Aby w Warszawie był Budapeszt

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Czytam dzisiaj o pokornej prośbie Orbana o pomoc. Gdzie ta waleczność, gdzie ta pewność siebie ? Okazuje się że taki Orban musi na kolanach prosić o pomoc. Coś jego rewolucja rozpada się jak domek z kart. I po co było ?
Ciekawe czy ten wariant przewidywał również P. Kaczyński, czy dalej chce przejęcia wzorca
 
S

serwor

Guest
Czytam dzisiaj o pokornej prośbie Orbana o pomoc. Gdzie ta waleczność, gdzie ta pewność siebie ? Okazuje się że taki Orban musi na kolanach prosić o pomoc. Coś jego rewolucja rozpada się jak domek z kart. I po co było ?
Ciekawe czy ten wariant przewidywał również P. Kaczyński, czy dalej chce przejęcia wzorca

I Herkules d*pa kiedy wrogow kupa.
Orban zreszta nigdy nie byl liberalem ,byl narodowcem.
Ale jakby jego sladem poszlo wiecej panstw to moze......
A wszystko jeszcze moze sie stac.
Mysle ze czas gra na korzysc narodowcow,panstwa staly sie tak slabe a wielki biznes taki mocny ze to musi upasc.
Tak naprawde wielik biznes to ludzie ogarnieci amokiem robienia pieniedzy za wszelka cene i to ich zgubi.
Beda rewolucje ,wojny ,duzo zła ,ale tez troche dobra.
Za 15-20 lat[max 25] nie bedzie juz na przyklad Izraela.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
W ogóle politycy mogliby sobie dać spokój z akcjami typu "druga Irlandia" czy "drugie Węgry", bo zawsze trafiają kulą w płot, a zamiast tego niech budują "normalną Polskę".
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Oczywiści że nec hercules... Ale to było do przewidzenia. Przy poziomie deficytu i zadłużenia Węgier każdy laik powie że trzeba cichutko prosić o kupowanie obligacji. A Orban udawał gieroja. I po co ? Teraz rakiem wycofuje armaty i szuka klęcznika. A przecież wystarczyło zlikwidować u siebie deficyt budżetowy. Tylko że to by powodowało opór społeczny i jeszcze by się okazało że Orban jest antyspołeczny. Typowy polityk oszust.
 

Norad

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2010
Posty
1 243
Punkty reakcji
29
W ogóle politycy mogliby sobie dać spokój z akcjami typu "druga Irlandia" czy "drugie Węgry", bo zawsze trafiają kulą w płot, a zamiast tego niech budują "normalną Polskę"
Demokraci mają to do siebie że muszą demokratycznie zdobywać fotel, nie ma czasu na "normalną Polskę" całą energie pochłaniają wybory i wyborcze obietnice.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
oj temat się nam rozmywa. Chciałem dyskusji na tema Orbana i jego ucznia Kaczyńskiego
 
S

serwor

Guest
Oczywiści że nec hercules... Ale to było do przewidzenia. Przy poziomie deficytu i zadłużenia Węgier każdy laik powie że trzeba cichutko prosić o kupowanie obligacji. A Orban udawał gieroja. I po co ? Teraz rakiem wycofuje armaty i szuka klęcznika. A przecież wystarczyło zlikwidować u siebie deficyt budżetowy. Tylko że to by powodowało opór społeczny i jeszcze by się okazało że Orban jest antyspołeczny. Typowy polityk oszust.

No bez przesady,zlikwidowac deficyt taak.
To co zrobic,zlikwidowac szkoly panstwowe ,sluzbe zdrowia, emerytury itd?
To po co nam panstwo?
On w zasadzie tez to robi ,tylko nie tak jakby chcieli liberalowie.
Prawdzi liberalowie te te nasze liberalki z forum.

A Kaczynski moim zdaniem nigdy nie bedzie juz rzadzil, rzadna inna partia mu nie zaufa a on sam nigdy nie bedzie mial dosc sily aby samemu rzadzic.
Pokazal rozwalajac Samoobrone i próbując to samo z LPR ze nie mozna mu ufac.
Byc moze Ziobrzysci beda nowa chadecką prawicą.
Ale jest tez mozliwosc ze to taki ruch Palikota .
Dwa w jednym.
Moze PiS stworzyl sobie nowa partie aby na nia glosowali ci co nie znosza Jarka.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Zlikwidować ot tak deficyt ? A jak długo jeszcze znajdą się frajerzy kupujący węgierskie obligacje. Rozumiem że państwo musi się zadłużać na potęgę bo ma ważne społeczne zadania. Państwo musi bo co ? Jeśli państwo ma środki to rozumiem - możemy wymyślać nowe społeczne przeznaczenie tych środków. A jeśli aby żyć trzeba błagać o kredyty.
Ponawiam pytanie jak długo tak można żyć. Jak znaleźć nowych nabywców obligacji jak okaże się że nikt nie chce tych śmieciowych papierów
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
moje przepowiednie sprzed kilku dni sprawdzają się. Zaraz obligacje węgierskie będą tyle warte co papier toaletowy.
Oczywiście Orban narzeka na wrednych imperialistów z agencji raitingowych - bo przecież się u niego poprawia i nikt tego nie mówi. prawie jak w PRL tam wiecznie kolejny etap reformy powodował poprawę zaopatrzenie tylko głupi obywatele wiecznie nie mogli tego dostrzec. Panie Orban nie wystarczy wpisać Boga do Konstytucji - trzeba ciąć wydatki i zapomnieć o wielkich Węgrach.
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Kaczynski jest raczej uczniem Gomulki i tego typu panow.

