Referendum w sprawie przyjęcia uchodźców.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
jest coś takiego jak ciągłość władzy. Jeśli poprzedni rząd coś podpisał na forum międzynarodowym to następny musi to honorować, w innym przypadku nikt nic z nami nie podpisze w przyszłości
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Pamiętam poprzednie referendum - pytania były mało ważne, nie zawierały tego o czym większość Polaków dyskutowała, treść ich była tak ułożona, że ciężko było zrozumieć sens np. "Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?"
Jedyna czytelna treść to: "Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?"

W tym referendum, gdyby postawić dobrze sformułowane zdanie, ludzie chętniej oddaliby głos.
Myślę, że nasz (obecny) rząd też nie chce uchodźców, tylko nie wiedzą jak się postawić UE.
 

Michalak

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
po tym co się słyszy o uchodźcach to ja sie obawiam ich przybycia do POlskii
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
Nie ma tu typowej propagandy medialnej, bo jednak słyszy się często dobre jak i złe opinie o tych ludziach (w zależności jaką stację się włączy, czy jaką gazetę otworzy),dlatego można mieć swoje zdanie wypracowane.
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Za referendum nie jestem, bo uważam, że jest niepotrzebne. Większość Polaków jasno wyraża się na temat przybycia imigrantów do nas. Większość jest przeciw, za są jakieś bojówki typu "hejt stop" opłacane przez fundację Batorego (czyt. George Soros) i inne polityczne twory, czy ludzie, którzy nie będą musieli obcować z tymi ludźmi. Czyli bierzmy, ale nie chce mieć go za sąsiada.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a co będzie jak PIS oleje i te posty i to referendum, przeciez choćby zebrać 10 ml podpisów to nie wystarczy, Prezydent może rozpisać referendum a nie obywatele
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Zacznijmy od tego, że referendum ma tylko formę opiniotwórczą, nawet jeśli 100% obywateli uda się do urn i 100% wypowie się jednomyślnie, to rząd może sobie to wyrzucić.

Ot nasza konstytucja, taka demokratyczna, tak jej bronią. Jakby chcieli demokracji to właśnie chcieliby ją zmienić.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha a nowa władza miała być taka obywatelska, tak słuchająca ludzi
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Obywatelski to miał być Kukiz i jak na razie dobrze mu to idzie. Jako jedyny zrzekł się subwencji partyjnych i jako jedyny przedstawia projekty zmian konstytucji, gdzie obywatel jest podmiotem, a nie przedmiotem.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha ta zmiana z wygaszeniem stanowisk sędziów TK to ma za zadanie wsadzić zaufanych ludzi PIS i Kukiza, przecież oni się domagają 2/3 czyli dokładnie tyle co sami mają. Gdyby chcieli 3/4 to bym uwierzył
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Do tej pory na 15 sędziów 14 było z PO i jeden był z PSL. Uważasz, że to ok? Zwłaszcza, że przyklepali piątkę z PO po tym jak okradli OFE. To nie jest mój trybunał, a zwiększenie ilości sędziów o 3, jest tylko po to, żeby skończyć te kłótnie, a o 2/3 to chodziło o głosowanie, że 2/3 posłów wybiera członków TK.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
haha Pani Liszcz i pan Kotlinowski byli z PO, weź zobacz kto ich powołał
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Spójrzmy również na to, że TK nie pełni tej funkcji, którą powinien. Jest to po prostu kolejna władza polityczna. PO i Nowoczesna tak bardzo bronią TK, bo mają tam swoje wpływy, którymi mogą kontrolować to co robi PiS, ten natomiast chce mięć swoich ludzi. Kółko graniaste.

Poza tym TK, został powołany przez władze komunistyczne i jest PRL-owską spuścizną.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale robisz uniki

10 lat temu PIS mianowało sobie posłusznych sedziów i jakoś nie protestowało przeciwko upolitycznieniu TK, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

wszystkie partie rządzące do tej pory to robiły więc nie rozumiem po co PIS robi z siebie dziewicę orleańską
a Kukiz jest potrzebny PIS tylko do przepchnięcia ustaw konstytucyjnych, potem w TK znajdą się usłużni wobec PIS a Kukiz pójdzie w aut
 

mrok8

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2011
Posty
54
Punkty reakcji
3
Wiek
35
Kadencja sędziego to 8lat. To PO, rzutem na taśmę chciał przyśpieszonych wyborów do TK, żeby wepchnąć jeszcze trzech kolejnych swoich ludzi. PiS nie robi z siebie dziewicy orleańskiej, to PO i Nowoczesna tutaj strugają głupa i krzyczą, że TK jest zagrożone, przeinaczasz fakty. PO robiło to samo, albo i gorzej, media i ludzie milczały, PiS, chce swoich trzech ludzi (trzech ludzi z piętnastu) i wielki zamach na konstytucję.

Powtarzam PiS nie protestuje, to PO i Nowoczesna protestuje, które do tej pory miało 14 swoich sędziów.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ok ale mówmy na temat referendum
 

Olanzapine

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2016
Posty
113
Punkty reakcji
1
https://youtu.be/EJXUY3M_HPk
Polecam, bardzo dobrze wszystko wyjaśnia jeśli chodzi o TK.

A co do referendum, szkoda że jest takie drogie. Może jednak jeśli zdanie Polaków jest takie oczywiste nie powinno być oragnizowane.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Dobry pomysł. Wiadomo jakie są nastroje społeczne i że większość Polaków uchodźców nie chce. Poza tym to już jakaś tarcza dla PiSu w oczach Parlamentu Europejskiego. Wiadomo że Bruksela nagle nie złapie się za głowę mówiąc: noo skoro tak wasi obywatele powiedzieli to sorry winnetou, damy wam spokój. Jednak. To wciąż klin w plany hurra-integracji. Tym bardziej że idzie wiosna, a z nią kolejne fale uchodźstwa. ALE...
Pytania powinny być sformułowane w prosty, klarowny sposób. Powiedzmy sobie szczerze. Większość ludzi nie rozumie np. treści aktów prawnych. Z tego powodu powstał taki projekt jak "plain language", czyli uproszczona wersja wykładni prawa. I takim odpowiednikiem powinno posługiwać się przy referendum. Po drugie, obecnie Polska nie robi nic w kierunku cyfryzacji wyborów. Częstym argumentem w sytuacjach jak ta, są koszty. Zorganizowanie referendum to przecież druk kart, komisje itp. Odciążenie tego na rzecz internetu pozwoliłoby zaoszczędzić i na pewno podbiłoby frekwencję. Oczywiście na dzień dzisiejszy to niemożliwe, bo nie posiadamy technicznego zaplecza, ale i z innego powodu. Internetowy elektorat to niezbadany, trudny do sklasyfikowania grunt. Większość partii dopiero poznaje internet; tweetowanie czy posługiwanie się portalami społecznościowymi są w polskiej polityce relatywnie nowym zjawiskiem.
Także koncepcja słuszna, przy czym pamiętajmy o jednym. Rząd sam dokona wyboru, zaś referendum będzie tylko narzędziem dla jego realizacji, nie decyzją samą w sobie.
 
Do góry