Skocz do zawartości

Witaj!

Zarejestruj się, aby dołączyć do jednej z największych polskich społeczności!

Zdjęcie
* * * * * 1 głosy

Metal A Religia Chrzescijanska

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
707 odpowiedzi w tym temacie

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#1 BlackMonk

BlackMonk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 05 maj 2006 - 13:07

Panuje powszechny stereotyp o tym iz osoby sluchajace metalu oraz nalezace do tej subkultury sa szatanistami, wynika to pewnie z tego jak sie ubieraja oraz z ogladek ( naszywek rowniez ) zespolow ktorych sluchaja lecz tak naprawde "metalowcy" nie musza zarzynac czarnych kozlow ani palic swiec z tluszczu niechrzczonych dzieci... wiekszosc z nich to normalni , porzadni ludzie...

jakie jest wasze zdanie?

mam racje czy sie myle? :sexy:
  • 0

#2 Piskllak

Piskllak

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 122 postów

Napisano 05 maj 2006 - 13:15

Zdecydowanie masz rację
  • 0

#3 veleda

veleda

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3065 postów

Napisano 05 maj 2006 - 13:48

Racje masz, ale powiedz to innym. Właściwie co ma religia wspólnego z muzyką jakiej słucham :mruga:

Bardziej niebezpieczni są już "raperzy z nad Wisły" :/

Użytkownik veleda edytował ten post 05 maj 2006 - 13:50

• 0

#4 Little Dream

Little Dream

Forumator

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 6647 postów

Napisano 05 maj 2006 - 15:33

veleda zgadzam sie z toba :)
  • 0

#5 Berials

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7372 postów

Napisano 05 maj 2006 - 16:00

O ile się nie myle, to tego typu temat już jest, zarówno o metalach jak i Satanistach.

No ale jeśli autorka tematu chce sie dowartościować to owszem masz racje.
  • 0

#6 Tux

Tux

a co to jest ranga?

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 633 postów

Napisano 05 maj 2006 - 16:11

O ile się nie myle, to tego typu temat już jest, zarówno o metalach jak i Satanistach.

No ale jeśli autorka tematu chce sie dowartościować to owszem masz racje.

Tyle że "autorka" tematu jest facetem :P

A co do muzyki, to metal sam w sobie nie jest jakiś niechrześcijański, wszystko zależy od tekstów jakie ma konkretna piosenka. Sam środek wyrazu (tzn brzmienie a'la metalowe) nic nie znaczy.

Użytkownik Tux edytował ten post 05 maj 2006 - 16:14

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#7 Berials

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPipPip
  • 7372 postów

Napisano 05 maj 2006 - 16:19

Fakt nie zwróciłem uwagi na jego płeć.

No wiesz, ludzie poprostu nie rozróżniają gatunków, dla nich metal to metal. Bo z reguły dopiero od Black i Death zaczynają się przeważnie niechrześcijańskie kapele.
  • 0

#8 BlackMonk

BlackMonk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 05 maj 2006 - 19:44

Boze ale koles... :D
  • 0

#9 veleda

veleda

Wymiatacz

• Użytkownik
  • PipPipPipPipPip
  • 3065 postów

Napisano 05 maj 2006 - 19:45

Ale, że niby co ? :D
  • 0

#10 Faust

Faust

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 65 postów

Napisano 05 maj 2006 - 20:26

Metal = Szatan stereotyp i tak jak Berials powiedział przeważnie dopiero przy Blacku czy Dethu można powiedzieć że to jakby to moja mamyśka powiedziała Szatanowa muzyka.

Użytkownik Faust edytował ten post 05 maj 2006 - 20:27

• 0

#11 zupelnie:)

zupelnie:)

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 05 maj 2006 - 20:56

ja, jestem chrzescijanka...i nie moge sluchac takiej musyki..."bo mi mama nie pozwala" :/ co nie zmienia faktu ze takiej muzyki slucham...jak mamy nie ma...i mysle...ze muzyka mnie(przynajmniej) nie zmienia...ale moze innych zmienia...mnie nie...
  • 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#12 Rzeźnik

Rzeźnik

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 242 postów

Napisano 06 maj 2006 - 15:25

Nom mam kumpla, który przez długi czas słuchał praktycznie tylko death metalu i to pokroju Azarath i mocniejsze, a co tydzień był i jest w kościele :] Co za głupi temat.
  • 0

#13 BlackMonk

BlackMonk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 07 maj 2006 - 13:37

Facet... temat powstal po to zeby KUtWA przelamac stereotyp o tym ze metal jest muzyka szatanistyczna... a twoj post a raczej jego koniec nie pasuje za bardzo do calej wypowiedzi
  • 0

#14 -=LEchU=-

-=LEchU=-

noise maker

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 516 postów

Napisano 07 maj 2006 - 13:39

Istnieją kapele stricte metalowe, a posiadające teksty o tematyce chrześcijańskiej. Wystarczy posłuchać Armii lub Pneumy.

