Szkoła średnia w Kielcach

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
@MichaloxPL oczywiście, że nie wrzucam wszystkich do jednego worka i nie twierdzę, że wszyscy są tacy. Jest spora grupa osób, które nie są takie i staram się z nimi trzymać. Ale naprawdę dużo jest takich osób, o których pisałem w poprzednim poście. Widać to zwłaszcza po wf, który mam łączony z 3 klasami i gdy tylko ktoś wyjdzie z szatni od razu cała reszta zaczyna obrabiać mu dupę, mimo, że wcześniej była dla tej osoby miła itp. ;)

Jeśli chodzi o Śniadka to nauczyciele są tam .... dziwni. Jest podobno nauczycielka polskiego, która stawia piątki jak się narysuje konia na sprawdzianie.. Słyszałem też o sytuacji, kiedy nauczycielka francuskiego grzebała uczennicy w torbie. Większość nauczycieli jest tam dość... specyficzna i takiego pokroju. Mają sporo sprawdzianów z tego co wiem, ale nie siedzą całymi dniami w książkach i mają w sumie nie najgorsze oceny. Nie chciałbym chodzić do Śniadka, ale zazdroszczę im tam jednego - tego, jak bardzo się zgrali. Tam wszyscy się znają i ze sobą rozmawiają, raczej nie ma "grupek" tylko wszyscy są zgrani. Generalnie mam w Śniadku znajomych, którzy są zadowoleni z tej szkoły i ją wychwalają pod niebiosa, jak i ci, którzy nie do końca są nią zadowoleni.

Natomiast wszyscy moi znajomi z Żeroma są zgodni co do tego, że to świetna szkoła, wszyscy są zachwyceni. Każdy tam jest sobą, generalnie chodzą tam bardzo specyficzne i oryginalne osoby, więc jak ktoś lubi różnorodność to w Żeromie na pewno ją znajdzie (w przeciwieństwie do Śniadka i Słowaka). Szkoła jest stosunkowo mała, jednak ma swój klimat (byłem na Dniach Otwartych jak również byłem tam parę razy w ciągu roku szkolnego - i apropo tego - wcale nie ma tak dużo metali, bardziej właśnie osoby oryginalne, chłopaki z czerwonymi włosami itp). Jeśli chodzi o nauczycieli, to rzeczywiście wymagają naprawdę sporo, co skutkuje stosunkowo niskimi ocenami (zasłyszane na Dniach Otwartych: "Uczysz się do sprawdzianu 3 tygodnie i dostajesz 2"). Podobno nauczycielka od biologii daje trudne i długie kartkówki, na napisanie których masz 5 minut (a słyszane od wielu różnych osób - nie ma opcji, żeby to napisać w 5 minut, po prostu niewykonalne). Słyszałem też o ciekawym zwyczaju - uczniowie prowadzący lekcję mają prawo wpisywać oceny innym uczniom :) Wracając do ocen to naprawdę ciężko dostać 5, jednak wyniki matur z Żeroma mówią same za siebie - takie metody jak widać są bardzo skuteczne, skoro są tam o ile się nie mylę jedne z najlepszych (o ile nie najlepsze) wyniki matur w województwie. A, no i jeśli lubisz sobie dłużej rano pospać, to idź do Żeroma - mają tam na 10,11, czasem na 12 (na co raczej nie należy liczyć w Śniadku i Słowaku). No, i stosunkowo krótko mają tam lekcje (koleżanka idzie we wtorek na 12, kończy o 14.35 :p )


