Tatuaż Więzienny

Aroha_Aro

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam! Czytam wasze wypowiedzi i mnie dziwią. Czemu Was interesuje tak subkultura więzienna? A dokładnie symbolika hierarchii więziennej. Zaciekawiła mnie Wasza rozmowa, bo te sprawy dotyczą i mnie. Każdy wypytuje o tatuaże z szarego życia,jakie jest pudło. Po prostu jak kogoś ciekawi to, niech sam nagrzeszy wyrwie mały wyroczek to może ktoś Was tam wtajemniczy. Sam spędziłem 4lata w więzieniu z 5letniego wyroku i irytuje mnie co oznaczają moje działby na ciele, nikt kto siedział nie lubi o nich rozmawiać, bo to osobista symbolika ich znaczenia. Nie jestem z nich dumny ani ich sie nie wstydzę, a gdy obcy ludzie i bliscy pytają sie co oznaczają to mam za:cenzura:istego nerwa. Nie wstydzę się ich, bo one nie są poniżeniem,lecz nie lubię mówić i tez nie mogę wynosić więziennego życia na wolność. Kto tam nie był i tak by nie zrozumiał.Jedyne co mogę powiedzieć Wam,to to że jedne dziary są poniżeniem dla człowieka, a inne nietykalnością, aby podczas zmiany zakładu karnego nikt Cię nie ruszył. A WOLNOŚĆ to coś pięknego by rozmawiać o naszych dziarach. Więzienne i Wolnościowe życie, to dwa światy, lecz ten pierwszy jest objęty tajemnicą.
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
A tak z ciekawosci to dlaczego robicie sobie tatuaże? Oprócz zminy zakładu karnego? Są jakies inne powody?
 

Aroha_Aro

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
Po co je ktos robi? Trzeba tam być by to zrozumieć. Gdyby ktoś dostał wyrok 2 lub rok pozbawienia wolnosci to sobie raczej by nie robił dziary, bo wiedziałby i żyłby nadzieją że po połowie wyjdzie na wolność. A ten kto ma większy wyrok musi przywyknąć do tamtego świata i zapomnieć o wolności. Wolność zostawiana jest przed bramą ZK,odbierzesz ją gdy wyjdziesz. Jedni robia tatuaże dla konieczności a inni dla głupoty lub dla kariery. Bo są tacy co chca robic tam karierę, by móc powiedzieć znajomym kim to on nie był. A za zwyczaj był frajerem.
 

Faaabi

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
267
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Poznań
"Witam! Czytam wasze wypowiedzi i mnie dziwią. Czemu Was interesuje tak subkultura więzienna? A dokładnie symbolika hierarchii więziennej. "

Np. dlatego, że jest to ciekawe. Nie byłem w więzieniu, więc jestem ciekawy jak to w środku tam wygląda.

"Po prostu jak kogoś ciekawi to, niech sam nagrzeszy wyrwie mały wyroczek to może ktoś Was tam wtajemniczy. "

Nie będę grzeszył specjalnie po to, by dowiedzieć się jak jest w więzieniu.
Ale możesz nam opowiedzieć coś o tatuażach jeszcze. Zabiją Cię za to? :]


Pozdro! ;)
 

Serdel95

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Miasto
Łączki Brzeskie
a ja się dalej dziwie ... Niech was to nie obchodzi !!! cieszcie się że nie siedzieliście i jesteście ,,czyści'' !!! Po co wam to potrzebne do szczęścia ?? Książkę piszecie ?? wyjdzicie na pierwsza ulicę z biednych dzielnic i popytajcie !!!
 

