Polskie reggae- co o nim myślicie

pabolo21

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2007
Posty
173
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
z krzesła
Ja uważam że reagee w Polsce staje sie coraz modniejsze. A najbardziej znanym obecnie wg. mnie wykonawcą jest Jamal :D Ma extra płytke, a i w duecie z innymi wykonawcami, wychodzi doskonale. Oprócz tego Vavamufin, East west rocker, czy druga strona lustra też są nieźli
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
Tak.. od jakiegos roku jest jakas glupia moda na reggae a raczej ragga (połowa tych napaleńcow nawet nie rozroznia podstaw)
Ale nie to jest istotne.. Ważne jest przesłanie (do drugiej polowy napaleńców niedociera co jest przykre bo nie wiedza co jest dobre) Nie Umc Umc tu jest najwazniejsze (czyt. rytm) :)
A teraz co myśle o naszych wykonawcach... z roku na rok jest coraz lepiej i rośniemy w pozytywną siłe:) Oby tak dalej.
Daab, Etna, Natura, Konopians, Ras Luta(z EWR), NDK, Habakuk, Ras Ziutek, Majestic, Maleo reggae rockers, Vavamuffin, Jamal.. Dają rade:) Nie bede tu wymeiniać wszystkich mi znanych i lubianych ale twierdze, ze wymienieni przeze mnie zasługuja na pochwałe:)
 

Lukasz151111111

HaIPe-HaOPe bez reszty oddany
Dołączył
28 Listopad 2006
Posty
1 416
Punkty reakcji
1
Miasto
WLKP
Owszem, reggae staje się coraz modniejsze. Zgadzam się z kaLoLa większość słuchaczy nawet nie rozrużnia ragga od reggae. ALe zawsze, we wszystkich rodzajach muzyki ktoś taki się znajdzie.
Moimi ulubionymi polskimi wykonawcami są Habakuk, Indos Bravos, Druga Strona Lustra i Vavamuffin.
Jamal jakoś nie przypadł mi do gustu.
Pozdro
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
o Kurcze zapomnialam o Gutku ajeeej jej.. indiosy też dają radę:)
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Podpisuje sie pod waszymi postami odnośnie wykonawców obiema łapkami. A co Jamala. Jest ok, poza 'policemanem'. Juz tej piosenki nie zniosę, bo nawet na dyskotece disco leciała na jakiejś wiosce. Mnie to strasznie drażniło, bo każdy Jamala zaczął 'słuchać' nawet nie mając pojęcia o czym jest ta piosenka. I dlatego nie lubię, bo sie 'wykomercjalizowała'
A co do mody, to sie utworzyła to fakt, ale kij w łeb wszystkim 'modnym' .
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Jak dla mnie Polskie reagge jest najbardziej gównianą podróbką dobrej muzyki w europie . Na MÓJ RACZEJ ROcKOWY SŁUCH , OCZYWISCIE .
 

babajaga89

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2007
Posty
1 218
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Domek na kurzej łapce :p
Eh no właśnie słuchasz rocka to sie nie wypowiadaj! Ehehe
Ale cóż ..
Widzisz, akurat co jak co, ale polskie reggae jest dobre(widać, ze nie słuchasz) czego nie można powiedzieć o rocku, bo w Polsce to chyba w ogóle nie istniej takie coś jak dobry rock. ("Na MÓJ RACZEJ Reeggowy SŁUCH , OCZYWIŚCIE ")

A tak w ogóle to uważam, ze słuchanie muzyki w obcym języku 'z przekazem' nie ma sensu, bo nie wiadomo do końca o co chodzi. No przynajmniej ja wszystkiego nie rozumiem.
 

Bojna

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2007
Posty
211
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
kraków
taak..ostatnio wlasnie taka moda na reggae. uslysza jedna piosenke, zaczna sluchac drugiej i juz sa RASTA. mi sie najbardziej podoba vavamuffin, indios bravos i habakuk. no i tak jak juz ktos mowil, ze przede wszystkim wazny jest tekst. chociaz co by bylo bez tej muzyki :D
 

KaLoLa

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2007
Posty
316
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Warszawa
taakuslysza jedna piosenke, zaczna sluchac drugiej i juz sa RASTA

