Aborcja - jesteś "za" czy "przeciw"?

Aborcja jesteś za czy przeciw? uzasadnij...

  • Tak

  • Nie

  • Nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.

Goblin

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2023
Posty
30
Punkty reakcji
2
A propos samej eutanazji(...)

Wiesz, z eutanazją jest też ten problem, że jest nadużywana (w krajach, w których jest legalna), później ludzie w Holandii noszą "Paszporty życia", żeby ich ktoś tak nie potraktował. Był o tym kiedyś dokument w TV, szczegółów nie pamiętam.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 390
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Są różne sytuacje w życiu i zawsze będą.
Zawsze najlepiej, aby kobieta nie dała sobie dziecka zrobić, mówiąc w taki sposób, jeśli nie chce być matką i ma jakieś co do tego wątpliwości.
Jest też antykoncepcja, która nie dotyczy tylko samej kobiety, ale i faceta.
To zapobiega niechcianej ciąży.
Tylko trzeba najpierw pomyśleć zanim się coś zrobi, a są ludzie, którzy tego nie potrafią.
Łatwo zrobić krzywdę dziecku, np. jeśli już się urodzi, bo np. jakaś matka, która już urodzi zabiję już narodzone dziecko, a przecież są takie sytuację, nie tylko w Polsce.
Jakiś procent kobiet, pewnie mały procent urodzi, a potem już żywe... zabiję dziecko.
To są: dzieciobójczynie.
I takie kobiety są już źle postrzegane w społeczeństwie, a wręcz są potępiane i trafiają za zabójstwo dziecka własnego jeszcze do więzienia.
To są tragedie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Jeszcze tego, by brakowało, żeby dzieciobójczynie nie były źle postrzegane przez społeczeństwo!
Nie każdy myśli, a antykoncepcja potrafi zawieść.
Ja prywatnie nie jestem zwolenniczką aborcji, ale uważam, że kobiety powinny decydować w swojej sprawie. Tylko nie powinno być propagandy typu- ''Aborcja jest ok'' i powinno być wsparcie dla kobiet w ciąży, by być może odwieźć je od decyzji o przerwaniu ciąży, przedstawić inne możliwości.
I oczywiście możliwie zapobiegać niechcianej ciąży przez edukację seksualną i łatwy dostęp do antykoncepcji.

