Wózki Widłowe

hipekk

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
447
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Za 220 zł kolego dostaniesz papier który jest nic nie wart. Nie każda firma szkoląca ma uprawnienia do prowadzenia takich kursów, a ta która ma niestety ceny ma inne. Najpierw trzeba sprawdzić co się kupuje, a dopiero potem wydawac kasę

To może nam powiesz jak rozpoznać co kupujemy ?
 

dimo04

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
47
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Kraków
Właśnie masz absolutną rację. Dlatego też uważam, że nie ma co słuchać ludzkiego pier##lenia i nadal uważam, że można na tym zarobić. Prawda jest w sumie jedna - każdy gada co innego. Ale jak już pisałem, to praca pracy nie równa. Nie dowiesz się jak nie spróbujesz.
Niestety ja sie przekonalem...smieszne jest to ze wszedzie potrzebuja doswiadczonych ludzi a gdzie mam niby je zdobyc jak wszedzie doslownie chca je widziec u kazdego :)?w krk zarobisz 1300 wiecej nie bardzo chyba ze lubisz tyrac na nadgodzinach ;)
 

JACEK 82

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
To może nam powiesz jak rozpoznać co kupujemy ?
Trzeba zadzwonić do Ośrodka Doskonalenia Kadr w Mysłowicach, podać nazwę firmy szkoleniowej i zapytać czy jest ona uprawniona do prowadzenia kursów dla operatorów wózków jezdniowych.
tel. 032 222 12 38
Ten ośrodek jest jedyną instytucją w Polsce nadającą uprawnienia do prowadzenia takich kursów i posiadają rejestry firm uprawnionych. Warto zapytać też, czy firma przypadkiem nie ma prawa do szkolenia tylko i wyłącznie własnych pracowników.
 

Ciomal

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam. Ja mam takie pytanie ...a bardziej prosbe..jakby ktos mial materiały szkoleniowe na wozek widlowy i HDS to byłbym wdzieczny. pozdro. www.domciosdz@wp.pl
 

mateusz444

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam, już od dawna planuję zrobić uprawnienia na wózki widłowe i w związku z tym mam pytanie...

Otóż znalazłem pewne szkolenie podobne do tego:

http://radiozet.allegro.pl/show_item.php?item=468960296

No i jest tam napisane:
"1. DOPUSZCZENIE WEWNĘTRZNE DO OBSŁUGI WÓZKA ZE ZDJĘCIEM"
tzn. że jakbym chciał szukać pracy to ten papierek się nie liczy (tak bynajmniej rozumiem pojęcie wewnętrzne)? Słyszałem coś o egzaminie organizowanym przez UDT po którym uzyskuje się legitymację operatora wózków widłowych(?).

Mam pytanie czy po takim kursie jak w wyżej zamieszczonym adresie będę mógł zdawać ten egzamin przed UDT, czy nie ma takiej potrzeby?

A może istnieją jakieś szkolenia organizowane przez UDT w Poznaniu (bądź przez inne firmy - po kursie których bez problemu będę mógł szukać pracy związanej z wózkami), i mniej więcej jakie są koszta.

Proszę o rozjaśnienie moich wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Mateusz
 

behemot200

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam :)
Znajomy chciałby kupić do swojej chłodni owoców używany wózek widłowy. Znalazłem mu coś takiego: wózki widłowe
Ale nie mamy pojęcia w jakiej kategorii cenowej można kupić wózek widłowy, który nadawałby się jeszcze do pracy. Chodzi o to żeby nie kupić złomu. Niestety nowe wózki widłowe mają niebotyczne ceny, więc taka ewentualność odpada. Czy za 30 - 35 tys. jest szansa na trafienie czegoś fajnego?
I ostatnie pytanie:
Czy po własnym podwórku można jeździć wózkiem widłowym bez uprawnień? Jeżeli nie mam "firmy", to własne skrzynki z jabłkami w swoim magazynie mogę przestawiać ? ;)
 

kapitol-kons

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Koszt szkolenia na wózki widłowe to 500 zł + egzamin Urzędu Dozoru Technicznego.
 

