2012

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
Tak czytam tutaj posty z ostatniej strony i myślę sobie, że "KONIEC ŚWIATA!!!" to faktycznie splot różnych czynników, które ukształtowały taką opinię wśród znacznej części ludzkości.Po pierwsze ludzkie naturalne lęki- odkryto kalendarz Majów <którzy, jak wiadomo byli genialnymi astronomami i wspaniale przewidywali różne wydarzenia na Ziemi>.To mogło spowodować ogólne zainteresowanie tym tematem i dać powody do obaw ludziom, którzy wierzą w różne nadprzyrodzone historyjki.Jak wiadomo świat naukowy często stara się znaleźć dowody za i przeciw pewnemu mitowi.Więc kiedy już elita wykształcona na świecie zaczęła badać temat apokalipsy 2012 roku wśród naukowców napewno znaleźli się tacy, którzy uwierzyli, że armagedon faktycznie nastąpi.Ubrali swoje domysły w ładne, mądre słowa i podpisali się swoimi imonami pod tymi "dowodami".Tym bardziej ludzie zaczęli wierzyć w koniec świata 21 grudnia 2012, no bo przecież "wielcy" naukowcy tak mówią <_< .I tak ten mit zaczął się szerzyć, aż wreszcie zaczęła żerować na nim komercja <tak, jak na wszystkim we współczesnym świecie>.Spektakularna, kinowa wizja końca świata zrobiła jeszcze większe wrażenie na fanach paranormalnych bajeczek.
To tylko moje zdanie i mam nadzieję, że jeszcze ktoś odpowie na tego posta np. matthek, albo Arisovo :)


Ewidentnie czuję tutaj nawiązanie do Patrica Geryla, który nie jest żadnym naukowcem. To domorosły "badacz", domorosły fizyk, mieszający fizykę z astronomią, mitologię, magię i inne "pierdoły" (jakby to niektórzy powiedzieli) wkładając je do jednego wora. Z jego spektakularnych obliczeń, opierających się na "Majach" (chodzi mi o kulturę, hehe), z których pozostało de facto tyle co nic, i żadnych wniosków nie może to nasuwać, wywnioskował "KONIEC" na okres między 19 - 21 grudnia 2012. Akurat trafiło mu się w przesilenie zimowe i zakończenie cyklu aktywności słońca. Gość wszystko tak sprytnie wymieszał, że hoho... ŻADEN NAUKOWIEC JESZCZE JEGO TEORII NIE POPARŁ!!! Ale ten cykl słoneczny i tak (podobno) uchodzi za nieco "dziwny" i burzliwy.
Wracając do Geryla >>> Hehe... dla mnie to wierutna ściema. Teraz facet zbiera miliony za sprzedawanie "działek" w Afryce, bo tylko tam można "ocaleć". Powiem jedno słowo - KPINA...
 

konrado333

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
k.Krakowa
matthek, masz rację. Gdzieś wyżej ktoś pisał "obejrzyj sobie inteligentne filmiki na youtube"-pewnie
Ci "inteligentni" to właśnie tacy ludzie jak Patric Geryl. Na wikipedi wyraźnie pisze:

Patrick Geryl (ur. w 1955) – belgijski astrofizyk-amator, pisarz, wegetarianin , oraz autor kontrowersyjnej hipotezy wpływu Słońca na zamianę biegunów magnetycznych Ziemi.

Dalej jest jeszcze leprze:

Geryl astronomią interesował się już od wczesnych lat dzieciństwa; nie posiada jednak w tej dziedzinie żadnego formalnego wykształcenia.

Pisze tam również o "domkach w afryce"

Tu macie linka: KLIK!

I jak takiemu wierzyć?!?!?!
 

konrado333

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2009
Posty
33
Punkty reakcji
0
Miasto
k.Krakowa
a gdyby ktoś wierzył w te bzdury, to macie coś na pocieszenie (z Wikipedii):

Skutki zaniku pola magnetycznego-[...] Według niektórych opinii czasowe zaniknięcie pola magnetycznego w czasie zmiany polaryzacji biegunów może spowodować znaczny wzrost ilości bardzo szkodliwego promieniowania kosmicznego docierającego na powierzchnię Ziemi. Nie ma jednak żadnych nieodpartych naukowych dowodów na to, że odwrócenie pola magnetycznego miałoby prowadzić do jakiejkolwiek katastrofy ekologicznej czy wymierania organizmów żywych. Zarówno homo erectus jak i jego przodkowie przeżyli kilka podobnych katastrof.

wikipedia.pl-przebiegunowanie

a tak wgl. to szkoda że niema na forum kogoś, kto by był zwolennikiem tej teorii-można by się pokłócić
(a w końcu to jest na forach najlepsze!).
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Nawet nie miałem pojęcia, że taki naukowiec isntnieje, więc do niego nie miałem, jak się odnosić.Napewno było więcej takich, którzy starali się potwierdzić naukowo za wszelką cenę, że koniec świata nastąpi 21 grudnia 2012 roku, a że ludzie są inteligentni na tyle, że w takie teorie wierzą to nie moja wina ;)
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
A ja bym chciał, żeby wypowiedział się jakiś naukowiec, o ile tacy na forum są. ;)

No nie wiem matthek, nie wiem.Takich wykształciuchów to ze świecą szukać na forach <nie że na fora uczęszczają same matoły> ;)
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
nawet jakby wypowiedział się jakiś naukowiec, to pewnie by się pod
kogoś podszywał, albo kłamał

A co ty taki nieufny? :) Nie wierzysz w szczerość ludzi? ;)

