Rosja po sankcjach,nędza i upadek?

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Herbatniczek napisał:
Chiny nie będą w stanie wszystkiego wyeksportować do Rosji, szczególnie w przedmiocie produktów podstawowej potrzeby i żywności. Tam jest rosnący popyt na żywność, rosnące uprzemysłowienie i zatrute coraz bardziej gleby. Sami będą potrzebować żywności bo bardziej im się opłaca budować fabryki niż farmy
Byłem kilka razy w Azji.
Zawsze mnie dziwiło dlaczego Rosja nie kupuje żywności od Tajlandii, Indii, Birmy, Laosu, Kamboży czy Bangladeszu.
Tam na mieście jesz sobie talerz ryżu z kurczakiem i warzywami za 3zł po przeliczeniu na nasze.
W Indiach kupowałem banany, papaje, kokosy....przeróżne owoce od 2-3zł za kilogram.
Mają tego całe stragany.
Tam się za dzień wyżywisz za 10zł.
Nie wspomnę o bogatej ofercie przeróżnych ryb, przypraw, ziół. Oczywiście ryż podstawa do w tym klimacie w zasadzie najbardziej opłacalny.

Rosja będzie moim zdaniem rozszerzała współpracę z Azją oraz Białorusią.
Tak jak pisałem wcześniej, Białoruś zobowiązała się Rosji do zastąpienia towarów z Polski w ciągu najbliższych 5 lat.
Moim zdaniem Białoruś na głowie stanie, żeby z obietnicy się wywiązać, tym bardziej że ich PKB fajnie szybuje do góry.
 
M

MacaN

Guest
Białoruś to po pokazie z Ukrainy zrobi wszystko, żeby drogą nieoficjalna zyskać pomoc Polski i zachodu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Białoruś to po pokazie z Ukrainy zrobi wszystko, żeby drogą nieoficjalna zyskać pomoc Polski i zachodu.
A po co jej "pomoc Polski i zachodu"?
Przeciętny Białorusin żyje lepiej niż przeciętny Polak. Oni naszej "pomocy" w zadłużaniu się nie potrzebują.
Tym bardziej nie potrzebują nowoczesnej komuny czyli UE..
 
M

MacaN

Guest
Przeciętny Białorusin żyje lepiej niż przeciętny Polak ? :huh:

Przyznaję, że nie byłem na Białorusi, ale to raczej śmieszne. Spójrz na różne dane ekonomiczne, porównywanie Polski z Białorusią to jak porównywanie Niemiec z Polską. Na dodatek przeciętny Białorusin jest indoktrynowany, jest mu także zabierana wolność ( choćby cenzura w internecie ).

To śmieszne, że Ty, liberał i wolnorynkowiec stawiasz wyżej system Białorusi, zblizony bardziej do socjalistycznego rodem z ZSRR, niż do kapitalistycznego, rodem z USA nad system Polski, kapitalistyczny i liberalny.

Jedna rzecz, że przedsiębiorca z Polski może z tymi zacofanymi państwami ze wschodu robić interesy, bo tam jeszcze nie wszystko się wykształciło, ale inną sprawą jest stawianie tych państw ponad nasze. To tak, jakbys powiedział, że na początku lat 90 było w Polsce dobrze, bo można było łatwo i szybko zarobić, jeśli ktoś miał trochę oleju w głowie. No fajnie, ale co nam z tego powstało ? Układy mafijne, które spowodowały, że kraj nie poszedł w tą stronę, w którą pójść mógł. To samo jest z Białorusią i to samo będzie z każdym jednym zacofanym krajem, który wstąpi w szeregi świata zachodniego.

Po co Białorusi pomoc ? Ano po to, żeby jej Władimir Władimirowicz nie terroryzował, a gdy mu się coś odwidzi, by nie zrobił sobie z terenów Białorusi drugiej Ukrainy.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Przeciętny Białorusin żyje lepiej niż przeciętny Polak ? :huh:

Przyznaję, że nie byłem na Białorusi, ale to raczej śmieszne. Spójrz na różne dane ekonomiczne, porównywanie Polski z Białorusią to jak porównywanie Niemiec z Polską. Na dodatek przeciętny Białorusin jest indoktrynowany, jest mu także zabierana wolność ( choćby cenzura w internecie ).

