włosy - jak często myć?

TK.

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
14
Punkty reakcji
1
Pytanie jak w temacie.

Czy to prawda, że od częstego mycia włosów (codziennie) włosy się niszczą?

Bo mam z tym problem. Myje włosy co 2 dni, chociaż w sumie chyba przydałoby się codziennie, bo na drugi dzień po myciu włosów, nie są one już takie ładne. Myłbym codziennie, tylko boję się, że będą się szybciej niszczyć, i jak będe tak myć codziennie, i czasem zdarzy mi sie nie umyc, to beda wygladac bardzo zle.

Co wiecie na ten temat? Piszcie tez co ile wy myjecie włosy.
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Ja myję codziennie, bo strasznie mi się przetłuszczają. Nie zauwazylem, żeby się przez to niszczyły (mam 23 lata). Jakby zaczęły mi się niszczyć to prędzej zgoliłbym się na łyso, niż chodził z tłustymi włosami. Jeśli masz długie włosy to je po prostu zetnij, przy mocnym przetłuszczaniu się utrzymanie takich włosów to prawdziwa mordęga.
 
A

Anitkaa

Guest
Zależy od szamponu. Podobno te z odżywkami itd... bardziej obciążają włosy. Słyszałam, że na codzienne mycie włosów lepsze są ziołowe szampony.
 

Confusion

Zbanowany
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
452
Punkty reakcji
5
Ja myję co 3-4 dni i mam ładne. A jak kiedyś umyłam dwa dni pod rząd to są suche i takie ee.. ;p
 

rafal1401

can you read my mind?
Dołączył
19 Kwiecień 2007
Posty
2 438
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Ja muszę myć codziennie, bo jak nie umyję to na drugi dzień jest koszmar :/ są strasznie tłuste, że aż swędzi mnie głowa... Okropność :p
 

andzia1994

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
678
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Wrocław
ja myję co drugi dzień ;) przetłuszczają sie średnio no ale jak nie umyje to na 3 dzień już masakra z nimi jest... włosy mam do łopatek mniej więcej ;) wydaje mi sie że mycie włosów tak nie niszczy ich. (no chyba że do tego je suszysz suszarką to wtedy już inna sprawa)
 

motyx

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2008
Posty
185
Punkty reakcji
2
Nie mam zbyt długich włosów, ale myję codziennie. Mam szampon ziołowy "Trzy Zioła". Najczęściej szałwia/pokrzywa. Na razie nic się z włosami nie robi, a za to ładnie wyglądają.
 

Daros23

Nowicjusz
Dołączył
10 Czerwiec 2008
Posty
1 987
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
WLKP
ja myje srednio co 3 dni i jest dobrze. pewnie dlatego, ze mam krotkie
 

kundzia_14

Nowicjusz
Dołączył
8 Luty 2008
Posty
2 418
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Miasto
nibylandia
Ja ma średnią długość włosów, myję codziennie i do tej pory nic im nie było. Co prawda ostatnio zaczęły mi się rozdwajać i końcówki podobno zrobiły mi się trochę suche, ale nie sądzę żeby to było od ich mycia....
 

kathe92

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
126
Punkty reakcji
0
Miasto
Lublin
Codzienne mycie włosów jest o wiele lepsze niż chodzenie z przetłuszczonymi i źle się czuć. Trzeba jednak pamiętać żeby szampon był delikatny, nie jakiś extra przeciwłupieżowy czy też do włosów przetłuszczających się. To zdecydowanie pogarsza ich stan. Najlepiej ziołowy (rumianek,pokrzywa, skrzyp - jak wspomniał/a motyx ), delikatny :)
Powiem Wam że mam młodszą siostrę (maleńką :D ) i ma cudny szamponik- Szampon Johnson's baby. Włosy są jak jedwab po nim. Jak na razie spróbowałam raz. No i oczywiście odżywki ze spłukiwaniem, bo te "bez" obciążają włosy. Lecz to i tak nic nie da skoro codziennie będziemy włosy palić suszarką i prostownicą. Czasem trzeba zrobić włosom wakacje i dać im odpocząć. :)
 

ghym

Nowicjusz
Dołączył
25 Lipiec 2008
Posty
574
Punkty reakcji
6
Miasto
stamtąd.
Ja myję włosy codziennie i nie zauważyłem jak na razie żeby coś strasznego się z nimi działo ;)
 

oliviabonavista

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
491
Punkty reakcji
0
ja myję codziennie szamponem Seboradin, do przetłuszczających się; muszę, bo nienawidzę mieć takich blee, tak to są puszyste :) ale często też jak nie mam czasu to myje samą grzywkę i suszarką ją modeluje fajnie :) bo grzywka najbardziej się przetłuszcza; ale na codzień nie używam suszarki, śpię w mokrych włosach :) a co do suchych końcówek, to ma mokre wcieram jedwab i teraz obcinam końcówki zamiast co 2 miesiące, co pół roku :D bo się nie rozdwajają
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
ja myję co drugi dzień i to zależy od tego jak Ci się włosy przetłuszczają ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja różnie raz co drui dzien raz codziennie, no ale fakt drugiego dnia wlosy juz nie sa takie świeże, ale jak wiem ze nie bede ich rozpuszczac to myje co drugi dzien

takie codzienne mycie na dluzsza mete na pewno nie jest dobre- popatrz na samo rozczesywanie- mimo odżywki i tak czasem cos sie zaplącze i pozbędziesz sie paru wlosów :]
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
właśnie codzienne mycie włosów źle wpływa na nie i na cebulki
 

lovemartunia

Nowicjusz
Dołączył
6 Grudzień 2005
Posty
1 324
Punkty reakcji
0
Ja myje raz co drugi dzień raz codziennie, zależy. Ale nie zauważyłam żeby coś im się działo. Mam rozjaśniane włosy z ciemnymi pasemkami i raczej staram się dbać o ich stan i odpowiednie nawilżenie i zawsze każdy mówi że mam takie lśniące i zdrowe.Więc nie zawsze codzienne mycie źle wpływa :) trzeba użyć odpowiednich kosmetyków.
 
Do góry