alkohol na komuni

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
co i tym sądzicie? u nas zawsze był, czy to komunia czy chrzest

Na takiej uroczystości jak I Komunia Święta nie powinno być w ogóle alkoholu... to święto dziecka a nie rodziny!!
nie zgadzam się, swięto dziecka ale i okazja do wypicia rodziny
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
Zależy co masz na myśli. Picie dla przyjemności, czy narżnięcie się do nieprzytomności jak świnia ?
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
a alkohol jest jedynym sposobem na swietowanie ? ..
mozna swietowac na wiele sposobow
uwazam ze jesli ma byc alkohol to w malych ilosciach,bo nie chcialabym Komunii po ktorej moja rodzina by byla pijana ..
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
U mnie w rodzinie wszelkiego tego typu imprezy były obchodzone bezalkoholowo... Teraz tak się zastanawiam jak to było w przypadku styp...
 

Fart

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2009
Posty
155
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Z Twojej Wyobraźni
To tak jak by było wesele i tak samo można by było powiedzieć, że to święto pary nie rodziny i jak by to wygladało :) . W sumie na komunii czy chrzcie to nie odrazu impreza alkoholowa tylko pod wieczór ognisko i wiadomo :] . Wiem wiem mówimy o dziecku i komunii czy chrzcinach ale musiałem to do czegoś porównać ale w sumie małżonkowie to też w pewnym sensie dzieci dla rodzicow.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
dzieci swoją drogą a goscie swoją ;) u nas nie ma ogniska, tylko zaraz po komuni goscie sie zjeżdzają i od razu % :p ja nie wiem ale chyba do kosciola juz pojde na gazie :p
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ja zgodzę się na alkohol, a dokładniej na wino, do obiadu, symbolicznie, ale nie wódka... tak jak już obywatelmc mnie zacytował nie jestem za alkoholem na Pierwszej Komunii dziecka, bo to jego święto, nie należy mu pokazywać jak sie "należy" bawić, bo i bez alkoholu można się świetnie bawić....
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
mozna ale nie przy zjezdzie rodzinnym :p w tym roku komunia u siostry jakies 50osob i wszystko juz wiadomo oprocz tego jaką wódkę kupić ;)
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
i w tym momencie dziecko patrzy jak wy pijecie, a ono co? Jemu nie wolno!! I jaki dajecie przykład temu dzieciakowi?! Nie lepiej zrobić sobie inna imprezę i na niej się napić, a nie na IKomunii? Nie przesadzajcie, że każde spotkanie rodzinne musi być zakrapiane, ludzie!!!
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Są ludzie, którzy nie potrafią się bawić bez alkoholu.
 

Armagedon

Armi
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
3 865
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Madzia ma właściwe podejście do picia. Należy zachować umiar przy tak ważnej uroczystości. Pijacy nie powinni być zapraszani na komunie by nie dawać złego przykładu dzieciom. To ich religijne święto.
Skoro nie umieją się bawić bez alkoholu to ich problem. Mieli na to tyle lat aby się nauczyć.
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
Ja tak jak napisałam, winko do obiadu ok, ale picie alkoholu "bo inaczej się nie potrafię bawić" to sorry, ale nieee
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
i w tym momencie dziecko patrzy jak wy pijecie, a ono co? Jemu nie wolno!! I jaki dajecie przykład temu dzieciakowi?! Nie lepiej zrobić sobie inna imprezę i na niej się napić, a nie na IKomunii? Nie przesadzajcie, że każde spotkanie rodzinne musi być zakrapiane, ludzie!!!
no naturalne ze nie pije

kazdy robi jak chce
 

magdalapaj

chrześcijanka
Dołączył
12 Marzec 2009
Posty
1 595
Punkty reakcji
0
wiem, że każdy robi jak chce, dlatego ja nie podam na Komunii mojego dziecka żadnego alkoholu, nawet choćby wszyscy goście mieli się wypiąć na nas...
 
Do góry