To śmieszne, że Ty, liberał i wolnorynkowiec stawiasz wyżej system Białorusi, zblizony bardziej do socjalistycznego rodem z ZSRR, niż do kapitalistycznego, rodem z USA nad system Polski, kapitalistyczny i liberalny.

Jedna rzecz, że przedsiębiorca z Polski może z tymi zacofanymi państwami ze wschodu robić interesy, bo tam jeszcze nie wszystko się wykształciło, ale inną sprawą jest stawianie tych państw ponad nasze. To tak, jakbys powiedział, że na początku lat 90 było w Polsce dobrze, bo można było łatwo i szybko zarobić, jeśli ktoś miał trochę oleju w głowie. No fajnie, ale co nam z tego powstało ? Układy mafijne, które spowodowały, że kraj nie poszedł w tą stronę, w którą pójść mógł. To samo jest z Białorusią i to samo będzie z każdym jednym zacofanym krajem, który wstąpi w szeregi świata zachodniego.

Po co Białorusi pomoc ? Ano po to, żeby jej Władimir Władimirowicz nie terroryzował, a gdy mu się coś odwidzi, by nie zrobił sobie z terenów Białorusi drugiej Ukrainy.
Na Białorusi w ostatnich latach się mocno poprawiło z wielu względów i to jest dyskusja na osobny temat.
Natomiast musisz wiedzieć, że min. płaca w Mińsku to jest 565 USD, Państwo dotuje 70% do mieszkania dla małżeństw przed 35 rokiem życia. Benzyna jest conajmniej 2x tańsza niż u nas....prąd ze 3 razy tańszy a gaz 5-6 razy tańszy. Żywność w podobnych cenach co u nas. Drogi? O wiele lepsze niż w Polsce. Powietrze i wody dużo czystsze, duzo tańsze nieruchomości i działki w stosunku do zarobków mniej więcej 2 razy tańsze co w Polsce.
Mam znajomego, który tam wyjechał do pracy jako informatyk. Zarabia 1600 USD miesięcznie. W Polsce we Wrocławiu dawali mu 4000zł na rękę najwięcej, gdyż jakiegoś super doświadczenia nie ma w zawodzie. Także w Białorusi zaoferowali mu więcej a przy tym tańsze koszty życia.
Rozmawiamy czasami i owszem Białoruś ma różne problemy wewnętrzne...i wiele tam jest jeszcze do zrobienia, ale naprawdę idą mocno w górę.

Szczerze? To Białorusini z politowaniem patrzą na to jak my się sprzedajemy UE.
 
M

MacaN

Guest
Minimalna, czy średnia ? Bo jak minimalna to chyba w całym kraju, a jak średnia, to w Warszawie wynosi ona ok. 1500 USD. Pytanie, ile z tego nabijają prezesi ? Tylko... sprawdziłem i 565 $ to niestety średnia, nie minimalna pensja.

Państwo dotuje mieszkania ( niech żyje komuna ), benzyna może i jest 2 razy tańsza, ale do baku to bym tego nie wlał, poza tym za litr trzeba dać średnio 10 000 rubli białoruskich. Hmmm... To teraz lekki kurs. Przy średniej pensji z Białorusi, te już zaokrąglę w górę 5 mln. rubli białoruskich możesz kupić 500 litrów benzyny. Za to za średnią z Polski jakieś 920 litrów. 2x... tańsza napisałeś ? chyba u nas, jak już porównujesz cenę, to porównuj do zarobków Białorusinów, nie Polaków.

Oczywiście piszemy o pensjach brutto, nie netto, ale jeśli Ty napisałeś o brutto, to dlaczego ja miałbym zrobic inaczej ? Ponadto, przy tej cenie średniej 10 000 za litr i porównaniu z kursem rubla białoruskiego do złotówki wychodzi jedna zależność - benzyna w Białorusi na Polskie kosztuje... 3,19 zł. Przy 2-3 razy mniejszych zarobkach ( pamiętam o prezesach ) to jednak dość drogo, nie uważasz ?

