Projekt - same mięśnie w 1 rok

O.N!

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
263
Punkty reakcji
2
Dobrze gdybyś pilnował przynajmniej dobrych śniadań i posiłków potrenigowych. A reszta tak jak mówi bossy :D
 
M

MacaN

Guest
Śniadania mają być szybkie i w miarę pożywne. Ja nie jestem kucharzem i nie będę wstawał 30 min. wcześniej żeby dobre śniadanie zrobić. Ja biorę płatki, zalewam litrem mleka i gotowe.

heh ;) ogólnie to widzicie - taka sytuacja, że musimy razem z siostrą wyżyć miesięcznie za 400 zł ( 200 na głowę ), więc nie mamy że tak powiem za co szaleć ;) Jem w miarę pożywnie, więcej nie wycisne.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
a nie jest chyba trudno w miejsce tych płatków z mlekiem dać jajecznice z 4 jaj + płatki owsiane? jakieś kuraki + ryż, bo jakoś nie widzi mi się uzupełnianie węgli czekoladami jak to gdzieś tu przeczytałem że spożywasz ją, na dobranoc twaróg, nic wielkiego, polatać po sklepach gdzie jest taniej i za 200 zl te podstawy podstawy diety można jakoś osiągnąć, a to już coś.
 
M

MacaN

Guest
No, w sumie owsianka będzie OK, albo lane kluski, nie ? ;) Ziemniaki są bardziej pożywne od ryżu, więc dlaczego miałbym jeść ryż zamiast ziemniaków ? ;) Ryż nawet wygodniej jest zrobić, więc mi to rybka. Ile tego twarogu ?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
widzę że podstaw odżywiania wcale nie znasz, konkretnie chodzi o ryż brązowy, o kuraku to miałem na myśli piersi z kurczaka, pol kostki twarogu, najlepiej zaznajom się z podstawami żywienia, tak na sam początek
nie lane kluski, rano jajecznica + płatki owsiane
 
M

MacaN

Guest
dobrze, zrobię dziś zakupy i zacznę dietę jaką mi napisałeś :) dietę = ogólne odżywianie oczywiście.

Ok. dzisiaj trening całej góry. Swoja drogą dziwnie się ćwiczy w nocy, przy 3 st. ciepła i przy lampie, słysząc krzyczące obok jelenie ...


Mam pytanie : Jak to jest możliwe, że moi koledzy, rówieśnicy mają niby w łapie po 38, 39 cm. Choć są ode mnie duużo słabsi, gorzej ode mnie wyglądają i mniej ważą ?? Jak to jest możliwe ? Bo ja mam ledwie 35, choć mam 2x tyle siły co oni i mam w porównaniu do nich rzeźbę pudziana.
 

O.N!

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
263
Punkty reakcji
2
Bo jesteś suchy :D Oni sa pewnie na masie i tyle a sobie pewnie schlebiasz że wyglądasz lepiej. Pamiętaj że siła nie ma nic do wyglądu.
 
M

MacaN

Guest
Tak, są na masie od 2 lat. Nie schlebiam sobie, tylko kaloryfer maja 2 osoby w klasie, reszta zbiera na bojler ;) Oj, coś chyba jednak ma, bo jak ktos jest chuderlak to na logik powinien podnieść mniej od wyżartego i wyćwiczonego gościa, nie ?
 

O.N!

Nowicjusz
Dołączył
2 Styczeń 2009
Posty
263
Punkty reakcji
2
Wcześniej pisałes że ci kumple mniej ważą...wiec pewnie siłowo stoją gorzej więc w czym problem ?
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Tak, są na masie od 2 lat. Nie schlebiam sobie, tylko kaloryfer maja 2 osoby w klasie, reszta zbiera na bojler ;) Oj, coś chyba jednak ma, bo jak ktos jest chuderlak to na logik powinien podnieść mniej od wyżartego i wyćwiczonego gościa, nie ?

wzrost człowieka, długość rąk, technika, a także predyspozycje fizyczne oraz tryb życia ma na to wszystko wpływ, ale to nie siła w wyciskaniu itp jest wyznacznikiem
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Ja CI napisze tak dla mnie najprostrze posiłki jak nie mam czasu np: 3jajka puszka tuny owsiane, pam, dostajesz ok 50g białka ww żależnie ile dasz owsianych, opcja na uczelni wypijam wpc kolejne 50g, na kolacje shake kostka chudego z wodą i kakao kolejne 50g masz łacznie ok 150g białka z tych trzech posiłków jesz te swoje kurczaki dobijasz do 200g więcej Ci nie trzeba. Jak chcesz masować przy w miare niskim bf to nie podbijaj kcal ww tylko tłuszczem tym zdrowym.

