Antykoncepcja - ile to kosztuje?

Kachaaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2010
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
London <3
ja mam za dar4mo ale ja mieszkam w UK tu sa darmo:p


biore microgynn nie czuje nic zadnych ubocznych skutow :D
 

Estrellka21

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Ja biorę Microgynon21, płacę coś około 7 zł. Wcześniej brałam Sylvie20(zamiennik Harmonetu ale ciężko było mi go dostać) -ok.20 zł i Harmonet - najpierw płaciłam 20-25 zł w zależności od Apteki ale potem podrożał, nawet powyżej 30 zł i przerzuciłam się na te tańsze. Po co miałam przepłacać skoro działają dla mnie tak samo i sa tak samo skuteczne. Biorę od ponad roku i dzidziusia narazie nie ma :p
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
a czy ktos wie jaka jest cena wkladki na 5 lat

?


Spirala kosztuję od kilkudziesięciu zł to kilkuset.
Najlepiej o to zapytaj lekarza, on Ci poleci jakieś dobrej firmy i odpowiednią dla Ciebie.
 

lesslis

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
406
Punkty reakcji
20
Miasto
tam gdzie nie sięga wzrok...
Wcześniej brałam Sylvie20(zamiennik Harmonetu ale ciężko było mi go dostać) -ok.20 zł

Prawda. W niektórych aptekach robią duże oczy na nazwe tych tebletek, w innych mają conajwyżej jedno opakowanie, ale chętnie robią odpis recepty i sprowadzaja :D
Ale ogólnie to jeszcze nie słyszałam o nich złych opinii. Stosujące są zadowolone i nie narzekają.
 

Li8

Nowicjusz
Dołączył
27 Luty 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
A co dziewczyny sadzicie o cenach tabletek "po"? Czy uwazacie, ze powinna byc wieksza konkurencja w kat.antykoncepcji awaryjnej?
 

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Tabletki są raczej drogie ale to i tak tańsze rozwiązanie niż dziecko. Fajnie by było, jakby w Polsce tabletki były refundowane ale przecież 90% Polaków jest katolikami (a przynajmniej z nazwy), więc raczej szybko się tego nie doczekamy.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
ja bralam yaz (ok. 49zł), aż po pół roku stosowania dostalam wysypkę, pogorszyla mi się cera wyglądałam i czułam się fatalnie i lekarz zmienil mi tabletki na cilest (ok 13zl) no i hmm przez rok bylo ok, ale teraz zaczynam czuć, że czas odstawić, hormony źle wpływają na moje samopoczucie;/
 

gmobia89

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Są droższe i tańsze tabletki. W zasadzie to nie ma co kierować się tylko i wyłącznie ceną, bo zarówno te tanie jak i te z wyższej półki cenowej spełniają swoje zadanie. Znacznie lepiej jest się kierować zaleceniami lekarza w tej kwestii. Ja biorę tabletki ze średniej półki cenowej – gravistat 125 i jestem z nich zadowolona. Cena wynosi ok. 29 zł ( tyle zapłaciłam w piątek w aptece za grosze
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Różnica pomiędzy tymi tanimi, a droższymi jet zasadnicza - Tańsze to tabletki jednoskładnikowe, a droższe dwuskładnikowe. Te pierwsze jedynie zagęszczają śluz i zmieniają jego Ph na nieprzyjazne plemnikom. Z kolei te drugie blokują jajeczkowanie oraz spełniają funkcję zagęszczenia i zmiany Ph.
Pigułki powinno się też dobierać pod względem hormonów, a nie ceny - o badanie można zapytać lekarza przy najbliższej wizycie. Mnie akurat pasują tabletki Yasmin* cena od 32 zł - 52 zł w zależności od miasta i apteki. Krwawienie menstruacyjne wyliczyć mogę co do minuty, libido nieco wyższe, aczkolwiek w normie, brak tycia, powiększania czegokolwiek itd. Z kolei mojej znajomej nie przypasowały i była zmuszona zmienić na takie za 67 zł. Więc drogie Panie - dobierajmy tak, aby przypasowało organizmowi, a nie portfelowi.
 

samotnawsieci93

Bywalec
Dołączył
10 Grudzień 2008
Posty
2 716
Punkty reakcji
82
Dla interesujących się tematem środków antykoncepcyjnych i ich cen dzisiaj w Gazecie Wyborczej artykuł :]
 

Andzia02

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2011
Posty
23
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Ja preferuję YASMINELLE. U mnie płacę 35 zł za opakowanie. Organizm też je dobrze przyjmuje, nie mam żadnych problemów.
Ostatnio gdy byłam u ginekologa i zaproponowałam zmianę na jakieś tańsze to usłyszałam odp "Ale wie Pani, tańsze to gorsze" hehe. Zrezygnowałam z zamiany :)
 

martakrak

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
40
Punkty reakcji
0
To zależy. Spirale i wkładki są dość drogie, tabletki od ok. 20 w górę no a prezerwatywy już za 4 zł kupisz:)
 

elegancka.talia

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Scotland, United Kingdom
Hmm.... my poczatkowo tez uzywalismy prezerwatyw, jednak po pewnym czasie, gdy znow spozniala mi sie miesiaczka, stwierdzilam, ze nie chce ryzykowac. Bralam Regulon, ale strasznie obnizyl mi libido. Teraz jestem w UK, gdzie antykoncepcja jest za darmo i przeszlam na Yasmin (bo Yasminelle nie maja). Jestem bardzo zadowolona, choc biore tez tabletki oslonowe na watrobe i podnoszace libido - zyc nie umierac ;) Srednio co pare miesiecy robie sobie przerwe od tabletek, zeby organizm sie zbytnio nie przyzyczail. Modne sa tutaj tez zastrzyki, ktore dzialaja przez 3 miesiace, badz specjalne implanty, ktore dzialaja przez bodajze 4lata, ale na cos tak dalekosieznego sie chyba nigdy nie zdecyduje ;) Szkoda sie truc ;)
 

aniula292

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
czy ktos wie jak to potem jest,jak chce się miec dziecko? czy po odstawieniu tabletek mozna odrazu sie starac czy trzeba poczekac pol roku? Żeby dziecko bylo zdrowe???
 

moon_moo

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
A.M.M. są różne przypadki, czasem lekarz przepisuje tabletki anty żeby zajść w ciążę-czytałam o tym w jakimś artykule, brzmi mi dziwnie dla mnie.
Co to tematu to stosuję naturalną antykoncepcję, w sumie to już mnie nic nie kosztuje, jedna większa inwestycja w komputer cyklu ( ja mam CycloTest 2 Plus )
Wcześniej były tabletki, ale ze względu na skutki uboczne musiałam przestać je brać. Teraz czuję się świetnie, nic nie ingeruje w mój organizm. A kompik jest tak samo skuteczny jak tabletki czy plastry.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
To zależy. Spirale i wkładki są dość drogie, tabletki od ok. 20 w górę no a prezerwatywy już za 4 zł kupisz:)

Jednakże prezerwatywy mogą powodować uczulenia i często pękają, więc skuteczność o wiele mniejsza niż w przypadku tabletek. Chcesz dobre prezerwatywy - 10 zł na trzy. Cena tabletek anty - ok 30 zł.
Na prezerwatywach w tej samej cenie max 9 stosunków w ciągu miesiąca.
Na tabletkach - każdego dnia miesiąca bez obaw ;)

Rachunek jest taki, iż tabletki wychodzą nawet taniej jak gumki :p
 
Do góry