Białorusini z politowaniem patrzą na to jak się sprzedajemy UE ? A więc jak my mamy sie patrzyć na to, jak oni ze strachu kłaniają się Rosji ? Moim zdaniem jak już zrobią to co mają tam do zrobienia, jak to określiłeś, to postarają się przejść na stronę zachodu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Wiesz ile kosztuje bilet w Białorusi na metro jakiego w Warszawie nie ma?
40 groszy! Bilet komunikacji miejskiej ok 80 groszy w Mińsku...a Warszawie 4,5 zł.
Metr kwadratowy mieszkania w Mińsku kosztuje ok 1300zł. W Warszawie? kupisz za 6000zł? Chyba w jakimś zadupiu...
W dodatku Państwo dopłaca 75% do ceny mieszkania.
Litr paliwa - 2,20zł.
Podatek VAT wynosi tam 20%

Można oczywiście mówić, że wielu Polakom żyje się lepiej w stolicy Polski niż Białorusinom...
Jednak o jakiejś "pomocy" nie ma mowy. Białoruś rośnie na potęgę gospodarcza.
Łukaszenka kopiuje to co doprowadziło Chiny na wyżyny....i udaje mu się.
Za 10 lat Białoruś stanie się prawdziwą potęgą gospodarczą a Polska przy niej będzie zaściankiem.

Spójrz na proste fakty:

Dzisiaj największym wydatkiem dla młodego człowieka jest zakup mieszkania czy domu.
W Warszawie musisz za 50m2 dać minimum 350 000 zł. Co Ci zostaje jak nie masz gotówki? Kredyt.
wiesz ile spłacisz po 30 latach? 600 000 zł.
Rata kredytu to jest 1800 zł miesięcznie przez 30 lat swojego życia tyrasz i spłacasz.

W Mińsku kupujesz 100m2 mieszkanie za 130 000 zł z czego 75% da Ci państwo dofinansowania.
Reasumując. Masz 100m2 apartament za śmieszne 30 000 zł. Bez kredytu....bez obiciążenia i stresu na kwotę 600 000zł.
Tam nie jest do pomyślenia, żeby 30 letni facet mieszkał z rodzicami.
U nas? Chleb powszedni.
Ile takich małżeństw co z teściami mieszkają jest? A dlatego, że ich na własne mieszkanie nawet nie stać.

Młodego człowieka w Mińsku interesuje że zarobi 700-800 dolarów...i jego zona też...ale nie maja kredytów.
Płacą za benzynę 2 zeta, mają tani prąd i gaz. To jest najważniejsze bo to są podstawy, których w Polsce nie ma.
 
M

MacaN

Guest
danielr9 napisał:
Litr paliwa - 2,20zł.

Przecież napisałem ile kosztuje litr paliwa. do 2.20 dodaj złotówkę. Skąd Ty bierzesz te informacje ?

Oczywiście, ze w stolicy Polakom żyje się lepiej, niż Białorusinom. Za 10 lat Białoruś nadal będzie zaściankiem, tak samo jak zaściankiem jest dziś i była 10 i 20 lat temu. Polska się rozwija i rozwijać się będzie, rozwijamy się najszybciej w Europie i nie sposób temu zaprzeczyć.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
MacaN napisał:
Litr paliwa - 2,20zł.

Przecież napisałem ile kosztuje litr paliwa. do 2.20 dodaj złotówkę. Skąd Ty bierzesz te informacje ?