A tak w ogóle to na jaki profil chcesz iść ?
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
@mmaaateusz18 Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź i spore rozjaśnienie na temat tych trzech szkół. ;) Mój profil? Kieruje się raczej na biol-chem,bo szczerze powiedziawszy nie widzę się na innych profilach. W moim przypadku moim priorytetem jest teraz dostanie się właśnie do Słowackiego. Jeśli nie pójdzie z Juliuszem to spróbuje dostać się albo do Śniadka albo do Żeromskiego jak to przedtem napisałem. O Żeromskim słyszałem,że jest takim liceum,które utrzymuje się na tych wyższych pozycjach w rankingu i to było moje zdziwienie, bo raczej myślałem,że to szkoła dobra lub przeciętna. Bardzo bym liczył na szkolę oraz klasę gdzie panuje naprawdę fajna atmosfera oraz zgranie. Moja obecna klasa jest... dziwna. Porobiły się grupki. Bardzo małe zgranie jest bardzo odczuwalne (Wystarczy zrobić dość ważny dla klasy wątek na forum klasowym na fejsie. Z 19 osób zawsze się wypowiadają 4-6 te same osoby. Strasznie to nieprzyjemne. Naprawdę liczę, abym trafił na bardzo zgraną klasę :) . Jednak mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Jesteś w Słowackim co nie? Trudno się było w twoim przypadku dostać? Ile miałeś punktów z egzaminów i ocen,czy może byłeś laureatem?
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Znam to, też miałem taką klasę w gimnazjum ;)
Nie, nie byłem laureatem, byłem tylko finalistą co dawało mi +4 punkty. W sumie miałem 161 punktów i byłem 3 na liście. Generalnie uważam, że dość łatwo było się dostać. Próg do mojej klasy był najniższy w szkole i wynosił 130 punktów. Na biol-chemy było 155, 150.4 i około 144 (nie pamiętam dokładnie ;)) Ale spokojnie, nawet jak się nie dostaniesz za pierwszym razem, to możesz napisać odwołanie, ewentualnie się przepisać w trakcie roku. U mnie z klasy w ciągu roku się parę osób jeszcze przepisało do innych klas bez większych problemów. No i doszły do naszej klasy osoby z innych szkół . Mam w klasie osoby, które miały po 115, 117 punktów. Z tym, że egzaminy mieliśmy bardzo łatwe, a jeszcze ja miałem takiego farta, że test był układany jak pode mnie - trafiłem na pytania, które akurat wiedziałem :D Zawsze też możesz złożyć nie tylko na biol-chem, ale jakbyś się nie dostał to jeszcze na wszelki wypadek złóż na mat-geo albo humana, to się przepiszesz potem ;)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
161 punktów... :D Z egzaminu to ty musiałeś mieć około 90% jak nie więcej. Z ocen ... hmm same piątki i szóstki stawiam :) Odwołanie? To jest to,że jeśli ktoś będzie chciał zmienić klasę np. z bio-chem do mat-geo albo nie złoży deklaracji o chęci pójścia do szkoły do 31 sierpnia to ja się dopiero będę mógł przepisać? Myślę,że pod koniec roku będę miał około 150 punktów (w najlepszym przypadku). Za świadectwo z paskiem jest 5 pkt ,mam jeszcze 1 pkt (tak wiem dużo! ) za konkurs. Z ocen liczę na 60-70 pkt. Egzamin? Wielka niewiadoma. Uciesze się jeśli napiszę go na 70-80%. Finalistą z czego byłeś? Polski? Koleżanka ode mnie z klasy wygrała konkurs humanistyczny i została laureatem w 2 gim. Na temat jej osoby raczej nie będę się wypowiadał ;). Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Obecnie w 1 klasach Liceum macie profil ogólny? I istnieje nadal zasada,że jeśli pójdę np. na humana będę mógł pisać maturę rozszerzoną z innych przedmiotów?
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
161 punktów... :D Z egzaminu to ty musiałeś mieć około 90% jak nie więcej. Z ocen ... hmm same piątki i szóstki stawiam :) Odwołanie? To jest to,że jeśli ktoś będzie chciał zmienić klasę np. z bio-chem do mat-geo albo nie złoży deklaracji o chęci pójścia do szkoły do 31 sierpnia to ja się dopiero będę mógł przepisać? Myślę,że pod koniec roku będę miał około 150 punktów (w najlepszym przypadku). Za świadectwo z paskiem jest 5 pkt ,mam jeszcze 1 pkt (tak wiem dużo! ) za konkurs. Z ocen liczę na 60-70 pkt. Egzamin? Wielka niewiadoma. Uciesze się jeśli napiszę go na 70-80%. Finalistą z czego byłeś? Polski? Koleżanka ode mnie z klasy wygrała konkurs humanistyczny i została laureatem w 2 gim. Na temat jej osoby raczej nie będę się wypowiadał ;). Mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie. Obecnie w 1 klasach Liceum macie profil ogólny? I istnieje nadal zasada,że jeśli pójdę np. na humana będę mógł pisać maturę rozszerzoną z innych przedmiotów?
Z egzaminów miałem 85 punktów, z ocen miałem 6,6,6 i 4 ;) Byłem finalistą z historii. Tak, w pierwszej klasie mamy profil ogólny i wszystkie przedmioty, fizykę, chemię itp. Dopiero od drugiej klasy wchodzi nam rozszerzenie (aczkolwiek już teraz mamy inne podręczniki od polskiego i historii niż pozostałe klasy). Oczywiście, że możesz zdawać maturę z innych przedmiotów, niż masz rozszerzone, ale musisz się liczyć z tym, że nie będziesz miał tego przedmiotu w szkole. Sam mam taką sytuację, bo chcę zdawać maturę z wosu, którego nie będę miał w drugiej klasie.

