Wpływ tabletek YASMINELLE na organizm.

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
jeżeli wzięłaś w pierwszym dniu okresu to jesteś chroniona od pierwszej tabletki. wiem, że to może wydawać się jeszcze dziwne, bo jak to od pierwszej tabletki?
ale skoro dodatkowo zabezpieczaliście się gumką to na prawdę nie masz się czym martwić. :)
 

eedzia

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
witam:(

Zażywam pierwszy blaster tab yasminelle, jestem w drugim tygodniu, i zapomniałam wczoraj <ok 22> wziąść tabletki, dziś natychmiast po obudzeniu <9:30> zarzyłam pominietą tabletke, nie mielo 12 godzin, czy nadal jestem chroniona przed ciążą??
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
jesteś chroniona :) drugi tydzień jest najbezpieczniejszy jeśli chodzi o pominięcie tabletki. nie minęło 12h więc nie masz się czym martwić.
 

Figaa

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2008
Posty
134
Punkty reakcji
0
Miasto
daleko=-)
musisz znac zasade 7 dni 1 tydzien jezeli zapomnisz tabletki musisz dodatkowo zabezpieczac sie przez 7 dni, 2 tydzien jest bezpieczny nie trzeba sie zabezpieczac dodatkowo, 3 tydzien jezeli cos wypadnie trzeba nie robic 7 dniowej przerwy tylko od razu rozpoczac 2 opakowanie....jejciu takze nie trzymaj sie tych 12 h poniewaz tabletka dziala do ok. 35 godz
 

mazaky

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
ale równie dobrze mogą się chyba nie pojawić... ja do swoich skutków ubocznych mogę zaliczyć te głupie grzybki :/ i to że potrzebuje więcej czasu żeby sie rozkręcić :( wcześniej to samo myślenie o moim chłopaku wystarczało żeby być gotową a teraz niestety :/
Moja dziewczyna ma identyczne skutki uboczne, a jesli chodzi o libido to chyba jeszcze gorzej.. Nie chce jej sie kochac, bardzo rzadko. Ale napewno nie chcialaby zmienic tabletek bo te sa bardzo dobre wiec pies pogrzebany..
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Moja dziewczyna ma identyczne skutki uboczne, a jesli chodzi o libido to chyba jeszcze gorzej.. Nie chce jej sie kochac, bardzo rzadko. Ale napewno nie chcialaby zmienic tabletek bo te sa bardzo dobre wiec pies pogrzebany..
No dobrze, ale każde antykoncpy są dobre i działają . W końcu ich zadaniem jest ochrona przed ciążą.
Ale czego ona sie boi, zmiennych nastroi? bólów głowy? przytyć?
Namów ją, jeśli nie zaryzykuje to sie nie dowie, a zawsze będzie mogła wrócić do sprawdzonych.
Jeszcze nie spotkałam znajomej/lub jakiejkolwiek innej kobiety,która by powiedziała,że jej libido wzrosło od naturalnego właśnie przez antykoncepy chociaż tak sie zdaża... (ponoć).
To norma,że dziewczynom sie wcale nie chce,lub chce ale baaardzo mało i rzadko (jak dla faceta to wcale) seksu. No niestety tak działają hormony... a szkoda,że nie w drugą stronę :przewraca:
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
Ale napewno nie chcialaby zmienic tabletek bo te sa bardzo dobre wiec pies pogrzebany
wcale nie jest pies pogrzebany mopze zmiecic na antykoncepty z mniejsza dawka hormonow wiec byloby prawdopodobienstwo ze nie mialaby zadnych skutkow ubocznych
 

mazaky

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Myślałem, że to właśnie Yasminelle są jedne z tych lżejszych dla organizmu, z mniejsza zawartością hormonów w składzie. I bynajmniej nie chodzi mi o zwiększenie libido ponad poziom naturalnego, tylko właśnie o ten naturalny bo nie sądzę żeby u dwudziestolatki było to normalne tak jak jest teraz ;d A dobre są bo wpływają też dodatnio, np. na cerę, biust, włosy, ale możliwe że to ogólne działanie hormonów, nie jestem pewien.
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
No to uwierz, hormony w pewnym sensie rządzą nami.
Czasem właśnie biorą górę nad emocjami, zachowaniami itp.
Są medykamenty ,które właśnie dziewczynom pomagają w podniesieniu libido... niestety sprawdzonych i pewnych Ci nie podam :( bo nie znalazłam, a szukałam kiedyś dla samej siebie...
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Takie pytanie przyszło mi do główki...
a jeśli odstawie za jakiś czas antykoncepy to czy libido mi się zwiększy? czy zostanie na takim samym poziomie?
 

polly

Zbanowany
Dołączył
29 Kwiecień 2006
Posty
812
Punkty reakcji
0
to chyba zależy od organizmu. ale chyba raczej powinno. bo u mnie np w czasie 7 dniowej przerwy libido wzrasta :)
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
jezeli wzielas wszystkie tabletki i nie wystapily biegunki wymioty itp co moglo oslabic dzialanie hormonow to tak
 

eedzia

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
54
Punkty reakcji
0
BłAGAM O ODPOWIEDź!!!!!!!


Sytuacja wygląda tak.

Biore yasminelle. Obecnie skończyłam 2 blaster i jestem w 3 dniu przerwy.
Zaczynam się bać, ponieważ nie widze, krwawienia z odstawienia tabletek. W ulotce pisało, ze krwawienie wystepuje zwykle w 2 bądź w 3 dniu, a ja dziś mam 3 dzień i OKRESU nie ma:(. żadnej taletki nie pominełam, wszytskie brałam o tej samej porze.
W ulotce także pisze, że jeśli nie wystąpiła cieżka biegunka lub wymioty a abletki były przyjmowane, to ciąza raczej jest wykluczona. Natomiast ja miałam lekką biegunkę w 2 tygodniu <napisze to bardzo delikatnie, ale chyba zrozumiecie o co biega;]> TOALETE OKUPYWAłAM OD 20 DO 20:30, a tabletki zarzyłąm ok godz 22. Czy to ma jakis wpływ na ich skuteczność?
Aha i współżyłam z chłopakiem w pierwszy dzień przerwy, bez dodatkowego zabezpieczenia, skonczył we mnie..
 
Do góry