Zakładanie sklepu internetowego

nina 07

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pozycjonowanie jest dla tych . co mają na to czas. A jeśli ktoś zamierza rozkręcić sklep internetowy od zera, to tego czasu z pewnością miał nie będzie.
Popieram a jeśli się nie znasz na pozycjonowaniu to możesz sobie wyrządzić wiele krzywdy. Firma tym się zajmująca to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Adder - taki program, zakupiłam i pozycjonuje się samo
 

e-martha

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Miasto
Olsztyn
"Adder - taki program, zakupiłam i pozycjonuje się samo"
Jeśli "pozycjonuje się samo" to znaczy, że praktycznie żadne działania nie były potrzebne do tego, aby strona się przebiła. Poza tym, osoba bez doświadczenia w pozycjonowaniu może być zadowolona z wysokiej pozycji na frazę "sklepik z odzieżą dla dzieci w szczytnie", a nie będzie wiedziała, że wysoka pozycja dla takiej frazy nic jej nie daje.

PS A z Addera nie radzę korzystać, podobnie jak z innych automatów do zdobywania linków... chyba że masz spore doświadczenie w tym temacie i wiesz, jak z nich korzystać, aby nie zrobić sobie krzywdy i nie musieć inwestować w nową stronę.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
wydaje mi się, że na początek lepiej spróbować jak to smakuje na allegro.. dopiero potem kombinwoać z własnym sklepem. sama chcę na ciut większą skalę zacząć handel ciuchami z wólki kosowskiej. najtańsza chińszczyzna, ale z tego co widzę schodzi najszybciej ;)
 

Tobiasz Brzozowski

Nowicjusz
Dołączył
12 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Witam a czy ten program (Adder) jest po polsku, czy jest łatwy w obsłudze no i oczywiście ile kosztuje? Aktualnie prowadzę serwis i chciałbym wypozycjonowac ten serwis na frazęśrodki czystości. Wiecie może czy ten program sam mi wystarczy czy muszę zgłosić się do odpowiedniej firmy.
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Na allegro mozna znalezc oferty pozycjonowania....moze tam cos ciekawego wpadnie w oczy.
 

slowami_bywam

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2012
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Kraków
mam jedno laickie pytanie w temacie dotyczące platformy - zakładając, że szata graficzna zostanie zrobiona nie zależnie od firmy i skopilowanie (choć nie wiem czy to odpowiedni termin) też zostanie zrobione powiedzmy w gronie znajomych czy nadal potzrebuję wykupienia "miejsca" na platformie?
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0

alooo

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Własny sklep internetowy to dobra sprawa, jeśli masz dostęp do klienta. Jeżeli nie masz budżetu na reklamę i nie masz bazy klientów, powinieneś zacząć od Allegro by taką bazę stworzyć
 

serwisek

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Własny sklep internetowy to dobra sprawa, jeśli masz dostęp do klienta. Jeżeli nie masz budżetu na reklamę i nie masz bazy klientów, powinieneś zacząć od Allegro by taką bazę stworzyć
NIekoniecznie

Warto wejśc w kooperację z partnerem, który Ci pomoże rozruszaćTwój sklep internetowy. Firm komplekowo się tym zajmujących nie ma wiele (wiekszośc sprzedaje oprogramownaie kslepu a dalej baw się kliencie sam), ale mozna takie znaleźć haj ci polecę sklep AptusShop (www.sklepy-internetowe.pl) . O tyle ich oferta jest ciekawa, że oferujeują wp[rowadzenie modyfikacji do swojego sklepu tak by działał jak sobie wymyslisz. Do tego nawet za friko na ich stronie jest sporo porad o sklepach internetowych. Pewnie jeszcze kogoś znajdziesz jak dobrze poszukasz.
 

koniuszko

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Warto skorzystać z oprogramowania, które jest zintegrowane z allegro i bezpośrednio ze sklepu można wystawiać aukcje na dodatek z własnym szablonem. Jak korzystam z www.web-market.pl i tam mają taką funkcję.
 

navigator45

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
25
Punkty reakcji
0
ja korzystam od samego początku założenia mojego sklepu z usług firmy dih.pl i praktycznie o nic nie muszę się martwić, zawsze mogę liczyć na ich pomoc i radę, bo niestety sam nie ogarniam pozycjonowania, hostingu, już nie wspomnę o postawieniu sklepu :)
 