Goblin, z eutanazją jest ten problem, że jest legalnie niedostępna dla pragnących się jej poddać, cierpiących ludzi. To okrutne, niehumanitarne.
Czy ten dokument o Holandii nie był czasem w tvp? Oni z siebie wychodzą, by niektórym państwom nakręcić czarny PR. Najwięcej bzdur w tvp widzę o Rosji, co mnie nie dziwi. Z Holandią też mieli jakiś spór, to oczerniali Holandię- robiąc z niej zdemoralizowany kraj wykolejeńców bez uczuć wyższych. Co gorsza niektórzy ludzie się na to nabierają(głównie starzy).
Ja byłam w związku z Holendrem przez pół roku.
Holandia to piękny przyjazny ludziom kraj. Np. statystycznie najwięcej szczęśliwych dzieci jest w Holandii. Robi się z nich zboczeńców, a mają najbardziej trwałe małżeństwa w Europie i chyba w czołówce na świecie.
Holandia to kraj bardzo uporządkowany i może stad dla porządku- by nie zaszła pomyłka, pacjenci takie coś noszą- ludzie poważnie chorzy, idący na poważne operację, grożące komplikacjami. Z tego powodu, nie dlatego, że ktoś masowo zabija tam staruszków i to wbrew ich woli jeszcze, albo ludzi niepełnosprawnych...
Napiszę Ci jak w Holandii traktuje się niepełnosprawnych- robi się wszystko by mieli jak najlepsze, najmniej ograniczone przez swoją chorobę życie. Oprócz wszelkich podjazdów, ułatwień na miejscu pracy i pełnej tolerancji, państwo nawet sponsoruje chętnym, niepełnosprawnym dorosłym usług pracownic/pracowników seksualnych, by nie omijała ich przez niepełnosprawność ta ważna sfera życia.
Decyzja o eutanazji, to jest cała procedura, którą musi potwierdzić kliku lekarzy. W tym psycholog, by doszło do realizacji. Musi być pewność, że pacjent jest zdecydowany.
W skrajnych przypadkach za osobę w bardzo ciężkim stanie, z którą nie ma kontaktu i nigdy nie będzie decyzje może podjąć rodzina.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Dodatkowo oprócz kompromisu z
Lat 90 prawo powinno zakazywać
Promowania przez media prostytucji i
Która oznacza promowanie subkultury
Aborcyjnej którą promuje gazeta wyborcza
Według której naturalne jest wieku
20 lat pozbycie sie płodności przez kobietę
A wcześniej aborcja a najlepsze matka
Zachwytem pomaga sterylizacji która
Jest zdradą rodu a finale tekstu duma
Z tego wieku 40 lat a według wysokich
Obcasów zbrodnia gdy facet się wykastruje
Bo nie dał córki a powód urojony powodu
Ciężkiego porodu i zero może tak poniżyć
Się i ta gazeta oprócz aborcji promuje
By każdy płacił za aborcję i sterylizację
Plus oburzenie że w kraju nie ma płacenia
Przez państwo kastracji.
Nesweek zaburzenie faceta który
Zrobił sobie kastrację i każdy ma
gratulować mu tego.
Każdy uznaje kompromis z lat 90
I tego wynika zakaz promowania przez
Media prostytucji, aborcji, kastracji
Która powinna być możliwa tylko
Powodu choroby zwykłej lub psychicznej,
Posiada 2 lub 3 dzieci głównie dla kobiety,
Za czyn kryminalny.
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
no ja jestem przeciw...

ostatnio mialam ten tamat na religii.. nie jest to mily tem,at..ale ja bym w zyciu dziecka nie usunela...w konu to tesh by bylo moje dziecko...

ja bym nie usunela dziecka...nawet jak bym miala byc teraz w ciazy....
Dziecka nie da się usunąć, bo ono staje się nim po urodzeniu. Nawet koloratki nie chrzczą płodów, ale jak takie tylko zobaczy boże słoneczko, to chrzczą bo ono już ich dziecko. Znaczy co łaska, ale...i tak dalej.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Dziecka nie da się usunąć, bo ono staje się nim po urodzeniu.
W takim razie dlaczego na badaniach robionych w ciąży- USG, przepływy, od każdego jednego lekarza słyszałam- ,,człowiek mierzy'', itd.- zawsze to słowo człowiek w odniesieniu do mojego dziecka, wtedy na etapie płodu?
Rodziłam przed orzeczeniem trybunału.
Nawet koloratki nie chrzczą płodów, ale jak takie tylko zobaczy boże słoneczko, to chrzczą bo ono już ich dziecko. Znaczy co łaska, ale...i tak dalej.
Nieprawda. Robi się tzw. ,,pokropek'' nawet w przypadku poronienia na wczesnym etapie, jeśli rodzic/ce są wierzący i sobie tego życzą.
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
W takim razie dlaczego na badaniach robionych w ciąży- USG, przepływy, od każdego jednego lekarza słyszałam- ,,człowiek mierzy'', itd.- zawsze to słowo człowiek w odniesieniu do mojego dziecka, wtedy na etapie płodu?
Rodziłam przed orzeczeniem trybunału.

