Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Gdyż, iż i ponieważ uważam ich po prostu za podludzi. Ewentualnie "ludzi gorszej kategorii". Wiem, jak to brzmi, i z góry zaznaczam, iż z teoriami nazistowskimi poza tym "drobnym" elementem nie łączy mnie praktycznie nic, no ale trudno; taki już mam światopogląd, że za jeden z najważniejszych (ba, najważniejszy nawet) wyznaczników "wartości" człowieka uważam jego zdolności intelektualne. That's all.

Cóż.. uważam zupełnie inaczej , ale ok.

Szkoda tylko ,żę oceniasz ludzi tak bardzo pod kątem inteligencji....
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
To, że rzeczywiście stawiam inteligencję na (bardzo) wysokim miejscu nie oznacza jeszcze, iż nie cenię sobie innych wartości, you know :/
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Jeżeli ktoś zabija, kradnie lub kłamie - trzeba go ukarać odpowiednio do przewin. Jeśli ktoś nie szanuje innych (zwłaszcza z powodu niepełnosprawności) - też należy odpowiedzieć na takie chore poglądy - tak jak za złe czyny i ideologie karano nazistów i komunistów za pomocą środków prawnych i pogardy tak ja gardzę Tobą, ponieważ kodeks karny nie przewiduje kary za idiotyczne poglądy. Pogarda należy się każdemu kto ogranicza prawa człowieka:
Wszyscy ludzie rodzą się wolni i równi pod względem swej godności i swych praw. Są oni obdarzeni rozumem i sumieniem i powinni postępować wobec innych w duchu braterstwa.

Sorry za OT... jak chcesz go dalej prowadzić to proszę na PW

Skoro zaś istniałaby legalna możliwość zapobieżenia emu nieszczęściu, to czemu by z niej (kierując się właśnie m. in. litością!) nie skorzystać?
Skąd wiesz, że ludzie chorzy np. "na Downa" nie mogą być szczęśliwi? Oceniasz wszystkich z Twojego punktu widzenia - Ty nie chciałbyś być chory "na Downa", uważasz to za nieszczęście - ale Ci ludzie mogą żyć szczęśliwie. Poza tym każdy ma prawo decydować o swojej śmierci - samobójstwo jest legalne, ale zabójstwo już nie.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Nie wkładaj mi proszę w usta czegoś, czego nie powiedziałam i nie idź śladem D_K'a w tej materii.



Hola, hola. Nie manipuluj i nie rób z siebie ofiary. Dyskutuje z tym co napisałaś, pokaż w którym miejscu coś ci wkładam. :lol:
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Ano, na przykład w tym:

D_K napisał:
Kim ty jesteś, że ludzi chorych, lub niepełnosprawnych intelektualnie uważasz za mniej wartościowych?
.
Ponadto w swym kolejnym poście, na moje sprostowanie, iż rozchodzi mi się wyłącznie o upośledzonych umysłowo stwierdziłeś, iż "To nic nie zmienia" (dosłowny cytat).

Vesemirus, dyskusję z Tobą na privie chyba sobie daruję ;> Mam podstawy sądzić, iż żadne racjonalne argumenty i tak się nie przebiją przez Twój skażony katolickim światopoglądem pancerz.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
I Chwała Panu - bo Twój "racjonalizm" można jedynie porównać do wiadra pomyj...
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Racjonalizm, inteligencja, ludzie gorszej kategorii...Kerosine, słowa, jakimi się posługujesz, a raczej na jakie się silisz, nie dodają Ci ani wiarygodności, ani tym bardziej nie sprawiasz wrażenia osoby bardziej yntelygentnej. Nie trafiasz do mnie (może dlatego,że noszę na plecach bagaż życiowych doświadczeń? Kto wie.).

Egzystencja zaś takich osób osób jest dla mnie zwyczajnie godna pożałowania i stanowi przede wszystkim dla nich samych ogromne nieszczęście. Skoro zaś istniałaby legalna możliwość zapobieżenia emu nieszczęściu, to czemu by z niej (kierując się właśnie m. in. litością!) nie skorzystać?

