Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
S

słoneczko!

Guest
jaki jest procent na nie zajscie w ciąże przy dniach płodnych i stosunku przerywanym?
 
C

Cyganeczka

Guest
Aborcja jest dla kobiet nie mających sumienia.
Jestem osobą głęboko wierzącą i nawet nie umiem sobie wyobrazić jak taka kobieta
po zabiciu własnego dziecka może dalej spokojnie żyć.
Bo niestety nazwijmy rzeczy po imieniu to jest normane morderstwo własnego nie narodzonego niewinnego dziecka!!! :(
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
tak sie już długo zastanawiam za czy przeciw i nie wiem nie potrafiłabym zabic człowieka ale jeśli ma zyć dziecko nie chciane bite odrzucone...? nie wiem sama ale chyba jestem przeciw...te dzieci w brzuchu matki są rozrywane na szczątki :znudzony: :zalamany: :/
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
hmmm..ciezko pwoiedziec....na dzien dzisiajzy pwoiem zdecydowane nNIE!!!!! ale nie wiem szczerze mowiac ciom bycm zrobilam gdyby mnie to spotkalo..latwo sie mowi ale jak nas same to spotka to dopiero mozna wiedzie ciom te osoby przezywaja jak sie na to decyduja........
 
K

kalinka

Guest
Jestem przeciw aborcji... NIGDY nie usunełbym dziecka... To jest tak jak by kogos zabic... Nawet nieplanowana ciaza nie jest wytłumaczeniem na to by usunac dziecko... :( Trzeba myślec nad tym co sie robi a nie zyc chwila i nie myślec o konsekwencjach swoich zachowan...
 

Dona21

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Również jestem przeciwna aborcji.
Niektóre dziewczyny usuwają ciążę bo nie chcą marnować swojego młodego życia.
Chcą się jeszcze wyszaleć.Ale czemu winna jest ta mała istotka.Na pewno niczemu.
Jest też dużo kobiet, które nigdy nie będą mogły mieć dzieci(własnych)- dla takich kobiet to wielki dar - aby dać życie nowej istotce!!!
 

Meggi

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Aborcji mówie nie, wiele osóba na tym forum tak mówi. Jednak nie jesteśmy w stanie powiedzieć <bo możemy tylko założyć ale nie jest to pewne na 100%> jak byśmy się zachowali faktycznie w sytuacji podbramkowej-zajścia w ciążę.

Wszystkim zycze tego, zeby w przyszłym dorosłym zyciu nie stawali przed takijm wyborem i podjeli dobre decyzje. Pozdrawiam!

:)
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
jak dziewczyna zajdzie np w wieku 16 lat w ciążę to moim zdaniem jeśli nie usunie dziecka to ma życie zmarnowane tyle jeszce przed nią a tu w pieluchy sie bawić :/ (nie jestem za aborcją). Ostatnio oglądałam "Rozmowy w toku" i byłotam takie cos że dziewczyny (starsze) opiekowały sie LALKAMI!! nie wiem w jakim celu, moim zdaniem to bezsensu...moze po to aby sie przyzwyczaic do dziecka :looka: idiotyzm...
 

Meggi

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2005
Posty
102
Punkty reakcji
0
Karolina napisał:
jak dziewczyna zajdzie np w wieku 16 lat w ciążę to moim zdaniem jeśli nie usunie dziecka to ma życie zmarnowane tyle jeszce przed nią a tu w pieluchy sie bawić
Nie będe pisać co byś zrobiła gdybyś teraz zaszła w ciąze, bo już wiem...
Pozdrawiam.
 

blondi2007

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zabrze
szczerze.. to kazdy zrobi jak bedzie uwazac..jesli ktos jest bez serca to usunie dziecko..ale pozniej moze miec wyrzuty sumienia...


a w domach dzicka jest wiekszosc dzieci ktorych rodzice PIJA!! albo sa tam dzieci ktore starcili rodzicow...wiec nie jest to powiedziane..ze sa tam dzieci rodzicow..ktorzy wpadli

[ Dodano: 2005-05-05, 15:35 ]
Karolina napisał:
jak dziewczyna zajdzie np w wieku 16 lat w ciążę to moim zdaniem jeśli nie usunie dziecka to ma życie zmarnowane tyle jeszce przed nią a tu w pieluchy sie bawić :/ (nie jestem za aborcją). Ostatnio oglądałam "Rozmowy w toku" i byłotam takie cos że dziewczyny (starsze) opiekowały sie LALKAMI!! nie wiem w jakim celu, moim zdaniem to bezsensu...moze po to aby sie przyzwyczaic do dziecka :looka: idiotyzm...