Nieprawda. Robi się tzw. ,,pokropek'' nawet w przypadku poronienia na wczesnym etapie, jeśli rodzic/ce są wierzący i sobie tego życzą.
a to zacytuj z dokumentów nak ja zacytowałem. Nieochrzczone niekoniecznie płód.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
A dlaczego ja razem z metryką dostałem wyrok śmierci bez winy i terminu wykonania. Na to się nie pisałem. Wyskrobany miałbym spokój
To Ty NiwDudu? Wróciłeś? Masz doła i potrzebujesz ,,przytulenia''? Czy wystarczy sama uwaga, nawet negatywna, aby z góry zaasekurować się przed odrzuceniem?
Ja na wstępie przytulam. Cieszę się, że wróciłeś, bo z Tobą to forum jest ciekawsze. Zmieniałeś tu już nawet płeć...
Nie znaczy to oczywiście, że nie będę się z Tobą wykłócać.;)
Pozdrawiam serdecznie:)
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
a to zacytuj z dokumentów nak ja zacytowałem. Nieochrzczone niekoniecznie płód.
"Rodziłam przed orzeczeniem trybunału"
Trybunał nie weryfikował sumień lekarzy. A ty też wolał abyś dowiedzieć się, że urodzisz człoweka, na którego nie brałaś pińcset plus choć był wymierzony a rząd paciorkowy
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Że urodzę człowieka nie musiałam się tego dowiadywać od lekarza. Byłoby mi też zupełnie obojętnie, czy lekarz cedzi słowo człowiek opisując badanie, czy płód.
Gdyby miało to służyć sprawieniu przyjemności pacjentce mówiono by dziecko/dzidziuś, itp. Człowiek jest tak samo bezemocjonalne i oficjalne jak płód.
 

ireneo

Nowicjusz
Dołączył
16 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
2
Miasto
Wrocław, Radomsko
Że urodzę człowieka nie musiałam się tego dowiadywać od lekarza. Byłoby mi też zupełnie obojętnie, czy lekarz cedzi słowo człowiek opisując badanie, czy płód.
Gdyby miało to służyć sprawieniu przyjemności pacjentce mówiono by dziecko/dzidziuś, itp. Człowiek jest tak samo bezemocjonalne i oficjalne jak płód.
Człowiek to ryzykowne. Zarówno Augustyn jak i Tomasz z Akwinu zostawili w spadku dogmat, że dusza do w płodzie płci męskiej zadomawia się po czterdziestym dniu, a u żeńskiej dopiero po osiemdziesiątym dniu. Jest to cezura czasowa nakazująca rozpoczęcie traktowania płodu nabożnie. Do tej pory jest róbta co chceta. Bo co warta istota bez ducha? zwierz, a może i mniej.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Nie jestem osobą religijną. Nie kieruję się też żadną religią w ocenie aborcji.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Przypadku powrotu do trzech
Wyjątków pierwszy przypadek czyli
Wada genetyczna powinna być stosowana
Sposób rygorystyczny i ten sposób
Ochrona od największego absurdu
By kobieta brała bez jego zgody pomimo
Downa lub podobnych przypadków
To dziecko a badania genetyczne
To potwierdziły i ma prawo nie
Utrzymywać zwiazku i jawnie
Okrada państwo, zdrowe pokolenie i
Rujnuje im życie i przyszłość zamiast
Pozbyć się wady i zasady posłuszeństwa
Wobec partnera i ojciec po urodzeniu
Robił badanie dziecka a dziś test
genetyczny i pozbywał się wady .
Oburzenie by pomimo tego miał
Płacić za to pomimo sprawiedliwego
Powodu i jest to absurd promujący
Rozwody i ma prawo narzucić
Powodu wady pozbycie się lub
Wyprowadzić się powodu braku pozbycia
Się wady i nie ma obowiązku utrzymywać
Kontaktu i zakaz wstępu do jego domu .
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Myślę, że raczej za aborcją jestem, też ze względu na powszechność zjawiska, jak się zakaże to ludzie kupią tabletki poronne i zrobią to na własną rękę i czasem to się może źle skończyć, gdyż jest dosyć niebezpieczne i powinno się to robić pod opieką lekarza.

