Tradycje weselne

monika_kopytko

Nowicjusz
Dołączył
4 Wrzesień 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Jak dla mnie liczy się tylko jeden przesąd Pan Młody nie może zobaczyć mnie w sukni choćby nie wiem co!!! Nie dlatego, aby nie przyniosło to pecha, ale by miał większą niespodziankę na ślubie. 80

to tylko zabobony, w które wierzyły nasze prababki niemając nic innego do roboty. Pozdrawiam
 
H

Haan

Guest
Ja też wolałabym, by mój przyszły mąż zobaczył mnie w sukni dopiero w dniu ślubu. Jego mina będzie niezapomniana:) Jeśli zobaczy suknię wcześniej, później wszelkie przeróbki itd. to cała suknia straci swój urok, nie będzie już taka wyjątkowa. W tym wypadku dla mnie nie liczy sie absolutnie przesąd, ale właśnie niespodzianka dla męża w tym jedynym dniu:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
bo samą suknię facet może zobaczyć prawda? jedynie nie powinien swojej przyszłej żony widzieć w tej sukni wcześniej

ja się mojemu też nie mam zamiaru wczesniej pokazac :p
 

kieliszekwody

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
mazury/pomorze
a kto słyszał o kieliszku wody i wódki?? jakie są skutki po wypiciu wódki przez mężczyznęa jakie przez kobietę?? na co pomaga ten zabobon?? proszę o szczegół:) pzdr
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Było o tym kilka razy w tym temacie...

"Państwa młodych na weselu można powitać dwoma kieliszkami z przejrzystym płynem - w jednym jest woda, a w drugim wódka. Młodzi wybierają dla siebie kieliszek i muszą go wypić do dna. Ten, komu dostanie się wódka będzie rządził w małżeństwie." ;)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
nie slyszalam o tym
z tego co wiem właściciel restauracji w której robimy impreze daje zawsze keliszki z wodą Młodej Parze żeby byli w stanie jakoś przeżyc ten dzien :p
 

kieliszekwody

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
mazury/pomorze
dzięki za odpowiedz ale czy jeśli kobieta wypije wódkę to znaczy że mężczyzna nie powinien podejmować żadnych decyzji w związku małżeńskim? a wogóle jak wy myślicie kto powinien wypić wódkę? jesteście kobietami czy pozwoliłybyście na to swoim partnerom?:)
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja za kobietami oczywiscie

ale to tylko przesąd i należy to traktować nie do końca poważnie
 

kieliszekwody

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
mazury/pomorze
a czy pan młody powinien wiedzieć że zostanie przywitany kieliszkiem wody i wódki czy robi się to w tajemnicy przed nim?? dowiaduje się tego dopiero na progu? znam kogoś kto uważa że kieliszek wody zniszczył mu życie ponieważ kobieta wypiła wódkę on nie maił wpływu na swój majątek ponieważ kobieta "dominowała" wypijając ten kieliszek za niego i biorąc majątek w swoje ręce powoli go traciła jest to możliwe??
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
U nas byl ten zwyczaj:)W kieliszkach miala byc woda,a w drugim wodka,ale my ustalilismy,ze bedzie tylko woda bo ja sie balam,ze na mnie padnie i bede musiala wodke wypic:)
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
a czy pan młody powinien wiedzieć że zostanie przywitany kieliszkiem wody i wódki czy robi się to w tajemnicy przed nim?? dowiaduje się tego dopiero na progu? znam kogoś kto uważa że kieliszek wody zniszczył mu życie ponieważ kobieta wypiła wódkę on nie maił wpływu na swój majątek ponieważ kobieta "dominowała" wypijając ten kieliszek za niego i biorąc majątek w swoje ręce powoli go traciła jest to możliwe??
Bez przesady :p to tylko taki przesąd i jak ktoś już powiedział nie należy tego traktować tak całkiem poważnie ;) Nie sądzę, aby to miało jakikolwiek wpływ na rozpad ich małżeństwa... Ja jestem zdania, że decyzje w małżeństwie powinny być podejmowane wspólnie :]

U nas byl ten zwyczaj:)W kieliszkach miala byc woda,a w drugim wodka,ale my ustalilismy,ze bedzie tylko woda bo ja sie balam,ze na mnie padnie i bede musiala wodke wypic:)
No i tak jest najlepiej ;)
 

kieliszekwody

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
mazury/pomorze
więc kasia1648 pisze że było to ustalone wcześniej, a może znacie jakieś "czyny" które mogłyby odczynić ten zabobon jeśli niewłaściwa osoba wypiję wódkę?
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
najlepiej uzgodnic zeby byla w obu kieliszkach woda i nie wierzyc w takie zabobony :p
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
ja i bez kieliszka wiem że rządzę w naszym związku

a Tobie tak z tym źle że kobieta rządzi???
 

tymorus

Nowicjusz
Dołączył
3 Listopad 2009
Posty
33
Punkty reakcji
1
Wiek
44
u nas na weselu też było takie powitanie - w jednym kieliszku woda, w drugim procenty :) oczywiście ten, kto wybierze wódkę niby będzie rządził w związku ;) i zgadnijcie na kogo padło? żonka wybrała procenty, chociaż były po mojej stronie ;) no po prostu zwinęła mi sprzed nosa :D hehe, ale na szczęście udaje nam się zachowywać równowagę ;)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
źle nie jest tylko to co wam opisuje stało się naprawdę czyli w sumie jest źle

Trudno stalo sie to jest tylko zabobon:)Potraktuj to normalnie to,ze zona wybrala wodke nie znaczy,ze ty juz nie masz prawa do podejmowania decyzji...

Malzenstwo to wspolna droga wiec decyzje zazwyczaj sie podejmuje razem bez wzgledu czy wybralo sie kieliszek z wodka czy z woda:)
 
Do góry