Pogarszająca się pamięć u ludzi starszych

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Rzeczywiście, jeśli się rozkręci i zrobi się o niej naprawdę głośno to może być świetnym sposobem na "poreperowanie" naszej edukacji zdrowotnej :)
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
hm , im więcej takich akcji tym lepiej i dobrze że mówi się o nich bo inni czytają i zaczynają odruchowo reagować to idzie na plus i to duży
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Zgadza się- człowiek, żeby się oswoić z czymś musi mieć z tym kontakt. Tak jak było z kampanią przeciw HPV- na poczatku nikt nie wiedział, co to za magiczne literki, a teraz cieżko spotkać kogoś kto nie wie, jakie może mieć skutki ten wirus ;) Dlatego ja osobiście pokładam duże nadzieje w kampaniach :D
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Mariano-ilatiano właściwe to Tobie powinniśmy podziękować za temat bo to Ty go założyłeś no i ileś ...osób wiecej uświadomionych w temacie nie tylko pamięć
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Mariano-ilatiano właściwe to Tobie powinniśmy podziękować za temat bo to Ty go założyłeś no i ileś ...osób wiecej uświadomionych w temacie nie tylko pamięć
Potrzebowałem info i podyskutować. Trochę pomogła stronka www.memo.pl <nie jest to reklama>. Czasami się lubię też włączyć w jakąś akcję. Kiedyś też będziemy starzy i ktoś będzie musiał nam pomóc, a jak nie będą wiedzieli jak to ........... będziemy jak warzywa w końcu.


Zachęcam też do wypowiedzi innych
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Wkręciłem się w to. Może zostanę społecznikiem. Problem poważany a kampania na www.memo.pl <Rozwiązanie na zapominanie
> podoba mi się.


Jeżeli ktoś miał doświadczenia dziadkami ich lekarzami to proszę pisać:)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Inicjatywa w rzeczy samej bardzo pozytywna. Na stronce sporo ciekawych informacji. Jest to problem, który niestety wcześniej, czy później zacznie dotyczyć znacznej większości spośród nas, dlatego lepiej pomyśleć o tym wcześniej, oraz jeżeli jest taka możliwość, to pomóc też swoim bliskim
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Mówiłeś Mariano-ilatiano o doświadczeniach z lekarzami : autentyczna historia z Protetykiem Mamci .
W którymś momencie pojechałyśmy do protetyka "zrobić zęby" Mamci - wchodzę do gabinetu i mówię grzecznie jaka jest sytuacja z Mamcią (choroba Alzheimera )tłumaczę, że lepiej będzie jeśli zostanę w gabinecie to Mamcia lepiej zniesie wizytą . Odpowiedz lekarza : Mamcia jest w b.dobrej kondycji , nie widać żeby chorowała .Na pewno poradzimy sobie więc proszę nas zostawić .
Hm, nauczyłam się nie polonizować z "mądrymi ludźmi" więc wyszłam .
Ale że ze mnie gaduła więc skwitowałam w poczekalni sytuację .Ha ha długo nie trzeba było czekać : siedzę pod drzwiami i słyszę : zamknąć , zamknąć a potem krzyk lekarza . Co się okazało ano Mamcia ugryzła lekarza w rękę - cała poczekalnia aż dusiła się ze śmiechu .Mnie wezwano do środka no i resztę wizyty przesiedziałam w gabinecie .

Ta sytuacja pokazuje niestety jaką wiedzę mają lekarze.

Lekarze to ludzie i tak jak my albo pogłębiają wiedzę albo olewka . Strach pomyśleć gdyby znalazł się dentysta który nie ma pojęcia o żółtaczce itd. a niestety są tacy
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Jak do lekarza to moim zdaniem najlepiej do specjalisty i to w prywatnej klinice. Ja mam parę nieprzyjemnych doświadczeń z lekarzami ze szpitali państwowych. A podejście do problemu z pamięcią jest takie, że każdemu się ona będzie pogarszać, nic nie da się zrobić, więc najlepiej czekać...A to jest nieprawda. Ponieważ można zrobić sporo, żeby ten proces zatrzymać lub spowolnić, tylko wystarczy się zainteresować tematem głębiej.
 

Asia12

Nowicjusz
Dołączył
28 Maj 2009
Posty
627
Punkty reakcji
1
Wiek
52
Miasto
okolice Warszawy
Bardzo podoba mi się Twoja wypowiedz Luphis.
Właściwie to bardzo dużo zależy od nas samych w tej dziedzinie "pogarszająca się pamięć" .
Nawet w aptekach (oczywiście poza ćwiczeniami) są dostępne suplementy diety wspomagające poprawę pamięć więc tak naprawdę jest duże pole działania.
Co do lekarzy -ech , to następny temat morze , prywatnie to wszystko zrobią państwowo to trzeba mieć szczęście żeby dobrze trafić
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Dziękuje Joannap :) Ale cóż...ja się troszkę interesowałem zagadnieniami pracy i działania mózgu, no i myślę, że pewna podstawowa wiedza każdemu by się przydała :) Dzięki temu wiem, że umysł można ćwiczyć nie tylko w dzieciństwie:p
A co do lekarzy to może lepiej nie zaczynać :) Miałem z państwowymi parę razy do czynienia i w sumie o te parę razy za dużo xD
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Dobrze by było, gdyby ten artykuł trafił do większej rzeszy ludzi. Cieszy mnie, że powoli zaczyna się przekonywać ludzi do tego, że praca nad sobą oszczędzi nam sporo problemów na starość. I mówię tu też o tym, że ostatnio coraz więcej mówi się o aktywnym stylu życia. Ćwiczeniach nie tylko umysłowych, ale też fizycznych. Oby więcej takich akcji.
 

mariano-ilatiano

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Dobrze by było, gdyby ten artykuł trafił do większej rzeszy ludzi. Cieszy mnie, że powoli zaczyna się przekonywać ludzi do tego, że praca nad sobą oszczędzi nam sporo problemów na starość. I mówię tu też o tym, że ostatnio coraz więcej mówi się o aktywnym stylu życia. Ćwiczeniach nie tylko umysłowych, ale też fizycznych. Oby więcej takich akcji.
Dobre jest też to, iż w tych akcjach biorą udział sławni ludzie jak np Beata Tyszkiewicz w Rozwiązaniu na zapominanie - to trochę zwraca uwagę ludzi
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja niestety troszkę pogarszam sobie pamięć przez dość nieregularne godziny snu, raz 11 godzin, raz 6 godzin, a to niestety nie wpływa zbyt dobrze na mózg...no ale mimo wszystko póki co nadrabiam chyba ćwiczeniami pamięci, więc nie narzekam :)
 

werka86ka

Nowicjusz
Dołączył
14 Listopad 2008
Posty
250
Punkty reakcji
0
Pamięć można bardzo łątwo rozleniwić :) Np. pisaniem sobie zakupów na karteczce:)
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Mój organizm ma naturalną tendencję do rozleniwienia <_<. Ale jednak studia i zainteresowania zmuszają do pracy nad sobą ;) Trzeba pilnować, żeby umysł cały czas miał jakieś zajęcie
 
Do góry