Oczywiście, ze w stolicy Polakom żyje się lepiej, niż Białorusinom. Za 10 lat Białoruś nadal będzie zaściankiem, tak samo jak zaściankiem jest dziś i była 10 i 20 lat temu. Polska się rozwija i rozwijać się będzie, rozwijamy się najszybciej w Europie i nie sposób temu zaprzeczyć.
nie twierdzę, że Polska się nie rozwija.
Podkreślam to wielokrotnie, że Polska dzięki temu, że nie idzie w taki socjalizm jak na zachodzie Europy, rozwija się dobrze.
Natomiast nie zgadzam się z tym, że Białoruś jakiejś pomocy od Polski potrzebuje.
Na konflikcie UE z Rosja to właśnie Białoruś wyjdzie najlepiej. Te 10 mld dolarów jakie Polska na handlu z Rosją obracała właśnie teraz powędruje do Białorusi.
To jest normalna sprawa i oczywista, że Polska straci ogromne pieniądze a Białoruś ogromne pieniądze zacznie zarabiać.
 
S

serwor

Guest
Przyznaję, że nie byłem na Białorusi, ale to raczej śmieszne. Spójrz na różne dane ekonomiczne, porównywanie Polski z Białorusią to jak porównywanie Niemiec z Polską. Na dodatek przeciętny Białorusin jest indoktrynowany, jest mu także zabierana wolność ( choćby cenzura w internecie ).
Cenzura, tak zobacz cenzure na Ukrainie, tam to jest dopiero cenzura, ba na ukrainie cenzuruja wszystko.
Bialorus niestety dogania Polske, jest czysciutko, dobre drogi, wszyscy pracują.
Tak ze nie wszystko co u nas pokazuja w ocenzurowanych mediach jest prawda.

Bo u nas tez jest cenzura, wiekszosc ludzi nie potrafi sama znalezc informacji w necie wiec wierza w to co im media pokazuja a one pokazuja to co im wlasciciele każą.


https://www.youtube.com/watch?v=jKJj9Pc2O4g


Chciałbym dzisiaj teraz, pokazać Wam uroki Białorusi. Zabieram Was zatem na wycieczkę do całkiem nowoczesnego kraju: na Białoruś. Zobaczymy takie miasta jak: Mińsk, Mogilew, Brześć, Grodno, Grodna, Hrodna, Witebsk, Mir, Baranowicze, Gomel. Miasta Elizy Orzeszkowej i nad Niemnem. Miasta gdzie był i mieszkał Adam Mickiewicz nasz wielki wieszcz i poeta. Zobaczymy nowoczesność Mińska, które w pełni powoli zasługuje na miano europejskiej stolicy. Białoruś to kraj mleka i miodu. Kraj gościnnych ludzi, spokojnej i czystej przyrody. zapraszam na wycieczkę na Białoruś.

Bialorus w odroznieniu od Polski ma od wielu lat dodatnie saldo handlu zagranicznego, my o czyms takim możemy tylko pomazyć.

Co do tego co pisze Daniel, Bialorus jest w rozkroku, z jednej strony mowi tam sie o modelu skandynawskim, z drugiej o Chinskim cudzie, jak na razie to wszystko wspoldziala dzieki Rosji i jej pomocy, jesli Łukaszenko zerwie z Rosją może byc u nich nieciekawie.
Dlaczego, dlatego że na Bialorusi sa niskie podatki i duży socjal jak zreszta pokazal to Daniel, to bez pomocy Rosyjskiej nie może dzialac.


. Polska się rozwija i rozwijać się będzie, rozwijamy się najszybciej w Europie i nie sposób temu zaprzeczyć.
To niestety nieprawda, sa kraje w europie ktore rozwijaja sie szybciej , wlasnie na przyklad Bialorus,wzrost PKB ma przewaznie wyższy od Polski.
Tylko tego nie przeczytasz w GW, GP, nie zobaczysz w TVN, Polsacie, TV, bo po co ci ta wiadomosc.


