Rozwój osobisty - książki, które warto przeczytać

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
książka którą na pewno warto przeczytać jest "NIebo na Ziemi" Konrada Milewskiego... książka o spełnianiu marzeń i szukaniu cudów dla mnie lepsze niż Alchemik Cohelo bo daje dużo wartościowych porad
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Tytuł: Opowieść Rainy
McDaniel Lurlene
jest bardziej książka dla młodzieży są tam różne opowieści miłosne i takie tam :)
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
83-922561-2-3.jpg
65139.jpg
mlody_bogaty.jpg
 

Gabi):)

Nowicjusz
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
4 684
Punkty reakcji
0
Wiek
16
tytuł: Kiedy się miłość śmiercią stała...
Autor : Krzysztof Kamil Baczyński
"śmiercią stała i runął na nas ognisty strop, błogosławieni ci, co im za mała było ta trwoga dla serc i dla rąk..."
Polecam jeśli kogoś interesują również wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
 

evoreactor

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2008
Posty
257
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Miasto
południk zero.
Śmiało mogę polecić 'Etykę nikomachejską' Arystotelesa.

Zawarł on tam szereg porad dotyczących życia. Moim zdaniem warto zaznajomić się z jego filozofią.
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
dla mnie wazne zeby ksiazka byla przystepna dla mnie jak jest u was.... nie jednokrotnie spotkalam sie z poradnikami w ktorych byly porady ktroych nie mozna bylo wykorzystac...
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
czytalam ta ksiazke bardzo ciekawie przedastawia nasza psychike ale brakowalo mi w niej czegos co moglasbym wyniesc dla siebie jakas zlota mysl...
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Potęga podświadomości - koniecznie
De Melo - na prwadę warto, ale raczej dla poszerzenia świadomości niż dla jej uporządkowania
ROGOLL Rüdiger : Aby być sobą : wprowadzenie do analizy transakcyjnej. - Warszawa : Państ.Wydaw.Nauk., 1989. - (Logos) ...

Trochę psychologi transakcyjnej - dla mnie rewelacyjna gałąź psychologii współczesnej - nikt tak prosto i tak celnie, i tak przekonywująco nie wytłumaczył mi
instrukcji obsługi człowieka



Koncepcja osobowości (składniki Ja):
Rodzic - Dorosły - Dziecko

Stan Ja w analizie transakcyjnej to spójny zbiór uczuć i doświadczeń bezpośrednio powiązanych z odpowiadającym im spójnym zbiorem zachowań.

Każda osoba przejawia trzy stany Ja, będące źródłem indywidualnych i zróżnicowanych zachowań: stan Ja Rodzic, stan Ja Dorosły i stan Ja Dziecko. Jako pierwszy rozwija się stan Dziecka, jako ostatni stan Dorosłego - kiedy dziecko usiłuje zrozumieć świat i odkrywa środki nacisku na innych.

Jeśli chcesz wiedzieć/zrozumieć czemu się kłócisz z partnerem/partnerką rodzicami to, to jest książka dla ciebie!
polecam i pozdrawiam
 

czarna!!

Nowicjusz
Dołączył
14 Wrzesień 2007
Posty
437
Punkty reakcji
0
hmm piszesz tak o tj ksiazce ze normalny smiertelnik nie ma pojecia o polowie z tych slow ;) i tak jest niestety w wielu ksiazkach ze czlowiek nie moze zrozumiec do konca o czym autor pisze... moze dlatego tak podobala mi sie ksiazka "niebo na ziemi" milewskiego...za to ze czytalo sie ja jak opowiesc rozmowe...bardzo przystepna ksiazka....

ale mimo to zapamietam tytul i postarams ie przeczytac ksiazki o ktorych napisales ;)
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
wipisujecie ksiązki poradnikopodobne, coś na kształt recept na wspaniałe życie,
mnie zawsze odrzucało od takich pozycji, nikt nie ma monopolu na szczęscie.
ja np. potrafię znalexć przydatne w każdej nawet najprostszej książce,
ostatnio cztytałam Ksiązkę Gonic Kroliczka, łatwa historia o miłości,
a jednak znalazło się tam coś co odniosło się bezpośrednnio do mojego życia i w jakiś tam sposob pozwolilo mi sie rozwinąć.
czsem tez życie codzienne więcej uczy niż poradnik.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Pony, w takim razie proponuje cykl Opowieści z Narnii i potraktuj Aslana jak Jezusa. Nie pożałujesz, wiem co mówię.
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
Jak Jezusa, czyli co proponujesz mi nową religię? a świętą ziemię - ziemia Narnii?
 

4you

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
Ja polecam Michelle Paver " Wilczy brat" :) Bardzo dobra ... szkoda, że tak mało znana.
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
a to jakaś nowość? łatwo dostepna w księgarniach i o czym mniej więcej, możesz chociaż 2 zdania napisać dla zachęty?
 

Dezerter 38

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2008
Posty
421
Punkty reakcji
0
Miasto
Inowrocław
Właśnie! - jeśli to polecanie ma mieć jakiś sens to trzymajmy sie tematu
Rozwój osobisty
a po drugie podajcie krótką recenzję, bo inaczej to suchy tytuł i autor - w ogóle nie zachęca do przeczytania
 

pony pony run!

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2007
Posty
81
Punkty reakcji
0
właśnie taka krótka charakterystyk się przyda, bo jak ktos uzna, że rozwija go czytanie kryminałów i nam tu wyskoczy z jakimś tytułem takowego;) to będzie niespodzianka.

znalazłam w sieci opis ksiazko powyżej:
"Powieść Michelle Paver Wilczy brat otwiera sześciotomową sagę Kronik Pradawnego Mroku, cykl oryginalnych, opowieści fantasy, rozgrywających się sześć tysięcy lat temu, w epoce kamiennej. "
 
Do góry