Aha, odnośnie odwołań, to zawsze jest tak, że ktoś nie doniesie papierów i są wolne miejsca. Z resztą w klasie wcale nie musi być tych 33 osób ile jest miejsc, może być więcej, np na mat-geo jest 35.
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Wow na serio dobry wynik :O 3x6 1x4=67 punktów? O tych miejscach w klasie to nawet nie wiedziałem. Myślałem,że może być maksymalnie 30 osób do jednej klasy. Boże teraz mam 19 osób w klasie i jest nieogar, to co będzie dopiero z 35 osobami xD Chcesz zdawać maturę z WoSu,a mówisz,że w 2 klasie wchodzi rozszerzenie, a więc przez 2-3 lata będziesz miał tylko przedmioty rozszerzone tak jak obecnie mają 3 klasy maturalne?
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
MichaloxPL napisał:
Wow na serio dobry wynik :O 3x6 1x4=67 punktów? O tych miejscach w klasie to nawet nie wiedziałem. Myślałem,że może być maksymalnie 30 osób do jednej klasy. Boże teraz mam 19 osób w klasie i jest nieogar, to co będzie dopiero z 35 osobami xD Chcesz zdawać maturę z WoSu,a mówisz,że w 2 klasie wchodzi rozszerzenie, a więc przez 2-3 lata będziesz miał tylko przedmioty rozszerzone tak jak obecnie mają 3 klasy maturalne?
Tak. Odchodzą mi takie przedmioty jak informatyka, fizyka, chemia, przedsiębiorczość itp. Zostaną tylko języki, polski, matematyka, historia i przyroda, która będzie zastępowała fizykę, chemię, geografię i biologię. A skoro nie mam rozszerzonego wosu, który jest w klasie prawniczej to nie będę go miał w drugiej klasie (nad czym ubolewam xd)
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
No to z jednej strony głupio,że Ci uciekają przedmioty ścisłe już w 2 gimnazjum, ale też lepiej bo będziesz miał więcej czasu na przygotowanie się. Dlaczego więc się nie przepiszesz do klasy prawniczej,gdzie byś miał swój wymarzony WoS? xD Sory za tak wiele pytań,ale mam jeszcze jedno w Twoją stronę. Przygotowałeś się jakoś szczególnie do egzaminu gimnazjalnego czy na żywioł poszedłeś w kwietniu na test? Mówiąc "Szczególnie" chodzi mi o powtarzanie materiału, robieniu dużej ilości testów itp. :p
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
A ja będę bardzo wdzięczna za informacje o biol-chemie w Słowaku, bo ostatnio słyszałam że w drugiej klase są tam jakieś praktyki , to prawda? I czy rzeczywiście ten profil jest słaby, bo ja słyszałam dokładnie odwrotnie :)
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Hahtus, tak, to prawda, drugie klasy mają praktyki w szpitalu. Z tego co wiem, nie ma w słowaku jakiejś świetnej nauczycielki biologii albo chemii (aczkolwiek mogę się mylić). Generalnie Słowak jest znany z tego, że ma dobre humany ;)
Michalox, nie, dopiero w kwietniu sobie przypomniałem, że mam egzaminy i w ostatnią sobotę przed egzaminami przypominałem sobie biologię :) w sumie w trzeciej klasie się raczej uczyłem na bieżąco i nie miałem kłopotów z ocenami, więc miałem 3 klasę dobrze opanowaną :D Po próbnych, które poszły mi fatalnie nie byłem zbyt optymistycznie nastawiony idąc na egzamin, ale okazało się, że były akurat te rzeczy, które pamiętałem. A jeśli czegoś nie wiedziałem to pamiętam, że większość "strzałów" też miałem trafionych i dlatego egzaminy mi poszły tak dobrze. Po prostu miałem szczęście ;)
 

