włosy - jak często myć?

Anonymous

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2008
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
31
No cóż - ja myję codziennie i to przeciwłupieżowym, do tego rano prostuje, jeśli się strasznie niszczą, to po prostu podcinam. Jednak nigdy nie pomyślałem, że po takim codziennym myciu cebulki są podwójnie narażone... Cóż, trzeba będzie się spytać fryzjera :p
 

R3D

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2008
Posty
87
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
The cty of Żyrardów :)
Ja także myje codziennie i to już bardzo dawna, więc mogę powiedzieć, że szampony męskie (np. Clear Men) na pewno nie uszkadzają cebulek, czy struktury włosa.
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja także myje codziennie i to już bardzo dawna, więc mogę powiedzieć, że szampony męskie (np. Clear Men) na pewno nie uszkadzają cebulek, czy struktury włosa.
A damskie już tak? :D
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ja też myję włosy codziennie. Nie słyszałem o tym, że niszczą się przez nadmierne "szamponowanie" , ale o tym, że zbyt częste mycie skóry głowy powoduje wymywanie łoju i prowadzi do jakichś akcji
z naskórkiem.
Przynajmniej pani od biologii tak mówiła. A może wtedy spałem? No nie wiem. Fakt jest faktem. Z umytymi włosami dziewczyny są bardziej atrakcyjne, a chłopcy pewni siebie. ;)
 

sneaksock

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
118
Punkty reakcji
0
Pytanie jak w temacie.

Czy to prawda, że od częstego mycia włosów (codziennie) włosy się niszczą?

Bo mam z tym problem. Myje włosy co 2 dni, chociaż w sumie chyba przydałoby się codziennie, bo na drugi dzień po myciu włosów, nie są one już takie ładne. Myłbym codziennie, tylko boję się, że będą się szybciej niszczyć, i jak będe tak myć codziennie, i czasem zdarzy mi sie nie umyc, to beda wygladac bardzo zle.

Co wiecie na ten temat? Piszcie tez co ile wy myjecie włosy.
Ja również myję włosy codziennie i nie odczuwam żeby się niszczyły. Unikam tylko częstego suszenia suszarką bo to akurat w moim wypadku najbardziej osłabia mi włosy. Nie wiem czy to dobrze czy źle ... :niepewny: Kiedy wstaję rano są tak mocno rozczochrane, że nie poradziłbym sobie w doprowadzeniu ich do porządku bez umycia. No ale jeśli masz słabe włoski i Ci wypadają, lepiej nie myj zbyt często.

pozdrowionka :papa:
 

szczupak17

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
37
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Stargard Szczeciński
Witam... to jest mit.. można myć ile się chce, tak jak tego włosy potrzebują... najlepiej raz na dwa dni, choć jeśli ci się przetłuszczają to codziennie, szamponem do przetłuszczania, w letniej wodzie, bo gorąca szkodzi powoduje łój (czy jak to się tam nazywa)...
 

kreoss

Miłościwie Wam Panujący
Dołączył
9 Sierpień 2008
Posty
535
Punkty reakcji
4
Miasto
Gliwice
ja mam długie włosy(prawie za łopatki), przetłuszczają mi się ale nie są zniszczone, wręcz przeciwnie ;) co do szamponów jakich używam to pokrzywowego codziennie, najlepszy szampon, z czarnej rzepy też ponoć niezły ;)
 

rafu

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiek
33
codziennie tak jak sie bierze codziennie prysznic
 

Candy94

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Miasto
Jarosław
Ja myję codziennie, nie przetłuszczają mi się zbytnio, ale są ładniejsze przy codziennym myciu. Negatywnego wpływu codziennego mycia włosów jakoś nie widzę, chyba że wliczać w to po jakimś czasie rozdwojone końcówki, ale to chyba normalne w długich włosach że od czasu, do czasu trzeba podciąć końcówki :p
 

nnndmowska

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2009
Posty
73
Punkty reakcji
0
Mam włosy za łopatki, dość gęste. Myję codziennie i nie zauważyłam żadnych zmian, nadal mogę się pochwalić burzą lśniących włosów. Tylko straszna z nimi męka...

No i te szampony ziołowe, chyba najlepsze rozwiązanie na codzienne mycie.
 

RzeznikUnitra

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2009
Posty
79
Punkty reakcji
0
Trochę odkopię temat :bag:

Włosy od lat myję codziennie. Używam szamponu do użytku codziennego "Freederm pH Balance Shampoo". Nie polecam, włosy są po nim takie nijakie :p A suszyć suszę, bo bez tego są zarąbiście przyklapnięte, bez objętości, bez życia. Muszę spróbować czegoś innego :p
 

Manets

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2023
Posty
49
Punkty reakcji
0
Włosy myjemy wtedy kiedy tego potrzebują. Niektóre potrzebują codziennie, inne co drugi dzień a niektórzy raz na tydzień. Bywa to różnie. Nie można skóry głowy przetrzymywać brudnej, tłustej. To szkodliwy powielany mit.

https://www.imperium-stylu.pl/jak-prawidlowo-myc-wlosy/

Na tej stronie jest też opisane, jak prawidłowo myc włosy - bo dobra technika też ma znaczenie.
 

Monalisa

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2024
Posty
87
Punkty reakcji
0
Pytanie jak w temacie.

Czy to prawda, że od częstego mycia włosów (codziennie) włosy się niszczą?

Bo mam z tym problem. Myje włosy co 2 dni, chociaż w sumie chyba przydałoby się codziennie, bo na drugi dzień po myciu włosów, nie są one już takie ładne. Myłbym codziennie, tylko boję się, że będą się szybciej niszczyć, i jak będe tak myć codziennie, i czasem zdarzy mi sie nie umyc, to beda wygladac bardzo zle.

Co wiecie na ten temat? Piszcie tez co ile wy myjecie włosy.
juz troche zyje na tym swiecie i z mojego doswiadczenia wlosy myje raz na tydzien :) nie susze suszarka nie ukladam one mi sie same bardzo ladnie ukladaja mam ich bardzo duzo na glowie :] sa dlugie i blyszczace ale zaraz po umyciu mam puch i szope ! one sa sliczne tak dwa trzy dni po umyciu :) Nie wiem kazdy jest inny u mnie akurat tak to wyglada :) Jakos mi sie nie przetluszczaja ale za to potrafia byc jak druty czasami np przed i w trakcie okresu .....
 
Do góry