Poza tym wiele krajów nie zakazuje aborcji od Rosji, Turcji, Tajlandii po Niemcy, Czechy czy Holandię. We wielu krajach świata aborcja jest legalna zazwyczaj do 12 tygodnia ciąży.

Sam prywatnie bym nie był fanem wykonania aborcji,ale popieram zakazu państwa.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Bardzo rozsądne jest co napisałeś. Ja mam zbliżone zdanie. Sama jestem przeciw, ale nie chciałabym decydować za kogoś innego. Zakaz doprowadza do dużo gorszych rzeczy. Zresztą dlatego wprowadzono aborcję, by im zapobiegać. Wprowadzono ją z dobrych, nie ze złych pobudek. Nie było antykoncepcji, panna z dzieckiem narażona była na ostracyzm, panowała bieda. Stąd plaga dzieciobójstw, porzuceń dzieci, ,,fabryki aniołków'' i inne koszmary dawnych czasów. Niektóre z nich pokutują po dziś dzień.
Dziś, dzięki antykoncepcji i rozwiniętej wiedzy, uważam że od aborcji powinno się odchodzić. Ale możliwe to jest nie poprzez zakazy, to nie one zmniejszają skalę zjawiska.
Czemu jestem przeciwna, o promocji aborcji. Przekazom podprogowym typu- ,,aborcja jest ok''. Edukacja seksualna, łatwo dostępna antykoncepcja, a gdy to zawiedzie decyzja takiej dziewczyny/kobiety po rozmowie z psychologiem i przedstawieniu innych możliwych opcji.
Tylko takie małe sprostowanie- nie wszędzie aborcja jest do 12 tygodnia, w wielu krajach o wiele dużej, co rodzi szereg dodatkowych kontrowersji. Nawet w Skandynawii(nie wiem czy we wszystkich państwach) możliwa jest do 17 tygodnia, co już daje możliwość aborcji selektywnej ze względu na płeć. W krajach azjatyckich z tego powodu zakazane jest ujawnianie płci płodu do czasu, gdy aborcja jest już prawnie zakazana. Wykonywane są też bardzo późne aborcje w przypadku chorób płodu, ale nie tylko np. w niektórych stanach USA... Uważam, ze to bardzo niedobrze i mam z tyłu głowy obawę, by nie poszło dalej.
Jeszcze też a propos Rosji. W Rosji aborcja jest na papierze. W praktyce jest mocno utrudniona. Na kobietach wywierana jest presja w gabinetach na urodzenie dziecka, odkłada się to w czasie, by dojść do momentu, gdy aborcja jest już prawnie nielegalna. Stosuje różne rodzaje perswazji- np. wysłuchanie argumentów proliferów. Czasem dochodzi też do celowego fałszowania wieku płodu. To nowa polityka Władimira Putina, któremu liczba urodzeń zaczęła się nie zgadzać. Teraz to jeszcze przybrało na sile ze względu na wojnę i pojawiły się plany zaostrzenia prawa aborcyjnego, jak w Polsce, czy ostatnio w konserwatywnych stanach USA. Na razie jeszcze niewprowadzone w życie.
Stąd w Rosji dalej duże podziemie aborcyjne, bo sowiecką mentalność nie tak łatwo zmienić i dalej wiele Rosjanek traktuje to jako metodę antykoncepcji, nie przykładając się do antykoncepcji prawdziwej...
W Rosji jest polityka prorodzinna, rosyjski odpowiednik 500plus i namawianie kobiet do rodzenia, a mężczyzn do zakładania rodzin. Rosjanie żenią się i wychodzą za mąż szybko. Potem często równie szybko rozwodzą i stąd pełno samotnych matek. Tam jednak nie ma zachodniego pojęcia singla(może raczkuje gdzieś w Moskwie, czy innych większych miastach?), raczej starej panny i kawalera, co jest powodem do wstydu, większym niż bycie rozwodnikiem, co jest traktowane jako coś zwyczajnego.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 390