Podejrzewam,że sama nie jesteś jeszcze matką - to raz. A dwa - odnośnie cytatu - masz może w swoim otoczeniu, w rodzinie osoby niepełnosprawne? Wątpię. Jest jedno lekarstwo na uleczenie Ciebie z choroby, przez którą plujesz tym swoim jadem. Zapisz się na wolontariat. Chłodnym okiem patrz na ich życie, na starania, na trudności, na problemy, jakie niesie za sobą każdy kolejny dzień. Wdzięczność i miłość, jaką dają wzamian da się wyczuć z daleka. Nawołujesz do inteligencji, której zwyczajnie nie masz ani krztyny. Bo gdybyś ją miała, wiedziałabyś to wszystko bez mojej pomocy. Trzeba chcieć rozumieć świat i trzeba chcieć wiedzieć o tym,że my, pełnosprawni, nie jesteśmy cale lepsi od tych, których nazywasz "podludźmi". W tym temacie mamy tysiące dowodów na to,że jednak jesteśmy gorsi. A propos litości... Mam w sobie całe jej pokłady, dlatego kto mądry, niech da mi karabin. Będę strzelać w czoło każdemu, kto szerzy takie chore poglądy, bo szkoda mi ludzi, którzy nie cenią życia i moim zdaniem nie zasługują na nie. Mam takie prawo? Dlaczego go nie mam? W tym temacie niejednokrotnie przewijały się wątki nazistów, Hitlera, Mengele i innych potworów. To, co mówisz Kerosine, różni Cię od nich tylko tym,że nie masz możliwości (odwagi? aż tak zaawansowanego zepsucia moralnego?) wprowadzić słow w czyn. Liczę na to,żeś młoda i jeszcze zmienisz zdanie.
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Na szczęście (?) dla społeczeństwa dzieci mieć w życiu nie zamierzam ;> I serio, bynajmniej nie pluję jadem na wszystkich niepełnosprawnych jak leci; ani nie uważam się za jakąś szczególnie moralnie zdegenerowaną [choć pewnie nie mnie o tym sądzić, but oh well, tym bardziej nie mają do tego prawa ani trochę mnie tak naprawdę nie znające ludziki z forumu], ale akurat co do upośledzonych umysłowo zdania nie zmienię nigdy. Gdyby okazało się, że sama mam mieć takie dziecko, to bez najmniejszego wahania zdecydowałabym się na aborcję [zresztą z tego co wiem najzupełniej w takich przypadkach legalną]. Co zaś do wolontariatu, to bardzo chętnie usłużę swą osobą w schronisku dla zwierząt :p

E: Karabinu brać w dłoń nie zamierzam. "Trafiać do kogoś" tym bardziej. Natomiast jeśli istnieje realna możliwość zapobieżenia przyjściu na świat takiej osoby, to jak najbardziej powinno się mieć możliwość z niej skorzystać.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Ciekawy jestem co by się stało, jakbyś dostała udaru krwotocznego... IQ koło 60, i trudności z zawiązaniem sznurowadeł - czy wtedy też byś była za śmiercią (tym razem eutanazją?) - w końcu staniesz się "gorszym człowiekiem" i "godną pożałowania" istotą...
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Tak, Vesemirus. Popieram eutanazję in general i poparłabym ją również w tym wypadku. Myślisz sobie pewnie, że łatwo mi się tak gada o innych ludziach, w stosunku do siebie natomiast zajęłabym z marszu odmienne stanowisko. Otóż nie. Zdecydowanie nie chciałabym wieźć kiedykolwiek egzystencji rośliny, a mieć z jakiegoś powodu mocno ograniczone zdolności umysłowe... koszmar. Nigdy.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Poczekamy, zobaczymy... Poza tym - jeśli będziesz miała ograniczone zdolności umysłowe - skąd pewność, że będziesz w stanie uświadomić sobie to?
 

Kerosine

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
75
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Vesemirus napisał:
Poczekamy, zobaczymy...
Aż tak źle mi życzysz? Czy może jakimś nadludzkim (hje hje) sposobem wiesz, iż coś takiego mnie spotka? W tym pierwszym wypadku nie świadczy to o Tobie najlepiej, Vesemirus, a w tym drugim, cóż... dowodzi głupoty jedynie i niczego więcej.