Co do ilości cm w łapie to popatrz ile koledzy mają wzrostu bo logiczne że wyższy bedzie miał więcej lub po porstu dobrze jedzą.
 
M

MacaN

Guest
3jajka puszka tuny owsiane, pam, dostajesz ok 50g białka ww żależnie ile dasz owsianych, opcja na uczelni wypijam wpc kolejne 50g, na kolacje shake kostka chudego z wodą i kakao kolejne 50g

Możesz mi to rozszyfrować ? :D co to są :
-tuny owsiane, pam, wpc, kostka chudego ? ;)

Co do ilości cm w łapie to popatrz ile koledzy mają wzrostu bo logiczne że wyższy bedzie miał więcej lub po porstu dobrze jedzą.

Hmm.. ja mam ok. 185 cm, jestem prawie najwyższy w klasie.

wzrost człowieka, długość rąk, technika, a także predyspozycje fizyczne oraz tryb życia ma na to wszystko wpływ, ale to nie siła w wyciskaniu itp jest wyznacznikiem

Siła ogólnie. Po prostu mam siły pełno, choć w łapie mam dużo mniej... Ja np. belki po 80 kg. zarzucam sobie na bark i idę sobie kilkaset metrów bez większego wysiłku. Może to Ci coś zobrazuje.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Możesz mi to rozszyfrować ? :D co to są :
-tuny owsiane, pam, wpc, kostka chudego ? ;)



Hmm.. ja mam ok. 185 cm, jestem prawie najwyższy w klasie.



Siła ogólnie. Po prostu mam siły pełno, choć w łapie mam dużo mniej... Ja np. belki po 80 kg. zarzucam sobie na bark i idę sobie kilkaset metrów bez większego wysiłku. Może to Ci coś zobrazuje.

tuna- tunczyk w puszce
owsiane- płatki owsiane (nie blyskawiczne)
pam- olej pam
wpc- białko w proszku
kostka chudego- kostka twarogu chudego

nie patrz na swoją wytrzymałość, nie patrz wogule na możliwości fizyczne związane z siłą bo to nie jest wyznacznik.
 
M

MacaN

Guest
białka w proszku żreć nie będę na pewno ;) ok. brzuszek.


Chociaż w zasadzie brzuch traktuję jako sprawę drugorzędną. przede wszystkim zależy mi na klacie i na plecach. Zastanawiam się, czy w dniu robienia brzucha nie dodać czegoś na zadek i na nogi ;) Ale nic ciężkiego, raczej w formie aerobu.
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
A to co nóg nie chcesz robić? Brzuch traktuj jak każdą inną partie bo do prawidłowego rozwoju trzeba poruszyć każdy mięsień tego chyba nie trzeba głębiej tłumaczyć:)
 
M

MacaN

Guest
nie mam zamiaru robić przysiadów - szkoda mi kolan, które i tek daję się we znaki ;)

dzisiaj nie dam rady potrenować, nadrobię jutro ok. południa. Zacząłem tą niby dietę. No i tak :

płatki owsiane to napiszcie mi, ile ich jecie. Ja ponad litr tego wsunąłem i nie było mowy o jajkach jeszcze :D Obiad to ryż brązowy i 3 kotlety mielone, potem kanapki z 2 kotletami i teraz twaróg. Ogólnie jestem głodny i zaraz cos pewnie wymyślę ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
bardziej rano stawiaj na jajka bo są o wiele bardziej pożywne niż płatki owsiane, ja jem płatki owsiane górskie, żebyś nie pomyślał ze tcały czas mowa o jakichś corn flakes itp
kotlet mielony- ja bym mimo tego próbował wrzucić kotlet schabowy, albo chociaż makrelę jak już mowa o nieco zdrowszym odżywianiu, bo o ścisłej diecie nie mówimy tu. podbijaj poziom spożywanych tłuszczy orzechami , ziarnami słonecznika, czemu nie chcesz białka spożywać ?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Dlaczego warto trenować nogi?