JLB

Nowicjusz
Dołączył
15 Luty 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
dziary w kryminale są związane z hierarchią tam panującą i są pewnego rodzaju znacznikiem kto do której hierarchii należy i niech takie wyjaśnienie wystarczy bo nie chodzi tu o to czy ktoś kogoś zabije za to ale o zasady tam panujące które poznają tylko ci którzy tam trafiają i nie zrozumie tego ktoś kto nigdy niesiedział
 

wzpziom1

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
nie no nie wierze w wasze możliwości

lezki pod okiem oznaczają że ktos płakał za wolnością lub ze chlopacy nigdy nie płaczą
3 kropki na ręsku przy łokciu oznaczają 3 zasady malolata a 3 zasady są takie nic nie widziałem , nic nie slyszałem , nic nie powiem zal jak chcecie cos sie dowiedziec piszcie pomoge


bląd kreska kropka kreska są to 3 ostatnie litery alfabetu morsa tzn kkk to oznacza karany kodexem karnym
 

Hikossi

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
14
3/4 ludzi wypowiadających się tu to dla mnie debile...

Sporo u mnie w rodzinie siedziało i jakby zobaczyli co tu piszecie to wydaje mi się, że znowu bym rodzine za kratkami odwiedzał.

Tyle,
Hikossi
 

szemrany78

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
______ . ______ ten tatuaż oznacza że nieklękasz przed policją i innymi organami władzy niech Ci robioą co chcą ale ty i tak się nie ugniesz najcześciej tatuowany na kolanach bądz nadgarstkach

kreski pod oczyma oznaczają że koleś jest złodziejem(tego niejestem pewien) łezka pod okiem oznacza że koleś był "gitem" w więzieniu (był w grupie trzymających włądzę bądź tych "lepszych") takie samo znaczenie maja wytatuowane belki na ramieniu (które tak jak w wojsku oznaczaja hierarchię ) motylek na ramieniu bądź łopatce oznacza że możesz się do kolesia "zawsze zgłosić" on wszystko potrafi załatwic w więzieniu jak i na wolności
Wytatuowane dłonie oznaczają "profesję"( np: włamywacz) kropki pod oczyma oznaczają iż koeś siedział bardzo długo w więzieniu i że w zasadzie "może wszystko". Pajęczyna na łokciach bez pająka oznacza że koleś jest złodziejem i niemoże wyjść z fachu(uzależnienie takie podejrzewam ze tak mają kleptomani) , kropki na oczach oznaczają że koleś "nigdy nic nie widział"
jak sobie przypomne to dopisze a poukładać mi sie niechce:p:p:p
[/quot :lol: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!jak czytam to co napisales to zaczynam sie zastanawiac w jakich ja siedzialem puchach przez ostatnie 8 lat ze czytajac ta mam zwale z ciebie,chlopie ogarnij sie i blyskaj wiedza a nie teoria wycztana z gazetek,pozdrawian
 

szemrany78

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie no nie wierze w wasze możliwości

lezki pod okiem oznaczają że ktos płakał za wolnością lub ze chlopacy nigdy nie płaczą
3 kropki na ręsku przy łokciu oznaczają 3 zasady malolata a 3 zasady są takie nic nie widziałem , nic nie slyszałem , nic nie powiem zal jak chcecie cos sie dowiedziec piszcie pomoge


bląd kreska kropka kreska są to 3 ostatnie litery alfabetu morsa tzn kkk to oznacza karany kodexem karnym
oooooo to ci dopiero ciekawe zrobie kilka kopi tego co tu napisales i wysle chlopaka do mielecina potulic i na bialoleke to bedzie hit!!!! po h....j piszecie cos takiego to tak jak bys naisal ze w mercedesie jest silnik od malucha moze inni dadza ci wiare w to ale kariery tu nie zrobisz piszac takie bzdety!!!!!!!pozdrawiam
 

wiezien754

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
1
Nie mogę już czytać tych wszystkich bzdur, które piszecie na temat więziennych tatuażów. Odbyłem 15-letni wyrok w Azkabanie, więzieniu o największym rygorze na świecie i ci co nie odsiadywali tam wyroku niech nawet nie ośmielają się wymawiać tego słowa. A teraz wy ciemne ludki, ośwciecę was swym doświadczeniem i opowiem co oznaczają poszczególne tatuaże:

Kropka na czole-facet nadmiernie poci się na czole. Pierwszy takie tatuaże robili sobie murzyńscy więźniowie w XIX by zapobiec nieprzyjmym sytuacjom, powstałych podczas witania(murzyńskie przywitanie przypłyneło przez ocean do Polski i teraz je znam jako ,,przybij piątke, masz w dziesiątke" dziesiątka oznaczała czoło) wobec tego gdy taki murzyn dotknął spoconego czoła czuł się niezmiernie zdegustowany, z t ego wynikła potrzeba naznaczenia tych którzy takowe syndromy nadpotliwości posiadali.

Łezka pod okiem-taki więzień płacze na filmach. Im więcej łez ,tym bardziej uczuciowy jest taki człowiek. Jedna-płakał na Titanicu, dwie-Braveheart, trzy-Szkoła uczuć, cztery-,,Milość w Nowym Jorku", pięć-,,Forrest Gump", sześć i więcej gdy popłakał się na finałowej scenie ,,Szalone dziwki 3"

Kropka pod okiem-koleś ma problemy z oczyma, prawdopodobnie kiedyś miał zapalenie spojówek lub zespół suchego oka. Widząc takiego mrugającego biedaka, należy jak najprędzej podać mu krople do oczu lub inny lek.

5 kropek na nadgarstku w kształcie "5" na kostce do gry - taki człowiek zawsze wyrzuca 5 gdy grają w kości, czasam zdzarza mu się trafić 6, raz na jakiś czas wyrzuca 4, a gdy nie ma szczęścia pozostałe cyfry.

Kropka na dłoni od strona kciuka pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym od strony serca-lubi grać na fortepianie.

Kropka na dłoni od strona kciuka pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym od strony serca z księżycem-lubi grać na fortepianie, a jego ulubionym utworem jest sonata księżycowa Beethovena.

Kropki na kolanach- oznaczają człowieka pobożnego, takiego dla którego kościół i Bóg jest całym życiem. W wolbych chwilach chodzą do kościoła i się modlą. 1 kropka oznacza że kiedyś służył jako ministrant. 2 - że był lektorem, 3 - że miał w rodzinie księdza.

Belki na ramionach-zamiłowanie do stolarstwa, im więcej belek tym więcej wykonanych drewnianych przedmiotów.

To tyle i proszę nie pisać mi to jakichś bzdur o homoseksualistach, bo będe musiał się z każdym policzyć osobiście.
 

sunny514

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiecie co...to co tu sie dzieje to jest porazka normalnie! Chodz niktorzy znaja sie na rzeczy ale jak to przeczytalam to mi sie smiac z tego wszystkiego chcialo... Moj brat ma przesiedziane 4i pol roku tak jak moj chlopak 2 lata ...mieszkam na dzielnicy w sumie mozna powiedziec miescie kryminalistow kumple do tej pory siedza i gdyby to zobaczyli to by sie za glowe zlapali albo po prostu tak jak ja smiali by sie z takich ludz.Ktorzy nie maja zielonego pojecia o czym wogole pisza co pisza jak przekrecaja.. I to nie jest powiedziane ze ten co ma wyroku dwa lata a ten co ma 4 to nie bedzie sie dziabal w kryminale.NIE. klamstwo malolaci a nawet nie malolaci siedza po 6 miesiecy a wychodza wydziarani po glowe. Moj brat ma duzo tatuazy ale moj chlopak wyniosl ztamtad jeszcze wiecej tak jak ktos tu napisal ze 3 kropki na lokciu w ksztalcie trojkata to 3 zasady malolata,_______________ . ________________ takie cos na nadgarstku to przerwa w zyciorysie oznacza ze chlopak siedzial w zakladzie karnym nawet sama nazwa do tego prowadzi. 5 kropek na kostce nadgarstkowej oznacza ze grypsowanie zdalo sie na piatke<kropka za uchem tak jak karzdy juz wie ze zostal on cwelem,teraz kropki na kolanach pierwsza nie bede klekal przed sadem najwyzszym druga ani przed policja, krzyzyk na karku jak bardzo cierpial w wiezieniu, kropka i ksiezyc po miedzy kciukiem a palcem wskazujacym nocny zlodziej duzo tego jest naprawde ... troche sie na tym znam i wiem co do czego nalezy.Nie zycze nikomu zeby tam poszedl ale nie mowcie o takich rzeczach jak nie macie pojecia o tym : :papa:
 
