Rap. Kogo słuchacie ?

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Ostry jest Bogiem dla studentów. Jego ostatnia płyta miała status platyny już w przed sprzedaży. Niby taki nie rozpoznawalny a jest jednym z najlepszych na Polskiej scenie hh. Do faworytów zaliczam jego przed ostatni solowy album "tylko dla dorosłych" i "ocb". Po prostu wspaniałe produkcie
 

Tylko On Tu Stoi

Nowicjusz
Dołączył
14 Maj 2011
Posty
47
Punkty reakcji
3

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Trochę się zgodzę z eykey, co do głosu Adama, bo naprawdę nie jest zadowalający
 
N

NaSzczycie

Guest
a czy w tej muzyce liczy się tylko głos?;pp chyba przede wszystkim przesłanie co nie?
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
a czy w tej muzyce liczy się tylko głos?;pp chyba przede wszystkim przesłanie co nie?
A czy Ja tak napisałem, że liczy się tylko głos? Owszem, najważniejsze jest przesłanie w tej muzyce i nie tylko. Dużą rolę odgrywa składnia i nawijka. Widziałem na paru forach jak krytykują Adama również za głos. Ja do niego nic nie mam, podoba mi się jego rap i tyle:)
 
N

NaSzczycie

Guest
a co się liczy? bas?;pp to co raperzy mają nawijać o tym co jedli na obiad jak przesłanie się nie liczy?;pp ja osobiście wolę słuchać o tym jak artysta np. definiuje wolność anie o tym jakie ma dziś gacie na sobie:)) a To się właśnie nazywa przesłanie eykey :))
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Oczywiście, że w muzyce liczy się przede wszystkim... walory czysto muzyczne. Tylko walory muzyczne sprawiają, że zamiast czytać wiersz, felieton, artykuł książkę - słucha się tekstu.

Oczywiście - jeden pisze lepsze teksty, inny - tworzy lepszą muzykę (a więc podkład + głos + cała aranżacja). Jednak suma sumarum - obie rzeczy są ważne.

Eldo np - pisze te swoje dobre teksty, ale - stęka i usypia (na starszych płytach szczególnie). Zarzuci dobry bit, czasem polukrowany jakimiś trąbkami czy saksofonami, stękający głos jednak zostaje.
Wystarczy zapytać słuchaczy innych gatunków muzycznych co sądzą o Eldo.

A Ostrowski? Ostrowski przede wszystkim wie o co chodzi w muzyce. "Skrzeczy jak żaba"? Oczywiście - można lubić, można nie lubić, jednak - to co robi OSTR jest słuchalne dla ludzi spoza rapu. Co więcej - samych jego podkładów słucha się nieźle.
Od paru lat teksty ma słabe, bo niestety pewnie pisane na kolanie (ale miewa i bardzo dobre przebłyski).

Peja - co by o nim nie powiedzieć - również wie o co chodzi w muzyce, a ta jest do słuchania (swoje braki w głosie stara się uzupełniać komputerowymi poprawkami).

Ludzie poza hip-hopem słuchają Paktafoniki, ludzie poza hip-hopem słuchają Fish&Emade, ludzie poza hip-hopem słuchają Kalibra. Nikt raczej nie wytrzyma długo przy Eldo, Moleście, czy klasycznych raperów z USA.
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Oczywiście, że w muzyce liczy się przede wszystkim... walory czysto muzyczne. Tylko walory muzyczne sprawiają, że zamiast czytać wiersz, felieton, artykuł książkę - słucha się tekstu.

Oczywiście - jeden pisze lepsze teksty, inny - tworzy lepszą muzykę (a więc podkład + głos + cała aranżacja). Jednak suma sumarum - obie rzeczy są ważne.
Lepiej dla każdego, żeby wszystko wychodziło dobrze w jednym

Eldo np - pisze te swoje dobre teksty, ale - stęka i usypia (na starszych płytach szczególnie). Zarzuci dobry bit, czasem polukrowany jakimiś trąbkami czy saksofonami, stękający głos jednak zostaje.
Wystarczy zapytać słuchaczy innych gatunków muzycznych co sądzą o Eldo.
Stary Eldo jak i nowy - zawsze dobry, a jego głos to jeden z najlepszych. Na jego wszystkich płytach nie znalazłem żadnego chvjowe.go utworu, a takie klasyki jak "27" czy "nie pytaj o nią" to można nazwać prawdziwymi. Za niedługo Eldo w książkach. Każdy muzyk ma swoich fanów i krytyków.

A Ostrowski? Ostrowski przede wszystkim wie o co chodzi w muzyce. "Skrzeczy jak żaba"? Oczywiście - można lubić, można nie lubić, jednak - to co robi OSTR jest słuchalne dla ludzi spoza rapu. Co więcej - samych jego podkładów słucha się nieźle.
Od paru lat teksty ma słabe, bo niestety pewnie pisane na kolanie (ale miewa i bardzo dobre przebłyski).
Wypowiedziałem się już na jego temat. Masz rację, co do "ludzi spoza rapu", bo w paru serialach była puszczana jego muzyka i podobno jest bardzo znany wśród wszystkich studentów. A co do jego płyt, to na większości zero featurningów, tak jak u Elda

Peja - co by o nim nie powiedzieć - również wie o co chodzi w muzyce, a ta jest do słuchania (swoje braki w głosie stara się uzupełniać komputerowymi poprawkami).
Jak większość w Polskim rapie, niektórzy nawet po 6 słów, ale uszanujmy kogoś, kto gra mocny rap z przekazem
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
Wolę słuchac co maja na obiad, niz po raz n-ty o tym czym jest dla ncih wolnośc.
 
N

NaSzczycie

Guest
no to masz problem i musisz sobie już sam z nim poradzić albo zacząć pisać piosenki o kotletach i ziemniakach:) o ile to miałeś na obiad...
 

eykey

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2009
Posty
218
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Nowy Sącz
jeszcze co do rapu z przekazem:

http://www.youtube.com/watch?v=D6YXVaV-QSU

Nie trzeba moralizować, by cos przekazać.
 

Durher

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Eldo, Hifi Banda O.S.T.R, pezet, grubson, Małpa, Molesta Ewenement.
 
N

NaSzczycie

Guest
Jaka jest najlepsza Rapowa impreza w Polsce wypadająca w wakacje ?;d
 
Do góry