9-latek i rajtuzy

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja nigdy nie lubiłem mieć za dużo na sobie ubrań, (tzn nie lubie rozbierać się i chodzić na plaże, mam stały zakres ubrań) i dlatego nie lubiłem nosić kalesonów ani rajstop, i nosiłem tylko te pierwsze i to tylko w naprawde pogodowo krytycznych sytuacjach.
 

Szeregowy1988

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
82
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Gdansk / Gdynia
A może poprostu dzieciakowi kupić takie dość szerokie dresy, jak będzie się w szatni przebierał to zdejmuje dresy i zostaje w samych dżinsach, kilku moich kumpli robiło w ten sposób i nie pociło się w kalesonach na lekcjach, a rajtuzy to jak ktoś napisał wcześniej zależy od środowiska, u mnie obciach niesamowity ;p
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
hmm nie rozumiem w czym problem

jak jest zimno to zakaldacie mu rajstopy jakies modne i i po sprawie jak nie ma takiej ootrzeby to nie trzeba z malym dzieckiem to trzeba stanowczo
lepiej zeby nosilo :cenzura:e kalesony niz chorowalo co za gadka jak dziecko chore to i do lekarza i problem a im wiecej chorobstw tym wiecje problemow

najleiej to wziac dzieciaka na zakupy i pokazc jakies fajne rajstopy

a mimo ze mam juz pnad 20 latek jak jest zimno to ubiore rajstopyt wole zeby bylo co komentowac niz byc chorym
 

Owczarz

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2007
Posty
18
Punkty reakcji
0
Mam 14 lat. Gdy byłem w wieku Twojego syna, również się buntowałem w tej sprawie. Do 8 roku mama dawała mu rajstopy. Później wszyscy mnie wyśmiewali, więc poprosiłem ją aby kupiła mi kalesony. Było lepiej ale w wieku 11 lat kompletnie przestałem nosić takie rzeczy więc nosiłem grubsze spodnie, np takie z polarem. Nie dziwie się małemu, takie są dzisiejsze czasy. Za parę lat może dopiero być udręka jak będą wszyscy w okół niego nosić firmowe ciuchy. Nie raz chciał bym mieć coś lepszego, ale sytuacja w mojej rodzinie nie pozwala na to i cieszę się tym co jest. Życzę powodzenia.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
hmmm ja nosilem az do gimnazjum ;),
rajtuzy i kalesony sa fajne. Raz nawet wyszlismy w nich na wf... u mnie wszyscy nosili. :)
 

agusia-malusia

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2007
Posty
617
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Poznań
Ja nie mam z tym żadnego problemu. Jeszcze wczoraj miałam rajstopy pod spodniami bo jestem zmarzluch i jak wychodzę o 6 do pracy to mi zimno.
Lepiej chorować? To może powiedzieć ten co nigdy nie przeziębił pęcherza! Jak siedzisz w kiblu i nie możesz kropelki moczu wypuścić tak boli to wtedy żałujesz że rajstopek nie zakładałeś... Z resztą chore nerki które bez rajstop również cierpią to także nic miłego.
Lepiej chyba wydać trochę więcej na ładne, kolorowe kalesonki które się chłopcu spodobają niż potem do urologa biegać...
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Syn sąsiadów (9 lat) nosi rajstopy chętnie, tzn. nie stawia oporów kiedy zachodzi klimatyczna konieczność ich założenia. Z kolei syn mojego kuzyna odmówił ich zakładania w wieku 8 lat. To rzeczywiście potwierdza, że tu nie ma żadnej prawidłowości. Ktoś tu pisał o modnych rajstopach dla dzieci, a co to jest? W żadnym sklepie nie znalazłem rajstop chłopięcych, wszędzie tylko dziecięce z dziewczynkami na opakowaniu. I jak tu można zachęcić chłopaka do ich zakładania?
 