W

wroneczki4

Guest
haha mi się wydaje że to rodzaj wywyższenia więźnia dostaje jakąś rangę jak w ojsku.
wywyższonym się będzie jeśli się zabije klawisza... wtedy Twoja pozycja wzrasta bardzo mocno

@topic
albo oznaczenie jakiejś ragi, albo jakiś znak co zrobić... tak mi się wydaje
 

sunny514

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
<!--quoteo--><div class='quotetop'>CYTAT</div><div class='quotemain'><!--quotec-->haha mi się wydaje że to rodzaj wywyższenia więźnia dostaje jakąś rangę jak w ojsku.<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->
wywyższonym się będzie jeśli się zabije klawisza... wtedy Twoja pozycja wzrasta bardzo mocno

@topic
albo oznaczenie jakiejś ragi, albo jakiś znak co zrobić... tak mi się wydaje







ten kto wyjdzie ztamtad bez rzadnych tatuazy to jego sprawa znam takich ludzi po prostu nie chcieli i juz. Tatuaz tam to nie jest jakas kara czy przymus... :/
 

baciarek

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
jejku strasze głupoty piszecie...

~tatuaż pod okiem ta cienka linnia zwana jest też mgiełkami i ktoś kto ją ma musi bardzo dobrze rozkminiać grypsere
~kropka kreska kropka owszem oznacza przerwe w życiorysie ale to nie ta kropka jest więzieniem... cały symbol to litera K w alfabecie morsa, ale ogólnie długo by o tym pisać
~ te całe belki na ramieniach to poprostu ilość odsiedzianych lat nie pamiętam dokłądnie ale belka to było chyba 3 a gwiazdka 5, ale tych liczb nie jestem pewna, te zakolorowane już to lata odsiedziane, a te nie to te które do odsiatki pozostały
~kropki na oczach wcale nie oznaczają ze ten ktoś"nic nie widział" ale poprostu czujny nawet podczas snu oni mówią na to "śpiący wszystko widzący"
~zgadazam sie z Tajemniczą kropka za uchem oznacza cwela podobnie tak jak za uchem i jeszcze napis Cwel na czole
~co do tych na kolanach to znaczy ze nigdy nie klękną przed policją i innymi :cenzura:*** czyli poprostu ze nie społeczniakują.
~co do pięciu kropek na nadgarstku to wspólnota grypsujących


dużo jest tych tatuaż i dużo pisania jeśli chcecie znać ich znaczenie pytajcie odpowiem, ale nie wiem czy to napewno przydatna wiedza, ja ją posiadam ze wzglądu na przeszłość mojego męża, ale uwieżcie że te tatuaże bardzo mi na poczatku przeszkadzały właśnie dlatego ze dużo złego mi o nim powiedziały, ale na szczęście ludzie sie zmieniają:) i przeszłość nie zawsze musi mieć na wszystko wpływ:)

i jeszcze jedna uwaga, to nie jest tak że tatuaż zawsze znaczy to samo w róznych więzieniach mają różne znaczenia, ktoś mógł być wrzucony do wora z cwelami potem zmienić zakład i paść pod opieko grypsującego i wtedy automatycznie się podnosi...
wiem ze nie powinnam tu tego pisać, ale...

