Ulubione cytaty z książek

Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Wisława Szymborska "Pod jedną gwiazdą"
"Przepraszam wszystko, że nie mogę być wszędzie.
Przepraszam wszystkich, że nie umiem być każdym i każdą."


Wisława Szymborska "Trzy słowa najdziwniejsze"
"Kiedy wypowiadam słowo "cisza", niszczę ją."

Jan Izydor Sztaudynger "Wiersze i piórka"
"Traktuje ją jak powietrze" - lecz bez powietrza żyć nie można.
 
A

Aulelia

Guest
"Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - "Mały książę"
 

ola88

Master of disaster
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
604
Punkty reakcji
2
Pierwszy jaki mi przyszedł na myśl to:
"Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było" :D
 

Alice111

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
okolice Koszalina
,,Gdy stanąłem w lesie na rozstaju dróg
Podążyłem tą mniej uczęszczaną
i wiedziałem, że to znaczy już,
Że jest inaczej.''
Frost
 

Hangeyes

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
93
Punkty reakcji
1
"Opadłem na fotel z rączką Barbie w dłoni. Odwróciłem ją na plecy. Zgiąłem jej nogi. Pomachałem rękami. Co wczoraj robiłeś, Dexterku? och, bawiłem się lalkami, podczas gdy mój przyjaciel ćwiartował moją siostrzyczkę." - Jeff Lindsay, "Demony Dobrego Dextera"

"Do dziś znane są zelektryfikowane przezeń buddyjskie młynki modlitewne, zwłaszcza modele wysokoobrotowe, osiągające do 18 000 pacierzy na minutę." - Stanisław Lem, "Dzienniki Gwiazdowe".

"Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku." - Terry Pratchett, "Kosiarz"
 

Meredith

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2010
Posty
249
Punkty reakcji
26
Miasto
Gdzieś między jutrem, a wspomnieniem ...
"Może światy stale przeplatały się ze sobą, a może mimo wszystko istniał tylko jeden, który śnił o innych". ~ Philip Pullman, Magiczny nóż

"Wszyscy cenią osoby, które potrafią słuchać innych. Bądź dobrym słuchaczem, a ta zaleta skompensuje wszystkie Twoje wady." ~ Robin Hobb, Kupcy i ich Żywostatki

"Czymże innym jest wiedza zawarta w słowach,
jeśli nie cieniem wiedzy bezsłownej?" ~ Khalil Gibrau, Prorok
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Jeden umarł z przyczyn naturalnych. Sztylet w sercu naturalnie powoduje śmierć.
- R.A Salvatore - Legenda Drizzta
– Może byś się tak wykąpał? – ryknął Bruenor.
Usłyszawszy ten rozkaz, Pwent zatoczył się do tyłu i zaczął krztusić. Według niego krasnoludzki król, rozkazujący swojemu poddanemu, by wziął kąpiel, był mniej więcej odpowiednikiem ludzkiego króla, mówiącego swoim rycerzom, by poszli zabijać niemowlęta. Istniały pewne granice, których władca po prostu nie mógł przekraczać.
- R.A Salvatore - Legenda Drizzta

Z Pratchetta nie wymieniam bo mi się klawiatura skończy =].
 

Alice111

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
57
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
okolice Koszalina
,,nie chcę cię straszyć ale mama mówiła
że za to co mi zrobiłeś pójdziesz do piekła
i nie awansujesz''
Katarzyna Ewa Zdanowicz
 

Szymonix

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2007
Posty
472
Punkty reakcji
5
Wiek
34
Miasto
terrarium
"bakcyl dżumy nigdy nie umiera i nie znika, że może przez dziesiątki lat pozostać uśpiony w meblach i w bieliźnie, że czeka cierpliwie w pokojach, w piwnicach, w kufrach, w chustkach i w papierach, i że nadejdzie być może dzień, kiedy na nieszczęście ludzi i dla ich nauki dżuma obudzi swe szczury i pośle je, by umierały w szczęśliwym mieście" jak to czytam to przechodzą mnie ciary po plecach, zupełnie nie wiem dlaczego.
 
Dołączył
14 Luty 2008
Posty
2 390
Punkty reakcji
91
Wiek
38
Paolo Coelho "Być jak płynąca rzeka"
"Co jest najśmieszniejsze w ludziach: Zawsze myślą na odwrót: spieszy im się do dorosłości, a potem wzdychają za utraconym dzieciństwem. Tracą zdrowie by zdobyć pieniądze, potem tracą pieniądze by odzyskać zdrowie. Z troską myślą o przyszłości, zapominając o chwili obecnej i w ten sposób nie przeżywają ani teraźniejszości ani przyszłości. Żyją jakby nigdy nie mieli umrzeć, a umierają, jakby nigdy nie żyli. "
 

fagin

Nowicjusz
Dołączył
9 Grudzień 2009
Posty
184
Punkty reakcji
9
"Ten któremu starczy odwagi i wytrwałości, by całe życie wpatrywać się w mrok, pierwszy dojrzy w nim przebłysk światła"

Dmitry Glukhovsky - "Metro 2033"

Dzisiaj skończyłem czytać i polecam każdemu ;]
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Mój fragment, chyba nie pasuje do tych tutaj zamieszczonych... Ale co zrobić. Uwielbiam go.

"Darlene drażniła palcami swe nagie piersi, eksponując je, wystawiając na nasze spojrzenia. Oczy miała senne, rozmarzone, wargi rozchylone i wilgotne. Nagle odwróciła się, wypięła na nas swój ogromny tyłek i zaczęła nim kręcić. Koraliki lśniły, podskakiwały jak oszalałe, skrzyły się w świetle. Krąg reflektora drgał i tańczył jak pijane słońce. Czterej klezmerzy walili i tłukli w instrumenty. Darlene obróciła się przodem do nas. Zerwała z siebie koraliki. Patrzyłem, wszyscy patrzyli. Przez cieniutką gazę w kolorze ciała widać było włosy na piździe. Tusz orkiestry dosłownie chłostał jej dupę.

A mnie i tak nie chciał stanąć."



Charles Bukowski "Faktotum"
 

Jeffin

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
181
Punkty reakcji
15
Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię, to na człowieka, potem znów na świnię i na człowieka, ale nikt już nie mógł się połapać, kto jest kim.

Folwark Zwierzęcy Orwella
 
Do góry