Różnice wyznaniowe wśród forumowiczów

zapraszam do oddania głosu i wypowiedzi

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

armi

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
1 189
Punkty reakcji
2
1.katolik [ 12 ] ** [36.36%]
2.wolny chrześcijanin [ 8 ] ** [24.24%]
3.nie zdefiniowany (poszukujący) [ 4 ] ** [12.12%]

ateista [ 3 ] ** [9.09%]
świadek Jehowy [ 2 ] ** [6.06%]
agnostyk [ 2 ] ** [6.06%]
satanista [ 1 ] ** [3.03%]
buddysta [ 1 ] ** [3.03%]

Katolików mało coś. :lol: No i dobre, wysokie 2 miejsce wolnych chrześcijan :)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie zdefiniowany. Generalnie sceptyczny do wszystkich opcji :) nie potrafię zaszufladkować się.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Czemu ma sluzyc taka wiedza?czy nie jest najwazniejszy w tym wszystkim Bog nie wyzanie?ono w konsekwencji ma prowadzic do Boga u tronu ktorego nie ma wyznan zadnych.
Jest tylko Lud Bozy.
Pryzamat przez ktory patrzymy na Boga i nasza droge w wiekszosci przypadkow i tak ksztaltuja osobiste doswiadczenia,podejscie do zasad wiary rozumienia Boga itp.No chyba ze ktos jest odmozdzony...Wiec pytam co w takim razie zrobil z darem Bozym jakim jest mozliwosc myslenia i osobistej relacji z Bogiem?
Kazdy znajduje sie tez na roznym etapie wzrostu,ma upadki i wzloty czy wtedy moze sie identyfikowac z wyznaniem czy z grzesznikiem potrzebujacym Boga?

Nota bene naleze organizacyjnie do KADS(kosciola Adwentystow Dnia Siodmego)de facto do Bozej organizacji jaka jest Lud Bozy
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Agar, tu nie o to chodziło. Sonda ma charakter bardziej informacyjny, bez głębszych podtekstów. Często w rozmowach padają pytania, jakiego kto jest wyznania, w co kto wierzy. Pomyślałam,że warto byłoby utworzyć odrębny do tego temat. Pozdrawiam
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
katolik [ 13 ] ** [35.14%]
świadek Jehowy [ 3 ] ** [8.11%]
wolny chrześcijanin [ 8 ] ** [21.62%]
adwentysta [ 1 ] ** [2.70%]
ateista [ 3 ] ** [8.11%]
agnostyk [ 2 ] ** [5.41%]
satanista [ 1 ] ** [2.70%]
buddysta [ 1 ] ** [2.70%]
nie zdefiniowany (poszukujący) [ 5 ] ** [13.51%] <- pewnie 5 wcieleń Pawiana :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
nie zdefiniowany (poszukujący) [ 5 ] ** [13.51%] <- pewnie 5 wcieleń Pawiana
Hmm...raczej nie :D
raz był żydem, potem katolikiem, potem poszukującym, unitarianinem i nie wiadomo kim jeszcze :p hyh
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
już to kiedyś wklejałem ale zapodam jeszcio raz ;) : a'propos wyznania "ateistowskiego" :D !!

"Bogom nie przeszkadzają ateiści, pod warunkiem że są to ateiści gorący, głębocy, żarliwi (...). Ateiści, którzy całe życie nie wierzą, całe życie nienawidzą bogów za to, że ci nie istnieją. Taki ateizm jest niczym skała. To prawie wiara..."

Pomniejsze bóstwa Terry Pratchett - mądry człowiek

Zgadza się. Moim zdaniem, na podst. moich doświadczeń i patrząc z psychologicznego punktu widzenia ateiści to tak naprawdę ludzie, którzy nie "nie wierzą w Boga", a raczej ludzie, którzy "nienawidzą Boga, bo wiele wycierpieli". Woleliby, żeby istniał, żeby mogli go dorwać i się na nim zemścić.
 

albo_albo

Pan i Władca
Dołączył
20 Marzec 2009
Posty
2 757
Punkty reakcji
78
Wiek
43
Miasto
SKM Kraków
tak nawiasem mówiąc 100% ateistów jest bardzo mało, na ogół za ateistów ma się ludzi anty do religii ale w głębi serca wcale nie zaprzeczających jakimkolwiek wierzeniom.
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Z domu rodzinnego - katoliczka
ale od dłuższego czasu jestem w zawieszeniu więc nie mam pojęcia gdzie tak naprawdę jest moje miejsce pod względem wiary jako takiej ( zaznaczam nie jestem zatwardziałym ateistą -bo hm, stosuje w życiu to w co kiedyś naprawdę wierzyłam )
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Rozumiem Rosalie ale czasem lepiej rozmawiac bez uprzedzen i nie wiedzac o tym kto jest kto.Lepiej sie kieruje wtedy na Boga rozmowe.
Ale to takie moje prywatne zdanie.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Tutaj raczej nikt nie kryje się z wyznaniem,więc nie widzę zastrzeżeń. Sonda nie jest obowiązkowa tylko dobrowolna. Poza tym warto byłoby podyskutować o swoich wyznaniach - oczywiscie dopilnuję, by nie było tu wojenek ;)
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
pewnie 5 wcieleń Pawiana
oj wiecej ich bylo wiecej...

zaznaczylem luteranin, jestem czlonkiem tegoz wyznania i mi tu najblizej, chociaz zebym byl ksiazkowym luteraninem..., ja do konca normalny to nie jestem...
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Zgadza się. Moim zdaniem, na podst. moich doświadczeń i patrząc z psychologicznego punktu widzenia ateiści to tak naprawdę ludzie, którzy nie "nie wierzą w Boga", a raczej ludzie, którzy "nienawidzą Boga, bo wiele wycierpieli". Woleliby, żeby istniał, żeby mogli go dorwać i się na nim zemścić.

Moim zdaniem trzeba odróżniać ateistów od zbuntowanych szczeniaków. Z tego co piszesz, nigdy nie miałeś do czynienia z tymi pierwszymi :)
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
No była tu ostatnio dziewczyna xxMaluskaxx - ona mówiła,że jest satanistką. Niestety juz się nie pokazala.
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
Moim zdaniem trzeba odróżniać ateistów od zbuntowanych szczeniaków. Z tego co piszesz, nigdy nie miałeś do czynienia z tymi pierwszymi :)
Trudno powiedzieć. Fakt, że znam niewielu zaawansowanych wiekowo ateistów. Należałoby przeanalizować życiorys, psychikę i poglądy ludzi pokroju Stanisława Lema.
 
Do góry