600 zl posz sie.....;-)

lacunamoon

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2007
Posty
944
Punkty reakcji
0
ja na Ebay'u "kupiłam" telefon, miałam kolesiowi wpłacić połowę ceny na konto a druga połowę przy odbiorze paczki...wpłaciłam 300zl no i oczywiście telefonu nie widziałam do tej pory...300zł też nie odzyskałam :zly: rozstrzyganie sporu na Ebay'u miało trwać miesiąc i dopiero po miesiącu mogłam sie zgłosić na policje, niby ebay miał mi zwrócić 300zl, po 30 dniach okazało sie, że nie dostane kasy bo serwis działający w Polsce nie wypłaca żadnych pieniędzy, tylko zagraniczny i mnie to nie dotyczy :cenzura: no wiec zawracali mi :cenzura:e przez miesiac, a i tak nic mi z tego nie przyszło, a w tym czasie mogłam spokojnie załatwić sprawę na policji i było by z głowy...szkoda gadać <_<
 

Jarhead

Upiorny Władca
Dołączył
24 Czerwiec 2006
Posty
972
Punkty reakcji
12
Wiek
31
W takiej sytuacji pozostaje tylko:płatności allegro,odbiór osobisty (jeśli jest taka opcja) lub płatność za pobraniem.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Albo kupować od kogoś kto ma naprawdę dużo komentarzy.
 

perfect

Złodziej Zapalniczek
Dołączył
30 Marzec 2007
Posty
1 023
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Z wszond!
Kupuje tylko od firm i czasami od zwykłych osob fizycznych. Teraz czekam na płytę... drugi tydzień :D
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
A ja zalicytowałem bokserki za 30zł+5 przesyłka i na oczy ich nie ujrzałem. Próbowałem się doprosić o potwierdzenie nadania paczki, ale okazało się, że zapomniała o poleceniu! Dziwi mnie to trochę, bo nie wiem, czy te bokserki mogły dojść listem (bez potwierdzenia). Dostałem zwrot kasy za bokserki, ale 5 zeta za przesyłkę już nie odzyskam. Teraz mnie kobieta wqur%^& bo wyszła do Allegro z żądaniem zwrotu prowizji. Ehh, żydzi
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
MI jeszcze nigdy się nie zdarzyło, żebym trafił na jakiegoś oszusta. Przeważnie kupuję tylko muzykę ( kasety, płyty, winyle ) i raczej z tym nie oszukują. Parę razy kupowałem coś innego, jak np. spodnie - jeansy, czy okulary przeciwsłoneczne.
Ale podobno najbardziej oszukują z komórkami, a ja nie posiadam komórki i nie potrzebuję nawet, więc nie mam tego problemu.
Zanim coś zalicytuję, albo kupię, to zawsze sprawdzam komentarze. Wystarczy jeden negatyw, w którym pisze, że oszust i nie wysłał towaru, albo towar uszkodzony i to już dyskwalifikuje.
 

HUNTERtom

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2007
Posty
2
Punkty reakcji
0
Pozwole sobie powrocic do tematu po 2 latach;) Zlapali goscia (oszukal okolo 10 osob), przywiezli do mojego miasta,osadzili ;) dostal 10 m-cy odsiadki i zwrot 600 zl,ktorych od 2 m-cy nie widze. :( Pewnie marne szanse odzyskania?.
 

Wikta

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
151
Punkty reakcji
3
Wiek
26
Miasto
Poznań
Och tak pamiętam ten dzień jak dostałam 1,000 zł od jakiegoś faceta, spytałam mu się na e-mail ZA CO? A on na to- no za ten samochodzik dla dziecka- xD Szczerze powiedziawszy potem powiedziałam mu że u mnie nic nie kupywał, bo nawet na alegro nie sprzedaje na to on- no dobra, byłaś taka dobra to masz 500 zł a ten 1000 mi prześlij xD-słowo daje tak było xD
 
K

kinga_sc

Guest
moim zdaniem wszedzie moga oszukac, a all ma dobra polityke ochrony kupujacych


nie wszystko mozna kupic od reki


nawet placac kilka stowek nie nalezy patrzec na brak negow, mowim zdaniem i wiem z doswiadczenia wazniejsze jest jakby kupowanie od zaufanych sprzedawcow, albo w przynajmniej 98% pozytywami

dlatego takie rzeczy odbiera sie osobiscie by miec pewnosc ze to to czego oczekujemy


sa ludzie i parapety, czesto nieobyci ze swiatem stad negatywy, albo pretensje o niewyslanie przedmiotu, bo bez zaplaty nie ma wysylki... itd.


za pobraniem to glupota!
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Ja dwa razy przejechałam się na handlu przez internet, zarówno jako kupująca jak i sprzedająca.
Za pierwszym razem kupiłam dwie pary słuchawek do telefonu, miały być oryginalne.
Zamiast tego dostałam jakieś podróby (u innych sprzedawców opychane po kilka zł) i do tego nie działające, uprzejmie napisałam, wyjaśniłam.
Odpowiedzi nie dostałam, za to dostałam negatywny komentarz bo słuchawki oryginalne tylko ja się nie znam i jestem nasłana z 'konkurencji'.
Pan owy dostał tyle epitetów ile mi fantazja przyniosła. Słuchawki odesłałam, zwrotu pieniędzy już nie otrzymałam.