Aminadab

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka ma dwóch synów (6 i 8 lat). Starszy jak poszedł do szkoły to się zbuntował przeciwko rajstopom. Ubiegłej zimy młodszemu mama kupiła rajtuzy "moro". Jak starszy je zobaczył, to postanowił podkraść je bratu i sam je nosił, choć trochę przymałe były na niego. Mama kupiła mu więc takie same (tylko większe) i jeszcze jedne granatowe i chłopak przeprosił się z rajstopami i ostatniej zimy nie było z tym żadnego problemu. Może to jest jakiś sposób.
 

*Majka*

UŻYTKOWNIK wszechmocny, wszechwiedzący, wszechcośt
Dołączył
26 Wrzesień 2007
Posty
608
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
nie z tej ziemi :)
ha mam tak samo z moją mamą....
z tym ze mam 19 lat a całą zimę słuchałam ze nie ubieram rajstop!
Kup im rajstopy ze spajdermenem, albo jakies troche ciensze zeby im było wygodniej



nieźle masz :D
 

PannaSkądś

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2007
Posty
379
Punkty reakcji
0
Miasto
skądś...
A moim zdaniem to nie jest obciach! Trzeba dbać o zdrowie , a nie przejmować się czyimś gadaniem, że to biedne... Powiedz mu , że nie tylko on będzie nosił getry czy co tam ;)
 

Bakly

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2008
Posty
138
Punkty reakcji
0
W sumie...
Kalesony sa sprzedawane w roznej dlugosci (np tuz za kolana) wiec zawsze to jakies wyjscie :)
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Miasto
stąd.
To chyba dość często spotykany problem wsród młodych mężczyzn. ;)
Na siłę nic nie zrobisz.
Ja pamiętam, noszenie rajtuz jak byłam młodsza było kary godne!
Wprost ich nienawidziłam. One są obleśne i gryzące. Pfu!

Wiem że takie rajtki w mroźną zimę są odpowiednie,
no ale cóż zrobić jak taki młodociany się sprzeciwi? :p
Może jakieś sportowe kalesony?
 

ponury_murzyn

Przyjaźnie nastawiony do świata 22-latek ;)
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
4 235
Punkty reakcji
53
Wiek
34
Miasto
Wrocław
ja wiem jak sie czuje dziecko i jesli uwaza to za obciach nie powinno się pod żadnym pozorem go do tego zmuszać. zaniży to jego samoocene wśród rówieśników. wiem ze to taki banał niby ale naprawdę, ten wiek jest bardzo ważny w kształceniu samooceny i lepiej żeby było to zrobione tak jak należy.
 

Stefanek

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2007
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie bardzo rozumiem, co mają obrazować zamieszczone zdjęcia. Pytanie dotyczy chłopców, a nie dzieci w ogóle. A poza tym te zdjęcia mają dość dziwny charakter (chyba nie powinny być publikowane gdziekolwiek!!!).
 

ilona.com

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2005
Posty
1 403
Punkty reakcji
1
albo mam jakąś wypaczoną psychikę albo rzecywiście tak jak mówi Stefanek te zdjęcia mają jakiś dziwny charakter...
co do chłopca... hmm sądze ze lepsze kalesony by były niż rajtuzki. Mogą się wydać chłopcu bardziej męskie. Może z nim porozmawiać? Uzgodnić, że zakładał by je wtedy, kiedy nie ma Wf w szkole. pod spodniami przecież wogole tego nie widać. albo dla przykładu zaopatrzyć się również w kalesony i dla ściemy pokazać synowi że samemu sie takie nosi?
 

Aminadab

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
Właśnie nastała mroźna pogoda. Dzieci i dorośli ubierają się cieplej. Czy podczas takiej pogody rajstopy pod spodniami to obciach dla 9-letniego chłopaka? Moim zdaniem nie! Dzielcie się swomi doświadczeniami.
 
A

arkovianin

Guest
Ja mam 20 lat i babka mówi abym nosił kalesony ale ja mam to gdzieś a ja nie choruje więc 9 latek w kalesonach to obciach :D
 

Zamyślona

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2006
Posty
1 507
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Moja siostrzenica jak się uprze to tak samo nie włoży i koniec. Najlepiej podejść dziecko sposobem...a jak się nie da to może lepiej zainwestować w jakieś cieplejsze spodnie?
 
Do góry