Użytkownik -=LEchU=- edytował ten post 07 maj 2006 - 13:58

• 0

#15 BlackMonk

BlackMonk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 07 maj 2006 - 14:58

podobnie jak zespul "Tymoteusz" :) :ok:
  • 0

#16 hela1101

hela1101

bosmanka :P

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 816 postów

Napisano 07 maj 2006 - 21:04

temat jest dobry , ja chodze do kosciola i słucham metalu, na kolacje nie jadam usmazonego kota i nie spie w trumnie, a moja katechetka traktuje mnie i moich znajomych jak satanistów powalone babsko a przeciez nic takiego nie robimy zachowujemy sie noramlnie bo jestesmy noramlni
  • 0

#17 *Annetka*

*Annetka*

Bywalec

• Użytkownik
  • PipPip
  • 101 postów

Napisano 07 maj 2006 - 22:39

Heh, a ostatnio mój znajomy który jest księdzem pokazywał mi chrześcijański death metal! Ja tak właściwie to nie wiem dokladnie czy to było takie chrześcijańskie bo nic nie rozumiałam, ale wątpie żeby ksiądz pokazywał mi jakąś muzykę o przesłaniu satanistycznym ;P ogólnie to lubię różne odłamy metalu ale death jest dla mnie takim samym okropieństwem jak.. dobra lepiej nie bede porównywać bo ktoś może poczuć sie urażony. Ja akurat za death metalem nie przepadam.. :/

Ale tak szczerze to ja np źle sie nie czuję z tym że niektórzy widząc mnie, uważają za satanistkę (czego spodziewają się oczywiście po ciemnym [przeważnie czarnym - ale nie zawsze] stroju). Przynajmniej nie mam problemów z jakimiś różowymi barbie'ami :P normalnie niektorzy sie mnie boją, ja nie wiem, przecież ja taka słodka i fajna jestem :P
A ostatnio to nawet zaczęto uważać że skoro kumpluję się z księdzem to on też jest pewnie satanistą xD (niedawno sie dowiedzialam ze ktos tak powiedzial - kurde byscie widzieli jak kwiczałam ze śmiechu... - oni tylko nam rozrywkę przynoszą - po co więc przełamywac ten stereotyp? ;P ;)
  • 0

#18 BlackMonk

BlackMonk

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 50 postów

Napisano 08 maj 2006 - 15:38

dzieje sie tak bo ludzie zyja stereotypami... a poto powstal ten temat by owe stereotypy przelamac :D :ok:
  • 0

#19 DzIuBeJ

DzIuBeJ

!dead eyes see no future!

• Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 08 maj 2006 - 15:47

Dokładnie ludzie żyją stereotypami ja słucham metalu//punka a jak by mnie spotkał na ulucy to byś nie powiedział ze słucham wyżej wymienionych bo nie lubie takiego ubioru ;]

Ludzie trochę przesądzają... każdy słucha to co mu sie żywnie podoba :)

A co do Religi to uczęszczam i jakoś słucham w auli na reli a ksiądz nic nie marudzi mi :D

Użytkownik DzIuBeJ edytował ten post 09 maj 2006 - 18:49

• 0

Janusz

Janusz
  • Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2899 postów
  • PłećMężczyzna

#20 zupelnie:)

zupelnie:)

Nowicjusz

• Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 09 maj 2006 - 18:36

Dokładnie ludzie żyją stereotypami ja słucham metalu//punka a jak by mnie spotkał na uluci to byś nie powiedział ze słucham wyżej wymienionych bo nie lubie takiego ubioru ;]

Ludzie trochę przesądzają każdy słucha to co mu sie żywnie podoba :)

A co do Religi to uczęszczam i jakoś słucham w auli na reli a sadz nic nie marudzi mi :D

heh:) ja mam podobnie:) lubie...kocham taką muzyke:) chodze do kosciola:) i nie zawsze ubieram sie tylko na czarno...:) czerwono...czasem zolto i pomaranczowo:) ale i tak wszyscy uwazaja mnie ze jestem dziwna...
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0