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Prosta sprawa: aborcja tylko w ostateczności i to w przypadku zagrożonej ciąży, z wadami gdzie dziecko takie urodziłoby się chore i porażone.
W normalnej sytuacji żadna kobieta nie dokona aborcji, jeżeli ciąży nic nie zagraża i płód jest zdrowy.
Jednak w krajach z prawem liberalnym ( Holandia, Belgia, Francja, Szwecja, a nawet Czechy ), kobiety mają pełne prawo do decydowania o swojej ciąży i o swoim ciele i nikt nie ma prawa wtrącać się do spraw kobiet. W takich krajach kobiety mogą nawet usunąć ciąże zdrową i żaden ksiądz, biskup ani polityk tam do tego się nie wtrąca.
No ale gdyby tak co druga kobieta w krajach, które wymieniłem dokonywała aborcji i usuwała ciąże, to by się prawie nie rodziły dzieci i byłoby... bezludzie w takich krajach.
A tak to nie jest.
Jednak większość albo bardzo wiele kobiet rodzi normalnie dzieci, pomimo że zyją w krajach w których mają kobiety pełne prawa.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 529
Punkty reakcji
87
Przeczytałam kilka pierwszych stron tego wątku i aż się wzruszyłam. Jak często dobrze w głowie mają młodzi ludzie, ile w nich empatii, dobroci, którą potem świat niszczy.
Zdałam sobie sprawę, że wysmarowałam tu elaboraty, a pytanie jest konkretnie o MOJE zdanie. To zdecydowanie jest na NIE i to niemal w każdej życiowej sytuacji jakiej bym się nie znalazła. I uczciwie by to napisać.
Gdyby pojawiło się referendum w tej sprawie prawdopodobnie wstrzymałabym się od głosu. Dlaczego? Dlatego, że takie co chcą to zrobić i tak to zrobią i być może w dużo gorszy sposób, albo będą się na tym dziecku w jakiś sposób wyżywać. Przez to tylko się ono więcej nacierpi, a i tak zyć mu nie dadzą. Tutaj powoduje mną wyłącznie współczucie do tego dziecka, bo kobieta, która tak postępuje z własnym dzieckiem mojego współczucia nie budzi.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 442
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Przypadku Chorób genetycznych
Najbardziej dziwi brak zdolności
Do pozbywania się wady downa .
Po urodzeniu widać tą wadę i patologiczna
Radość która nie występuje naturalnie i
Zatrzymanie się do wieku 10 lat .
Powodu choroby genetycznej powinnien
Być obowiązek prawny by każdy
Robił test genetyczny za który
Otrzymał pieniądze plus jest to
Warunek do 500 plus i brak tego to
Największa wada i wstydem dla
Państwa jest przenoszenie wad
Genetycznych np cała rodzina
Nie mówi i jakim cudem te osoby
Nie zostały wysterylizowane.
Św Augustyn uznawał dominację nauki
I nauka jest ważniejsza od pisma świętego
Jeśli jest konflikt i nie pasuje do nauki
Pisma to rację ma nauka .
Absurdem jest gdy rodzina jest
chrześcijańska trzymanie wady genetyczniej
Kosztem zdrowych dzieci i okradaniem
Państwa kosztem starszych osób do
Których jeśli wykonali obowiązki wobec
Rodziny i nie było rozwodu, brania
Obcych dzieci, patologii, po trupach
Ma obowiązki a nie robi jak kaja Godek
Kultu wady genetycznej kosztem życia
Zdrowych dzieci w kraju i swoim rodzie
Którego okrada z majątku i okrada
Zdrowe dzieci zasobów i fantastyki religijne
Bo niby dał wadę a zgodnie z genetyką
I naturą ma obowiązek wobec zdrowych
I nie dostanie wsparcia od społeczeństwa
I wstydem jest wymaganie by zdrowe
Traciło czas i siły na wadę i nie ma
Czasu i zasobów na swoje życie i nie
Posiada związków i znajomych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry