Ulubione cytaty z książek

tuptuś

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2009
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Wielkopolska
Jak w temacie. Jakie są wasze ulubione cytaty, fragmenty książek?


"Nie można zmienić przeszłości. Nie, ale można ukształtować przyszłość i nauczyć się żyć z przeszłością."
Pozory - Catherine Coulter

"Czas jest złodziejem pamięci"
Roland (Mroczna Wieża I) - Stephen King

"Kobiety moga zrozumieć tylko to, co jest kobiece w mężczyźnie; mężczyźni tylko to, co jest męskie w kobiecie. Innymi słowy, żadna płeć nigdy nie zrozumie drugiej."
Tektonika uczuć - Eric Emmanuel Schmitt

"Ona była poślubiona Bogu. Któryż człowiek mógł z nim rywalizować."
Dary losu - Danielle Steel

"Bo czasem świat, pełen chaosu, tregedii, smutku i zagonienia, zatrzymuje się nagle i staje na głowie; tylko po to, żeby ziściło się czyjeś marzenie."
Mamuśka - Brendan O'Carroll
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
[...] padał z nóg, a to, że żył, wynikało wyłącznie z przyzwyczajenia.
Powiadają, że nie uda ci się zaprzyjaźnić z sokołem, jeśli sam nim nie jesteś: samotnym, przelotnie tylko goszczącym na tej ziemi [...]. Sokół nie spłaca miłosnych ani moralnych długów.
Podobnie jak żywy mózg nie potrafi stworzyć nieżywego mózgu - chociaż łudzi się, że to potrafi - tak samo skończony umysł nie może ogarnąć nieskończoności.
Licz na najlepsze, spodziewaj się najgorszego.
Świat nie kończy się za dwa tygodnie.
To właśnie perspektywa ciemności sprawia, że dzień wydaje się taki jasny.
Pokażę Ci strach w garstce popiołu
(Mroczna Wieża)
Nawet dziwna miłość jest lepsza od braku miłości
(Zielona Mila)
S. King oczywiście :D

Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.
Miłość kpi sobie z rozsądku. I w tym jej urok i piękno.
Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie na świecie. A s:cenzura:ysyny będą zawsze. (święta prawda! :lol:)
Nie pomyl nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu. (ten mi się bardzo podoba)
Przeznaczenie to nie wyroki opatrzności, to nie zwoje zapisane ręką demiurga, to nie fatalizm. Przeznaczenie to nadzieja.
Świat się zmienia, słońce zachodzi, a wódka się kończy.
O milości wiemy niewiele. Z miłością jest jak z gruszką. Gruszka jest słodka i ma kształt. Spróbuj zdefiniować kształt gruszki.
Król bezgranicznie kochał swą małżonkę, królową, a ona całym sercem kochała jego. Coś takiego musiało skończyć się nieszczęściem.
A. Sapkowski

Trochę tego jest, ale i tak wybrałam ulubione :p Aż się sama zdziwiłam, że tylko Sapkowskiego i Kinga cytuje :p
 

monia_btw

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
"Oszukujemy siebie tak często, że gdyby nam za to płacili, moglibyśmy się spokojnie utrzymać."
Ręka Mistrza, Stephen King

To zdecydowanie mój ulubiony cytat ^_^ jak mi się jeszcze coś nawinie to dopiszę ;)
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
S. King - Lśnienie
Świat to trudne miejsce. Jemu nie zależy. Choć nie żywi nienawiści do ciebie i do mnie, nie darzy nas też miłością. Dzieją się na nim rzeczy straszne, których nie można wytłumaczyć. [...] Świat cię nie kocha. [...] Pamiętaj jednak, żeby robić swoje. Takie masz zadanie na tym trudnym świecie, musisz podtrzymywać swoją miłość i robić swoje choćby nie wiem co.

Terry Pratchett - Pomniejsze bóstwa
W co zawsze wierzyłem? Że tak w ogóle, generalnie, jeśli człowiek żył jak należy, nie według tego, co mówią jacyś kapłani, ale według tego, co wewnątrz wydaje się przyzwoite i uczciwe, to w końcu to wszystko mniej więcej dobrze się skończy.

J. Tolkien - Władca Pierścieni
Wielu spośród żyjących zasługuje na śmierć .A niejeden z tych, którzy umierają, zasługuje na życie.

A. Sapkowski - Krew elfów
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.

A. Sapkowski - Boży bojownicy
– Tak więc zostaliście bez pociechy duchowej?
– Jest wódka.

Stanisław Lem
Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster. Nie wiemy, co począć z innymi światami. Wystarczy ten jeden, a już się nim dławimy.
 

otchłań

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
130
Punkty reakcji
0
Miasto
Otchłań
" Gdyby ktoś mnie pokochał,nie teraz,wtedy,zanim narkotyk stał się wszystkim " Barbara Rosiak " Kokaina "
 

szyszunia178

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Paulo Coelho - Alchemik
"Bo nie żyję ani w przeszłości, ani w przyszłości. Dla mnie istnieje tylko dzisiaj i nie obchodzi mnie nic więcej. Jeśli kiedyś uda ci się trwać w teraźniejszości, staniesz się szczęśliwym człowiekiem."

Isabel Allende - Miasto Bestii
"Doświadczenie to coś takiego, czego nabywa się w chwilę potem, jak się go potrzebowało."

"Są dwa rodzaje problemów: takie, które rozwiązują się same, i takie, których nie da się rozwiązać."

Cornelia Funke - Atramentowe serce
"Historie nigdy nie mają końca, chociaż ksiązki nam to sugerują. One nie kończą się na ostatniej stronie ani nie zaczynają na pierwszej."

:)
 

DirkStruan

Tai-Pan
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
4 854
Punkty reakcji
236
Miasto
Skiroławki
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek. Terry Pratchett Równoumagicznienie

:D
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Definicja której nie ma w słowniku:
Nie odchodzić - akt wiary i miłości. Prawidłowo rozszyfrowany przez dzieci.

Złodziejka książek - Markus Zusak
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
"Szczęście podobne jest do koksu - otrzymuje się je w formie produktu ubocznego, podczas wytwarzania innego fabrykatu."
"Własnego życia nie da się opowiedzieć, można je tylko obnażyć."
Anna Janko "Dziewczyna z zapałkami"

"Lubię siedzieć nisko, upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny"
M.Bułhakow "Mistrz i Małgorzata"
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Jest ich naprawdę bardzo dużo.
Przepiszę tylko te, z dwóch ostatnio przeczytanych książek.
I to są te, które mają dla mnie jakiekolwiek znaczenie.

1. Johnatan Carroll - Szklana zupa.
- Strach to suma tego, co jest i co może się zdarzyć.
- To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
- Część naszego życia polega na poszukiwaniu tej jednej osoby, która zrozumie naszą historię. Często okazuje się, że wybraliśmy niewłaściwie. Człowiek, o którym sądziliśmy, że rozumie nas najlepiej, odnosi się do nas później ze współczuciem, obojętnością albo wręcz antypatią. Z kolei ludzie, których obchodzimy, dzielą się na dwie grupy: tych, którzy nas rozumieją i tych, którzy wybaczają nam najgorsze grzechy. Rzadko zdarza się trafić na kogoś, kto ma obie te cechy naraz.
- Jedyny sposób, by oszpecić piękno, to ukazać jego szaleństwo.
- Serce i umysł rzadko kłamią jednocześnie...
- Strzeż się milczącego psa i cichej wody.
- Raz w życiu śni ci się dokładnie to, jak umrzesz. I to jest prawda. Wyraźnie widzisz każdy szczegół. Gdzie, kiedy, jak - od początku do końca. Ten sen nawiedza wszystkich ludzi. Ale ponieważ mamy tyle różnych snów, ulatuje nam z głowy równie szybko, jak pozostałe (...) - Ale jeden raz śni ci się prawda o najważniejsze chwili w twoim życiu. Śnisz swoją śmierć. Dla jednych to koszmar, dla drugich nic wielkiego: moment ciszy i spokoju.
- (...) można sporo się dowiedzieć o człowieku na podstawie przedmiotów, którymi się otacza - w samochodzie, na biurku, w torebce lub kieszeniach. Jesteś tym, co przy sobie nosisz.
- ~ Dzisiaj dwa razy wniknąłeś w moje życie, jakbyś wchodził do pokoju - wydawało się to tak proste. Zupełnie jakbyś nacisnął klamkę i wszedł do środka. Jak to się robi? (...)
~ Rozmawiając z czasem.
~ Słucham?
~ Trzeba porozmawiać z czasem (...) Czas to żywy organizm. On rozumie.
- (...) cały świat zamarł w bezruchu i czekał na jego następny krok.
- Dzisiaj był pierwszy dzień końca ich życia.

2. Nicholas Sparks - I wciąż ją kocham.
- Zawsze uwielbiałam pełnię. Od dziecka. Chętnie wyobrażałam sobie, że to rodzaj znaku. Chciałam wierzyć, że zawsze zwiastuje coś dobrego. Na przykład gdybym popełniła błąd, miałabym szansę zacząć wszystko od początku.
- ~ Co jeszcze?
~ Nie rozumiem?
~ Co jeszcze możesz mi o sobie powiedzieć?
~ Bo ja wiem? A co cię interesuje?
~ Powiedz mi coś, czego nikt o tobie nie wie.
 

EverybodyFrytki

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2009
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Łomża
Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidzialne dla oczu. - z Małego Księcia
Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. - Paulo Coelho- Alchemik

To się tylko przypomniało póki co..
 

fiaga

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2009
Posty
179
Punkty reakcji
1
Bardzo lubię powiedzonka "Mikołajka" Goscinnego.Zawsze były zabawne i można przytaczać mnóstwo jego tekstów. Pamiętacie te wydania naszej księgarni:)
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
"Świat utkany jest z wydarzeń, które są jednocześnie wielkie i tragiczne. Niekt ore zostały zapamiętane przez ludzi, którzy byli ich świadkami, lecz inne... inne mają miejsce z dala od ludzkich oczu i na zawsze pozostają nieznane." TALIESIN. S.L.


"Ze wszystkiego, co czytam, lubię to tylko, co krwią było pisane. Pisz krwią, a dowiesz się, że krew jest duchem.
Nie łatwo cudzą krew zrozumieć: nienawidzę też czytających leniwców.
Kto zna czytelnika, ten dla niego nic robić nie będzie. Jeszcze jedno stulecie czytelników - i duch nawet śmierdzieć zacznie.
Że każdemu wolno nauczyć się czytać, to psuje z czasem nie tylko pisanie, lecz i myśli.
Niegdyś duch był bogiem, potem przedzierzgnął się w człowieka, dziś staje się motłochem.
Kto krwią i w przypowieściach pisze, nie chce, by go czytano, żąda, by się go na pamięć uczono."

TAKO RZECZE ZARATUSTRA. Fryderyk Nietsche
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
Dorzucę jeszcze:
"Z ogromnym wysiłkiem don otworzył oczy, aby raz jeszcze popatrzeć na syna. Ciężki atak serca sprawił, że jego rumiana twarz posiniała. Konał. Poczuł zapach ogrodu, żółta ściana światła poraziła go w oczy i szepnął:
-Życie jest takie piękne." Ojciec Chrzestny
Mario Puzo

"Bóg karze nas za brak wyobraźni." (albo coś w stylu Bóg zsyła na nas zawsze to, czego nie możemy sobie wyobrazić)Ręka mistrza
S. King

"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu." Cyfrowa twierdza
"Człowiek może się posunąć o wiele dalej, by uniknąć tego, czego się boi, niżby zyskać to, czego pragnie." Kod Leonarda da Vinci
Dan Brown

"Słyszałaś kiedyś powiedzenie, że trzeba być naprawdę przerażonym, żeby być odważnym?" P.S. Kocham Cię
Cecelia Ahern

I coś na wesoło :p :
"Sprawiał wrażenie, jakby właśnie sobie przypomniał, że przed opuszczeniem nieba miał skorzystać z toalety" Johnny i zmarli
Terry Pratchett

"-Hrabia Monte Christo- wiesz o czym to?
-O ucieczce z więzienia.
-Czyli do działu edukacyjnego?" Skazani na Shawshank
S. King
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Stanisław Lem "Obłok Magellana":

Wyciągnęła dłoń. Pochwycił ją w mroku. Stali w najciemniejszym miejscu, jakby ich ciała uległy unicestwieniu. Głosem, jakiego jeszcze nie słyszała, tak lekkim, że ledwo wznosił się nad ustający szmer liści, odezwał się:
— Wszystko, cokolwiek mi się zdarza, najpierw nie istnieje, potem nadchodzi, mija i znika, ale ty trwasz. Nie wiem, czemu tak jest, i nie pytam o to. Kształt twoich palców, ust, głowy jest mi dany, jak kształt moich własnych, nie wybierałem ich; są i nie dziwię się temu, chociaż czasem mogę się przeciw temu buntować… Ależ któż buntuje się naprawdę przeciw własnemu ciału?
Nie jesteś mi droga, jak moje ciało nie jest mi drogie, jest tylko niezbędne, bo bez niego nie mógłbym istnieć. Dotykam twojej ręki. Cóż to znaczy? Oto kostki, ścięgna, skóra, tak, to wszystko prawda, ale nieważna. Jak mam ci to powiedzieć? Nieśmiertelności nie ma. Wszyscy wiemy to i wszyscy tak myślimy. Ale teraz, w tej chwili, jest nieśmiertelność. Bo czuję twoją rękę, to jest wyjaśnienie i odpowiedź. Dotykam twojej ręki, jakbym znał wszystkich zapomnianych, zgubionych, wszystkie tęsknoty ludzi, wszystkie światy, ich początek, dzieje i koniec… A cóż innego, jeśli nie to właśnie, jest nieśmiertelnością?
Milczysz? To dobrze. Nie mów „zapomnij”. Nie mów tak. Jesteś przecież rozumną dziewczyną. Więc gdybym zapomniał, to nie byłbym już ja, bo ty weszłaś we wszystkie moje rzeczy, zmieszałaś się z najdawniejszymi wspomnieniami, doszłaś tam, gdzie nie ma jeszcze myśli, gdzie nie rodzą się nawet sny, tam, gdzie są tylko ślepe przemiany materii, z których biorę początek, i gdyby ktoś wydarł cię ze mnie, zostałaby pustka, jak gdyby nigdy mnie nie było: musiałbym z siebie zrezygnować, zrzec się odpowiedzialności za własny los, a na to nie mam prawa. Wiesz, dlaczego wziąłem pracę w obserwatorium na przełęczy Tychona? Chciałem zapomnieć, ale kiedy patrzałem na błękitną Ziemię, było to, jakbym patrzał na ciebie. Myślałem, że odległość jest za mała, ale to była głupota. Bo ty jesteś wszędzie, gdzie patrzę… Wybacz, nie gniewaj się… ach, co ja mówię. Rozumiesz przecież, dlaczego to wszystko powiedziałem? Nie żeby przekonywać ani wyjaśniać — nie ma w tym nic do wyjaśniania, jak nie wyjaśnia się, dlaczego się żyje. Mówiłem dlatego, bo drzewa tracą i znowu odzyskują liście, bo kamienie, puszczone z ręki, spadają, bo światło ugina się, biegnąc blisko silnych gwiazd, bo lodowce niosą głazy, a rzeki — wodę…
To, co czuję, jest dla ciebie nieużyteczne, wiem. Ale kiedyś będziesz miała wiele rzeczy za sobą i mało przed sobą. Będziesz może szukała wśród wspomnień jakiegoś oparcia, czegoś, od czego zaczyna się rachubę lub na czym się ją kończy. Będziesz już całkiem inna i wszystko będzie inne, i nie wiem, gdzie będę, ale to nieważne. Pomyśl wtedy, że mogłaś mieć moją astronautykę równie jak moje sny i głos, i troski, i nie znane mi jeszcze pomysły, i moją niecierpliwość, i nieśmiałość, że w taki sposób mogłaś mieć świat po raz drugi. A kiedy będziesz tali myślała, nieważne będzie, żeś nie umiała czy nie chciała tego mieć. Ważne będzie tylko, że byłaś moją słabością i siłą, utratą i odzyskaniem, światłem, ciemnością, bólem — to znaczy życiem.
 

dominikson667

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
"Teraz jesteś dla mnie tylko małym chłopcem, podobnym do stu tysięcy małych chłopców. Nie potrzebuję ciebie. I ty także mnie nie potrzebujesz. Jestem dla ciebie tylko lisem, podobnym do stu tysięcy innych lisów. Lecz jeżeli mnie oswoisz, będziemy się nawzajem potrzebować. Będziesz dla mnie jedyny na świecie. I ja będę dla ciebie jedyny na świecie [...] Ludzie zapomnieli o tej prawdzie, lecz tobie nie wolno zapomnieć. Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś. Jesteś odpowiedzialny za twoją różę"
Antoine de Saint Exupery "Mały Książe" str. 68, 74
Warszawskie Wydawnictwo Literackie MUZA SA
 

cukierkowa@

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
"Zrozumiałam ,w jakim celu mężczyzna płaci za towarzystwo kobiety:chce być szczęśliwy.Nie płaci się przecież 1000 franków tylko po to by mieć orgazm.On chce być szczęśliwy.Ja też tego chcę,wszyscy tego chcą,lecz nikomu się nie udaje."


"Kocham ciebie, i zamierzam dopilnować obietnicy, którą mi złożyłeś. Jeśli wrócisz, wyjdę za Ciebie. Jeśli nie dotrzymasz słowa, złamiesz mi serce. "


"- Moje serce obawia się cierpień - powiedział młodzieniec do Alchemika
pewnej nocy, gdy oglądali bezksiężycowe niebo.
- Powiedz mu, że strach przed cierpieniem jest straszniejszy niż samo cierpienie. I że żadne serce nie cierpiało nigdy, gdy sięgało po swoje marzenia, bo każda chwila poszukiwań jest chwilą spotkania z Bogiem i z Wiecznością. "
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
"188 dni i nocy" Janusz Leon Wiśniewski
"Marzę o cofnięciu czasu. Chciałbym wrócić na pewne rozstaje dróg w swoim życiu, jeszcze raz przeczytać uważnie napisy na drogowskazach i pójść w innym kierunku."
 

Nat.

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2006
Posty
4 641
Punkty reakcji
1
Wiek
17
Do poprzednich mogę dorzucić parę nowych..
3. Mian Mian - Cukiereczki
- Miłość jest tym, o czym marzysz paląc trzeciego papierosa.
- Serce płonęło, lecz panowała w nim ciemność; moja miłość stała się pusta.
- Niebo pękło z trzaskiem; potłuczone kawałki księżyca uderzały z brzękiem w okno.
- Być członkiem zespołu to tak, jak być zakochanym - każde rozstanie i każde zaczynanie od nowa na trwale zapisuje się w pamięci.
- Cóż za piękne oczy, cóż za piękne usta, cóż za wspaniały sen. Fascynował mnie; był taki intrygujący; jego twarz miała w sobie jakąś ukrytą prawdę.
- Ogień i popiół nie spotkają się nigdy, tak jak dzień wczorajszy nie zetknie się z dzisiejszym.
- Nigdy się nie dowiesz, czym jest prawdziwe cierpieni, dopóki nie poczujesz, jak wszystkie delikatne uczucia zamieniają się w nienawiść.
- Życie jest serią początków, nie łańcuchem zakończeń - dlatego jest takie piękne.
- Świat jest jak ogród pełen nieskończonej różnorodności, musisz zrozumieć każde źdźbło trawy, każde drzewo.
- Reszta świata gdzieś się schowała, wszystkie inne radości zblakły, a my dwoje siedzieliśmy w mroku, milcząc.


4. Eric-Emmanuel Schmitt - Dziecko Noego
- Podczas oczekiwania człowiek nie wie, czy przeżywa radość, czy cierpienie; przygotowuje się do skoku, ale nie ma pojęcia, jak zostanie przyjęty. Może umrze? Może zyska oklaski?
- Jeśli będziesz szanował tylko prawdę, nie będziesz miał wiele do szanowania. Dwa plus dwa równa się cztery, to będzie jedyny obikt twojego szacunku. Poza tym będziesz stykał się z rzeczami niepewnymi: uczucia, normy, wartości, wybory - to wszystko są konstrukcje delikatne i płynne. Nie ma w nich nic z matematyki. Szcunkiem darzy się nie to, co jest zatwierdzone, lecz to, co jest proponowane.
- Ale czy miłość może być obowiązkiem? Czy można rozkazywać sercu? Nie sądzę. Według wielkich rabinów szacunek jest lepszy od miłości. Jest trwałym zobowiązaniem. To mi się wydaje możliwe. Mogę szanować tych, których nie lubię, lub tych, którzy są mi obojętni. Ale kochać? Zresztą czy muszę ich kochać, skoro ich szanuję? Miłość to trudna rzecz, nie można jej wywołać ani kontrolować, ani też zmusić, aby trwała.
 

cukierkowa@

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2010
Posty
33
Punkty reakcji
0
"Mężczyźni są bardzo dziwni(...)Mogą bić,krzyczeć,grozić,ale kobieta napawa ich śmiertelnym lękiem.Może nie ta,z którą się ożenili,ale zawsze jest jakaś,która przepełnia ich strachem i umie podporządkować wszytskim swoim kaprysom.Chocby ich własna matka. "
 
Do góry