Samodzielna nauka języka obcego.

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Aktualnie uczę się tematami jakie mam w profesorze. Rok temu wypisywałem słówka ze słownika do zeszytu. Ale to było chyba marnowanie czasu.
A to jak ty zrobisz to już Twój wybór. Jak Ci wygonie, jak wolisz. Możesz uczyć się słówek z tematyki, która cie interesuje. Ale najpierw słówka podstawowe.
To chyba tyle. Trzymamy kciuki, a Ty pędzi już do nauki zanim Ci młodociany zapał przejdzie. ;)
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Właśnie kupiłam sobie słownik i teraz zaczynam się uczyc. Jeszcze czekam na książkę.

Pozdrawiam.


--------------------
Only love, only love can leave such a mark,
But only love, only love heal such a scar.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Słuchajcie, mam jeden problem.
Otóż nie wiem jaką metodę mam wybrac żeby uczyc się słówek. Wiem, że powinnam wypracowac własną metodę. Znam fiszki, jestem wzrokowcem ale czy mogę sobie słówka nagrac na mp3. Czy to dobry pomysł.
Tylko, że teraz się trochę zmartwiłam, ponieważ tata mi powiedział, że gdy nawet się nauczę słówek i tą gramatykę będę umiała, będzie mi się trudno porozumiec w tym języku. Co mogę mu powiedziec, że jak będę umiała język nie będzie tego problemu.
Pomóżcie, ale naszczęście motywacji nie straciłam.

I to mój ostatni juz problem. Mama się do mnie chciała przyłączyc, ale powiedziała, że gdy się zacznie uczyc zajmie jej to 3 lata. (dla niej to trochę dużo czasu) Można się szybciej samemu nauczyc.

Pozdrawiam.


--------------------
Only love, only love can leave such a mark,
But only love, only love heal such a scar.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Musisz pokombinować. Jeśli chcesz sobie słówka nagrywać na mp3 to czemu nie? Jeśli to Ci będzie pomagało.

a tu wskazówka spryciarze Może się przyda
tu są chyba jakieś nagrania Duński zalogój się i możesz pobrać, hasło "dunski"
Także na formowisku jest temat o sposobach nauki. Poszukaj w "Edukacja"

pozdrawiam
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Dzięki.



--------------------
Only love, only love can leave such a mark,
But only love, only love heal such a scar.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Słuchajcie, uczę się w tej chwili słówek. Jest ich chyba 25 czy 30 dokładnie nie wiem i nie mogę za Chiny ich przyswoic. Próbowałam metodą fiszek, nagrywałam na mp3 i nic. Co mam zrobic. Pomóżcie. A co do słówek są to zwroty grzecznościowe.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Słuchajcie, uczę się w tej chwili słówek. Jest ich chyba 25 czy 30 dokładnie nie wiem i nie mogę za Chiny ich przyswoic. Próbowałam metodą fiszek, nagrywałam na mp3 i nic. Co mam zrobic. Pomóżcie. A co do słówek są to zwroty grzecznościowe.
Jak niby pomóc kiedy nie wchodzi Ci do głowy? Rób dużo przerw i nic na siłę, cierpliwości.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Robie przerwy nawet 1 dniowe i tez nic.

No nic muszę sobie jakos poradzic.

Pozdrawiam.
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Robie przerwy nawet 1 dniowe i tez nic.

No nic muszę sobie jakos poradzic.

Pozdrawiam.
Również pozdrawiam, jeśli chodzi o metody nauki jako takiej to raczej w dziale edukacja, tu raczej rozmawiajmy o językach jako takich, ale jeżeli mogę coś poradzisz to przy nauce zwrotów grzecznościowych od których zazwyczaj zaczynają się kursy wypadało by wiedzieć co dokładnie one oznaczają. Ucząc się dzień dobry wiedzieć który wyraz to dzień, a który dobry (oczywiście podałem banalny przykład, ale mam nadzieje, że wiesz o co mi chodzi).
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Wiem o co Ci chodzi. (podałeś przykład "Dzień dobry" po duńsku: "God morgen" (rano) Dzień dobry (po południu) God dag - god - dobry dag - day.

Tu się o metodach nie rozmawia, tylko o językach. Trochę ciężko się uczyc, ponieważ te wszystkie zwroty są do siebie podobne. Podam jeszcze jeden przykład (taka ciekawostka) - Zwrot: "Zgadzam się" po duńsku znaczy: Det er jeg enigi, co po doslownym tłumaczeniu oznacza det er - to jest jeg -ja enigi - zgadzac się (jedynie ostatni wyraz się zgadza)

Pozdrawiam.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
Cześc Wszystkim!