Za drugim razem kupująca zalicytowała u mnie.. i słuch po niej zaginął. Zero odpowiedzi na mail, nr telefonu fałszywy.
Dopiero po tym jak allegro zablokowało jej konto przypomniała sobie o wygraniu licytacji.
Potem dwa tygodnie cierpliwego czekania na wpłatę, wysyłka pobraniówką (zwrot), kolejne wykręty.
W efekcie rzecz zaginęła w akcji, gdzieś w trybikach poczty, pełnych kosztów wysyłek, zwrotów nie doczekałam się.
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Ja często kupuje coś na Allegro i nigdy mi się nie zdarzyło abym nie otrzymał zamówionego towaru.

Może po prostu miałem szczęście i jakoś trafiam na uczciwych sprzedawców BB)
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
34
zakonczonych aukcji na allegro mam grubo ponad sto.
Niestety zdarzyy sie dwie niefortunne... Pierwsza to nie otrzymalem ksiazki. Na szczescie to tylko 20 zł
a druga to otrzymałem uzywany telefon zamiast nowego, roznica w wartosci wyniosla okolo 300 zł.
W obu przypadkach byly to osoby fizyczne, a nei firmy.

Najdrozszy sprzet jaki kupilem przez allegro to byl laptop grubo ponad 4 tys, ale od firmy i wszytsko bylo w jak najlepszym porzadku.
 

LoLomat

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2009
Posty
46
Punkty reakcji
0
Ja kupuje cos od czasu do czasu ale zwykle rzeczy, ktorych cena nie przekracza 1000 zl i zawsze platne przy odbiorze...
Pewnego razu zdarzylo mi sie zamowic gitare elektryczna... Przychodzi do mnie kurier, daje paczke i mowi "no... na cegielki ani worek kartofli mi to nie wyglada, machnie pan podpisik, ja poczekam az pan sprawdzi i jak by co to jestem swiadkiem" heh tak z gory powiedzial :p
Wiec dlatego jak juz to lepiej takie rzeczy zamawiac placac za pobraniem i poprosic kuriera, zeby poczekal chwile :p
O opiniach juz nie wspomne bo to oczywiste chyba :p
 

garden

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Pamiętam jak ja zamawiałem konsolę Xbox 360 od jakiegoś typka, pamiętam wpłaciłem ku kaskę, ale nic nie zobaczyłem. 750zł poszło do kosza ;). Potem śmigałem go policją, ale nic to nie dało..
 

Camillo

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łódź
Ja tam jak kupuje przez allegro zawsze biore zapłata przy odbiorze sprawdza się ;)
 
K

kinga_sc

Guest
niby dlaczego?
Z tego względu iż zawsze istnieje tylko przedpłata na konto, nie bawię się w przesyłki pobraniowe itd. Życie mnie tego nauczyło. Ludzie nie obierają i później muszę płacić drugi raz za zwrot do domu i prawie stówka w plecy na jednym przedmiocie.

Nie masz konta, są przekazy pocztowe. Nie ma problemu przecież. A negatyw jest za niedotrzymanie transakcji, gdyż napisane tylko wpłata na konto, a ktoś chce pobranie. Trudno nie umie się czytać nie moja wina.
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Z tego względu iż zawsze istnieje tylko przedpłata na konto, nie bawię się w przesyłki pobraniowe itd. Życie mnie tego nauczyło. Ludzie nie obierają i później muszę płacić drugi raz za zwrot do domu i prawie stówka w plecy na jednym przedmiocie.

Nie masz konta, są przekazy pocztowe. Nie ma problemu przecież. A negatyw jest za niedotrzymanie transakcji, gdyż napisane tylko wpłata na konto, a ktoś chce pobranie. Trudno nie umie się czytać nie moja wina.

To zdarzają się takie wymuszenia tobie często? Jak na razie to na ok. 100 aukcji nie miałem ani raz takiego czegoś, tylko parę razy zanim ktoś zalicytował to postawił warunek, że kupi jeżeli będzie mógł zapłacić przy odbiorze.
Ja tylko przy wartościowych przedmiotach daję pobranie, ale też rzadko, bo jednak jest tych kwitów do wypełnienia :/
 
Do góry