a ja sie z Toba nie zgadzam...sama mam 16 lat... i pewnego razu... wystaraszylam sie ze jestem w ciazy... ten starach trwal hmm... jakies 2 tyg... no gora meisiac... i przyznaje...ze myslalam o wsyztskim ale w ŻYCIU bym nie usunela dziecka!! to nie dla ludzi normalnych.jesli miala bym dziecko..to poradzila bym sie ze wszystkim<heh latwo mowic>:) ale to nawet nie chodzi o to ze by miala zycie zmarnowane!! dziecko nie nishczy zycia..a jesli Ty tak ssadzish to nie wiem co z Ciebie za matka bedzie...sorka..takie jest moje zdanie..:/

[ Dodano: 2005-05-05, 15:36 ]
a te laski opiewkowaly sie lalkami dlatego bo nauczyciele chcieli im pokozac jak trudno jest wychowac dziecko... i chcieli te laski jak to ujac wystaraszyc przed konsekwencjami seksu
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
jeju jak to czytam to mi sie ryczeć chce :zalamany: może to tak zabrzmiało ale nie usunłąbym dziecka!!!!!
 

Muszelka

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
138
Punkty reakcji
0
KURDE !!! JAK MOŻNA SIĘ NA TO GODZIĆ??????????
JEŚLI KOBIETA NIE CHCE DZIECKA TO PRZECIEŻ MOŻE ZRZEC SIĘ PRAW RODZICIELSKICH I ZOSTAWIĆ W SZPITALU !!!!!!!
NIECH TYLKO URODZI !!!!!! NA TO PRAWO POZWALA!!!!
JEST TYLE MAŁŻEŃSTW KTÓRE LATAMI STARAJĄ SIĘ O DZIECKO A TAKIE MALUTKIE BEZ PRAWNYCH OPIEKUNÓW NAJSZYBCIEJ ADOPTUJĄ!!!
PO CO ZABIJAĆ ????????????
 

blondi2007

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
153
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Zabrze
Karolina napisał:
jeju jak to czytam to mi sie ryczeć chce :zalamany: może to tak zabrzmiało ale nie usunłąbym dziecka!!!!!

ej sorka.. nie chcialam Cie urazic..poporstu jak to czytalam.. to ...a nie wzne.. poprostu ... nie warto zabijac tych dzieci...
 

kasienka:)

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2005
Posty
408
Punkty reakcji
0
karolina...jesli dziewczyna w wieku 16 lat zdecyduej sie na wspolzycie wydaje mi sie ze musi sie liczyc z konsekwencjami tego!!!!!!!!,,,,to ze zaszla w ciaze ...to nie kara...a wydaje mi sie ze jest to jedynie jej wina,jej lekkomyslnosci.,....ale jesli to dziecko mialoby byc niekochane to niech je oddac do domu dzioecka,niech pozwolii mu zyc...ale nigyd,przenigdy niech z powodu sej lekkomyslnosci,mchiwlowego uniesienia..USAUNELA DZIECKO....ONO CHCE ZYC,..MUSI MIEC PRAWO ZYC...I NIKT TEGO PRAWA NIE MOZE IM ZABRAC!!!!!!!!
 
A

Angeel

Guest
Czy jestes za aborcja


Uważam ,ze aborcja powinna byc dozwolona ,bo kazdy ma prawo do wyboru,a to czy jest on sluszny czy tez nie nie nam oceniac...kwestia sumienia to indywidualna strona kazdego czlowieka.Istnieje wiele roznych sytuacji ,w ktorych kobiety decyduja sie na aborcje bo mysla ,ze tak bedzie najlepiej czasem sie myla ,a czasem nie,a ile jest na tym swiecie dzieci niekochanych i w domach dziecka,tych chorych zostawionych przez rodzicow czy nie lepiej im oszczedzic cierpienia-samotnosci? :( .......dzieci powinny sie rodzic chciane,powinny byc szczesliwe-niecierpiec...
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Angeel.... tutaj jest troche racji.... :((( to przykre ale tez masz racje...
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
a dzis nam psycholoszka gadala że mozna usunąć ciążę jak nie ma tam jeszce dziecka ( to w takim razie co tam jest? :dezorientacja: ) czy to prawda?
 

milusia32

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2005
Posty
1 924
Punkty reakcji
4
Karolina, moze nasz kochany ADMIN Ci wytlumaczy ?? :hyhy: on juz cos tam o tym pisal wczesniej...
 
Ś

święty

Guest
Ja jestem przecie. Zostałem ojcem w wieku lat 17 jestem w związku od 8 lat i nie wyobrażam sobie jak mógłbym namawiać kogoś do tego by usunąć ciąże. JAk sie uważa to można uniknąć "wpadki" mi się jakoś udaje od 87 lat choć przyznam że nie używam żadnych zabezpieczeń.
 
Do góry