Vesemirus napisał:
Poza tym - jeśli będziesz miała ograniczone zdolności umysłowe - skąd pewność, że będziesz w stanie uświadomić sobie to?
True, pewności w takim wypadku mieć bym absolutnie nie mogła. Cóż, pozostawałoby mi jedynie sporządzenie zawczasu odpowiedniego "papierka", na podobieństwo "oświadczenia woli", w którym z góry zaznaczyłabym, co pragnę, aby w takiej sytuacji ze mną uczyniono. Jakkolwiek samo sporządzenie owego świstka a realne wykonanie jego zapisów w świetle aktualnie obowiązującego polskiego prawa to dwie różne sprawy, niestety :/
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Jest jeszcze trzecia opcja - po prostu to się zdarza... Jeśli myślisz, że albo jestem złośliwy i życzę Ci tego, albo jestem głupi, cóż każdy sądzi wedle siebie.
 

WrednayaPriwichka

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
5
Miasto
Warszawa
Aborcja jest paskudną praktyką, nie ważne, czy ktoś uważa płód za człowieka, czy nie. Każdy, nawet najbardziej bojowa feministka, jest za tym, by ograniczać liczbę dokonywanych zabiegów poprzez poprawę polityki socjalnej. W sytuacji zagrożenia życia matki aborcja jest konieczna. Bywają sytuacje, że rozwija się dziecko, które nie ma mózgu i wiadomo, że nie przeżyje poza organizmem matki, wtedy też powinno się dokonywać aborcji bez żadnych dyskusji. Trzeba też rozumieć kobiety, które przeżyły gwałt- mają już dostateczną traumę i nieludzkim jest ranić je jeszcze bardziej. Jest to zdecydowanie okropniejszym czynem, niż usuwanie wczesnej ciąży, kiedy płód jeszcze nie ma układu nerwowego i nic nie czuje, nie ma żadnej percepcji. Zdecydowanie trzeba podjąć pracę nad polityką socjalną i prorodzinną w Polsce. Ideałem byłoby, gdyby każdy mógł znaleźć solidną pomoc i sytuacja problemów takich, jak brak funduszy lub ciężka sytuacja rodzinna nie była powodem dokonywania aborcji. Jednak daleko nam do tego ideału. Powinniśmy chyba popatrzeć na Wielką Brytanię, w której na zasiłku można naprawdę godnie żyć. Jednak sytuacja u nas a w UK bardzo się różni. Trzeba nam sumiennej pracy i dobrych reform. O to muszą walczyć (i walczy parę) organizacje pozarządowe, jak i partie polityczne. Niestety, w sytuacji wtrącania się kościoła katolickiego we wszystko współpraca na rzecz polityki przyjaznej kobietom i rodzinie jest... bardzo trudna. Nie wiem, czy dożyję dnia, w którym panowie w sutannach przestaną wtryniać się w życie normalnych ludzi...
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Powinniśmy chyba popatrzeć na Wielką Brytanię, w której na zasiłku można naprawdę godnie żyć.
I w której tylko kilka % aborcji dokonywanych jest z powodów zdrowotnych - reszta to niechciane ciąże...

Niestety, w sytuacji wtrącania się kościoła katolickiego we wszystko współpraca na rzecz polityki przyjaznej kobietom i rodzinie jest... bardzo trudna.
Zaślepienie i nienawiść rzuciła Ci się na mózg... pokaż mi jedną sytuacje w której biskup/papież mówi, że nie chce poprawić statusu socjoekonomicznego najbiedniejszych ludzi.

Nie wiem, czy dożyję dnia, w którym panowie w sutannach przestaną wtryniać się w życie normalnych ludzi...
Imputujesz, że księża nie są normalni... Hmm nienawiść jest nienormalna i osoby siejące ją są nienormalne... (nie będę wskazywał palcem :] ).
 

WrednayaPriwichka

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
5
Miasto
Warszawa
I w której tylko kilka % aborcji dokonywanych jest z powodów zdrowotnych - reszta to niechciane ciąże...


