą Callana ale chciałem wcześniej zapytać czy miał ktoś z nią wcześniej do czynienia??
Czy na prawdę jest tak dobra jak chwalą ją na stronach szkół językowych??
Jeśli ktoś miał do czynienia z tą lub inną metodą proszę o rady co ewentualnie brać pod uwagę...
 

exotic

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Witam!
Nie wiedziałem w jakim dziale założyć ten temat ale mam nadzieję, że dobry wybrałem :niepewny:
Otóż chcę tzn. muszę nauczyć się w miarę możliwości jak najlepiej języka angielskiego (nie chodzi mi o gramatykę ale głównie o porozumiewanie się - pewność siebie, mówienie etc.)
Póki co umiem tyle ile nauczyli mnie w szkole ale w szkołach nacisk kładzie się głównie na gramatykę a mi chodzi o w miarę płynne mówienie.
Myślałem nad metodą Callana ale chciałem wcześniej zapytać czy miał ktoś z nią wcześniej do czynienia??
Czy na prawdę jest tak dobra jak chwalą ją na stronach szkół językowych??
Jeśli ktoś miał do czynienia z tą lub inną metodą proszę o rady co ewentualnie brać pod uwagę...

jesli możesz to opisz troszkę o tej metodzie Callena z chęcią spróbował bym
 

El Nino

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2006
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
NS
Znalazłem na jednej ze stron filmik jak wygląda kurs met. Callana - link poniżej:
Met. Callana
Informacje o met. można znaleźć m.in. na poniższej stronie ale temat założyłem z myślą, że znajdzie się chociaż 1 osoba, która była na takim kursie i co po nim "wyniosła" - czy jest tak dobra jak ją chwalą...
Met. Callana2
 

exotic

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2007
Posty
48
Punkty reakcji
0
Znalazłem na jednej ze stron filmik jak wygląda kurs met. Callana - link poniżej:
Met. Callana
Informacje o met. można znaleźć m.in. na poniższej stronie ale temat założyłem z myślą, że znajdzie się chociaż 1 osoba, która była na takim kursie i co po nim "wyniosła" - czy jest tak dobra jak ją chwalą...
Met. Callana2

Mi sie nie oplaca szczerze bo najblizsza placowka ktora uczy eng metoda callena znajduje sie okolo 50-80km od mojego miasta.
Ja i tak jezyka nigdy sie nie naucze a w szkoel mam na poziomie zaawansowanym :(( i nie wiem nic i mam cholerny problem aby miec 2 na semestr/kon roku!!
 

kataryna

Po burzy ZAWSZE wschodzi Słońce! Nawet po najwięks
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
6 512
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
lepiej nie wiedzieć :P
Najlepiej języka uczy życie. Po wakacjach w Chorwacji w 2006, gdzie praktycznie ciągle mówiłam po angielsku, mam spore sukcesy na tym tle i ciągle słyszę, jaki to mam akcent itp. Oglądaj anglojęzyczne filmy, słuchaj piosenek, czytaj książki, ale przede wszystkim ROZMAWIAJ. Ja np. teraz tłumaczę artykuły dla pewnej anglojęzycznej strony o moim ulubionych zespole z polskiego na angielski i z angielskiego na polski (to drugie na polską wersję tej strony) i jak na razie jest ok :) Dzięki temu "przypadkowo" wpadają mi do głowy nowe słówka i jest coraz lepiej. No i poza tym nauka w szkole :]
 

tomaszdojcz

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Szukam kogoś kto uczy się Metodą Callana i byłby chętny na ćwiczenie ze mną materiału przez Skype. Więcej info GG: 4169402
 

niezlafruzia

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2010
Posty
76
Punkty reakcji
0
Wiecie co, no ta metoda jest dobra, jak chce się dość dobrze nauczyć mówić po angielsku. Jeżeli ktoś planuje wyjazd do kraju obcojęzycznego, to coś takiego na pewno mu się przyda. Na pewno w takiej metodzie ograniczona jest nauka samej gramatyki, polega na nauce pewnych zwrotów, więc głównie opanowuje się w tej metodzie słownictwo, ale najczęściej używane, więc wydaje mi się, że przydać coś takiego się może.
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
Metoda callana jest podobno bardzo skuteczna. Od niedawna chodzę na zajęcia z angielskiego, gdzie się uczymy tą metodą. Ale na razie jest jeszcze za wcześnie żeby coś więcej powiedzieć. Byłem zaledwie na kilku lekcjach. Ale sam system wydaje się być całkiem dobry.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Jak tak przeczytałem o tej metodzie i nie zauważyłem nic specjalnego - ot, normalna nauka.

Ja mogę powiedzieć,że najlepiej angielskiego nauczysz się z korepetycji (gramatyka) i z użytkowania (rozmawianie). Do trenowania użytkowania dobre są gry MMORPG (oczywiście w języku angielskim) i gry ON-LINE z możliwością rozmowy przez mikrofon (również zagraniczne).
 
B

Bad Boy

Guest
Najlepiej uczy języka wyjazd za granicę, gdzie będziesz musiał/a się porozumiewać w języku angielskim.