Pozdrawiam:)

co oznaczaja trzy kropki na przedramienu w kształcie trójkata prosze o odpowiedz
 

anonim1

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2009
Posty
2
Punkty reakcji
0
nie mamzamiaru nikogouswiadamiac ale dac do zrozumienia ze to co sie tutaj czyta to jedna wielka bzdura. kolezanka wyzej okreslina poprawniej kilka odznaczen symbolizujacych zasady.
podam w skrociebardziej powszechne gdzie sie mozna spotkac na codzien u ludzi lub gdzie sie powtzraja na kazdym kryminale.
kropka na prawej rece miedzy kciukiem a wskazujacym zlodziej.ksiezyc nad kropka nocny zlodziej
rkopki na kostkach u rak lata w kryminale jest 9 palcow podziabanych to 9 lat przytulone.
na prawym nadgarstku odrazu ponizej dloni --.-- przerwa w zyciorysie oznacza odsiadke bez wplywu na wiek na to nie ma bajery... podkreslam ze nic nie mozna sobie wysmarowac tak o bo sie grypsuje na wszystko jest tzw bajera czyli uzasadnienie..podbijasz na podkretke do maciciela glowy pod cela podkrecasz uzasadnieniewtedy mozesz sobie dziabnac. do rzeczy to co kolezanka wyzejopisala to juz wiadomo.
nie kropki na oczach tylko pod powiekami spiacy wszystko widzacy.zawsze na oriencie. krecha pod lewa lipkato pewniak. osoba ktora jest pewna siebie kompletnie to znaczy kon ktory jest pewny siebie swoich decyji.(kobyla, koń - git )na twarzy jest tego pelno. lezki pod lipka to placz za wolnoscia jezeli jest z tym tutaj dylemat pod odpowiedz. przedluzki.pod oczyma to przedluzony wyrok. podsatwy chyba sie kojazy. lewe oko kropa - git
pod gitem kropeczka to pewniak na gita kropa za uchem cweluch kropa nad nosem pomiedzy oczyma to swir poprostu osoba :cenzura:nieta ze tak sie wyraze nieobliczalna. poprostu swir jak sama bajera mowi. na cwela zalezy od pudla jest duzo kropek na mordzie. sa mgielki czlowiek c=osoba z bajera na pamieciowke. jest duzo napisow na mordzie .. rece na zgjeciu kolo lokcia 3 kropki to sa tzw trzy zasady malolata. i czytam tu te bzdety na ten temat. bajera na ta zasade czego oczy widza i uszy slysza tego usta nie powiedza. oczywiscie kropki ukladaja sie symetrycznie na rece ze kiedy zginasz reke do polowy na kat prosty z kropek uklada sie kat prosty jak ktos jest zainteresowany wysle zdjecie ta zasade dziabal mi ziomus na gady poprawie (poprawczaku) pare ladnych lat temuprzed pudlem. kleczki na kolanach wyjasnione przed psami i klawiatura sie nei ukleknie. klawiatura - gady i wychowek na pudle.to sa podsatwowe zasady. na stopnie na barkach tzw belki jest gruybsza zasada na roznego rodzaju symbole charakterystyczne mordy rozne takie jest grubsza bajera. jest major pulkownik general.. o ile sie nie myle.. na generala pietnacha musi peknac o ile pamietam.. tak jak kolezanka wyzej pisze nie wypelnione stiopnie znaczace ze odbywa sie kare. wypelnione po pudle. belki i gwiazdkisa w stopniachnic wiecej. siedzialem z gosciem pod cela ktory mial wydziabana twarz kobiety na lewym cycku na serduchu.i kose na nodze na lydzie gdzies. ciekawy mix ale stara kobyla. tlumaczyl zetwarz kobiety oznacza twarz zony kosa z wezem wokol na lydzie oznacza zemstwa. mowil ze jakas :cenzura: zone mu uprowadzila w jakis tam okolicznosciach ja zabil. i z zemsty typa od:cenzura:il i poszedl spac .na ladne lata.. pozdrawiam.
 
Do góry