Zaślepienie i nienawiść rzuciła Ci się na mózg... pokaż mi jedną sytuacje w której biskup/papież mówi, że nie chce poprawić statusu socjoekonomicznego najbiedniejszych ludzi.


Imputujesz, że księża nie są normalni... Hmm nienawiść jest nienormalna i osoby siejące ją są nienormalne... (nie będę wskazywał palcem :] ).

Może, jednak tam kobiety mają jakiś wybór.

Nienawiść? Ja z zasady nikogo nie nienawidzę. Mam masę znajomych, a nawet przyjaciół katolików i żyjemy ze sobą w zgodzie i miłości. Ja jestem po prostu przeciwko temu systemowi w naszym kraju, gdzie czyści się buty księżom. Tak samo, jak jestem przeciwko oszukiwaniu ludzi i polowaniu na kasę w każdym przypadku, nie tylko w przypadku kościoła. Nie mówię, że papież czy biskup są przeciwko poprawie statusu socjoekonomicznego ludzi, ale są za odbieraniem pewnych praw. Nawet tym ludziom, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. Uważasz, że grożenie posłom ekskomuniką, jeśli zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem, nie jest objawem obsesji kontroli i wtryniania się? Przykro mi, społeczeństwo nie składa się wyłącznie z katolików i w dobie demokracji panowie w koloratkach nie mogą stanowić władzy...
 

Ursus91

Animożerca
Dołączył
19 Grudzień 2008
Posty
1 094
Punkty reakcji
66
Miasto
Średniowiecze
Może, jednak tam kobiety mają jakiś wybór.

Nienawiść? Ja z zasady nikogo nie nienawidzę. Mam masę znajomych, a nawet przyjaciół katolików i żyjemy ze sobą w zgodzie i miłości. Ja jestem po prostu przeciwko temu systemowi w naszym kraju, gdzie czyści się buty księżom. Tak samo, jak jestem przeciwko oszukiwaniu ludzi i polowaniu na kasę w każdym przypadku, nie tylko w przypadku kościoła. Nie mówię, że papież czy biskup są przeciwko poprawie statusu socjoekonomicznego ludzi, ale są za odbieraniem pewnych praw. Nawet tym ludziom, którzy nie mają z nimi nic wspólnego. Uważasz, że grożenie posłom ekskomuniką, jeśli zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem, nie jest objawem obsesji kontroli i wtryniania się? Przykro mi, społeczeństwo nie składa się wyłącznie z katolików i w dobie demokracji panowie w koloratkach nie mogą stanowić władzy...

Przecież Kościół w wyjątkowych sytuacjach zezwala na aborcję.
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
za odbieraniem pewnych praw
Zależy z której strony na to patrzymy - ja widzę raczej walkę o prawa nienarodzonych dzieci.

Uważasz, że grożenie posłom ekskomuniką, jeśli zagłosują zgodnie ze swoim sumieniem, nie jest objawem obsesji kontroli i wtryniania się?
Ignorancja... jesteś jej pięknym przykładem - zapoznaj się z terminem excommunicatio latae sententiae, potem wypowiadaj o tej sytuacji.

Nienawiść? Ja z zasady nikogo nie nienawidzę.
Widać w Twoich postach jak kochasz bliźniego i nie rzucasz kłamliwych oskarżeń na prawo i lewo :p
 

dorrr

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
NO ale jezeli takie dzieci sie rodza a pozniej sa zaniedbywane( bite, gwałcone, uśmiercane) to co?? :(( Mają tak te małe bezbronne istoty cierpieć?? Moze lepiej ebdzie jak ci NIEODPOWIEDZIALNI brutale skrócą cierpien małemu człowieczkowi?? :( Jezeli nawet takie dzieci zostaną odratowane to co z ich psychika?? :((( Z drugiej strony to jednak jest ZABIJANIE=MORDERSTWO ... co powinno byc karane. Ja teraz nie wiem czy lepsza jest smierc przed przyjsciem na swiat czy po (w przypadku tych maltretowanych dzieci)... :(


przed urodzeniem nie wiadomo przecież, czy dziecko będzie maltretowane. stwierdzając to za wcześnie i zabijając je w łonie matki odbieramy mu szansę na normalne, fajne życie
 
Do góry