12, 13, 14-latki... co to jest?

vanbasten

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Chiny
do napisania tego posta natchnal mnie wieczorny spacer po ulicach mojego miasta. jestem po prostu przerazony tym co widzialem, slyszalem... chodzi glownie o mlode dziewczynki. dzieci w wieku szkoly podstawowej rozmawiajace o wczorajszej imprezie, o ilosci wypitej wodki, palace papierosa w taki sposob w jaki nie powstydza sie dlugoletni palacze... juz samo to napawa niepokojem, no ale to jeszcze nie wszystko... idac dalej widze na lawce 2 dziewczynki (tez wiek ok. podstawowki) w krotkich spodniczkach, zaczepiajace niewiele starszych chlopaczkow i chichoczace z podniecenia. szczerze mowiac to watpie czy jest dla nich tajemnica jak sie robi loda, bo pewnie z nie jedenego pieca juz chleb jadly. o byciu dziewica tez juz dawno nie moze byc mowy, bo niby co robi sie o godzinie 2 w nocy (co jest nagminne) przed klatka, z kolegami... raczej w szachy nie graja. mysle ze seks dla tak mlodych ludzi nie jest dzis niczym szczegolnym. mowiac wprost te dzieci puszczaja sie na lewo i prawo, czyniac z tej czynnosci tak powszechne dla siebie zjawisko, jak chodzenie do szkoly czy ogladanie serialu... idac na impreze, dyskoteke czy koncert, maja juz w zamiarze zaliczenie jakiegos kolegi, a co najmniej obciagniecie mu palki... prowokujacy stroj, zachowanie - to wszystko po to by ktos je zauwazyl, lubil, szanowal... ale czy jest za co? czy w tych malych istotach wystepuje brak swiadomosci swojego honoru, szacunku wobec siebie? nie mam pojecia co mysli taka 13-14 latka, ktory ma juz czwartego chlopaka z ktorym spi. czy nie wie ze taki styl zycia obroci sie przeciwko niej? przeciez wiecznie nie bedzie sie puszczac z nowymi, w koncu bedzie chciala stworzyc cos stalego. ale kto bedzie chcial sie zwiazac z taka osoba o ktorej latwiej powiedziec kto jej nie mial, niz kto ja mial, bo bedzie krocej... chlopaki tylko na tym korzystaja, ale dziewczyny traca wszystko... smak spermy zabil w nich rozsadek, ktorego nie da sie odbudowac kolejnymi podbojami w szkolnej ubikacji...

jakie sa wasze odczucia??
 

nigerka

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2008
Posty
480
Punkty reakcji
0
Fakt fakt! Ale wiesz to kwestia wychowanie, rodziców, ich podejścia do sprawy - ja wieku podstawówki nie wiedziałam co to impreza czy wieczorne wyjście i za to w tej chwili moge swoim rodzicom podziękować! Dzięki temu wiem teraz co w życiu ważne a co może poczekać!
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
przesadzasz
ja mam 13 lat,mialam juz kilku chlopakow,no ale z zadnym sie nie puszczalam do cholery !
w parku owszem lubie siedziec z chlopakiem,ale kulturalnie,nie lize sie z nim tak aby to wygladalo '' halo patrzcie my sie lizemy ''
ubieram sie zawsze w spodnie,spodniczek nie znosze,na dyskoteki nie chodze,nie lubie takiego zycia
o paleniu i piciu nie ma mowy..
 
A

Anitkaa

Guest
ja mam 13 lat,mialam juz kilku chlopakow,no ale z zadnym sie nie puszczalam do cholery !
w parku owszem lubie siedziec z chlopakiem,ale kulturalnie,nie lize sie z nim tak aby to wygladalo '' halo patrzcie my sie lizemy ''
ubieram sie zawsze w spodnie,spodniczek nie znosze,na dyskoteki nie chodze,nie lubie takiego zycia
o paleniu i piciu nie ma mowy..

Też tego nie robiłam i nie robię.
Uważam za obrzydliwe takie mizianie się np. w parku jako w miejscu publicznym.

do autora:
Tak już jest... Wszędzie są ludzie i parapety...
 

wynqsuperior

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Pepperland
Ja tam się nie mam zamiaru takimi ciziami przejmować. Czy będą tego żałowały? Pytanie tylko... jak w przyszłości będzie wyglądało nasze społeczeństwo? Cz mamy zamiar coś z tym zrobić? Czy możemy coś z tym zrobić? Jak za przeproszeniem takie "biksy" mogą się szanować? Czy wyjdą w owego marginesu, bo chyba do takowego można je już zaliczyć? Czasem człowiek idzie ulicą i nie chce widzieć, tylko obserwuje. Między innymi chyba też to jest problemem... ale czy warto się wychylać? Do rozumu takim i tak nie przemówi, mają swój, ale czy na pewno? Nie bardzo widać...

x
 

Sin

Zbanowany
Dołączył
21 Styczeń 2007
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
34
pruderia strzela młodym do łba :/

Moze musza sie wyszumiec, nie wiem
albo juz tak goni zycie ze zapominaja o tym iz isttnym jest sie cieszyc mlodzienczym wiekiem...

paradoks jest taki, ze 13 miałe, jakies 7 lat temu... to kawał czasu i wiele sie nie zmienilo mozna tylko powiedziec, ze skala tego jest wieksza...

zaraz wybije 20 wiosna , a ja dalej nie pije i nie pale :p nie pasuje do tego spoleczenstwa xD
 

vanbasten

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Chiny
sory, ale temat ktory podales rozni sie nieco o tego tu... jesli ktos chce tu cos napisac to nie bron mu tego, kolego... przeczytaj dokladnie o co chodzi tu i tam, i dopiero klasyfikuj
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Chodzi o to samo a to ze w tamtym temacie na ostatnich stronach bylo troszke OT nic nie zmienia. To nic osobistego ale robicie burdel.