ART73

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
A skąd brać towary do takiego sklepu

Nie wiem, czy Twoje pytanie jest jeszcze aktualne, ale towar 90% sklepów internetowych bierze z hurtowni on-line. Nikt nie trzyma własnego magazynu, a jedynie podpisuje umowę z hurtownią i po otrzymaniu zamówienia od klienta ściąga towar z hurtowni. Ważne jest aby hurtownia udostępniała elektroniczne stany magazynowe i informacje o produkcie (np.: w formacie XML - takich hurtowni jest wiele - kilkadziesiąt), bo wtedy możesz sobie to wrzucić do sklepu bez dodatkowej pracy i mieć zawsze aktualne. Tutaj warto jest wykupić usługę, która codziennie będzie aktualizowała Ci sklep. Z doświadczenia mogę polecić verosoft.pl
Co do platform sklepowych - to najprościej jest rozkręcić na iStroe.pl - bo masz najlepsze warunki na Ceneo - a to jest główne źródło zamówień. Inna reklama, czy pozycjonowanie na początku nie zadziała. Powodzenia.
 
B

babyblue

Guest
Moim zdaniem, by założyć firmę to budżet jest wyjątkowo skromny jeśli wziąć pod uwagę koszty stałe. Jeśli chodzi o założenie strony typu sklep z gotowych skryptów to oczywiście rozwiązanie jedno z tańszych - opłacasz abonament roczny i gotowe, ale należy jeszcze wliczyć prowizje dla banków lub firm obsługujących płatności. Dalej, pracujesz na markę strony udostępniającej rozwiązanie no i musisz liczyć się z wprowadzanymi rozwiązaniami przez użyczającego dostęp do gotowych skryptów, np. w umowie może być punkt o wprowadzeniu boxów reklamowych lub popupów w dowolnym momencie użytkowania strony lub może dojść do wycofania się z działalności danej firmy i wówczas cały proces rozpoczynamy od początku - nieciekawie...Innym rozwiązaniem jest sklep zbudowany z użyciem skryptu autorskiego z możliwością własnego administrowania stroną - to rozwiązanie zostało przeze mnie wybrane (zakładka Sklep)- masz wpływ na to co dzieje się na twojej stronie a wykonawcy płacisz za prawa autorskie i pracę, ale tu należałoby wiedzieć czego oczekujesz i jak to ma wyglądać, gdyż każdy szczegół powinien być zawarty w umowie - jeśli o czymś zapomnisz to z pewnością wiązać się to będzie z dodatkową pracą informatyka i ( dla zleceniodawcy) z kosztami, oczywiście - mnie udało się uniknąć dodatkowych kosztów, ale tylko dla tego, że umowa była bardzo dokładnie zredagowana i bardzo precyzyjna, to wymaga pracy, ale się opłaca...
 
I

immanentne

Guest
Nie wiem, czy Twoje pytanie jest jeszcze aktualne, ale towar 90% sklepów internetowych bierze z hurtowni on-line. Nikt nie trzyma własnego magazynu, a jedynie podpisuje umowę z hurtownią i po otrzymaniu zamówienia od klienta ściąga towar z hurtowni.

to fajnie się sprawdza jeśli ktoś współpracuje z hurtownią w Polsce, ale gdy kto chce kupować towar po bardzo korzystnych cenach to najczęściej sprowadza go z zagranicy i wtedy magazynowanie i dystrybucja pozostają wyłącznie na Twojej głowie, choć to akurat tylko wydaje się być wielkim problemem, bo teraz wiele firm oferuje podwynajem hal i magazynów
 
B

bajderman

Guest
Jeśli zaczynasz to raczej próbuj przez American International Corporation, będzie łatwiej i taniej.
U nich nie płacisz ZUS, dochodowy jest niższy, a na FV nie ma vatu, tak więc jak najbardziej się opłaca.
 
Y

yasumi

Guest
[SIZE=11pt]Nie jesteśmy w stanie przewidzieć efektów, ale według mnie warto spróbować. Zwłaszcza, że teraz większość osób jednak robi zakupy w Internecie. Można zacząć ostrożnie np. postawić sklep na shoperze, nawet nie trzeba początkowo płacić tylko przetestować sobie za darmo, zobaczyć, jak będzie szło itp. i potem zdecydować.[/SIZE]
 
Do góry