20 Lat To Za Malo Na Bycie Mama?

Toffee

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2006
Posty
40
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z miasta
Czuje ze odzywa sie cos we mnie...jak bym zaszła w ciaze to napewno byl by to dla mnie szok bo nie mam mieszkania i w ogole ale z drugiej strony bym sie cieszyła.Juz nie moge sie doczekac jak sie ustatkuje,znajde tego jedynego i bedziemy miec dziecko...Czy to dziwne ,ze takie mysli mam w wieku 20 lat?
 

SZYBECZKA85

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2006
Posty
286
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
ŁÓDŹ
nie to nie jest wedlug mnie dziwne ja w sierpniu koncze 21 latek a juz w sumie chyba bym chciala miec dzidzie teraz puki co szukamy z Robaczkiem mieszkania a jak juz je znajdziemy to bedzie czas na dzidzie :p

jakies pol roku temu tak strasznie marudzilam ze instynkt sie we mnie budzi i wogole ale teraz jakos mi przeszlo
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Fakt nie mam jeszcze 20 lat. Ale wydaje mi sie że to normalne takie myślenie jest. I naturalnie nie ma w tym nic dziwnego :) Oby więcej takich dziewczyn :)
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
To nie jest dziwne - hormony buzują, sama tak miałam, potem mi przeszło.

Dopiero teraz - 28 lat prawie - dojrzewam do tej decyzji powoli. Akurat za rok pewnie dojrzeję.
 

Alis

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
336
Punkty reakcji
0
Miasto
z brzuszka mamusi ;]
Heh. to dobrze, że myślisz o dzidzi... Takie małe pocieszki są świetne... Kocham dzieciaczki... I tez czesto myśle o dziecku... Jak by to było jak bym je miała... Jak by miało na imie. Często gadam z psiapsiółami o imionach i o tym jak to będzie... Rozmowa i takie myśli są ważne... Przygotowujemy się psychicznie do dziecka... Niekoniecznie teraz no ale kiedyś... Bo ja jak tylko skoncze studia chcę dziecko. No ale niewiem jak to będzie... Trzeba żyć dniem... Ale nie jest powiedziane żeby nie myśleć o przyszłości. ;]
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
dzieci... :niepewny: nie mam i narazie nie chce miec,
nie będę matką polką ani europejką...
jestem matką chrzesną i marna ze mnie chrzestna....Oliwi sie nie udałam.
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
Nie ma najlepszego wieku,bo to zależy od dojrzałości i gotowości dziewczyny na bycie mamą.Może być tak,że 19 latka będzie bradziej gotowa na macierzyństwo niż np 25 latka.Oczywiście pomijam tutaj natoletnie mamy :D
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
Nie ma określonego odgórnie wieku. Potrzebna jest minimalna dojrzałość fizyczna i emocjonalna, więc 14latka to kiepski pomysł, ale począwszy od 18-19 aż do końca możliwości zostania matką nie ma reguły że teraz dobrze a za rok już niedobrze.
 

badyl

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2006
Posty
619
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kresy wschodnie
Fizjologicznie jest ustawiona granica na bycie w ciąży. Najlepszy okres to między 18 a 25 rokiem życia a gdzieniegdzie ten wiek nawet do 23 roku spada. Oczywiście nie jest tak, że jak ktoś ma 26 lat to urodzi chore dziecko. Ale trzeba mieć świadomość iż czym starsza kobieta tym bardziej wzrasta ryzyko podczas ciąży i większe prawdopodobieństwo, że kobieta urodzi chore dziecko. Np. w wieku 22 lat prawdopodobieństow na urodzenie dziecka z zespołem downa wynosi 1:1000 a w wieku 30 lat juz 1:250. Dziesiejsze medycyna pozwala na wydłużanie okresu w którym kobieta może mieć dzieci ale jest to sztuczne i anormalne dla natury, także zachodząc w ciąże w wieku założmy 36 lat trzeba się liczyćz dużym ryzykiem czy to nie donoszenie ciąży czy to urodzenia dziecka chorego. Jeszcze ze statystyk w wieku 23 lat ryzyko urodzenia dziecka z porażeniem mózgowym wynosi 1:1000 w wieku 30 lat 1:500.
 

Iza 1

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2006
Posty
133
Punkty reakcji
0
Ja jak urodziłam pierwsze dziecko to miałam 21 lat.
Drugie dziecko urodziłam 29 lat.
Jak i pierwszą ciąże miałam zagrożoną, tak i drugą.
Dzieci mam prześliczne, co najwarzniejsze są zdrowe. :)
 

kizia_mizia

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2005
Posty
2 850
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z zamku..
Jeśli masz wszystko do zapewnienia życia dziecku, głównie chodzi mi o dach nad głową i pieniądze na jedzenie to 20 lat nie jest za mało ;} No i jeszcze musisz czuć że tak naprawde nie jest.
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
ja mam obecnie 22 lata <rocznikiem> jestem mama !!
Daje rade i uwazam ze moj wiek jest odpowiedni
Jednakze toco mnie zastalo poporodzie przeroslo mnie !!! bylo baardzo terudno sprostac wszytykiemu ale dalam rade a z kazdym dniem jest coraz lepiej
Uwazam ze nigdy 100% konieta niebedzie przygotoweana na maciezyństwo .. to zawsze zaskakuje !@

Pozdrawiam
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Myśle ze to zależy (i to bardzo) od psychiki i sposobu myślenia kobiety w wieku 20 lat. Tak jak wcześniej pisano młodsza dziewczyna będzie bardziej gotowa na zostanie matką niż taka 20-tka. Ale to tylko taki przykład. Myśle że wiek 20 lat to troszke zawcześnie (wg. mnie) uważam że 25 lat jest ok:) Ale to tylko moja opinia.
 

SSR86

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2006
Posty
230
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Inowrocław
ja uważam ze 20 lat to tak akurat w sam raz ;)

A ja uważam, że jest to zdecydowanie za wcześnie. Może nie psychicznie (zazwyczaj można liczyć na pomoc rodziców czy nawet jeszcze dziadków) ale to nie wystarcza. Osobiście z chęcią poznałbym uroki ojcostwa (tak, tak - jestem mężczyzną; nie krzyczcie za głośno, że wcinam się w wasz dział :p ). Mimo swoich zaledwie 20 lat i obaw związanych z takim wyzwaniem sądzę, że potrafiłbym dać sobie radę i wychować dzieci, jednak nie jestem aż tak pewien, czy byłbym już teraz w stanie zapewnić rodzinie byt finansowy na odpowiednim poziomie. I jest to jeden z ważniejszych powodów, dla których teraz nie zdecydowałbym się jeszcze na taki krok.
 

ewela_15

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2005
Posty
71
Punkty reakcji
0
Miasto
W-wa
Coraz więcej moich koleżanek, które mają po 15 lat zostaję mamą :/
ostatnio urodziła 15-latka, teraz znowu 18-latka w dodatku ojcem tego dziecka będzie... hmm... jak by to powiedzieć... okropny chłopak... :/
według mnie jest to za szybko no ale jak cchą szpanować ciążą... ich sprawa.
 
Do góry