Szkoła średnia w Kielcach

muza_101

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
No to jak Wy pytacie to i ja ;P jest ktoś z klasy 1 de biol-chem z Żeroma? :D
 
H

humanistka

Guest
Podajcie jakieś szczegóły dotyczące spotkania 1 d z Żeromskiego. Wiecie, godzina, konkretne miejsce, jakiś ogólny plan. Dzięki.
 

NataliePawelec

Nowicjusz
Dołączył
25 Kwiecień 2013
Posty
18
Punkty reakcji
0
Do ludzi z Żeroma: Chce się ktoś może zamienić z klasy biol-chem na humana? Pewnie nikt ale mimo wszystko pytam. :D
 

kurczaczek_96

Nowicjusz
Dołączył
30 Styczeń 2012
Posty
102
Punkty reakcji
1
Somerhalder napisał:
Do ludzi z Żeroma: Chce się ktoś może zamienić z klasy biol-chem na humana? Pewnie nikt ale mimo wszystko pytam.
spokojnie, ktoś się trafi na pewno. sama mam w klasie koleżankę, która z bio-chemu się przenosiła ; )
 

niezdecydowana16

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2013
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Kielce
Hej, jestem w tej chwili w Langiewiczu na hotelarskim, ale chciałabym się przenieść do piłsuda na humana. Miałam 87.20 pkt, egzaminy mi nie źle poszły. mam szanse się tam przepisać?


niezdecydowana16 napisał:
Hej, jestem w tej chwili w Langiewiczu na hotelarskim, ale chciałabym się przenieść do piłsuda na humana. Miałam 87.20 pkt, egzaminy mi nie źle poszły. mam szanse się tam przepisać?
sorki 89,20
 

angie98

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2013
Posty
32
Punkty reakcji
0
Cześć. Już 3 klasa i wiadomo : egzaminy i wybór szkoły. Nie chce podjąć pochopnej decyzji i wolę wczesniej wybrać. Interesuje mnie profil humanistyczny.
Rozpatruję oferty szkół takich jak:
- Norwid
- Gałczyński
- Ściegienny
- Żeromski

Przede wszystkim proszę o opinię Gałka i Norwida. Bo o Żeromie dostałam dość dużo informacji.
 

kanarek123

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
angie98 napisał:
Cześć. Już 3 klasa i wiadomo : egzaminy i wybór szkoły. Nie chce podjąć pochopnej decyzji i wolę wczesniej wybrać. Interesuje mnie profil humanistyczny.
Rozpatruję oferty szkół takich jak:
- Norwid
- Gałczyński
- Ściegienny
- Żeromski

Przede wszystkim proszę o opinię Gałka i Norwida. Bo o Żeromie dostałam dość dużo informacji.
Ja jak koleżanka z pytaniem ale inna szkoła. Czy polecacie Piłsudskiego? Coś różne opinie słyszałem, a też co sądzicie o ZDZ?
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Siema ludzie! Jestem teraz w 3 gimnazjum. Niedługo egzaminy i wybór szkoły. Mógłby mi ktoś podać jakieś informacje,opinię na temat paru szkół w Kielcach? Chodzi mi głównie o liceum:
-Śniadeckiego
-Słowackiego
-Żeromskiego
-Ściegiennego
Jeśli by mógł ktoś napisać odpowiedź na mój komentarz niech proszę uwzględni atmosferę w szkole oraz nauczycieli :)
Pozdrawiam!
 

Hahtus

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
20
Punkty reakcji
0
Z tego co słyszałam (zaznaczam że również 3gimbaza)to:
- do Sniadeckiego trudno się dostać, ale utrzymać już daje radę+ podobno jest super nauczyciel matematyki
-w Żeromie trudno się utrzymać (podobno presja) ale próg niższy
-o Ściegiennym nie mam pojęcia, bo to ostatnia szkoła do której chcę iść :)
-Słowacki- próg ogarnięty, no i wspaniały profil biol-chem

I tu pojawia się moje pytanie- jaka waszym zdaniem jest najlepsza szkoła z profilem medycznym? Poza Słowackim :)
 