@kmic

Ein Polizist untersucht Drogenbereich (ten zły)
Dołączył
22 Grudzień 2008
Posty
1 176
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
Sz-ek
Witam.Kiedyś przy tym robiłem.Nie ciekawa praca i nie polecam.Trzeba mieć prawo jazdy kat.B
 

karoca100

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2008
Posty
8
Punkty reakcji
0
Witam :)
Znajomy chciałby kupić do swojej chłodni owoców używany wózek widłowy. Znalazłem mu coś takiego: wózki widłowe
Ale nie mamy pojęcia w jakiej kategorii cenowej można kupić wózek widłowy, który nadawałby się jeszcze do pracy. Chodzi o to żeby nie kupić złomu. Niestety nowe wózki widłowe mają niebotyczne ceny, więc taka ewentualność odpada. Czy za 30 - 35 tys. jest szansa na trafienie czegoś fajnego?
I ostatnie pytanie:
Czy po własnym podwórku można jeździć wózkiem widłowym bez uprawnień? Jeżeli nie mam "firmy", to własne skrzynki z jabłkami w swoim magazynie mogę przestawiać ? ;)
Na swoim podwórku, to nawet samolotem możesz latać bez uprawnień. Skoro na terenie prywatnej posesji nie obowiązuje prawo drogowe i można jeździć samochodem po pijaku, to chyba ta sama zasada obowiązuje i wózki widłowe. Uprawnienia są potrzebne, żeby się zatrudnić jako operator, który obsługuje wózki widłowe. Oczywiście kurs nie zaszkodzi, żeby potem nie szaleć z paletą wysuniętą do góry :D
Ale ogólnie wózki widłowe to żadna filozofia i można się nauczyć je obsługiwać bez kursu - wystarczy pomyśleć... :papa:
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Miałem dostać pracę jeśli zrobię kurs na wózki widłowe, jednak pomimo że zwolniłem się z innej pracy i kurs zrobiłem to się pracodawca rozmyślił.
W zasadzie kurs powinien trwać ponad 40 godzin, a w moim przypadku trwał zaledwie 5-6 godzin.
Kurs na wózki jezdniowe bo taki robiłem pozwala na prowadzenie 5-iu typów wózków, to był 1 dzień, kilka dni później papiery już miałem, koszt 300 zł
Obecnie szkolę się na kuriera bo to dość fajna praca, lecz trzeba znać wiele zakamarków wsi i miast, ulice itp.

Troche od tematu:
Apeluję w sprawie zaświadczenia na przewóz rzeczy dla osób posiadających kat. C i C+E
Bodajże 29 września tego roku wchodzi jakże idiotyczna nowa ustawa w życie której efektem będzie zdecydowanie zawyżony koszt dla uzyskania tego zaświadczenia.
Podobnie było w tamtym roku z zaświadczeniem dla osób przewożących ludzi kat. D i D+E
Kosz tego zaświadczenia kosztował kilkaset złotych a obecnie kilka tysięcy.
Sam sie jeszcze na ten papierek rzucę. We wrześniu na pewno w wiadomościach będą o tym trąbić.
 

wojtex777

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam
dziś byłem w ośrodku szkolenia zawodowego dopytać się o kurs operatorów wózków widłowych i pan powiedział, że tylko w takim ośrodku nadają od razu zawód kierowcy wózka widłowego i certyfikat
podczas gdy byłem na stronie jakies prywatnej firmy się tym zajmującej i pisało, że oni też dają certyfikat po przejsciu kursu

teraz pytanie: czy te certyfikaty mają taką samą "wartość"?
pytam gdyż kurs w ośrodku szkolenia zawodowego kosztuje 650zł z egzaminem, a w tej prywatnej firmie 500zł, więc skoro certyfikaty są takie same wole zaoszczedzic te 150zł; )
 

pawlak73

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam!!!

Ja własnie też chcę iść sie zapisać na kurs wózków widłowych. Mam tutaj kilka pytań:

1) Chcę iść do Centrum Edukacyjnego Sukces w Bytomiu, oto jej strona:
http://www.sukces.bytom.pl/o_firmie.php
Jak widać maja oni tez inne kursy jak prawo jazdy kat. B, uprawnienia SEP. I tutaj pytanie czy ktos juz kiedys sie szkolił w tym ośrodku? Czy są wiarygodni i wszystko jest legalne?
Jesli chodzi o ten sam kurs to mowili mi że: 550zl kurs, 80zl badania i 150zl egzamin. Czyli w sumie jakies 780zl. Czy jest to cena prawidłowa na porządną firmę?

2) Jak się odbywa cały egzamin? Co trzeba zrobić na praktyce, jakie są zadania, ile on trwa, czy jest cięzko go zdac?

3) Po zdaniu egzaminu co powinno sie otrzymać, jakie papiery zeby wiedziec ze ma sie te uprawnienia, ze nie jest nic na "lewo"?

