Tłumaczenie na niemiecki

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Miasto
Regensburg
dokładnie czarnolaska :) a na pw nic nie dostajesz, ja na początku sporo pomagałam i poten na pw masę próśb miałam wkurzyłam się i przez pewien okres nic nie robiłam ale wg mnie każdy powinen trochę popróbowac ale nie bo to jest lenistwo i jak już wspomniałam zawsze ta sama wymówka to jest za trudne ale skoro praca domowa to poziomem odpowiada na pewno :)
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
na pw tez dostaje, chociaz ostatnio mniej bo sie przez jakis czas nie pokazywalam ;)
i nie reagowalam na pw, bo to jednak z czasem meczace .....
czasem mozna pomoc...ale jak za duzo to tez sie odechciewa :mruga:

ale wczoraj np fajna mialam "praca" na forum ;) dziewczyna sie przynajmniej wysilala zdania tlumaczyc i sie pytala o ev poprawki ;)

mi sie super podobalo i pracowalo :eek:k2:
 

pyra10

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
140
Punkty reakcji
1
Wiek
53
Miasto
w trasie
Podpisuje się pod tym. Tak jak ten co Harego jedzie. Zrobił sam i o to chodzi.
 

Emilia1985

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
179
Punkty reakcji
0
to ja się podpisuję!co za dużo to niezdrowo.Ja ostatnio też sporo pw dostaje,dlatego na pare dni odpuscilam sobie ten dział.Lubię pomagać,bo to dla mnie też przypomnienie języka.Zwłaszcza teraz gdy głównie zajmuję sie moją córcią i niemam już taakiej styczności z językiem jak do tej pory.Ale pomagać,a odwalać za kogoś robotę to różnica.

Ale powiem Wam jedno.Takie osoby teraz są zadowolone,ze mają to z głowy.Ale za parę lat zaczną żałować że nie uczyły się języka i go nie znają.W dzisiejszych czasach języki obce to już konieczność.to tylko w okresie szkolnym wydaje nam sie ze nic czego nas ucza nam się nie przyda....a potem życie pokazuje że jednak warto było poświęcić na to trochę czasu.
 

pyra10

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2008
Posty
140
Punkty reakcji
1
Wiek
53
Miasto
w trasie
Hejka. Jak chcecie to ja też jestem za tym żeby każdy na tyle ile umie się wysilił. Ja do tej pory raz na pm coś dostałem i 2 razy na gg miałem zapytanie. Ale akurat na gg były to osoby które się postarały.
 

Norrbii

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
WITAM PROSIBYM O PRZETLUMACZENIE TEGO LISTU ;]

Zadanie:przyjaciolka z Niemiec napisala do ciebie list,odpowiedz na jej wszytkie pytania i zaproponuj wlasne rozwiazania.

vielen Dank fur deinen neten.Jch habe mich wirklich sehr daruber gefrent.Deinen Volschlag in diesem Sommer gemeinsam die Ferien zu verbringen, finde ich toll.Ich war moch nie in Polen.Aber du hast mir so viel uber deine Heimat geschrieben und ich bin wirklich meugierig, wie das alles massiecht.Welchen Termin schlagst du vor? Werden wir campen?Wie viel Geld brauche ich etwa?Soll ich etwas besorgen?Wie komme ich am besten zu dir?Schreib mir also bald, damit ich mich rechteitig um alles kummern kann.
 

siudemeczka

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
hejuś mam prośbe czy może mi ktoś napisać list po niemiecku wraz z tłumaczeniem ?? oto wskażówki :

w czasie ferii zimowych wybrałaś się na kilka dni do górskiej miejscowości. Piszesz list do koleżanki z Niemiec, w którym dzilisz się wrażeniami z pobytu w górach. W liście uwzględnij następujące informacje:
- gdzie spędzasz ferie i jak podoba Ci się ta miejscowość
- gdzie mieszkasz i gdzie jadasz posiłki
- co już zwiedziłaś i co zamierzasz jeszcze zobaczyć
- jak spędzasz czas i kogo tu poznałaś
 

dawidkiki

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie czy mógł by ktoś mi to przetłumaczyć??? :/ Był bym ogromnie wdzieczny!!! Musze mieć list na jutro a nie umiem napisać(list ma bć w perfekcie)

