Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
- - - - -

Antykoncepcja - ile to kosztuje?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
256 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#41 Solarna

Solarna

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów

Napisano 10 June 2011 - 21:22

Ale gumki nie mają skutków ubocznych. Jak facetowi zależy na zdrowiu swojej kobiety to jej nie będzie namawiał na tabletki.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna
smartgames

#42 NatashaM

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sunt...

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1956 postów

Napisano 11 June 2011 - 14:59

Ale gumki nie mają skutków ubocznych. Jak facetowi zależy na zdrowiu swojej kobiety to jej nie będzie namawiał na tabletki.

Dziewczynko ile Ty masz lat?
Miałaś kiedyś ulotkę z prezerwatyw w ręce?
Jak nie to proponuję poczytać o skutkach ubocznych prezerwatyw - oświecać Cię nie zamierzam.
  • 0

#43 miss.sunshine

miss.sunshine

pusta dziewczynka

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1250 postów

Napisano 12 June 2011 - 14:38

A ja mam zamiar oświecić Ciebie natasha

Używanie prezerwatyw NIE POWODUJE ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Nie licząc sytuacji w których ktos jest uczulony na lateks lub te srodki nawilżające. Korzystanie z gumek nie ma żadnego wpływu na organizm a dodatkowo (w przeciwieństwie do innych metod antykoncepcja,w tym metod hormonalnych) chroni przed zarażeniem się chorobami wenerycznymi.

Ile Ty masz lat?
  • 1

#44 Rusalka19

Rusalka19

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6436 postów

Napisano 12 June 2011 - 15:20

Zgadza się :)
Właśnie dlatego używam gumek już długo :)
  • 0

#45 Aneczka_21

Aneczka_21

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 11 July 2011 - 14:36

Lesinelle 29zł Konin
  • 0

#46 Agnieszka7777

Agnieszka7777

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 53 postów

Napisano 18 July 2011 - 08:42

Cyprodiol (zamiennik nowszej generacji Diane35) kosztuje 3,77 zł. Moja siostra je bierze nie tylko jako srodek antykoncepcyjny poprostu i dlatego, że ma zespoł policystycznych jajników a to sie "leczy" hormonami.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#47 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 19 July 2011 - 11:40

Ile kosztuje Cyprodiol? Niecałe 4 zł? :sexy: Masakra, ale tanio. Chyba zapytam o nie mojego ginekologa przy pierwszej lepszej wizycie :)
  • 0

#48 afadro

afadro

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 22 July 2011 - 13:43

haha no cena faktycznie zabija, siostra niedawno kupowała te pigułki i wierzyć mi sie nie chciało że kosztowały niecałe 4zł. Ale ona cyprodiol ma przepisany ze względu na trądzik.
  • 0

#49 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 28 July 2011 - 14:10

Czyli skoro cyprodiol leczy trądzik, to powinien także zlikwidować łojotok - wszak obie te "dolegliwości" idą razem w parze.
Wizytę u gina mam 9 sierpnia, tak więc nie omieszkam popytać :) Płacę za wizytę, to i wymagam wyczerpujących informacji :D
  • 0

#50 afadro

afadro

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 04 August 2011 - 10:38

Tak on leczy łojotok, trądzik, łysienie androgenne itp. dolegliwości związane z zaburzoną gospodarka hormonalna. Jest to preparat głownie przepisywany jako środek leczniczy a nie antykoncepcyjny, antykoncepcja jest przy okazji, jako taki swoisty 'skutek uboczny'.
  • 0

#51 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 19 August 2011 - 11:28

Tak on leczy łojotok, trądzik, łysienie androgenne itp. dolegliwości związane z zaburzoną gospodarka hormonalna. Jest to preparat głownie przepisywany jako środek leczniczy a nie antykoncepcyjny, antykoncepcja jest przy okazji, jako taki swoisty 'skutek uboczny'.