4) Jak długo trwa taki kurs? Powiedziano mi własnie w tej firmie że ok. 2-3 tygodni teoria i 2 tygodnie praktyka

5) Czy są jakieś osrodki egzaminacyjne? Czy to firma w ktorej sie zapisalo na kurs robi egzamin?


To na tyle by było.
Bardzo bym prosił, jeśli ktoś cos wie na ten temat niech pisze co wie.
Bede bardzo wdzieczny za kazda odpowiedz.
Pozdrawiam i z góry dziekuje!!! :eek:k:
 

gruzin

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam :)
Znajomy chciałby kupić do swojej chłodni owoców używany wózek widłowy. Znalazłem mu coś takiego: wózki widłowe
Ale nie mamy pojęcia w jakiej kategorii cenowej można kupić wózek widłowy, który nadawałby się jeszcze do pracy. Chodzi o to żeby nie kupić złomu. Niestety nowe wózki widłowe mają niebotyczne ceny, więc taka ewentualność odpada. Czy za 30 - 35 tys. jest szansa na trafienie czegoś fajnego?
I ostatnie pytanie:
Czy po własnym podwórku można jeździć wózkiem widłowym bez uprawnień? Jeżeli nie mam "firmy", to własne skrzynki z jabłkami w swoim magazynie mogę przestawiać ? ;)
Na tym serwisie można za darmo umieszczać ogłoszenia "kupię":
używane maszyny
Niech więc znajomy umieści takie ogłoszenie, zaznaczy że chce dostawać powiadomienie na maila o każdym nowym ogłoszeniu spełniającym jego kryteria, określi kategorię cenową i wtedy zobaczy jakie dostanie propozycje. a potem do każdego proponowanego wózka widłowego musi podchodzić indywidualnie. Jak się nie zna, to niech poszuka mechanika który takie maszyny ma w jednym palcu. Lepiej się doradzić, niż wtopić pieniądze kupując złom.
 

okzandre

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Miasto
Wieluń
Posiadam materiały dydaktyczne odnośnie kursu na wózki widłowe jeśli ktoś byłby zainteresowany zapraszam. Kurs na kierowcę - operatora cieszy się ogromnym zainteresowaniem nawet wśród osób z wyższym wykształceniem. Wózki były, są i będą:).
 

Adrian0000

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam Panowie mam uprawnienia na wozki od czterech lat.Obecnie zmieniam prace tylko pracodawca posiada wozki boczne wysokiego skladowania i mam mnie sprawdzic na takim sprzecie a ja nigdy na czyms takim nie jezdzilem.Nie orientujecie sie moze czy mozna gdzies we Wroclawiu wykupic jazdy wozkiem bocznym?
 

mdk

Nowicjusz
Dołączył
10 Styczeń 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kurs na wózki jest przydatny bo istnieje wiele zakładów pracy gdzie są poszukiwani magazynierzy oraz operatorzy wózków widłowych jeśli juz ktoś się zapisze na taki kurs to posiadam odpowiedzi na pytania z testów oto moje ogłoszenie

CAŁY ZESTAW DO ZDANIA EGZAMINU NA WÓZKI WIDŁOWE z KWALIFIKACJĄ EUROPEJSKĄ 2010 !!!
TESTY NA KURS NA WÓZKI WIDŁOWE

8,00 zł !!!

Zestaw testów na egzamin teoretyczny na wózki widłowe 2010
- Zestaw najnowszych testów 2010 3 razy 25 pytań (razem 75 pytań z odpowiedziami)
- szereg wiadomości z zakresu BHP, ładunkoznastwa, dozorze technicznym itd
-GRATIS e-book w formacie .pdf "Kierowca - operator wózków jezdniowych napędzanych"
Testy obejmują wszystkie typy wózków widłowych (elektryczne , spalinowe , gazowe)

Kontakt gg: 3527951
email: testykursy@gmail.com

Cena za testy na powołanie się na stronę www.testykursy.dbv.pl to jedyne 7,99 zł ! Najtaniej w internecie! Reszta płaci 9,99zł !
 

stasiam

Nowicjusz
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Inowrocław
Witam,

jestem zupełnie nowy w tej branży i znalazłem się w sytuacji gdzie liczba moich wózków przerasta moje możliwości zapiskowe w excelu. Powiem w prostu excel się nie sprawdza przy zapisywaniu terminów napraw, wypożyczeń itp. zwłaszcza że mam wózków dość sporo a i ruch jest duży. Chciałem zapytać czy macie jakieś swoje sprawdzone metody na trzymanie wszystkiego w ryzach. Może macie jakiś program. Ja dopiero zacznę szukać w internecie choć nie mam dużo czasu. Może polecicie mi kogoś, albo jakąś firmę, która mogłaby rozwiązać mój problem?
 

