PŁug Czy GŁup ?

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Jeśli był niezłym aktorem i wiedział co się kroi, to dlaczego dopuścił do tego, że Wlk. Brytania zaczynająca wojnę jako mocarstwo, wyszła z niej z mniejszymi wpływami na świecie niż miała zaczynając ? Brytyjczycy również zostali wykiwani przez Amerykanów - sam też sie cieszę ze stracili swoje imperium kolonii które mogli wyzyskiwać, ale szkoda, że ucierpiała na tym Europa Środkowa :( Co do wszystkich pozniejszych oznak lekcewazenia udzialu Polakow, to oczywiscie nie chcieli podpadac ZSRR i podburzac Polakow do buntowania sie przeciw komunizmowi. Nie chcieli wybuchu III wojny swiatowej.
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
oj blizZ wiem,że kochasz anglasasów,ale to nie tak,a wiesz co zrobili angole z rosyjskimi jeńcami wijennymi z armi Własowa,poprostu wydaki im sowietom chociaż wiedzieli,że nikt z nich tego nie przeżyje,dla mnie to steraszne :cenzura:
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
kristoforo1956 Dzieki z Ciebie jest tez równy gość....bardzo dobrze mi sie z Tobą rozmawia.....a co do tej reorganizacji to powiem ze Twoje zyczenia bedą potrzebne.....uffff.....kiedy sie to skończy......no ale jakby niepatrzeć zatrudniam juz 200 osób....a potrzebuje conajmniej jeszcze 30 ale przynajmnij ze średnim wykształceniem.....a o to w Polsce strasznie trudno wielu młodych ludzi z wykształceniem wyjechało do Angli i innych miejsc......to jest horror!! nie moge nikogo znaleść!! Pozdrawiam!!
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Nic bardziej błędnego Krzysiu ^^ Po prostu lubię mieć przekonanie, że znam prawdę. A prawda jest taka, że nie łatwo znaleźć sojusznika któremu można zaufać - niewygodni sprzymierzeńcy zawsze byli sprzedawani przy zawieraniu pokoju. Tak samo sprawa wyglądała z żołnierzami AK, jak i z partyzantami w Iraku w czasie pustynnej burzy. Każda wojna obfituje w śmierć, ale także w momenty chwały i poświęcenia. Jej najciemniejszą stroną są zaś zawsze zdrady i wykorzystywanie innych. Dla tego właśnie nie lubię wojen :p
 

kristoforo1956

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2005
Posty
461
Punkty reakcji
0
Wiek
67
Miasto
Warszawa mazowsze środkowe
Deras myślę,że znajdziesz ludzi do pracy,a jeśli chodzi o wykształconych ludzi to nie wina wyjeżdzających ,ale systemu oświaty w PRL on nie pozwalał na kształcenie się ludzi.W okresie od końca wojny do 1989 wykształcenie średnie uzyskało niecałe 10 %,a o wyższym nie ma co mówić to już ułamek.A dziś praktyczne w nowym systemie nauki praktycznie 100% społeczeństwa uzyska wykształcenie średnie,Na naszych uczelniach w ciągu roku kształci się więcej studentów niż za komuny w ciągu pięciu lat,to pokazuje skalę przemian w naszym kraju i jak mi ktoś mówi,że za komuny było lepiej to albo głupiec albo komuch.
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
kristoforo1956 Sadze ze masz racje. A co do tego ze ktos mowi ze za komuny było lepiej to napewno jakiś komuch....bo pewnie stracił władze....i dla tego tak mowii...Pozdrawiam!
 
Do góry