pomaranczkaaa

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej.
Nie wiem czy Wam pomogę, ale...
no ja chodzę do Śniadka w prawdzie do pierwszej klasy i może nie jestem jakaś taka super ogarnięta w tej szkole, ale sporo mogę powiedzieć o tej szkole. Chodzę na profil biol-chem-obcy.
Pierwsza rzecz to wszystkich którzy sie wybierają na taki profil to drugi język obcy jest w rozszerzeniu, a nie angielski (pisze tak, bo 90% mojej klasy, w tym ja, uwazalo ze ida na angielski rozszerzony)
jezeli chodzi o progi punktowe to w tym roku najwyzszy miał zwykły biol-chem (chyba 160 pkt) u mn mnie bylo kolo 153-154, na innych profilach bylo podobnie (tak miedzy 135+, ale tego na 100% nie wiem bo nie pmietam)
ale, ale znam ludzi ktorzy sie podostawali po odwołaniach ze 130 pkt na biol-chem czy moze 125 pkt mieli
jezeli chodzi o nauke to w pierwszej klasie jest nawet lajcik, zdarza mi sie nie otworzyc ksiazki przez 3 dni i nie odrabiac niczego
nauczyciele? to zalezy znajdzie sie super, zajebistych, miłych, fajnych ogarniętych, dla ucznia, sa tez wymagajacy ale dobrze uczacy, ale sa tez dziwni tak jak których z uzytkownikow wczesniej napisał faktycznie jest taka nauczycielka która stawia 5 za narysowanie konia.
jeżeli chodzi o moje przedmioty profilowane to z chemią jest tak średnio, ale słabo nie jest, natomiast z bio ja niestety trafilam na taką nauczycielke którą wszyscy mają gdzies, ale naprawde są nauczycielki które b. dobrze uczą ( no i od przyszlego roku na rozszerzeniu zmienia mi sie, wiec sie nie przejmuje).
atmosfera itd?
ogolnie jest fajnie nie widac jakis podzialow, ludzie nie wytykaja sie palcami.
na klase trafilam fajna, zgrana,
i wbrew pozora co mowia o tym ze panuje w sniadku wyscig szczurow przynajmniej ja raczej tego nie czuje wszyscy sie na luzie zachowuja.
No myśle że to tyle co moge napisac, no dopiero jestem w tej szkole czwarty miesiac, wiec..
a no i zapomnialam Dzień śniadowej koszulki - nie pytaja (najlepsze co sie moze zdarzyć) ;)
 