Gdy surfowałam po necie, trafiłam na fajną stronkę. Ta stronka jest o sposobach uczenia się języków obcych dla tych osób, które dopiero rozpoczynają naukę. wskazówki

I tutaj taka książka, udowadniająca, że można się nauczyc. klik

Pozdrawiam wszystkich i zapraszam do komentowania.
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Ja się uczę szwedzkiego sama i daję radę mruga.gif . Na razie poziom średnio zaawansowany.
Może napisz coś więcej. Przede wszystkim, jaką metodą uczysz się słówek. Staż, doświadczenia itp.

Mam nadzieję, że moderator nie będzie miał nic przeciwko rozszerzeniu dyskusji poza język Duński. :)
 

Lobo2007

Wyjadacz
Dołączył
25 Wrzesień 2007
Posty
10 249
Punkty reakcji
381
Wiek
44
Może napisz coś więcej. Przede wszystkim, jaką metodą uczysz się słówek. Staż, doświadczenia itp.

Mam nadzieję, że moderator nie będzie miał nic przeciwko rozszerzeniu dyskusji poza język Duński. :)
O.K. Ale na razie nie edytuje nazwy.
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Słówek uczę się na pamięć, mam karteczki z nimi, które przypinam na lodówce, przy komputerze i na tablicy korkowej ^^ . Czytam też strony szwedzkie, siostra przysyła mi czasem książki (z których jeszcze mało rozumiem, ale podkreślam słowa, których znaczenia nie znam i potem sprawdzam) . Rozmawiam też często z siostrą po szwedzku (bo ona mieszka w Szwecji). To chyba najlepsza metoda nauki ^^ .
 

michael111

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Jesli potrzebujecie słowniki, leksykony, rozmówki w języku duńskim to zajrzyjcie na tą stronę.Znajdziecie tam te książki w przystępnej cenie a ponad to bardzo dużo rabatów i promocji na książki zapisane cyfrowo. Jeśli jesteście ekologami lub przynajmniej zależy wam na zdrowym i nieskażonym świecie to naprawdę chętnie zapraszam bo jednak nie wykorzystuje sie papieru do produkcji tych jakże podręcznych książek i gazet.

ZAPRASZAM NA STRONĘ

http://www.nexto.pl/?pid=149528


Nexto to bardzo znana firma o dużej renomie wśród ludzi, którzy cenią sobie wygodę i wysoki standart. Jeśli stoisz w korku, jedziesz pociągiem już kilka godzin, a twoje papierowe gazety właśnie polałaś kawą to zastanów się czy warto? Książki zapisane cyfrowo pozwolą ci na komfort jazdy i pozwolą że lepiej będziesz mogła skupić się na literaturze.
I uwierzcie, że nie robię tego dla własnych korzyści tylko dlatego, że od jakiegoś czasu korzystam tylko z tego rodzaju nośników i jestem z tego bardzo zadowolony.

Serdecznie pozdrawiam!!!
Michał
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Słówek uczę się na pamięć, mam karteczki z nimi, które przypinam na lodówce, przy komputerze i na tablicy korkowej ^^ . Czytam też strony szwedzkie, siostra przysyła mi czasem książki (z których jeszcze mało rozumiem, ale podkreślam słowa, których znaczenia nie znam i potem sprawdzam) . Rozmawiam też często z siostrą po szwedzku (bo ona mieszka w Szwecji). To chyba najlepsza metoda nauki ^^ .
takie sprawdzanie musi zajmować masę czasu. A jak wymowa? Zdarza się, że nauczysz się słówka ze złą wymową?

Wcześniej ktoś tu pisał o filmach. Musiałbym spróbować. Trzeba sobie urozmaicać naukę w końcu :D
Wie ktoś skąd można pobrać odpowiednie filmy? Najlepiej jak by były komedie. Typu "Buddy", "Malcolm", "Kochamy Dżejsona?" czy coś w tym stylu.
 

Ginewra_

Muchacha negri.
Dołączył
12 Lipiec 2007
Posty
764
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Gdzie nikt mnie nie znajdzie.
Czy ja wiem... jak nie mam co robić, to po prostu siadam i sprawdzam te słówka, potem się uczę na pamięć ;) . Co do tej wymowy to bywa, ale częściej jest tak, że nauczę się dobrej wymowy, ale nie pamiętam pisowni ^^ . Właśnie też szukam filmów, ale nigdzie nie ma nic po szwedzku :( . A przydałyby się...
 
Do góry