1 Marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
poszedł się zachwycać dalej, np "Burym" i jego wizytą w Zaleszanach 19 stycznia 1946r.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale zakładając temat albo sie dyskutuje chcąc np: poznać ocenić innych zdanie albo sie innych zaskakuje swoja wiedzą podając na ogół nieznane przecietnemu Kowalskiemu fakty z tym związane. Autor mogł spróbować podać "algorytm" na podstawie którego zwykły Kowalski mogłby dla własnej ciekawości ustalić czy daną postać mozna chlubnie nazwać Żołnierzem Wykletym czy tylko zwykłym bandziorem. Jaki jest sens zakładać temat , hipoteze której zwyczajnie sie potem nie broni ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
to jest po prostu kult pewnego zjawiska, przyjmuje się że jest to zjawisko jednoznacznie pozytywne bez żadnych negatywnych elementów. A skoro jest to jednoznacznie pozytywne to polemika nie jest wskazana bo z kultem się nie dyskutuje
Jest to też odbicie przeszłości kiedy nic się nie mówiło o podziemiu powojennym, i dla odmiany zjawisko to było jednoznacznie negatywne

a tymczasem trzeba powiedzieć wyraźnie: pośród uczciwych bojowników o Polskę, którzy woleli zginąć z bronią w rękach a nie rozstrzelanych przez UB było tez grono z pod ciemnej gwiazdy, bandytów i grabieżców

historia nigdy nie jest jednoznacznie pozytywna czy negatywna
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
Stalin się przestraszył polskiego podziemia i nie wprowadził pełnego komunizmu ?

hahah normalnie się zesrał ze strachu, nie ta skala Panie K. Jemu było na rękę znaleźć zdrajców Polaków żeby zarządzali Polską, to jest kreacja fikcji
Naszym kraju jedynym okupowanym przez Sowietów nie prowadzano pełnego komunizmu.
Dominowała własność prywatna i nie było fanatycznej ateizacji.
Dzięki ich walce zatrzymano też na kilka lat walkę z religia .
Inne kraje od początku zakazały istnienia religii .
By zlikwidować opór Bierut jako jedyny Namiestnik Sowiecki
wybrał się do Kościoła i brał udział uroczystościach religijnych.
W latach 50 początek szykanowania Kościoła .
Najpierw musieli stłumić powstanie Narodowe które opanowało
wioski i małe miasta .
Po wielu latach pozbyto się ulic komunistycznych.
Nie zrobiono najważniejszej rzeczy
oficjalnie nie potępiono PRL - u jako państwa okupacyjnego
które nie ma nic wspólnego obecną Polska .
Nie zakazano ideologii komunistycznej.
Taka komunizująca partia Razem oczernia tych żołnierzy
i swobodnie wielbi Brygady Międzynarodowe .
Powinna Dostać zakaz działania.

.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Po prostu delegalizacja wszystkich partii niezgadzających się z PIS i gułag dla nie wierzących w geniusz naszego prezesa
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
z tą wolnością to tylko kłopot, trzeba wybierać
a tak kiełbasa do ręki i już można się cieszyć
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 443
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
Po prostu delegalizacja wszystkich partii niezgadzających się z PIS i gułag dla nie wierzących w geniusz naszego prezesa
Wszystkie organizację komunizujące powinny zostać zakazane.
Szczególną hańbą jest istnienie partii Razem.
Jawnie pomawia tych żołnierzy a
Wielbi Brygady Międzynarodowe.
Te Brygady miały za zadanie utrzymać Komunizm w Hiszpanii np
masakra w sanktuarium Santa Maria de la Cabeza, gdzie zamordowano wielu duchownych i
inne podobne zbrodnie.
Słynęła dewastowaniem i podpalaniem Kościołów.
Na szczęście Hiszpanii pokonano Bolszewizm.
Ich szef robił sobie zdjęcia w koszulce z Marksem i innymi symbolami
komunistycznymi .
Ten Bolszewik znieważa ich.
Zapraszany jest przez Gazetę Wyborczą by ich oczerniać np Znieważa Brygadę Świętokrzyską od kolaborantów hitlerowskich i
ta brygada jako jedyni partyzanci wyzwolili obóz koncentracyjny .
Legalnie i swobodnie oczernia ich jawny Bolszewik .
Jest to patologiczne by istniały organizację jawnie propagujący agresywny
Antypolski Komunizm.
Propagowanie Bolszewizmu jako przykład agresywne Antypolonizmu powinien zostać zakazany.
Za propagowanie te osoby powinny stracić prawa wyborcze .
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Partia Razem ma mikroskopijne poparcie a ty się jej czepiłeś jak rzep psiego ogona

a co do Hiszpanii to mierz jedną miarą obie strony, faszyści Franco też święci nie byli i też popełniali zbrodnie wojenne
 