Tak, tyle, że Cyprodiol z reguły przepisują ginekolodzy, a nie dermatolodzy czy endokrynolodzy (ci ostatni rzadziej, bo rzadziej do nich się chodzi). Wiele dziewczyn stosuje tego typu piguły właśnie przez wzgląd na antykoncepcje, a przy okazji lek na trądzik czy łojotok. Na odwrót to raczej robią już dojrzałe kobiety borykające się z np. z łysieniem androgenowym.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#52 skribo

skribo

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 31 August 2011 - 13:25

Mi wychodzi bardzo tanio w sumie :) raz wydałam pieniądze i wystarczy na 2 lata. Kupiłam mini mikroskop owu - Afrodyta. Czyli koszt 90zł na 2 lata :) wystarczy ze w dni płodne się powstrzymam od seksu
  • 0

#53 markettta

markettta

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 166 postów

Napisano 14 September 2011 - 08:00

mnie kosztuje ok 30zł miesięcznie -> paczka tabsów Midiana :P
  • 0

#54 afadro

afadro

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 14 September 2011 - 16:54

Dermatolog tez może przepisać cyprodiol, tak samo jak diane 35. Nie wydaje mi się, aby to był taki super środek antykoncepcyjny ponieważ na ogół terapia trwa 6 miesięcy, i ze względu na dużą ilość hormonów w tych preparatach nie powinno się brać ich dłużej. Antykoncepcyjnie ginekolodzy przepisują pigułki o bardzie lightowym składzie.
  • 0

#55 mała244

mała244

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 23 September 2011 - 11:25

Ja biorę Midiane jak dla mnie super i cena nie jest wysoka jak na takie tabletki
  • 0

#56 Fouette

Fouette

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 24 September 2011 - 20:05

A co dziewczyny sadzicie o cenach tabletek "po"? Czy uwazacie, ze powinna byc wieksza konkurencja w kat.antykoncepcji awaryjnej?

Już piszę co o tym sądzę. 8,54zł+ życie człowieka, to dla mnie dużo. O wiele za dużo. Nigdy nie dorobię się takiej kasy, żeby stać mnie było na morderstwo człowieka. Bezbronnego człowieka, którego w dodatku byłabym w takim razie matką.
Może któraś z Was jest taka kasiasta żeby sobie na to pozwolić?
  • 0

#57 skribo

skribo

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 26 September 2011 - 14:36

Ja stosuję metody naturalne, więc nic :) tzn kupiłam Afrodytę (tester owu na ślinę) czyli 90zł na 2 lata :) czyli 3,75 na miesiąc
  • 0

#58 pinkflaming

pinkflaming

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 28 September 2011 - 23:05

Midiana, ok 30zł za paczke. Trochę tęsknie za czasami kiedy była duuużo dużo tańsza, ale co zrobić, organizm się już przyzwyczaił to nie będę kombinować
  • 0

#59 martynana

martynana

Nowicjusz

• Piaskownica
  • Pip
  • 11 postów

Napisano 30 September 2011 - 13:23

yasmin za 36 zł. jestem z nich bardzo zadowolona.
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#60 Guest_blondyneczka83_*

Guest_blondyneczka83_*
  • Goście

Napisano 03 October 2011 - 17:03

Dla mnie te termometry to takie trochę pic na wodę fotomontaż. Bo w dni płodne nie wolno się swobodnie kochać + dochodzi do tego okres, kiedy jakieś 90% też się nie kocha, czyli zostaje niewiele czasu na to kochanie się :P
Wolę pigułki, bo kochać się można praktycznie przez cały czas, okres trwa krótko i jest skąpy, no i ma się pewność, że się nie wpadnie. Natomiast termometr przy nieregularnych cyklach się nie sprawdza. Prędzej bym go użyła starając się o dzidzię aniżeli na odwrót :P

Do Afadro...

Cyprodiolu owszem stosować długo nie można, ale ginekolodzy często zalecają przerwę 1-2 miesięczną i dalej wypisują cyprodiol :)
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0