Nie no pewnie rzeczywiście by trochę pozmyślał.Zato poprę zdanie matthka- ciekawie by było, gdyby ktoś wierzący w koniec świata w 2012 roku, tutaj coś napisał.
Można by się pokłucić trochę, a to lubię robić na forum :D
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
Konrado, napisz mi (na PW) skąd dokładnie jesteś, bo ja też z południa, nie tak daleko Krakowa. :)

A niby dlaczego miałby się za kogoś podszywać, czy kłamać? Nie rozumiem. ;)
 

matthek

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
136
Punkty reakcji
0
Miasto
gdzieś daleko...
http://www.eioba.pl/a95808/prawda_o_roku_2012

Hehehe, zostałem zmuszony przez ten temat do poświęcenia czasu na ten nieszczęsny 2012 po raz kolejny. :p :D

Tam macie wynik poszukiwań, ciekawy artykuł. :)
 

WoJ+Ek

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2009
Posty
261
Punkty reakcji
6
Wiek
30
ja nie wierze w to , nie dopuszczam mysli ze koniec swiata nastąpi gdy będe mial jakies 19 lat :p
 

Montaggamer

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
293
Punkty reakcji
15
Wiek
30
Miasto
Warszawa
Z tego co wiem dokładna data to 21.12.2012

ja nie wierze w to , nie dopuszczam mysli ze koniec swiata nastąpi gdy będe mial jakies 19 lat

Nawet, jeśli nie wierzę w przepowiednię o końcu świata za 2 lata to ja również nie dopuszczam do siebie myśli, że wogóle kiedyś umrę.
Człowiek posiada bardzo charakterystyczną reakcję na prawdę, która go przerasta- wyparcie.
Codziennie mówi się o śmierci.
Wszyscy jesteśmy istotami śmiertelnymi, w dodatku bardzo kruchymi <łatwo jest umrzeć>, możemy stracić życie w każdym momenicie- za tydzień, za 80 lat, za minutę, mogę nie dokończyć pisać w tej chwili tego posta, bo umrę.
Jak już wcześniej mówiłem- ludzki umysł reaguje na takie fakty w prosty sposób- wyparcie.
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Co do kalendarza Majów...
Czy jest gdzieś napisane, że to będzie koniec świata, czy po prostu się skończy kalendarz wtedy?

Możliwe jest też, że w datę "Końca Świata" umrze ostatni "potomek" Majów, który gdzieśtam przetrwał i już się kalendarz by nie przydawał więc sobie pomyśleli: "Pierdziele, nie pisze" :)

L
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Zajrzyj do postu 852 na 43 stronie tego tematu, to Ci to wiele wyjaśni. Żaden kalendarz się nie kończy.

Nie czepiajcie się już tych biednych Majów, bo całe to zamieszanie nie ma nic z nimi wspólnego. Niedawno, był w Europie pewien ich potomek, który zajmuje się kultywacją, albo raczej rekonstrukcją tradycji Majów. Negował, jak mógł, że Majowie wierzyli w jakiś koniec świata. Ja się mu nie dziwie. Facet zajmuje się propagowaniem kultury, która nagle stała się głośna na świecie, ale za pomocą czegoś co nie ma z tą kulturą niczego wspólnego.
 

Lolaito

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2010
Posty
44
Punkty reakcji
0
Biednych ;)
Swoją drogą: Ale niektórzy ludzie to są głupi ;)
Patrzyłem całą tą stronę no i rzeczywiście sprawa z majami rozwiązana.

Zanik pola magnetycznego dopuści do atmosfery cząstki zjonizowane wiatru słonecznego, atmosfera znacznie zmieni swe właściwości w rozchodzeniu się w niej fal radiowych, stanie się silnie zależna od burz słonecznych, zakłóceniu ulegnie działanie wielu urządzeń łączności.

Według niektórych opinii czasowe zaniknięcie pola magnetycznego w czasie zmiany polaryzacji biegunów może spowodować znaczny wzrost ilości bardzo szkodliwego promieniowania kosmicznego docierającego na powierzchnię Ziemi. Nie ma jednak żadnych nieodpartych naukowych dowodów na to, że odwrócenie pola magnetycznego miałoby prowadzić do jakiejkolwiek katastrofy ekologicznej czy wymierania organizmów żywych. Zarówno homo erectus jak i jego przodkowie przeżyli kilka podobnych katastrof.

Źródło: Wikipedia.org

Więc przebiegunowanie ludzie przeżyją, nie ma co ;)

Globalne ocieplenie ?
Właśnie teraz widać jakie jest globalne ocieplenie ^^

Najwyżej może dojdzie do środka polski i będę mógł się kąpać :D

Jeszcze w grę wchodzi Dżihad - święta wojna

Tzn. że Islam ma napaść na Europę.

Haha no ciekawe niby jak to sobie wyobrażają, Rosja ma pewnie kilka atomówek w zanadrzu.
Poza tym wątpię, żeby w tej wojnie zgineli wszyscy ludzie więc to jakieś pie....enie o Chopinie :D

Apokalipsa?
Miała być blisko jeszcze za czasów Jezusa więc ^^
Bajki jakieś...

Ale jeszcze kosmici - jak dla mnie to jest najlepszy powód

Wierze, wiem że są.

Nie wiem czy czytaliście o w Biblii o zniszczeniu Sodomy i Gomory...

Było tam że "zamieniali się z słup soli"

A co się dzieje z ciałami człowieka gdy dosięgnie ich bomba (atomowa lub jakaś tam) - zamienia się w coś w podobie soli...


Więc myśle że jak już koniec świata to będą to kosmici ^^

roz2728257.jpg


L
 
Do góry