S

serwor

Guest
pan k napisał:
Zapraszany jest przez Gazetę Wyborczą by ich oczerniać np Znieważa Brygadę Świętokrzyską od kolaborantów hitlerowskich i ta brygada jako jedyni partyzanci wyzwolili obóz koncentracyjny .
Czy ty chodzisz do koscioła? Bo strasznie grzeszysz! Mam nadzieję że tylko ze swojej niewiedzy.
Idz do spowiedzi i przyjmij pokutę za brednie które tutaj ludziom wciskasz.
Brygada Świętokrzyska to kolaboranci którzy wspólnie z Niemcami uciekła z Polski. Jej członkowie byli leczeni w niemieckich szpitalach wojskowych.
Niemcy szkolili tych ludzi do akcji dywersyjnych na terenie Polski.Część oficerów tej kolaboracyjnej brygady miała wyrok śmierci wydane przez Polskie Państwo Podziemne.

Zresztą nawet rząd Polski w Londynie wiedział że Brygada Świętokrzyska to kolaboranci i zdrajcy, dlatego wydał decyzję że tzw żołnierze tej brygady mają zakaz wstępowania do Wojska Polskiego! To było bardzo ważne bo przyjmowano nawet żołnierzy niemieckich z obozów jenieckich, ale kolaborantów z brygady swiętokrzyskiej NIE.
Co do wyzwolenia obozu koncentracyjnego dla kobiet, to było 3 dni przed końcem wojny, a więc dlugo czekali aby w końcu sprzedac i niemców.

To przypomina mi historię z Własowcami, oni też parę tygodni przed końcem wojny zdradzili Niemców i walczyli wspólnie z Czechami przeciw Niemcom.
Podejrzewam że polscy kolaboranci z brygady świętokrzyskiej wzieli przykład z Własowców. Tylko że Własowcy walczyli w krwawych bitwach z Niemcami a Brygada świętokrzyska poszła na wycieczkę do obozu dla kobiet.

Dla mnie najważniejsze jest postanowienie rządu Polskiego w Londynie, .... nie przyjmować brygady swiętokrzyskiej do Polskiego Wojska.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu ale łamiesz świętość, teraz "umiłowanie" dla wyklętych to obowiązkowe przekonanie, jak nie wierzysz w nich to jesteś zdrajcą itp.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
przyjacielu ale łamiesz świętość, teraz "umiłowanie" dla wyklętych to obowiązkowe przekonanie, jak nie wierzysz w nich to jesteś zdrajcą itp.
Ja piszę prawdę, Brygada Świętokrzyska mordowała Polaków i wspólpracowała z Gestapo, mówią o tym meldunki dowódców AK z tego rejonu.
Dowódca okręgu AK Radom działalność Brygady w meldunku z 2 stycznia 1945 roku scharakteryzował tak: „Działalność NSZ bez zmian. Wyraźna współpraca z Niemcami i plaga społeczeństwa na skutek stosowania rekwizycji. 22 listopada w czasie przemarszu NSZ przez miejscowość Oleszno Niemcy ściągnęli posterunki. Notowane są kontakty z Gestapo”[13].
A tutaj jeszcze inne ciekawostki.
.Niemcy znali antykomunistyczne nastawienie Brygady i z tego względu starali się ten fakt wykorzystać. Ponadto zapewnili Polakom aprowizację, zakwaterowanie oraz leczenie chorych i rannych w swoich szpitalach. W sztabie Brygady znajdował się były szef Gestapo dystryktu Radom Haupsturmführer Paul Fuchs posiadający od jesieni 1944 stały kontakt z brygadą za pośrednictwem Huberta Jury. Planował on wykorzystanie brygady przeciw ZSRR – w pierwszym rzędzie do dywersji i sabotażu na zapleczu radzieckiego frontu, a na dalszym etapie – do walki na froncie wschodnim. Z tego powodu załatwił dozbrojenie brygady przez Niemców i popierał jej liczebny rozwój
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
przyjacielu ja w pełni popieram twoje zdanie, bronię ciebie przed zemstą "prawdziwych patriotów"
 
Do góry