Adi222

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
hej, ja też mam niestety problem z wybraniem liceum ;)
Zastanawiałam się głównie nad trzema szkołami tzn:
- Słowacki
- Żeromski
- Sniadek
Właściwie o Żeromie słyszałam różne opinie, ale tak na prawdę nie wiadomo co jest prawdą, więc chciałam się jeszcze dokładniej dowiedzieć
Tak samo Śniadek. Niby dobra szkoła, ale słyszałam już wielokrotnie, że snobistyczna itp.
Za to o słowaku słyszałam same najlepsze rzeczy, że miła atmosfera, dobrzy nauczyciele no i wysoki poziom. Poza tym zależałoby mi na programie DSD, który jest z tego co słyszałam tylko w słowackim. Tylko, że chciałabym iść na profil biol-chem lub mat-fiz, a słyszałam, że biol-chem w słowaku jest dość słaby, a mat-fiza nie ma, chyba, że z informatyką, w której za bardzo sobie nie radzę ;)

Jak myślicie, lepiej wybrać po prostu jakąś inną szkołę, czy iść do słowaka na prawniczy na przykład i brać po prostu korki z chemii i fizyki?
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
Bardzo dziękuje Hahtus'ce (Tak to się odmienia? :| ) jak również Adi za opinie na temat szkół. Ja słyszałem na razie parę "Stereotypów" na temat Żeromskiego m.in. Metale,glany,używki itp. Czy to prawda? Nie mnie to oceniać. Stereotypy stereotypami. Natomiast o Śniadeckim słyszałem głównie,że panuje tam pewna hierarchia (bogaci - NIE bogaci) (zdolni,laureaci,szóstkowi- "zwykli" uczniowie). Jednak nie należy się tym kierować,bo ile w tym prawdy? :) Ja bardzo bym się chciał dostać do Słowaka na bio-chem. Pewnie z punktami będzie coś 135-140^. Dość dużo jak na moje umiejętności ale cóż. Jakoś się da radę.
@Adi. Bio-chem w słowaku słaby? Myślę,że to zależy na jakich nauczycieli trafisz.
 

maaateusz18

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
Pytacie o Słowaka. Chodzę tam już 3 miesiące i co nieco już zdążyłem się w tej szkole zorientować. Na początku byłem tą szkołą zachwycony, szybko jednak minęło i teraz mam... mieszane uczucia.. Z jednej strony ludzie są w większości mili i gadatliwi, podejdą do Ciebie na korytarzu i zagadają , jednak z drugiej strony jak już ktoś napisał na tym forum, będą Ci obrabiać d*pę za plecami (sam mam takie osoby w klasie) . Jeśli chodzi o nauczycieli to jestem na pol-hist-ang i od przedmiotów rozszerzonych mam bardzo dobrych nauczycieli, którzy nie myślą, że dzieci są mądre i się same nauczą tylko po prostu oni uczą. Natomiast nauczyciele pozostałych przedmiotów moim zdaniem pozostawiają wiele do życzenia, a teksty w stylu: "Jesteście human, to nie musicie tego umieć" , ewentualnie "No to to Wam wystarczy, żeby zdać maturę na 30%" są powtarzane bardzo często, zwłaszcza na matematyce i fizyce. Piszcie co chcecie jeszcze wiedzieć, jak będę wiedział to Wam powiem ;)

Ewentualnie możecie też pytać co nieco o Śniadka i Żeroma, bo mam tam znajomych to też trochę wiem o tych szkołach :p
 

MichaloxPL

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2013
Posty
70
Punkty reakcji
2
@maaateusz18 nie ulega wątpliwości,że na pewno jesteś bardziej ogarnięty co do sytuacji w Słowaku. Co do ludzi: zależy na jakich trafisz :) To,że trafiłeś na 10-20 takich osób nie oznacza,że kolejne 20 będzie robiło to samo. Zresztą jeśli naprawdę masz takich "znajomych" to współczuje. Mógłbyś podać trochę info o Śniadku i Żeromie? Jak tak to będę bardzo wdzięczny! :p
 
Do góry