Walka z ISIS - Czy USA i NATO bawią się w "kotka i myszkę"?

M

MacaN

Guest
Spamerski napisał:
może i zniknąć kilka czołgów i nikt tego nie zauważy.
Oczywiście, tym bardziej, że w Polskich magazynach wojskowych stoją dziesiątki, jeśli nie setki T-55 z przebiegiem fabrycznym :)

A ja pytam - dlaczego mielibyśmy tego nie sprzedawać na bliski wschód i do Afryki?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
sprzedawaliśmy do walczących państw b. Jugosławii to czemu nie sprzedać innym, biznes to biznes
 
M

MacaN

Guest
Dokładnie tak do tego podchodzę. Trzeba ten złom komuś opchnąć, dopóki jeszcze jest na chodzie.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
o to chodzi, polityka to nie szkółka niedzielna ale brutalne interesy
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
RKKA nie istnieje od 1946 roku. ;)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jeśli przenośnia była zbyt odległa to poprawiam

Niezwyciężona Armia Rosyjska spierdzielała mało gaci nie pogubiła, oczywiście w mediach rosyjskich będzie to taktyczny odwrót
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a wczoraj ambasador Rosji (w związku z Syrią) został zabity
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i to w momencie kiedy Turcja jakoś zapomniała o wrogości do Rosji, są widać środowiska w Turcji niechętne Rosji pomimo polityki władz
 
M

MacaN

Guest
No proszę, media już miały pożywkę, że ciężarówka z Berlina miała Polskie rejestracje ( pierwsza informacja jaka wyszła, najwyższej rangi ), a tu i tak uchodźca :( Co za pech...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nikt specjalnie Polski nie wini, dlatego nie mów o tej pożywce
 
M

MacaN

Guest
Nie rozumiesz.

Jest zamach. Zazwyczaj gdy wiadomo, kto jest zamachowcem ( zawsze jest muzułmanin ) piszą : zamach, Policja ustala dane, obywatel Niemiec, obywatel Francji ( ale nigdy uchodźca, islamista ) etc. etc.

Nagle w Berlinie ciężarówka wpada w tłum, a nagłówki krzyczą: zamach, ciężarówka z Polskimi tablicami wjechała w tłum ludzi.
I wiesz co? To w sumie większa część artykułu, który znajdziesz w środku. Widzisz gdzieś teraz nagłówki : Zamach w Berlinie, zamachowcem okazał sie Uchodźca!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bez względu na to kto prowadził samochód to ta ciężarówka była polska, to tak jakby winić Rosję za zamach terrorystyczny gdzie terrorysta posłużył się AK-47
 
M

MacaN

Guest
Nadal nie pojmujesz. Tak przedstawione fakty podświadomie tworzą w umysłach ludzi przekonanie, że w jakiś sposób to Polak stał za atakiem. Powtarzam - podświadomie. Chcesz dowodu?

Proszę bardzo - ( znalezione przed chwilą, uważam, że to tylko potwierdzenie moich zarzutów ) http://www.wykop.pl/wpis/21216311/dzis-na-piereszej-stronie-wiekszosci-gazet-podaja-/

Wystarczy, że w nagłówku pojawi się " Polska ciężarówka ", " kierowca Polak ", a w środku w artykule mogą napisać cokolwiek. Dobre 80-90 % ludzi nie czyta artykułów, nie wiesz o tym? Lecą po nagłówkach i na ich podstawie wyrabiają sobie opinię. To się nazywa manipulacja.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Z tą manipulacją to oczywiste, większość nagłówków i samych tekstów to próba zasugerowania czegoś.

"Die Spur führt nach Polen" (Trop wiedzie do Polski)
http://www.faz.net/aktuell/politik/lkw-todesfahrt-in-berlin-die-spur-fuehrt-nach-polen-14583711.html

"Warum ein polnischer Lkw?" (Dlaczego polska ciężarówka?)
https://www.tagesschau.de/inland/schalte-hahn-berlin-101.html

Dalej można tam przeczytać:
Der Lkw, der in einen Berliner Weihnachtsmarkt gesteuert wurde, gehört nach ersten Erkenntnissen einem polnischen Transportunternehmen. Der Besitzer bürgte im polnischen Fernsehen für den Fahrer, der sein Cousin sein soll.

(Ciężarówka, która wjechała w jarmark należała według wstępnych ustaleń do polskiej firmy transportowej. Właściciel w polskiej TV ręczył/stawiał się za kierowcą, który miał być jego kuzynem.)

Ostatnie zdanie jest oczywistą sugestią.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
a na prówkowym portalu natemat "polski wątek, buractwo jest stopniowalne, po najbardziej buraczy, jest nowoczesny 4 stopień: natemat lisa
C0Losr9XAAA3n3z.jpg
 
Do góry