Cześć Marian,
Dziękuje ci bardzo za list,
Chciałbym opisać ci stój obowiązujący w naszej szkole.
W szkole do której uczęszczam uczniowie nie muszą nosić mundurków. Według mnie to jest najlepszy sposób ponieważ każdy ubierze się tak jak lubi. JA lubię zakładać lużne rzeczy w których najlepiej sie czuje. Nie lubię nosić rzeczy eleganckich w których żle sie czuję. Także moi koledzy ubierają sie w podobnym stylu jak ja, zakładają rzeczy które lubią nosić i czuja sie w nich dobrze. A jak ubiera sie młodzież we włoszech? Ubiór jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka ponieważ ukazuje kim jesteśmy. Mam nadzieje że bardzo ci pomogłem. To wszystko co chciałem ci napisać.
Pozdrawiam twój kolega Dawid
 

Belsons

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
siemka prosze bardzo o przetlumaczenie mi listu po niemiecku. Bardzo wazne na jutro zalezy od mojej oceny koncowej ;p Bardzo prosze



Czesc Pati
Chodze do technikum o profilu informatyka.Dawno sie nie widzielismy. Pisze ten list poniewaz sie bardzo sie stesknilem.Moze wkrotce sie
zobaczymy.Czekam na twoja odpowiedz.
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
dawidkiki i Belsons:

skoro napisaliscie swoje prosby w Tym temacie, to chyba go przeczytaliscie <_<
a skoro przeczytaliscie, to wiecie ze nie robimy tu gotowcow :]

troche wysilku....
sprawdzimy i poprawimy, a nie napiszemy od poczatku do konca ;)
 

Belsons

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
prosze o poprawe i przetlumaczenie to zalezy od mojej oceny :D bardzo dziekuje z gory :**


Liebe Pati
Herzliche Grube aus Hannover.
Ich besuche den Deutschkurs.
Der kurs ist in Nieuburg .
Die stadt ist sehr schon.Das wetter ist super.Bald schreibe ich wieder.
Tchus
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
Belsons ;) widzisz jak chcesz to potrafisz ;)

Czesc Pati
Chodze do technikum o profilu informatyka.Dawno sie nie widzielismy. Pisze ten list poniewaz sie bardzo sie stesknilem.Moze wkrotce sie
zobaczymy.Czekam na twoja odpowiedz.
Hallo Pati,
ich besuche Technischeschule mit Schwerpunkt Informatik. Wir haben uns lange nicht gesehen. Ich schreibe diesen Brief, weil ich mich sehr gesehnt habe. Vielleicht sehen wir uns bald. Ich warte auf deine Antwort.

Liebe Pati
Herzliche Grube aus Hannover.
Ich besuche den Deutschkurs.
Der kurs ist in Nieuburg .
Die stadt ist sehr schon.Das wetter ist super.Bald schreibe ich wieder.
Tchus
Liebe Pati,
Herzliche Grüße aus Hannover. Ich besuche hier ein Deutschkurs. Der Kurs ist in .... (nie wiem o jakie miasto ci chodzi :niepewny: ) Die Stadt ist sehr schön. Das Wetter ist super. Bald schreibe ich noch mal/wieder.
Tschüß.
Kochana Pati, Serdeczne pozdrowienia z Hannoveru. Uczesczam tu na kurs niemieckiego. Kurs jest w ... Miasto jest bardzo piekne. Pogoda jest super. Niedlugo napisze jeszcze raz/znowu. Czesc.


:papa:
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Czy mogę się zwrócić o pomoc?
Mam napisać, a właściwie poprawić dwa listy z języka niemieckiego. Już dwa razy podchodziłm do ich poprawy i za każdym razem dostawałm negatywną ocenę :( . Dlatego też zwracam się do was...

