Sprawdź Swój Herb Rodowy!

michaass

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Chciałem się was dowiedzieć może wiecie :eek:k: specjaliści czy jeśli ktoś posiada parę herbów to w jaki sposób dowiedzieć się który jest ten najbardziej odpowiedni i dokładny.
Mam nazwisko na Śl******* posiadam herb Junosza ale moje nazwisko występuje także przy innych.
Od mojej dalszej rodziny dowiedziałem się informacji które wskazują na nowe dane wskazują że jestem w 90& polakiem i 10% duńczykiem.
skąd mam wiedzieć czy posługuję się właściwym herbem i jak to sprawdzić?
kto mi powie?
 

Attachments

  • 200px_Herb_Junosza.jpg
    200px_Herb_Junosza.jpg
    64,2 KB · Wyświetleń: 43

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
ja też Junosza jestem :) a jaką końcówkę masz nazwiska? właściwie ważne jest tylko nazwisko, te 10% jest nie ważne, chyba że z lini po tym duńczyku jesteś prosto i masz jego spolszczone nazwisko, wtedy junosza na pewno nie jesteś.
 

madziula1111

next.
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
647
Punkty reakcji
1
82.gif

GOZDAWA ;D
 
P

Październik

Guest
po jednej stronie Nałęcz ( od babci ) po drugiej Golędzinowski ( własny ). a tak to z mojego obecnego nic nie wynika :D
 

nalewa

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam mam problem mianowicie od dłuższego czasu szukam swojego herbu tzn. jakiegoś obrazka przedstawiającego mój herb. Nazwa herbu - Nalewka
 

wynqsuperior

Nowicjusz
Dołączył
10 Kwiecień 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Pepperland
Dobre, dobre ; )))

Od strony ojca:

Herb Prus I

prus.jpg



Herb Ślepowron

slepowron.jpg



Herb Szeliga

szeliga.jpg



Od strony matki:

Herb Nowina

nowina.jpg



Dobre, to my wszyscy szlachcice jesteśmy, prawda była... x ))))

x
 

Brzydula112

Bywalec
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
170
Punkty reakcji
55
Miasto
Śląsk
Fajny temat :)

Moje to:

Herb Junosza
Herb_Junosza.jpg



Herb Sas
herbsas.jpg



Na jednej stronce był również herb Gryf, ale na Wikipedii nie znalazłam mojego nazwiska :D
 

Boryna

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moja koleżanka z Czech napisała:

ja mam takę wielkę prożbe. Ja szukam w Polsce historii mojej rodziny. Moje babcia rozmawiala s moję mamę jak była malutka, że pochodzime z dawnego rodu szlaheckiego. A że dziadek mojej babći (to był mój prapradziadek) ciały nasz majątek propił i prograł w kościach.
Odkryła siem naraże imie i nazwysko mojego pradiadka i prababci. Na urząndu stanu cywilnego Jeleniec - gmina Stanin mi powiedżieli, że rodzice mojej babci byly : Ponikowski Joachym i Mariana Gregorzyk
Wienciej inforamci niemaję.
Ponikowski rod należel do herbu Belina.
Znałazłam na netu tylko informacje o herbu, a Ponikowskim Antoni który sie urodził o rok póżniej (1878) jak mój pradziadek (1877). Je możliwe, że to był jego brat. A dalsie informacje już niemam.

Jeśli ktoś może pomóc uzyskać jakieś informacje na temat jej rodziny proszę o wiadomość na artmarz@poczta.onet.pl
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Nierzetelna ta stronka, bo O herbie mojej rodziny nie ma ani wzmianki, a wygląda on tak [Przetrwał w dokumentach rodzinnych, na wiki tez jest]:
herb "Piotrowski"
200px-Piotrowski-kniaz.jpg

A spośród podanych na stronie herbarza, sprawdza się:
herb świnka
150px-POL_COA_%C5%9Awinka.svg.png

herb korwin
200px-Herb_Korwin.jpg

A z mojego obecnego nazwiska,
herb Kościesza
200px-POL_COA_Kosciesza_I.svg.png

:D
 

Avior

Bywalec
Dołączył
16 Kwiecień 2009
Posty
1 009
Punkty reakcji
96
Teściowa miała rację! Mezalians straszliwy mój małżonek popełnił, gdyż jemu trzy herby do wyboru się należą (Pilawa, Pomian lub Wadwicz) a moje rodowe nazwisko jest równie plebejskie jak stan mojego konta w dniu ślubu. Aczkolwiek ja szukałam tu: http://www.wykop.pl/ramka/93490/genealogia-dynastyczna-sprawdz-swoj-herb-rodowy .
Nie miałabym ja wejścia na salony, chyba nawet na guwernantki zubożałe szlachcianki się brało...
 

Igrys

Stały bywalec
Dołączył
5 Wrzesień 2009
Posty
1 038
Punkty reakcji
167
Wiek
47
Miasto
.
link nie dziala, a taki bylem ciekawy...


:(
 
Do góry