Sprawdź Swój Herb Rodowy!

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
a mój jest :D hihra masz coś na temat Herbu BROCHWICZ ? :D jesli tak to poproszę o jakieś info :D jak będę mogła to się czymś odwdzięczę :) Pokaż załącznik: 7061
Tylko to zdołałam znaleść:

W polu srebrnym jeleń czerwony w biegu, w prawo, z koroą ztotą na szyi. Nad herbem hełm w koronie, bez klejnotu.
Brochwicz Herb ten występuje na śląskich pieczęciach już w drugiej połowie XIII wieku. Najbardziej rozpowszechnił się na ziemi krakowskiej, lubelskiej, sandomierskiej, sieradzkiej oraz na Śląsku.
 

souL_

Be my very own constellation... =*
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
877
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Tarnów
Mojego brak:p
Ale za to mojej mamy panieńskie jest:p
M********– HERB KORCZA, ŁODZIA, ROLA, TRZASKA

Skąd mam wiedzieć, jakie to herby??:p
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //

Uncle_Sam

Zbanowany
Dołączył
14 Czerwiec 2005
Posty
554
Punkty reakcji
0
Wiek
113
Herb Doliwa:
200px-Herb_Doliwa.jpg


Herb Sas:
200px-Herb_Sas1.jpg
 

hihra

// Żyjący paradoks //
Dołączył
26 Styczeń 2006
Posty
1 433
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
// Kraków //
moj herb, to herb Junosza, ale rysunku jakos nie widze :/

To jest Twój herb nika19:

junosza.gif


+ informacje o nim

Herb z okresu Dynastii Piastów.
Rok powstania 1253.
Ilość rodów: Herbem pięczętowało się 107 rodów.
Opis: W polu czerwonem na murawie lub bez takowej - baran srebny. Nad hełmem w koronie pięć piór strusich.
Legenda herbowa:
Rycerz Junosza (młodzieniec) z dużym orszakiem przyjaciól jechał na własne wesele. Przy samym wyjeździe przed Junoszą skakał uciesznie biały baran na znak dobrej wróżby. Wkrótce też orszak natknął się na podjazd Krzyżaków grasujących w okolicy. Junosza pokonał wroga. Wywiedziawszy się zaś, że w pobliżu obozują znaczne siły Krzyżaków, podstępem uprowadził nieprzyjaciołom konie, a pieszych bez trudu pokonał. Uwalany krwią wrogów bohater zdążył na czas przybyć na wesele. Na pamiątkę wydarzeń otrzymał w herbie białego barana w polu czerwonym. Od tego czasu w Polsce, w obawie przed nieprzyjacielskimi zagonami, panu młodemu w drodze na wesele towarzyszą wielkie poczty zbrojnych swatów.
___________________________________________________________________________________
ja ewentualnie mogłabym mieć taki herb :]
Herb_Starykon.jpg

Dlaczego ewentualnie?
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
ale po co mam się z tą osobą hajtnąć, jeżeli to jest herb rodu, od którego pochodzi moje, że się tak wyrażę panieńskie nazwisko :D
 

golem

Nowicjusz
Dołączył
10 Grudzień 2005
Posty
981
Punkty reakcji
0
ale po co mam się z tą osobą hajtnąć, jeżeli to jest herb rodu, od którego pochodzi moje, że się tak wyrażę panieńskie nazwisko :D

Przecież wcześniej pisałaś że Twojego nazwiska nie ma na tej liście.Oj coś kręcisz. :D
 

veleda

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
3 065
Punkty reakcji
1
no bo nie ma :D ale wkońcu skądś to moje nazwisko się wywodzi ;} dlatego też napisałam, że taki herb mógłby być ewentualnie :]
 
Do góry