Podstawą nauki języka obcego jest zaczęcie myślenia w innym języku.
Wyjazd zagraniczny zmusza umysł do ciągłego myślenia w obcym języku.
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
chodzilam na metode calana rok - i nie polecam! a glownie licealistom. dla mnie to strata czasu, jedyny plus to taki, ze nabierasz odwage mowienia i nic pozatym.
ide teraz to 3 klasy lo, czyli matura za rok... zaluje ze ten czas zamiast chodznenia na calana nie sporzytkowalam i nie chodzilam albo na korki, albo moglam sama sie uczyc, bo mysle ze do matury samemu da sie przygotowac i to moze na dobrym poziomie. teraz jestem zalamana, fakt faktem nie mam zdolnosci jezykowych, ucze sie juz troche anglika... a czuje ze nic nie umiem jedynie to gramatyka u mnie dobrze stoi, ale wiadomo, ze na mature to tylko dwa czasy obowiazuja. mysle, ze moze to byc spowodowane moim lenistwem i ogolnie nie przepadaniem za nauka jezykow... hmmm. za bledy sie placi... nie wiem tylko co robic, bo kurcze nie duzo czasu pozostalo a chcialabym nauczyc sie dobrze pisac list formalny czy nieformalny(to co jest na maturze podstawowej) i co jeszcze jest z pisania?
 

backspace

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
683
Punkty reakcji
1
W callanie właśnie o to chodzi żeby nabrać pewności i łatwości w mówieniu. To zupełnie co innego niż nauka w szkole i chodzi o to żeby się nauczyć mówić i rozumieć co się do ciebie mówi. Jeśli kiedyś wyjedziesz za granicę to pewnie docenisz to że kiedyś uczyłaś się callana. No chyba, że naprawdę nie masz zdolności językowych, to wtedy i święty boże nie pomoże :D
 
B

benjamima

Guest
osobiście uczyłem się metodą callana, ale miałem to szczęście że w "oryginalnej" placówce w Londynie, na Oxford Street :) jeśli chodzi o konwersację, nikomu nie polecę nic innego. Ale jeśli chodzi o rzeczy takie jak gramatyka, rozumienie czasów itp, to w Callanie jest ogromna dziura. Musiałem się tego uczyć z innych źródeł. Na szczęście u nas w Polsce powstaje coraz więcej szkół oferujących kompleksową naukę języka, z autorskimi programami szkolącymi każdy potrzebny w języku element. Dla przykładu może to być międzynarodowa sieć szkół AXON, która otwiera coraz więcej placówek w naszym kraju. Jest to wszechstronne rozwiązanie.
 

greg26

Nowicjusz
Dołączył
24 Wrzesień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Callan jest w porzadku, ale najlepsze efekty przynosi w polaczeniu z dobrym podrecznikiem - w innym przypadku nie dziala. Tak mysle, uczylem sie callanem w 2 szkolach. W tej drugiej juz bylo ok. Teraz ucze sie przez Skype w Profit Języki Obce http://www.profit.szkola.pl i tam ucza troszke callanem, troche ksiazkowymi materialami, mam tez fajny program do domu. ale zauwazylem ze nacisk jest na rozmowe. Mam akurat fajna nauczycielke, ktora swietnie mowi po angielsku. Tak wiec polecam callana ale tylko na poczatek, ok 3 miesiecy a pozniej normalnie.
 

alekx

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
terazz tak naprawdę to nie korzysta się z klasycznego callana. Znajoma polecała mi kurs podobny w katowickiej lingua house, ale to nie jest taki klasyczny callan tylko tzw. new callan, choć najczęściej można znaleźć takie kursy pod nazwą np. direct english czy po prostu metoda bezpośrednia/przez konwersacje. Zresztą dotyczą z tego co widziałem nie tylko angielskiego. I tak jak poprzednik wspominał dobry podręcznik to też ważna rzecz, wspominana szkoła daje do swoich kursów pełen wybór podręczników, które można dodatkowo aby przyspieszyć naukę rozwiązywać samodzielnie lub też przez platformę online. To wydaje mi się ciekawe. Ale najwazniejszy jest nacisk na rozmowę podczas takich zajęć, jak zresztą nazwa sama mówi, no i pomaga osobom, które mają problem z mówieniem po angielsku, pomagają przełamać barierę.
 

xkatherine

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Oświęcim
Przyjaciolka 2 lata temu zapisala sie na callana ,poniewaz nie miala angielskiego w gimnazjum czy podstawowce . Dzisiaj w 2 LO jedzie na 5 przy najwyzszej grupie. Plynnie mowi i gramatyke tez rozumie .Polecam ten kurs ale wiadome ,że kurs kursem ale w domu też trzeba ;)
 

milusińska11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
Według mnie system dualny jest ciekawą propozycją. Polski lektor wprowadza zagadnienie np. Internet, omawia słownictwo, zwroty, zajmuje się też gramtyką. Native Speaker, czyli osoba np z USA rozwija temat podczas konwersacji. Na taki model zajęć natrafiałam w Wawie na English For You. Generalnie jest to dobra opcja, szczególnie gdy grupki są mało liczne
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
DObrze jest poczytac o tego typu metodzie, ja myslałam szczerze ze przeszła ona juz do lamusa. Jak wygladaja cenowo takie kursy ?
 

milusińska11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2011
Posty
50
Punkty reakcji
1
No nie wiem czemu miała przejść do lamusa, zwłaszcza, ze jest to bardzo efektywne, gdyż masz zarówno dobrze rozwijany wątek gramatyczny i bardzo rozwiniętą część konwersacyjną z Natvami. English For You w Wawie nie jest najtańszą szkołą, ale 1000 pln za 74 godziny to raczej ok propozycja
 
Do góry