Masz tutaj link na ktorych sa tabelki z najszybciej rozwijacymi sie panstwami swiata, po kliknieciu na nia tabelka sie powiekszy, Polska jest dopiero okolo 100 miejsca na swiecie w tempie rozwoju, Bialorus na 68 miejscu.

http://forsal.pl/artykuly/506259,najszybciej_rozwijajace_sie_gospodarki_swiata_ranking_panstw_z_najwiekszym_wzrostem_pkb.html


W europie w UE wyprzedzily nas na przyklad Szwecja, Slowacja.
A Szwecja nie buduje dróg, autostrad bo to juz ma.


http://forsal.pl/galerie/506259,duze-zdjecie,2,najszybciej_rozwijajace_sie_gospodarki_swiata_ranking_panstw_z_najwiekszym_wzrostem_pkb.html
 
M

MacaN

Guest
Serwor, za przykład podajesz mi artykuły z początku 2011 roku ? Dowiedz się zatem, że pod koniec już ubiegłego, 2014 roku Polska stała się najszybciej rozwijającym krajem w UE.

Daniel, Polska straciła na Embargu i część pieniędzy moze i powędruje do Białorusi, nie przeczę. Mi nie tyle chodziło o pomoc, o ile otwarcie się na zachód w większym stopniu niż na wschód. http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gospodarka-bialorusi-lukaszenka-zarzuca,151,0,1684631.html Choćby dlatego. Rosja straszy szabelką, ale Łukaszenka to nie idiota, nie pozwoli by Rosja uzależniła od siebie Białoruś.
 
S

serwor

Guest
Dowiedz się zatem, że pod koniec już ubiegłego, 2014 roku Polska stała się najszybciej rozwijającym krajem w UE.
Tak, to mi to jakos dowiedz, bo ja ci dalem dowod a ty mi..........nic.


Wiesz danych z 2014 jeszcze nie ma wiec nie wiem skąd ty masz takie dane.....
Sa za to z 2013. PKB Polski tez nie na pierwszym miejscu a produkcja przemyslowa mizerna, PKB w czołowce dzieki budowie za pozyczone pieniadze lotnisk w Radomiu, Kielcach, Lublinie, fakt te inwestycje to dobry biznes,,,,,, dla tych ktorzy tam pracuja z PO. Dla reszty spoleczenstwa to znow dlugi zagraniczne i doplaty do tych nierentownych biznesow.

http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/statystyka/
 
M

MacaN

Guest
Serwor,
W III kwartale - jeżeli do porównań przyjmiemy roczną dynamikę obliczoną na danych wyrównanych sezonowo - Polska osiągnęła najwyższe tempo wzrostu w UE.

Zaznaczyłem Ci słowo, które wyraźnie wskazuje na czas dokonany. Nie chodzi o prognozy, a o fakt. Faktem jest, że w III kwartale Polska osiągnęła najwyższe tempo rozwoju w UE. Kropka, nie ma tutaj nad czym deliberować.
 
S

serwor

Guest
A ja ci zaznaczam fragment tekstu z twojego linku.

Wiesz szkoda sie podniecac ze w jakims kwartale byc moze Polska miala najwiekszy wzrost PKB w UE.
Tym bardziej ze PKB to budowa mnostwo niepotrzebnych lotnisk, parkow, itd.
W moim miescie za 3 milony zl oddano zmieniony park miejski, park piekny, tylko na niego miasto wzielo 2 miliony pozyczki, to oczywiscie liczy sie do PKB, ale jaki z tego zysk?

Aha , teraz do PKB liczy sie nawet prostytucja w UE, więc czym wiecej mamy prostytutek tym PKB nam wzrasta!
UE pada wiec lapie sie brzytwy aby pokazac jaka jest piekna isilna, tylko niestety bez przemyslu nie ma gospodarki.
PKB wzrasta przemysl pada, takie czasy.
 

shogu

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2011
Posty
2 148
Punkty reakcji
22
Czemu moj post stal sie postem serwora ?? Napisałem :


MacaN napisał:
Serwor,


Zaznaczyłem Ci słowo, które wyraźnie wskazuje na czas dokonany. Nie chodzi o prognozy, a o fakt. Faktem jest, że w III kwartale Polska osiągnęła najwyższe tempo rozwoju w UE. Kropka, nie ma tutaj nad czym deliberować.