PS: Gdzie jest Qon? Jajka mu zaszkodzily ?? :D
 

vanbasten

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Chiny
zaden burdel... co ci przeszkadza ze powstal nowy temat? malo miejsca w internecie? nie przesadzaj...
 

vanbasten

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Chiny
przejrzalem temat o ktorym mowisz i naprawde nie jest on identyczny :) tu jest poruszony konkretny problem, tam jest to problem ogolny...
 

Natalia1992

Uzależniona
Dołączył
13 Styczeń 2007
Posty
2 493
Punkty reakcji
8
Miasto
zewsząd
Myślę, że bardzo wiele zależy od rodziców tych dzieci.
One są w trudnym wieku. Przechodzą z dzieciństwa w rzekomo dorosłe życie. Nie wiedzą na czym ono polega, dlatego się tak zachowuję. A przykład idzie z mediów, króre karmią je jakimiś bzdurami i stereotypami!
Taka młoda osoba potrzebuje dużo czasu, uwagi, rozmów z rodzicami. Jakieś dyscypliny.
Ja w wieku 13, czy 14 lat (choć to nie było tak dawno) nie myślałam o seksie, lodach (wstrętna nazwa, ale skoro już została użyta to też tak napisze), czy alkoholu.
 

Chenoa

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
U mnie w szkole to już takie chodzące do 3-4 klasy podstawówki pali,klnie i nie mówiąc już o tym co robi, któregoś dnia na gimnazjum siedzę z kumpelami na korytarzu na posadzce a to góvno małe podchodzi i opluło moją kumpele ;/;/
Ja naprawdę nie wiem co się dzieje z tymi dziećmi ;/ ja w wieku 13-12 lat siedziałam na :cenzura:e w domu i bawiłam się lalkami z koleżankami, nie przyszło mi do głowy ,żeby zacząć palić,ani żeby wypić ani ,żeby bujać się po mieście w miniówkach i zaczepiać chłopaków a nie mówiąc już o malowaniu. Jestem szczerze przekonana,że to jest tylko wina rodziców i ich wychowania dziecka oraz różne patologii rodzinnych(alkoholizm,narkomania etc). Bo jeżeli się dziecka nie pilnuje pozwala mu się na wszystko nie zwraca się na niego uwagi to dziecko szuka autorytetów u kolegów którzy piją ćpają nie wiadomo co. I później wyrastają takie gnojki które myślą ,że wszystko im wolno.
Ja się po prostu boję wiedzieć co będzie za kilkadziesiąt lat a nawet i kilka.
 
A

arkovianin

Guest
Ja mam koleżankę która ma siostrę w wieku 12 lat i ona też tak samo myśli jak te 12-13 latki ale myślę że to jest zakodowane w psychice takiego dziecka a może chce się przypodobać takim koleżankom które tak robią nie chce się czuć gorsze niż one...
 

armusienka

Love
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
4 511
Punkty reakcji
3
Miasto
XVI wiek ;)
ludzie nie zrzucajcie tak winy na rodzicow
co maja rodzice zrobic jak widza ze teraz taki swiat ? .. dziecko jak bedzie chcialo to wyjdzie z domu i sie wtedy umaluje,przebierze a potem wroci do domu,zmyje makijaz zanim rodzice zobacza i juz
ze pija i pala..tego nie rozumiem,przeciez to niszczy zdrowie fuu
 

vanbasten

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2009
Posty
78
Punkty reakcji
0
Miasto
Chiny
ale kogo one w ten sposob oszukuja, rodzicow czy siebie? przeciez normalne jest ze w koncu nie beda mogly liczyc na pomoc rodzicow, beda musialy same zmierzyc sie z rzeczywistoscia, a wtedy wszystkie brudy wyjda na wierzch, bo ludzie wiedza wszystko, a nawet wiecej... w malych miastach jest najgorzej bo wszyscy sie znaja i wyrabiaja sobie opinie o innych... a jaka opinie moze miec dziewczyna ktora wszyscy pamietaja jak wracala pijana ze szkoly, stukala sie z kolegami w piwnicy, palila fajki na klatce... nawet jesli pozniej sie zmieni to i tak juz bedzie za pozno, bo to co zle przeslania to co dobre, i zawsze bardziej pamieta sie te negatywne... brak rozsadku w tak mlodym wieku bedzie skutkowal brakiem szacunku pozniej :]
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
przejrzalem temat o ktorym mowisz i naprawde nie jest on identyczny :) tu jest poruszony konkretny problem, tam jest to problem ogolny...
No tu więcej poświęcasz kwestii lekkiego podejścia do spraw seksualnych, chociaż i tak można było tam to podpiąć :)

ludzie nie zrzucajcie tak winy na rodzicow
co maja rodzice zrobic jak widza ze teraz taki swiat ? .. dziecko jak bedzie chcialo to wyjdzie z domu i sie wtedy umaluje,przebierze a potem wroci do domu,zmyje makijaz zanim rodzice zobacza i juz
Właśnie to jest złe podejście...
Czemu dziecko miałoby mieć prawo robić co chce? Tu się właśnie zaczyna problem, że możliwości rodzica do manewru i kierowania dzieckiem zamiast być poszerzane, są coraz węższe... Czyż nie?
 

Przemax

Zabójca Czasu
Dołączył
19 Styczeń 2008
Posty
3 269
Punkty reakcji
55
Wiek
39
Miasto
Białystok
Po pierwsze to dlaczego dziecko ma wyrosnac na niefaszyste skoro widzi dookola ze chamstwo poplaca? Mali faszysci :p. :bag:
 
Do góry