bezradny

Nowicjusz
Dołączył
12 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,

jestem zupełnie nowy w tej branży i znalazłem się w sytuacji gdzie liczba moich wózków przerasta moje możliwości zapiskowe w excelu. Powiem w prostu excel się nie sprawdza przy zapisywaniu terminów napraw, wypożyczeń itp. zwłaszcza że mam wózków dość sporo a i ruch jest duży. Chciałem zapytać czy macie jakieś swoje sprawdzone metody na trzymanie wszystkiego w ryzach. Może macie jakiś program. Ja dopiero zacznę szukać w internecie choć nie mam dużo czasu. Może polecicie mi kogoś, albo jakąś firmę, która mogłaby rozwiązać mój problem?

Też ostatnio miałem taki problem, i trochę się naszukałem w internecie. Odbyłem kilka telefonów, miałem prezentacje z różnych firm i znalazłem. To jest taki fajny programik comotel do serwisowania wózków ale też pewnie innych maszyn i urządzeń. Przyjechali do mnie przedstawiciele pokazali wszystko zostawili demo. I po kilku godzinach wiedziałam, że program w moim przypadku się sprawdzi. Cena też nie jest jakaś wygórowana. A kłopot z głowy. Teraz pracuje się znacznie łatwiej. Jak chcesz to wejdź sobie na ich stronę firma nazywa się ULISSES i jest chyba z Kalisza. Hehe nawet Ci linka wkleję http://www.ulisses.pl/. Tam w konkretnych programach masz nawet prezentacje, które pokazują jak program wygląda i funkcjonuje. Innych programów od reszty firm Ci nie polecam. Nic ciekawego nie oferowały i były strasznie drogie. http://www.ulisses.pl/?3.-wynajem-i-serwis-wozkow-widlowych,177
 

guto

Nowicjusz
Dołączył
12 Lipiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam,

jeśli ktoś jest zainteresowany to znalazłem bezpłatny kurs "Magazyniera z obsługą wózka widłowego" w Poznaniu. Kurs jest bezpłatny, bo jest częścią projektu finansowanego z Unii Europejskiej.

Ja biorę udział, bo zostałem zwolniony z pracy z powodu restrukturyzacji firmy, a właśnie dla osób zwolnionych lub w okresie wypowiedzenia umowy o pracę jest ten kurs.

Interesował mnie tylko wózek widłowy, ale muszę wziąć udział w całym szkoleniu, czyli magazyniera i komputerowe programy magazynowe też muszę zrobić. A jeśli chodzi o wózki to badania lekarskie, kurs i egzamin przed UDT sa całkowicie za free.

Przeklejam info, które dostałem od nich

a.Magazynier z obsługą wózka widłowego:

Magazyn:

1.Zadania gospodarki magazynowej + wyposażenie magazynu (6h);
2.Procesy w gospodarce magazynowej (12h);
a.Przyjmowanie, wydawanie i weryfikacja materiałów i wyrobów (6h);
b.Przechowywanie materiałów i inwentaryzacja zapasów magaz. (6h)

•odpowiednie składowanie,
•oznakowanie,
•warunki przechowywania

3.Dokumentacja magazynowo – handlowo (12h);
4.Obsługa komputera + Zastosowanie systemów komputerowych w gospodarce magazynowej (24h).

Obsługa wózka widłowego:

1.Wiadomości o dozorze technicznym + typy stosowanych wózków (12h);
2.Budowa wózka (6h)
3.Czynności operatora przy obsłudze wózków (6h);
4.Czynności operatora w czasie pracy wózkami (6h);
5.Wiadomości z zakresu ładunkoznawstwa + wiadomości z zakresu bhp i ppoż (12h).;
6.Praktyczna nauka jazdy i manewrowania osprzętem wózków typu: nadładowne, podnośnikowe ( z mechanicznym napędem podnosznia), unoszące (15h);
7.Program szkolenia w zakresie bezpiecznej obsługi - wymiany butli gazowych w wózkach jezdniowych z napędem silnikowym (6h);
8.Egzamin Państwowy przed Urzędem Dozoru technicznego.

Warsztaty aktywnego poszukiwania pracy:

1.Przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych oraz poszukiwanie pracy w środowisku Internetu (6h);
2.Przygotowanie uczestnika do rozmowy kwalifikacyjnej (6h).

I numer tel 61 661 12 33.
 
Do góry