Przebijanie uszu w domu :>

dariiia

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Dębica
heh xD to wlazysz na te 30 min i potem przelozysz ;d juz mam 5 dziurke ;p
kolo 19 przebilam sobie w płtku ;d zmrozilam wczesniej lodem i nic nie czulam ;d teraz tez nie boli ;p
 

Speedy

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2005
Posty
273
Punkty reakcji
1
Wiek
116
Miasto
Troojmiasto
Witam :)
Przeszukalam juz gogle ale nie wpadlo mi nic o przebijaniu uszu w domu.. jak sie to robi? czym (czyzby igla lekarska :>?)? czyy duzo krwi leci :>? czy boli to nawet nie pytam bo to oczywiste ;)) chodzi mi glownie o dziurki w uchu te 'niepodstawowe' czyli powyzej 2 'standardowych'..
Jezeli byloby to mozliwe prosze doswiadczonych o napisanie jakiejs krotkiej instrukcji ;) jezeli powtorzylam temat przepraszam najmocniej ale nie znalazlam podobnego

Pozdrawiam :))


1. Przygotuj igłę, spirytus, wacik, lód w kostce, może być też opłykany ziemniak, choć ja robiłam bez niego, dość gruby kolczyk i kolczyk, ktory chcesz wlozyc (oba przetarte spirytusem!!!).
2. Wyparz igłę.
3. przyłóż lód do ucha i potrzymaj jakis czas, aż zrobi się zimne.
4. Przyłóż ziemniaka z tylu ucha. (to sie sprawdza bardziej przy przekluwaniu tych podstawowych miejsc)
5. Przebij igłą.
6. Przetrzyj spirytusem
7. Włóż gruby kolczyk, aby troszke rozciagnac dziurkę.
8. W razie kniecznosci znow przetrzyj spirytusem
9. Włóż wymarzony kolczyk (najlepiej srebrny lub złoty!!)
10. Przecieraj spirytusem codziennie przez jakiś czas, aż do zagojenia.

:)

Pozdrawiam :)

ja nie rozumiem jak można włożyć kolczyk w igłe. przecież jak sie przebija ucho normalnie od przodu to po włożeniu kolczyka w igłe ten kolczyk musiałby byc zapięty zapięciem do przodu :bag:


Igły do piercingu maja dwa otwory.

:bag: ...
 

abricot

Hate hippies.
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
789
Punkty reakcji
23
Wiek
35
Miasto
m3
4. Przyłóż ziemniaka z tylu ucha. (to sie sprawdza bardziej przy przekluwaniu tych podstawowych miejsc)

Hm, ziemniak? Ja przykładałam gumkę do mazania. Chociaż w sumie nie wiele pamiętam, bo dziurki robiłam nie do końca trzeźwa, ale żadnych problemów nie miałam. No i nie bolało ;)
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
2. Wyparz igłę.

zbędny punkt, i tak Ci to nic nie da

8. W razie kniecznosci znow przetrzyj spirytusem

taaa... może jeszcze kwasem siarkowym?
rana ma być odkażona a nie podrażniona, do tego używa się soli fizjologicznej

7. Włóż gruby kolczyk, aby troszke rozciagnac dziurkę.

kolczyk ma być mniejszy od igły, żeby dało się go włożyć

Kod:
9. Włóż wymarzony kolczyk (najlepiej srebrny lub złoty!!)

o Bożeeeeeeeeeeeeeeeeee!
najlepiej to niech plastikowy włoży
kolczyk powinien być z TYTANU, albo tytanizowany w ostateczności ze stali chirurgicznej
 

czekoladka3

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2008
Posty
499
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tarnobrzeg i okolice:)
Igły do piercingu maja dwa otwory.

:bag: ...
a no chyba że tak :)

Kod:
9. Włóż wymarzony kolczyk (najlepiej srebrny lub złoty!!)

o Bożeeeeeeeeeeeeeeeeee!
najlepiej to niech plastikowy włoży
kolczyk powinien być z TYTANU, albo tytanizowany w ostateczności ze stali chirurgicznej
mi dziurka wygoiła sie na srebrnym kolczyku <_<
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
mi też tyle, że w bólu i wielotygodniowych męczarniach
a na tytanie taki zwykły kolczyk powinien zagoić się w ok 3 tyg.
 

dariiia

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2009
Posty
6
Punkty reakcji
0
Miasto
Dębica
ja mam od grudnia czyli ponad pol roku i nadal mnie boli ... mam nadzieje ze niedlugo przestanie xD
 

xscarlettx

gingercore
Dołączył
30 Styczeń 2009
Posty
794
Punkty reakcji
1
Wiek
36
kolczyk powinien być z TYTANU, albo tytanizowany w ostateczności ze stali chirurgicznej
Stal chirurgiczna podrażnia w takim samym stopniu jak srebro czy złoto, nie rozpowszechniaj bajek.
Tak w ogóle to samodzielne przekłuwanie ciała może doprowadzić do powikłań i narostu ziarniny, wszystkie narzędzia powinny być odkażone w autoklawie.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
dziwne, bo jakoś mi się ciężko goją przekłucia, a na stali chirurgicznej nie goiły się gorzej niż te na tytanie
z resztą nie tylko mi
 

capricorn141

Nowicjusz
Dołączył
11 Maj 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
ratuuunku !

tydzien temu kolezanka przebijała mi ucho niby wszystko okej bo to nie pierwszy raz ale teraz mam z tyly srobke a z przodu nie ma kolczyka jest gdzies pod skora i mi ropieje ucho i mam wielka dziure co mama zrobic??


:(:):::::::(:):):):):)(
 

xtreme

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2010
Posty
109
Punkty reakcji
0
Nie no ja bym jednak wolała iść do kosmetyczki. Maj już bardzo długo przebite uszy, praktycznie od dziecka i muszę przyznać, że chyba nie odważyłabym się przebijać ich w domu, choć podobno to bardzo łatwa sprawa. Pewnie bym się bała, że wda mi się tam jakieś zakażenie. Lepiej jednak iść do kogoś kto ma wprawę i zajmuje się tym częściej.
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
ratuuunku !

tydzien temu kolezanka przebijała mi ucho niby wszystko okej bo to nie pierwszy raz ale teraz mam z tyly srobke a z przodu nie ma kolczyka jest gdzies pod skora i mi ropieje ucho i mam wielka dziure co mama zrobic??


:(:):::::::(:):):):):)(
Nic dziwnego, że ropieje - kolczyk się wrzyna, bo jest za krótki. Ja bym na Twoim miejscu go wyjęła, bo nic dobrego z tego już nie będzie. Ewentualnie możesz zmienić kolczyk na dłuższy z tytanu i przemywać przekłucie solą fizjologiczną, ale szczerze wątpię, żeby to pomogło.
 
Do góry