Sailror

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2013
Posty
39
Punkty reakcji
1
No to tak... jestem w pierwszej klasie na biol-chemie w Słowaku i generalnie nie jestem zadowolony.
Mam świetną panią od biologi po prostu ubóstwiam ją, ale w tej szkole wszystkie nauczycielki od biologi do matury przygotują to mogę zapewnić. Chemia no to tu jest tragedia jeśli chodzi o nauczycielki. Nie potrafią wytłumaczyć, popełniają rażące błędy. I z pozostałymi przedmiotami nie jest różowo... Fakt trafią się świetni nauczyciele, ale większość jest straszna. Wymagają bardzo dużo od biolchemów z przedmiotów nie rozszerzonych. I moja rada nie wybierajcie Niemca, bo z tymi nauczycielkami to strata czasu, jest świetna nauczycielka od rosyjskiego więc bardzo polecam.
Atmosfera jest prze świetna. Mam świetną klasę, ogólnie ludzie są tu dla siebie raczej mili.

No to tak... jestem w pierwszej klasie na biol-chemie w Słowaku i generalnie nie jestem zadowolony.
Mam świetną panią od biologi po prostu ubóstwiam ją, ale w tej szkole wszystkie nauczycielki od biologi do matury przygotują to mogę zapewnić. Chemia no to tu jest tragedia jeśli chodzi o nauczycielki. Nie potrafią wytłumaczyć, popełniają rażące błędy. I z pozostałymi przedmiotami nie jest różowo... Fakt trafią się świetni nauczyciele, ale większość jest straszna. Wymagają bardzo dużo od biolchemów z przedmiotów nie rozszerzonych. I moja rada nie wybierajcie Niemca, bo z tymi nauczycielkami to strata czasu, jest świetna nauczycielka od rosyjskiego więc bardzo polecam.
Atmosfera jest prze świetna. Mam świetną klasę, ogólnie ludzie są tu dla siebie raczej mili.
Są tu świetne mat-fizy i humany ale biol-chem jest średni. A już olimpiady leżą, chemia masakra ja się bd przygotowywał do olimpiady z moją panią z gimnazjum, wie więcej niż wszystkie w tej szkole. No ja ogólnie nie polecam, ale wasz wybór. Jak byście mieli jakieś pytania to śmiało na wszystkie bd się starał odpowiedzieć.

I takie pytanie do ludzi ze Śniadka ... Interesuje mnie profil biol-chem-fiz jest ktoś może na nim? jak ktoś ma jakieś info to piszcie, bo zastanawiam się nad przepisaniem a niechałbym wpaść z deszczu pod rynnę.
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
To strasznie średnio, bo właśnie na biol-chem w Słowaku byłam nastawiona. I jedyną alternatywą jest Żerom, który wszyscy znajomi mi odradzają "bo zniszczę sobie życie" :D
A jeśli chodzi o Śniadka to 5 lat temu była tam fajna biolożka, niestety nie wiem czy jeszcze jest ;)
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Hej. :D Dawno tutaj nie zawitałam. Widzę że dużo osób zdążyło sie wypowiedzieć. :D
Słuchajcie bo ja się zastanawiam nad szkołą, w której jest duży nacisk na języki.
Nie wiem czemu ale przez jakiś czas mnie ciągnie do Żeroma. Przykładają tam dużą wagę do nauki jezyków? :) I czy ze średnią 4.30 - 4.45 by mnie przyjęli? Wyniki z egz (na podstawie próbnych : human - ok. 85 % mat, przyr : 70% ang podst: ok. 90% ang roz: ok 90% ? )
Bo ja na zadem biol-chem czy mat-fiz nie zamierzam się wybierać. W ogól z tych przedmiotów leżę. Historia ? W miarę... jedyne co mnie irytuje to daty, które pogarszają moją sytuacje.

Zastanawiałam się też nad Staszicem (ale to już w Ostrowcu) .