Jego przemiowiena sa nieraz niczym wlasnie te z minionej epoki. A swoje postualny PiS ma nieraz klasycznie komunisyczne.

Orban zreszta nigdy nie byl liberalem ,byl narodowcem.

Ty klamiesz specjalnie nazywajac ciagle kogos "liberalem" kiedy wogole polityki liberalnej nie prowadzi ?

No bez przesady,zlikwidowac deficyt taak.
To co zrobic,zlikwidowac szkoly panstwowe ,sluzbe zdrowia, emerytury itd?
To po co nam panstwo?


Panstwo jes nam po to aby byla administracja, wojsko, policja etc.

Do emerytur, sluzby zdrowa, edukacji potrzebne nie jest.

Prawdzi liberalowie te te nasze liberalki z forum.

Prawdziwi liberalowie to tacy ktorzy maja liberalne poglady i wyznaja liberalny model panstwa, moze poczytaj najpierw o co w tym chodzi zanim zaczniesz bezczelnie klamac.

To ze ktos mowi o sobie liberal, prawicowiec etc. jeszcze o niczym nie swiadczy.

Moze PO to liberalowie a PiS prawica - hehe.

Jakie latki oni sobie przypinaja nie ma znaczenia, wszyscy to zlodzieje socjalisci. Co wynika z ich dzialanosci.

To kto kim jest wynika z tego jak postepuje a nie jak siebe okresla.

Chyba ze w twoim rozumowaniu wielki facet z wasem jest babcia tylko dlatego ze tak deklaruje. Albo jestes ignorantem albo celowo klamiesz, ktora opcja, odpowiesz mi wreszcie ?


Zlikwidować ot tak deficyt ?

Jezeli jest sobie firma.. i dziala na zasadach ekonomii, jak ma jakis nierentowny dzal.. to go likwiduje, proste.

Panstwo socjalisycznie nie dziala niestety w oparciu o ekonomie... jak cos jest nierentowne, to dalej zalewa to pieniedzmi i zatrudnia coraz to nowych urzednikow do "ratowania sytuacja". Dlago bankructwo w socjalizmie jest zjawiskiem nauralnym.

Panstwo nalezy traktowac jak przedsiebiorstwo ktore musi byc rentowne. Inaczej zawsze bedzie zle.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i teraz przez tego przeklętego Orbana polskie obligacje będą pod okiem inwestorów, wszyscy myślą że jesteśmy tacy sami.
Ciekawe dlaczego posiadając taką przewagę w Parlamencie oraz opanowane media i Trybunał Konstytucyjny nie zaczął reformować i obniżać naprawdę dług i deficyt. Zamiast ciąć mocno wydatki ten mądry podwyższył podatki.
Cóż kiedyś takie pewien P. Goryszewski (ZCHN) powiedział że nieważne jaka będzie Polska, ważne aby była katolicka. Orban też zaczął od Boga w Konstytucji i co dalej ?
 

messi1996

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
803
Punkty reakcji
1
Szanuj Pana Kaczyńskiego. Trzeba z szacunkiem do starszych osób. Liczę na to, że SP wygra wybory, jednak długa droga przed nimi. Jeśli będą iść tylko cały czas w prawą stronę, to dużych szans nie mają.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
O ile mi wiadomo to jestem tylko kilka lat młodszy od P. Kaczyńskiego więc z tymi starszymi to chyba zły adres

Poza tym liczysz na zwycięstwo Solidarnej Polski, którą właśnie P. Kaczyński obraża. To komu w końcu kibicujesz ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Czy Kaczyński nie obraża Solidarnej Polski tu bym polemizował. Ktoś mówił coś o podróbce ugrupowania itp. ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a w temacie : obligacje węgierskie blisko wartości śmiecia, rozumiem że teraz Orban zmusi Węgrów aby kupowali ten papier toaletowy skoro świat nie chce
 
Do góry