Krótka forma używkowa:

Moją ulubioną dyscypliną sportową jest łyżwiarstwo figurowe. Jeżdżę amatorsko już od dziecka. Przynajmniej raz w tygodniu staram się wyjść ze znajomymi na lodowisko, a w okresie wolnym od zajęć szkolnych jestem tam prawie codziennie.
Jaki sport Ty najbardziej lubisz uprawiać, i co Cię w nim pociąga.

Mogę prosić o przetłumaczenie?

Dłuższa forma użytkowa:

Cześć!
Właśnie wróciłam z wakacji i chciałam podzielić się z Tobą swoimi wrażeniami.
Byłam na obozie sportowym na Mazurach, przez dwa tygodnie w lipcu. Początkowo nie podobał mi się pomysł rodziców, który tyczył się właśnie tego wyjazdu, ale muszę przyznać, że bawiłam się nieźle.
Mieszkaliśmy w małych, drewnianych domkach, w lesie nad jeziorem. W byłam z dwiema innymi dziewczynami - rodzeństwem, które jeździ na ten obóz już od kilku lat. Nasze "mieszkanie" było bardzo przytulne, choć nieco niewygodne (jak to bywa na obozach tego typu). Nie przeszkadzało mi to jednak, ponieważ ludzie okazali się bardzo otwarci i mili.
Codziennie rano biegaliśmy po lesie, czasem bawiąc się w podchody lub chowanego na dużym terenie. Po obiedzie wracaliśmy do pokoi, aby popołudniu spotkać się nad brzegiem jeziora i pożeglować lub popływać wpław. Dwa razy w tygodniu mieliśmy organizowane ognisko, przy którym śpiewaliśmy różne piosenki przy akompaniamencie gitary.
Oczywiście nie cały pobyt polegał tylko na zabawie. Nauczyłam się paru przydatnych rzeczy, jeśli chodzi o różne dyscypliny sportowe, między innymi regaty i kajakarstwo.
Zawarłam wiele interesujących znajomości. Poznałam dziewczynę, którą widuję czasami w swoim mieście. Muszę przyznać, że pozory mylą, bo jak jej nie lubiłam tak po spotkaniu i bliższym poznaniu podczas jednego ze spotkań przy ognisku, okazała się bardzo miłą osobą, której można zaufać.
Jak Tobie minęły wakacje? Mam nadzieję, że równie przyjemnie jak mnie.
Odpisz szybko.
Całuję:*

Bardzo proszę... i Dzięlkuję.
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
Mam napisać, a właściwie poprawić dwa listy z języka niemieckiego. Już dwa razy podchodziłm do ich poprawy i za każdym razem dostawałm negatywną ocenę sad.gif . Dlatego też zwracam się do was...

a moglabys choc w czesci podac swoje tlumaczenia? :) poprawi sie wtedy i bedziesz wiedziala co jest nie tak ;) a jak juz nic nie bedzie szlo to sie wtedy przetlumaczy to czego nie bedziesz wiedziala ;)
pozdrawiam
 

ToMeK56

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2008
Posty
5
Punkty reakcji
0
siemka. mam napisac list po niemiecku dotyczący podrózy polecenie brzmi tak : beschreibe reiseroute in Polen. Schreib uber die Lage, sehenswurdigkeiten , Ubernachtungsmoglichkeiten und warum du diese Route gewahlt hast (min 50 słowek). Napisałem cos takiego :

Meine reiseroute befindet sich in welchem Suden in Kraków. Weil ich mich fur alte stadt - wie Kraków innteresirt. Fur diese Reiseroute braucht man cwei wochen. Dort befindet sich Wawel. Diese wiese kann meine klase mit unser klasenlehrerin Frau Iwona Kabelek. Diese Reise kann mit dem Zug machen.

prosze bardzo o poprawienie gramatyki. i dopisanie w zabytkach Kościołu Mariackiego ja niestety nie wiem jak to zrobic aby było poprawnie gramatycznie. Dziekuje z Góry
 

czarnolaska

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2007
Posty
263
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
niemcy
ToMeK56 a moglbys jeszcze dodac to samo po polsku? :niepewny: latwiej bedzie zrozumiec co chcesz napisac, bo ja w paru miejscach zwatpilam ;)
 
Do góry