O Słowaku mi nawet nie mówcie, nie mam za bardzo przekonania do tej szkoły.
I nie wiem czy to jest prawda ale słyszałam od koleżanki, że chodzą tam bogacze i " modelki "

Serio juz sama nie wiem co mam ze sobą zrobić.
Na razie moja lista szkół wygląda tak: Staszic, Żerom i może Norwid

Pomóżcie.. Gdzie naciskają na języki?




A i wiecie że podobnież w Gałczu mają nie robić rekrutacji w tym roku?
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
akurat właśnie w Słowaku naciskają na języki xD o Norwidzie i Staszicu się nie będę wypowiadać, bo nie wiem nic o tych szkołach <prawie nic> natomiast odnośnie Żeroma to nie słyszałem nic o językach. Ale z takimi wynikami próbnych jakie podałaś myślę, że spokojnie byś się dostała do Żeromskiego ;) a to odnośnie bogaczy i modelek w Słowaku to nieprawda. ;) nie ma czegoś takiego, że ktoś się wywyższa, bo jest bogatszy , przynajmniej się z czymś takim nie spotkałem :)
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Ale mówię Ci jest coś co mnie odrzuca od tej szkoły. Chociaż nie wiem co xD
Serio? Ja od wielu tak słyszałam o tych " modelkach " :D -
A co możesz mi powiedzieć o Żeromie?
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
angie98 napisał:
Ale mówię Ci jest coś co mnie odrzuca od tej szkoły. Chociaż nie wiem co xD
Serio? Ja od wielu tak słyszałam o tych " modelkach " :D -
A co możesz mi powiedzieć o Żeromie?
Żerom to fajna szkoła moim zdaniem. Z pewnością bardzo dobrze Cię tam przygotują do matury. Słyszałem, że geografia jest tam na naprawdę wysokim poziomie, bo mają najlepszą nauczycielkę od geografii. W ogóle jak byłem tam na dniach otwartych to wszyscy nauczyciele byli bardzo mili i to dobra szkoła moim zdaniem. Ludzie są tam również bardzo fajni, zgrani i kolorowi, dużo subkultur :D sam budynek jest całkiem ładny i odnowiony, aczkolwiek moim zdaniem trochę mały (wiem, bo miałem przyjemność parę razy zwiedzić tą szkołę) Aa z tego co wiem to lekcje zaczynają się tam od 7,30 ,ale często mają na późniejsze godziny, np. na 10 czy 12 :D Nie wiem co jeszcze byś chciała wiedzieć, tak ogólnie co tam wiem wszystko Ci powiedziałem, ale jakbyś miała jeszcze jakieś pytania to śmiało, jak będę wiedział to odpowiem :D
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
@maaateusz18a jak z językami obcymi?
A jeszcze ciekawi mnie profil pol-biol-ang w Piłsudzkim.
Co wiecie o tej szkole? Dobry poziom nauki? Fajna atmosfera? Dobrze tam stoją języki obce? Jacy nauczyciele? ;)



ejjj... odpowie mi ktoś? :D
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Jest tu ktoś kto jutro (16.01.2014) ma lekcje z Panią Stradomską przed lub po dużej przerwie, albo ewentualnie wie czy jutro w takich godzinach można ją zastać ? :p
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Heej. ;D

Żyjecie? Cały czas czekam na wasze opinie xD

Jeszcze raz zapytam: co sądzicie o Piłsudzkim?

angie98 napisał:
ciekawi mnie profil pol-biol-ang w Piłsudzkim.
Co wiecie o tej szkole? Dobry poziom nauki? Fajna atmosfera? Dobrze tam stoją języki obce? Jacy nauczyciele? ;)
Cały czas myślę nad wyborem, serio nie chcę podjąć pochopnej decyzji i nie chcę niczego żałować.
Która szkoła? Żeromski czy Piłsudzki lepszy?
Pozdrawiam :)
 
Do góry