alkohol na komuni

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
moja też nie, ale czas to zmienić... ;) i choćby nie wiem co, to u mojego syna na IKomunii NIE BĘDZIE ALKOHOLU
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
u mnie wszystkie tego typu imprezy są obchodzone przy alkoholu. nikt nie upija się jak dzika świnia, każdy wie ile może wypić.. dla dzieciaków jest picolo, a dla dorosłych coś mocniejszego.
natomiast jeśli chodzi o rodziny gdzie nie ma umiaru w piciu nie stawiałabym alkoholu, ponieważ dziecko(które ma np. I komunię)będzie miało złe wspomnienia..
 

Arthas Menethil

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2009
Posty
783
Punkty reakcji
0
u mnie wszystkie tego typu imprezy są obchodzone przy alkoholu. nikt nie upija się jak dzika świnia, każdy wie ile może wypić.. dla dzieciaków jest picolo, a dla dorosłych coś mocniejszego.
Istnieniu wyjątków nie przeczę,ale statystycznie pijaństwo przy różnych imprezach nie tylko "przyjęcinach"jest zjawiskiem masowym.Umiarkowane picie alkoholu jest sztuką nie znaną we większości polskich rodzin.Jezus nakazał picie wina podczas Eucharystii,ale umiarkowanie,bez pijaństwa.Połączenie w społeczny zwyczaj tych sprzecznych tendencji,nakazu i niemożności jego wykonania owocuje ogromną liczbą sklepów z alkoholem.jednego z nielicznych sektorów handlu w naszym kraju na którym sprytni ludzie interesu zawsze mogą zarobić,zwłaszcza w okresach "świątecznych".Dla młodych alkohol jest zabawnym katalizatorem imprezki,ale przekształcony przez lata w nawyk,stanie się później śmiertelną trucizną i źródłem chorób i tragedii ludzkich.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
U mnie na osiedlu w promieniu kilometra jest chyba z 5 sklepów monopolowych plus supermarket, w którym też jest alkohol.... :/
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Zacznijmy od tego, że alkohol jest dla ludzi - ale kiedy sytuacja się odwraca i ludzie istnieją dla alkoholu, wtedy jest już problem.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ale przyznasz też, Rosalie, że takie "dziecięce" uroczystości, gdzie dziecko powinno być w centrum to nie powinno być alkoholu... no może poza winem do obiadu... ;)
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Ale przyznasz też, Rosalie, że takie "dziecięce" uroczystości, gdzie dziecko powinno być w centrum to nie powinno być alkoholu... no może poza winem do obiadu... ;)
idz z tym winem co w nim takiego dobrego?

czyli na komuni mamy chwalic i ubóstwiac dzieciaka? bo poszlo do komuni?
 
A

Anitkaa

Guest
mamy sie radowac ze jest juz jak kazdy inny chrzescijan i poznaje Boga rownie jak my..
Właśnie. Chyba po to robi się to przyjęcie, żeby czcić święto dziecka.


heh, tylko szkoda ze ono nie wie nawet co znaczy ten sakrament i cieszy sie prezentami jakie dostaje
Cieszy się prezentami, bo jest na tyle małe, że do końca nie wie, co jest najważniejsze w przyjęciu komunii.
Ale to nie powód, żeby olewać jego święto butelką z alkoholem...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ale przyznasz też, Rosalie, że takie "dziecięce" uroczystości, gdzie dziecko powinno być w centrum to nie powinno być alkoholu... no może poza winem do obiadu... ;)
Tak, to prawda - nie powinno być alkoholu na takich uroczystościach. Ale taka nasza Polska tradycja ;) Kiedyś byłam na komunii córeczki mojej kuzynki. Miało być bezalkoholowo. Na tole alkoholu nie było, ale co niektórzy mężczyźni poszli sobie do garażu i wrócili już wstawieni. Taki kraj, tacy ludzie ;) ;) ;) Grunt, zeby dzieci nie brały przykładu :D
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
idz z tym winem co w nim takiego dobrego?

czyli na komuni mamy chwalic i ubóstwiac dzieciaka? bo poszlo do komuni?

a choćby dobrze działa na krew :D Poza tym ja w ogóle nie piję i żyję :)


mamy sie radowac ze jest juz jak kazdy inny chrześcijanin i poznaje Boga rownie jak my..

dokładnie tak ;)


heh, tylko szkoda ze ono nie wie nawet co znaczy ten sakrament i cieszy sie prezentami jakie dostaje

może do końca nie wie, ale są też i takie zieci, które wiedzą, co to za Sakrament, co się z nim wiąże itp. A prezenty swoją drogą...


Właśnie. Chyba po to robi się to przyjęcie, żeby czcić święto dziecka.
Cieszy się prezentami, bo jest na tyle małe, że do końca nie wie, co jest najważniejsze w przyjęciu komunii.
Ale to nie powód, żeby olewać jego święto butelką z alkoholem...

dokładnie tak ;)


Tak, to prawda - nie powinno być alkoholu na takich uroczystościach. Ale taka nasza Polska tradycja ;) Kiedyś byłam na komunii córeczki mojej kuzynki. Miało być bezalkoholowo. Na tole alkoholu nie było, ale co niektórzy mężczyźni poszli sobie do garażu i wrócili już wstawieni. Taki kraj, tacy ludzie ;) ;) ;) Grunt, zeby dzieci nie brały przykładu :D

no właśnie, niestety. I to młode pokolenie, nasze dzieci powinny uczyć się od nas, że nie tylko alkohol na imprezce jest ważny.... ale ważne są też intencje...
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
czyli na komuni mamy chwalic i ubóstwiac dzieciaka? bo poszlo do komuni?
A dlaczego nie w końcu to jego uroczystość

Uważam że na komunii nieładnie jest urządzać libacje
a w ogóle do alko to są inne okazje
Jak kogoś bardzo smali to monopolowych ci u nas dostatek takze w niedzielę
czynnych wiecej niż kosciołów
Ale bez przesady nie przy dzieciaku
Jeszcze jedno zanim skończę
licytacja na drogie prezenty kto da więcej
To jest chore tak samo jak picie z okazji komunii
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Otóż to. Jak ja miałam Komunię to frajdą był zegarek czy rower, a teraz? 4 lata temu byłam na IKomunii u córki mojego kuzyna i wiecie jakie były prezenty? Do koperty min 5 stów (na wesele niektórzy dają tyle) skuter czy jakoś tak to się nazywało... i inne drogie prezenty...
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
no bez przesady ja takich prezentow nie dostawałem i moja siostra na pewno takich w tym roku nie bedzie miała, rower, aprat cyfrowy od chrzestnych a kasa od innych gosci
 
Do góry