Po pierwsze, jeśli chcesz osiągnąć estetyczną i symetryczną sylwetkę, to musisz trenować dolną połowę ciała. Celowo podkreślam „połowę”. Po drugie, trening nóg powoduje dużą odpowiedź hormonalną organizmu, głównie chodzi tu o produkcję testosteronu i hormonu wzrostu. Dlaczego? Ponieważ nogi, to bardzo duża grupa mięśniowa. Wymienione hormony wpływają pozytywnie na wzrost całego ciała, także jeśli chcesz mieć duży biceps, więcej wyciskać na klatkę – trenuj nogi. Po trzecie, jeśli chcesz utrzymać niski poziom tkanki tłuszczowej – trenuj nogi. Dlaczego? Trening nóg zużywa ogromne ilości kalorii oraz podkręca metabolizm. Po czwarte, Twój organizm to inteligentna maszyna, jeśli będziesz miał duże dysproporcje pomiędzy dolną i górną połową ciała, nie licz na to, że będą się one powiększać. Organizm dąży do pewnej równowagi, zatem zahamuje przyrosty w górnej połowie ciała. Po piąte, trening nóg, a dokładniej przysiady oznaczają silny kręgosłup oraz mięśnie brzucha, co jest podstawą w treningu siłowym w zapobieganiu kontuzjom.

Jakie masz najczęstsze wymówki?

Nie trenuję nóg, bo dużo jeżdżę na rowerze/gram w piłkę etc. Dowiedz się, że trening na siłowni, a trening aerobowy to dwie różne sprawy. Te aktywności nie zastąpią treningu nóg na siłowni.

Nie trenuję nóg, bo są/będą za duże. Ok, czy jak będziesz miał za duża klatkę, to też nie będziesz jej trenował? Nikt nie każe Ci przysiadać z 300 kg na sztandze, dobierz trening do swoich celów, ważne, aby stymulować ciało do wzrostu, podkręcić metabolizm etc.

Nie lubię trenować nóg. Lenistwo. Trening nóg jest ciężki, a nawet bardzo ciężki i z tego to wynika.

Zatem dlatego właśnie trening nóg jest bardzo ważny. Następnym razem na treningu rozejrzyj się po jej bywalcach. Zdecyduj do której grupy chcesz należeć, czy do tych cienkimi patykami, czy do tych, którzy znają zalety treningu nóg i wykorzystują to do robienia ciągłych postępów.
 
M

MacaN

Guest
bardziej rano stawiaj na jajka bo są o wiele bardziej pożywne niż płatki owsiane, ja jem płatki owsiane górskie, żebyś nie pomyślał ze tcały czas mowa o jakichś corn flakes itp

Odróżniam płatki owsiane od innych płatków śniadaniowych ;) Choć szczerze mówiąc, nie podoba mi się czas ich przygotowywania. Normalne płatki to 4 min. owsiane 15. Jednak muszę się przerzucić :)

Napisz mi jeszcze, jak to jesz ? robisz sobie jajecznicę z 3 jaj i zagryzasz płatki jajkiem czy jak ?

Kotlety mielone zjadłem, bo dostałem od Babci 5 sztuk, więc trzeba było zjeść. nie będą się marnować przecież :) Jutro skrzydełka.


Skalpel - kolana mnie łupią, ja nie mam lenia. Jak mi wrzucicie fajne, domatorskie ćwiczenia na nogi bez obciążania kolan to będę trenował razem z brzuchem. Jak nie, to kolan obciążać nie będę na pewno, bo już mam z nimi problemy. Na siłke też chodzić nie będę.


Bossy - nie chcę jeść białka, bo mam na co kasę wydawać - to raz, a dwa, że białko to raczej dla zaawansowanych, a ja tylko sobie trenuję dla siebie troszeczkę :)
 
Do góry