"Mamy tez rekordowo niski udział wypłat w PKB i rekorodow szybko ten wskaźnik spada.
Czyli cały ten wzrost poszedł do Kulczyka , Tesco itd ..."

A jeszcze chcialem dodać że te osobniki co zyskaly na polskim wzroscie żeby było śmieszniej płacą podatki w Luxemburgu na Kajmanach itd

Poźniej dziwota że w kraju bieda a ludzi się skłoca miedzy sobą żeby walczyli o ochłapy z pańskiego stołu.

Sorry ale taki model ekonomiczny nie może się udać.
 

Frasunek

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2014
Posty
622
Punkty reakcji
10
danielr9 napisał:
Można oczywiście mówić, że wielu Polakom żyje się lepiej w stolicy Polski niż Białorusinom...
Jednak o jakiejś "pomocy" nie ma mowy. Białoruś rośnie na potęgę gospodarcza.
Łukaszenka kopiuje to co doprowadziło Chiny na wyżyny....i udaje mu się.
Za 10 lat Białoruś stanie się prawdziwą potęgą gospodarczą a Polska przy niej będzie zaściankiem.


Spójrz na proste fakty:
Wielki liberał Daniel znowu chwali państwo, które wcale nie jest liberalne.

Co do tego, gdzie się żyje lepiej to ja chciałbym wiedzieć co zwolennicy Białorusi jeszcze robią w Polsce? No, czemu Polacy, którzy uważają, że lepiej się żyje w Niemczech czy Wielkiej Brytanii po prostu tam wyjeżdżają, podczas gdy zwolennicy Białorusi ograniczają się do chwalenia jej na forum?

Ludzie, którzy mają płacone ze sianie propagandy niech czują się zwolnieni z odpowiadania na te pytania.
 
S

serwor

Guest
Co do tego, gdzie się żyje lepiej to ja chciałbym wiedzieć co zwolennicy Białorusi jeszcze robią w Polsce?
A co zwolennicy banderowców i żydowskich oprawców robia w Polsce?
Na front, mordowac palestynskie i rosyjskie dzieci!

Uprzejmie informuje ze zdarzalo mi sie jezdzic na Bialorus.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Frasunek napisał:
Można oczywiście mówić, że wielu Polakom żyje się lepiej w stolicy Polski niż Białorusinom...
Jednak o jakiejś "pomocy" nie ma mowy. Białoruś rośnie na potęgę gospodarcza.
Łukaszenka kopiuje to co doprowadziło Chiny na wyżyny....i udaje mu się.
Za 10 lat Białoruś stanie się prawdziwą potęgą gospodarczą a Polska przy niej będzie zaściankiem.


Spójrz na proste fakty:
Wielki liberał Daniel znowu chwali państwo, które wcale nie jest liberalne.

Co do tego, gdzie się żyje lepiej to ja chciałbym wiedzieć co zwolennicy Białorusi jeszcze robią w Polsce? No, czemu Polacy, którzy uważają, że lepiej się żyje w Niemczech czy Wielkiej Brytanii po prostu tam wyjeżdżają, podczas gdy zwolennicy Białorusi ograniczają się do chwalenia jej na forum?

Ludzie, którzy mają płacone ze sianie propagandy niech czują się zwolnieni z odpowiadania na te pytania.
Tak jestem liberałem i opowiadam się za wolnością w biznesie oraz uproszczeniu procedur i wszelkiej maści pozwoleń, które i tak są omijane...a brak wolności i tak skutkuje szarą sfrefą a w razie jej wykrycia bezsensownym utrzymywaniem ludzi we więzieniach.
Dlatego właśnie jestem liberałem.

Białoruś jest totalnie obca moim poglądom na to jak powinno wyglądać i funkcjonować państwo. Nie mniej jednak Łukaszenka dobrze sobie radzi w swoim kraju.
Świat nie jest czarno biały i z wielu systemów można brać dobre przykłady. Uważam, że jest kilka takich przykładów właśnie na Białorusi z których można zaczerpnąć pomysły na lepsze życie dla Polaków.
 
Do góry