Polskie reggae- co o nim myślicie

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Mi habakuk nie pdszedl :/ Wszyscy go chwala, ja sie jednak nie moge przekonac ;P
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
osobiscie nie slucham reggae ani nic podobnego ale czasem lubie kiedy leci kolomnie... szczeze, to z takich wykonawcow kojarze tylko to co mielismy na juwenalaich i wlasnie jakiegos habakuka... no i oczywiscie Marleya...
ale musze przyznac ze ludzie robiacy taka muze sa poprostu fajni - otwarci, wygadani... o niebo lepiej robic z takimi wywiady anizeli z np Coma nawet jezeli co drugie slowo to "blant";) zaluje tylko, ze nie bylam na zadnym koncercie w juwenalia...:/
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Eh nie wszyscy o Tym gadaja. Niektorzy nawet nie pala ;). Reggae wychwala Boga. W Polsce sa zespoly ktore graja chrzesijanskie reggae ;) nie pala marichuany itd ;)

Naprawde fajne osobistosci mozna spotkac w polskim reggae ;)
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
nie twierdze, ze wszyscy o tym gadali ale, ze wywiady z nimi sa fajniejsze i przyjemniejsze nawet jezeli by co 2 slowo brzmialo "blant"...

chociaz jedna kapela( wlasciwie to 2 ale to prawie jeden sklad) uzywala go nagminnie;)
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Sporo zespolow to takie pseudo reggae. jakies bity hiphopowe i dotego teksty o jaraniu. Zlitujcie sie. Co to jest :/ Porazka
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Firmy nie uznal bym za reggae. To hiphop z trescia o jaraniu. wedlog mnie porazka.

Bas Tajpan to jeden z ciekaszych osob na scenie reggae.
Znane jest jego podejscie do zydow, i homoseksualistow. On ich nie lubie ;D, delikatnie mowiac. W jego tekstow duzo jest o babilonie (miasto zla), o Bogu, itd.

Spiewal kiedys, "mowie ogien na Rzym, mowie ogien na watykan" i tak dalej bylo jeszcze o ogniu na lesbijki i peadlow.
No i sie ludzie doczepili, ze reggae to przeciez milosc do innych, a on chce isc zabijac.
Jednak Ci ludzie nie znali kultury reggae. W teh kulturze ogien jest symbolem oczyszczenia. I jak tu niewiedza moze zniszczyc ludzi. ;)
 

alive.she.cried

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
64
Punkty reakcji
0
Habakuk nie wymiata, a Kaczmarskiego zrobili moim zdaniem bardzo słabo. Daab też jest nieszczególny. Vavamuffin jeszcze jako tako. Ostatnio byłem też na koncercie Izraela i było całkiem przyjemnie, a to jest prekursor reggae w Polsce.
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
@up.

Ja znam. Bardzo przyjemny klimacik. Niestety nie dla mnie :).
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
a polecam jeszcze Matisyahu <-- zyd robiacay reggae ;) dobry gosciu (nie polskie :p)
Ajjjj no daje radee!!:) to ja pozwole sobie tez cos polecic:] Queen Omega - mistrzostwo;]
ico tu jeszcze do listy dodac... Jordan, Jafia Namuel, Paprika Korps, Bakshish, Majestic ;]
Jedzie kto do Ostródy?:>

a co do firmy.. reggae? :mruga: nie wiem jak w ogole mozna tak pomyslec;)
 

calamrun

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2007
Posty
171
Punkty reakcji
1
haha.
Firma się pojawiła. Chłopaki podobno chcą robić "jamajskie klimaty"... to spoko, tylko że im to nie wychodzi. A jak wychodzi, to marnie panie na tym dworze, marnie...

Polskie reggae? Słucham na okrągło: Paprika, Bakshish, Maleo, Natural Mystic, Daab, Dubska, Duberman, Zgroza (Lion Vibration), Paraliż Band, Transmisja, Nefre, Negril, PGR, Druga Strona Lustra, Managga, Habakuk, Etna (pachnie "ska"))

Muzyka, która może zbawić świat. Muzyka, która w sobie niesie moc. Muzyka... muzyka duszy.

Pamiętam to zamieszanie wokół Bas Tajpana... heh, ludzie są strasznie ograniczeni. Wypowiadają się o kulturze, której nie znają...

Blessjamen!
 
Do góry