Ta..albo posluchaja kilku kawalkow jamala i juz gadają, ze sluchaja reggae;] to jest dopiero smieszne:D ale coz..bez takich ludzi swiat bylby taki smutny i ponury;]]]
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
OO po 1 blad w temacie, ktory mnie baaardzo razi, prosze o poprawienie. :).
O reggae moge dlugo. Widze ze wszyscy przedstawili bardzo znane zespoly. WIdze w tym malo ska, i dubu :/.
Wszystkie zespoly powyzej polecam, tylko jakos Habakuka nie trawie :/ no moze ostatnia plyta, czyli covery piosenek Jacka Kaczmarskiego a zwlaszcza "krzyk" jest dobra. Jezeli ktos uwaza sie za osobe sluchajaca reggae, to powinnien rowniez zajrzec glebiej.
Nikt nie wymienil mojego ulubionego wykonawcy Juniore Stressa z Love sen-c music soundsystem i z Geto Blasta. Jego zdiecie mialem od samego poczatku w sygnaturze. Polecam Juniore Stressa!!!
Mozna rowniez posluchac troche mniej znanych zespolow. np Siddhartha (ktora mam w sygnaturze) ich muzyka nie jest latwa. Ale maja super przekaz. Po koncercie w Bialorusi maja zakaz wstepu :/ przez teksty. Ja dopiero po kilkukrotnym przesluchaniu ich piosenek zaczalem doceniac ta muzyke.
Wlasnie u mnie leci nowa (pierwsza) plyta Natural Mistic.

Moze jeszcze polece mniej znane zespoly, a i slucham glownie polskiego reggae ;P.
-Droga
-Ewakuacja
watpie czy ktos zna dwa powyzsze zespoly
Cała Góre Barwnikow (obecnie CGB)
-aaaaaa i polecam nowego wykonawace wydal pierwsza plyte i jest naprawde niesamowita. Dla wszystkich fanow gatunku "Mikael". Podobal wam sie "Polski Ogien" lubicie EWR, Mikael tez wam sie spodoba.
R!codeh soundsystem rowniez baaardzo dobry zespol

wszystkie cytaty w mojej sygnaturze sa z kawalkow reggae ;)

Narazie tyle starczy, na kompie mam mnostwo reggae jakby co moge wam dac pare zespolow ;)
 

sz3lo

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Miasto
PCLab.pl
Śmiać mi się chce jak widzę tych polskich białych murzynów.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Nikt Ci nie zabrania sie smiac, to jest wlasnie polska tolerancja. Odzywanie sie na temat, ktorego sie nie rozumie :/ eh
 

sz3lo

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Miasto
PCLab.pl
Nikt Ci nie zabrania sie smiac, to jest wlasnie polska tolerancja. Odzywanie sie na temat, ktorego sie nie rozumie :/ eh
A dlaczego nie rozumiem?
Mam trochę inne poczucie smaku, bawią mnie po prostu biali kreujący się na nygassów. I to wcale nie jest bynajmniej kwestia tolerancji.
szczerbaty.gif
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Kto sie kreuje na czarnych? Robia muzyke, ktora kochaja i to chyba tyle, watpie czy ktos z nich uwaza sie za murzyna.
O hip-hopie powiesz to samo? Blues, jazz ? Z tego co wiem tez murzyni zaczeli.

a to ze ja slucham reggae, to tez kreuje sie na "nygassa"
 

Karh

Pasjonat Fantasy.
Dołączył
27 Marzec 2007
Posty
2 013
Punkty reakcji
5
Miasto
Faerûn.
Dobrze, ja proponuję trochę spuścić z tonu i się nie kłócić. Bo pytanie jest co o tym sądzimy, i każdy ma prawo do własnego zdania.

Sadze że polskie reqqae, jest na bardzo dobrym poziomie. Nie trawie jedynie Jamala. On mi pod reqqae nie pasuje w ogóle.
Do reszty pokroju Vavamuffina, Habakuka, Indios Bravos nie mam osobiście nic.
 

sz3lo

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
201
Punkty reakcji
0
Miasto
PCLab.pl
Dobrze, ja proponuję trochę spuścić z tonu i się nie kłócić. Bo pytanie jest co o tym sądzimy, i każdy ma prawo do własnego zdania.
A kto tu sie kłóci?
Ty chyba nie wiesz jak wygląda rzucanie mięsem w moim wykonaniu.

Imo to wszystko nieudolna kalka. I zdania nie zmienię.
 

YoMan

Narcyz :)
Dołączył
24 Styczeń 2007
Posty
4 475
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Włoszczowa
Karh, jak widze Ty sluchasz metalu/rocka czy cos w tym stylu. proponuje posluchac Ska.
Jamala nie trawisz. Jamal to nowy zespol mioda, wczesniej spiewal w Le Illjah. Ostre ska, naprawde calkiem inna muzyka ;)



sz3lo Ty poprostu ty nie sluchasz reggae ;) to skad mozesz wiedziec. Wedlug mnie polskie reggae/ragga jest lepsze od zagranicznego.


a polecam jeszcze Matisyahu <-- zyd robiacay reggae ;) dobry gosciu (nie polskie :p)
 
Do góry