Antykoncepcja - ile to kosztuje?

Solarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Ale gumki nie mają skutków ubocznych. Jak facetowi zależy na zdrowiu swojej kobiety to jej nie będzie namawiał na tabletki.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Ale gumki nie mają skutków ubocznych. Jak facetowi zależy na zdrowiu swojej kobiety to jej nie będzie namawiał na tabletki.

Dziewczynko ile Ty masz lat?
Miałaś kiedyś ulotkę z prezerwatyw w ręce?
Jak nie to proponuję poczytać o skutkach ubocznych prezerwatyw - oświecać Cię nie zamierzam.
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
A ja mam zamiar oświecić Ciebie natasha

Używanie prezerwatyw NIE POWODUJE ŻADNYCH SKUTKÓW UBOCZNYCH. Nie licząc sytuacji w których ktos jest uczulony na lateks lub te srodki nawilżające. Korzystanie z gumek nie ma żadnego wpływu na organizm a dodatkowo (w przeciwieństwie do innych metod antykoncepcja,w tym metod hormonalnych) chroni przed zarażeniem się chorobami wenerycznymi.


Ile Ty masz lat?
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
Zgadza się :)
Właśnie dlatego używam gumek już długo :)
 

Agnieszka7777

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
53
Punkty reakcji
0
Cyprodiol (zamiennik nowszej generacji Diane35) kosztuje 3,77 zł. Moja siostra je bierze nie tylko jako srodek antykoncepcyjny poprostu i dlatego, że ma zespoł policystycznych jajników a to sie "leczy" hormonami.
 
B

blondyneczka83

Guest
Ile kosztuje Cyprodiol? Niecałe 4 zł? :sexy: Masakra, ale tanio. Chyba zapytam o nie mojego ginekologa przy pierwszej lepszej wizycie :)
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
haha no cena faktycznie zabija, siostra niedawno kupowała te pigułki i wierzyć mi sie nie chciało że kosztowały niecałe 4zł. Ale ona cyprodiol ma przepisany ze względu na trądzik.
 
B

blondyneczka83

Guest
Czyli skoro cyprodiol leczy trądzik, to powinien także zlikwidować łojotok - wszak obie te "dolegliwości" idą razem w parze.
Wizytę u gina mam 9 sierpnia, tak więc nie omieszkam popytać :) Płacę za wizytę, to i wymagam wyczerpujących informacji :D
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Tak on leczy łojotok, trądzik, łysienie androgenne itp. dolegliwości związane z zaburzoną gospodarka hormonalna. Jest to preparat głownie przepisywany jako środek leczniczy a nie antykoncepcyjny, antykoncepcja jest przy okazji, jako taki swoisty 'skutek uboczny'.
 
B

blondyneczka83

Guest
Tak on leczy łojotok, trądzik, łysienie androgenne itp. dolegliwości związane z zaburzoną gospodarka hormonalna. Jest to preparat głownie przepisywany jako środek leczniczy a nie antykoncepcyjny, antykoncepcja jest przy okazji, jako taki swoisty 'skutek uboczny'.


Tak, tyle, że Cyprodiol z reguły przepisują ginekolodzy, a nie dermatolodzy czy endokrynolodzy (ci ostatni rzadziej, bo rzadziej do nich się chodzi). Wiele dziewczyn stosuje tego typu piguły właśnie przez wzgląd na antykoncepcje, a przy okazji lek na trądzik czy łojotok. Na odwrót to raczej robią już dojrzałe kobiety borykające się z np. z łysieniem androgenowym.
 

skribo

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Mi wychodzi bardzo tanio w sumie :) raz wydałam pieniądze i wystarczy na 2 lata. Kupiłam mini mikroskop owu - Afrodyta. Czyli koszt 90zł na 2 lata :) wystarczy ze w dni płodne się powstrzymam od seksu
 

afadro

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2009
Posty
65
Punkty reakcji
0
Dermatolog tez może przepisać cyprodiol, tak samo jak diane 35. Nie wydaje mi się, aby to był taki super środek antykoncepcyjny ponieważ na ogół terapia trwa 6 miesięcy, i ze względu na dużą ilość hormonów w tych preparatach nie powinno się brać ich dłużej. Antykoncepcyjnie ginekolodzy przepisują pigułki o bardzie lightowym składzie.
 

mała244

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2011
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja biorę Midiane jak dla mnie super i cena nie jest wysoka jak na takie tabletki
 

Limbabimba

Nowicjusz
Dołączył
17 Sierpień 2011
Posty
14
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
A co dziewczyny sadzicie o cenach tabletek "po"? Czy uwazacie, ze powinna byc wieksza konkurencja w kat.antykoncepcji awaryjnej?
Już piszę co o tym sądzę. 8,54zł+ życie człowieka, to dla mnie dużo. O wiele za dużo. Nigdy nie dorobię się takiej kasy, żeby stać mnie było na morderstwo człowieka. Bezbronnego człowieka, którego w dodatku byłabym w takim razie matką.
Może któraś z Was jest taka kasiasta żeby sobie na to pozwolić?
 

skribo

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Ja stosuję metody naturalne, więc nic :) tzn kupiłam Afrodytę (tester owu na ślinę) czyli 90zł na 2 lata :) czyli 3,75 na miesiąc
 

pinkflaming

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2011
Posty
39
Punkty reakcji
0
Midiana, ok 30zł za paczke. Trochę tęsknie za czasami kiedy była duuużo dużo tańsza, ale co zrobić, organizm się już przyzwyczaił to nie będę kombinować
 
B

blondyneczka83

Guest
Dla mnie te termometry to takie trochę pic na wodę fotomontaż. Bo w dni płodne nie wolno się swobodnie kochać + dochodzi do tego okres, kiedy jakieś 90% też się nie kocha, czyli zostaje niewiele czasu na to kochanie się :p
Wolę pigułki, bo kochać się można praktycznie przez cały czas, okres trwa krótko i jest skąpy, no i ma się pewność, że się nie wpadnie. Natomiast termometr przy nieregularnych cyklach się nie sprawdza. Prędzej bym go użyła starając się o dzidzię aniżeli na odwrót :p

Do Afadro...

Cyprodiolu owszem stosować długo nie można, ale ginekolodzy często zalecają przerwę 1-2 miesięczną i dalej wypisują cyprodiol :)
 
Do góry